Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, katerinaki94 είπε

Ερώτηση ξέρουμε αν υπάρχει χρονοκαθυστερη στους αγώνες συγκριτικά με το δορυφορική όπως υπάρχει στην cosmote ????

Ναι, πρέπει να είναι περίπου 2 λεπτά υπολόγισα λίγο γρήγορα και πρόχειρα, όπως συμβαίνει και στην Cosmote TV, δυστυχώς φαίνεται να είναι αναπόφευκτο με το streaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Kostas75 είπε

Ναι, πρέπει να είναι περίπου 2 λεπτά υπολόγισα λίγο γρήγορα και πρόχειρα, όπως συμβαίνει και στην Cosmote TV, δυστυχώς φαίνεται να είναι αναπόφευκτο με το streaming.

Είναι και ένας από τους βασικούς λόγους που δεν θα αλλάξω ποτέ τον δορυφόρο για το streaming. Συν του ότι το να μην έχεις καλό σήμα στο ίντερνετ ή αστάθειες ή να έχει πέσει τελείως, είναι πιο σύνηθες από το να μην έχεις ρεύμα ας πούμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Kostas75 είπε

Ναι, πρέπει να είναι περίπου 2 λεπτά υπολόγισα λίγο γρήγορα και πρόχειρα, όπως συμβαίνει και στην Cosmote TV, δυστυχώς φαίνεται να είναι αναπόφευκτο με το streaming.

Μα στην κοσμοτε λέει για δευτερόλεπτο καθυστέρηση όχι για λεπτά τι φάση αλήθεια προς το παρόν έχω δορυφορικό που το έβαλα δύο εβδομάδες πριν βγεί το eon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paiktaras69 είπε

Σήμερα από ότι είδα βγήκε αναβάθμιση στην εφαρμογή EON , πρόλαβε να τσεκάρει κανείς εάν με το update παίζει πλέον σε mibox ?

Φίλε μου το δοκίμασα εγώ μόλις τώρα. Δυστυχώς συνεχίζεται το ίδιο «έχεις υπερβεί τον αριθμό των συσκευών»

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω τον eon tv η συσκευη ομωσ  έχει κλειδωμένο το Wi-Fi ,δεν θέλω να τη συνδέσω με το modem γιατί πρακτικά είναι αδύνατο ,πως θα κάνω τη σύνδεση ;επίσης θέλω. να βάλω την εφαρμογή με xiaomi mi box και samsung tv ,μέχρι πόσες συσκευές μπορώ ,πληρώνω κάτι extra ;αυτά τα 3 ευρώ που διαβάζω ;

Εγώ cosmote tv σε xiaomi box και Samsung παίζουν μια χαρά και δεν πληρώνω extra 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/11/2021 στις 8:48 ΜΜ, iliaskal είπε

Φίλε μου το δοκίμασα εγώ μόλις τώρα. Δυστυχώς συνεχίζεται το ίδιο «έχεις υπερβεί τον αριθμό των συσκευών»

από ότι έψαξα το update δεν είναι android tv αλλά  για mobile έκδοση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/11/2021 στις 1:29 ΜΜ, katerinaki94 είπε

Μα στην κοσμοτε λέει για δευτερόλεπτο καθυστέρηση όχι για λεπτά τι φάση αλήθεια προς το παρόν έχω δορυφορικό που το έβαλα δύο εβδομάδες πριν βγεί το eon

Καμιά 20αριά δευτερόλεπτα max είναι η διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανει κανεις downgrade απο nova 3play 100Mbps cinema+ δορυφορικο σε ΕΟΝ cinema και αν ναι ποσο χρεωσαν συνολικα τελη μετατροπης ? Η προμηθεια του tv box ήταν υποχρεωτική ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2021 στις 2:29 ΜΜ, gdal73 είπε

Φίλε, δεν υπάρχει θέμα με τους νέους συνδρομητές στην υπηρεσία για την Smart tv, το πρόβλημα είναι στους παλιούς που έχουν δορυφορική σύνδεση και δεν θέλουν να την καταργήσουν... 

Αυτο να το λέμε όταν η nova εχει την δυναντότητα και την κάλυψη προς όλες τις περιοχες. Όταν εγω έχω διπλα μου κουτι οπτικών ινων νε 100 mbps και λογω πολιτικης της να μην μπορω να τραβήξω και εχω στην περιοχή μου εδω και 10 χρόνια εως 24 και με το ζορι πιανω 8 γιατί να το καταργήσω; Εσύ θα έβρισκες λογικη στο να το καταργούσες; Εδω ενημερωσεις στα κινητα κάνουμε και δεν μπορούμε να στριμάρουμε γιατί κολλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Pepina said:

Αυτο να το λέμε όταν η nova εχει την δυναντότητα και την κάλυψη προς όλες τις περιοχες. Όταν εγω έχω διπλα μου κουτι οπτικών ινων νε 100 mbps και λογω πολιτικης της να μην μπορω να τραβήξω και εχω στην περιοχή μου εδω και 10 χρόνια εως 24 και με το ζορι πιανω 8 γιατί να το καταργήσω; Εσύ θα έβρισκες λογικη στο να το καταργούσες; Εδω ενημερωσεις στα κινητα κάνουμε και δεν μπορούμε να στριμάρουμε γιατί κολλάει.

Υπομονή λίγο ακόμα, έχει ακουστεί ότι από το 2022 θα δώσει και FTTH (από το δίκτυο των OTE/Voda/Wind) και 200Mbps πακέτα η Nova.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/11/2021 στις 1:29 ΜΜ, katerinaki94 είπε

Μα στην κοσμοτε λέει για δευτερόλεπτο καθυστέρηση όχι για λεπτά τι φάση αλήθεια προς το παρόν έχω δορυφορικό που το έβαλα δύο εβδομάδες πριν βγεί το eon

Θα κοιτάξω να τα συγκρίνω πάλι, μήπως κάνω λάθος ή έχει αλλάξει κάτι και θα ενημερώσω εδώ.

Update:  Τελικά η διαφορά είναι γύρω στα 30-35 δευτερόλεπτα.

Επεξ/σία από Kostas75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...