Προς το περιεχόμενο

God of War [PC][2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Heatspreader είπε

Το τελείωσα εγώ παιδιά. 39 ώρες.

Ένα Story σχετικά αδιάφορο. Επαναλαμβανόμενα Quests. Ειδικά τα Sides σε κάποια σημεία ήταν ένας λαβύρινθος που απλά υπήρχε για να σου φάει χρόνο.

Ωραία γραφικά. Κακός ήχος καθώς ο Ατρέας μίλαγε από μακριά και δεν τον άκουγες.
Σημαντικό που ήταν στα ελληνικά.

Έπαιξα αρκετές ώρες, δεν μπορώ να πω ότι δεν με εντυπωσίασε σε κάποιες φάσεις, αλλά αν τα γραφικά δεν ήταν τόσο καλά, νομίζω πως θα έχανε πολύ περισσότερο.

Overated το παιχνίδι, όπως και τα περισσότερα πράγματα γενικότερα.

Κάποιος Troller το έφτιαξε το παιχνίδι πάντως. Σπάει @@.
7/10 από εμένα. Άλλα παιχνίδια με ταξίδεψαν, αυτό χάλαγε συνεχώς τον ρυθμό με αγγαρείες. 

5adca02d19ee862e008b45d7.jpg

Ε όχι και υπερεκτιμημένο, μην τρελλαθούμε, από αγγαρείες δεν είχε τίποτα, αν εξαιρέσεις το grindng στην ομίχλη, το οποίο είχε και ένα βαθμό πρόκλησης ( μεγάλο ) για να ολοκληρώσεις τα πάντα στην περιοχή και να νικήσεις και τη Βαλκυρία.

1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Εγω παντως εφτασα Βαλκυριες και με 3-4ωρα δεν εχω συναντησει προβλημα ακομη. Υπαρχει σαφεστατα memory leak αλλα φτανουν και επαρκουν για χαβαλε και η vram και η κυρια μνημη χωρις IQ degradation  με προβληματα στις υφες κ.ο.κ νερο παει με αριστα frametimes κιολας..

Στην τελευταία θα την ακούσεις λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει δεν αρέσουν σε όλους τα ίδια πράγματα. Άλλος το βρίσκει παιχνιδάρα, άλλος μέτριο και υπάρχουν κι' αυτοί που το θεωρούν woke garbage και το λένε "God of Soy". 

Εδώ υπάρχει κόσμος που θεωρεί meh το Witcher 3. Είναι υποκειμενικό τι θεωρεί ο καθένας παιχνιδάρα, μέτριο ή garbage. 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Όταν βγάλουν τα Spider-Man θα χεστουν στο τάληρο. Αν και υπάρχει τεράστια διψα και για bloodborne. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Εντάξει δεν αρέσουν σε όλους τα ίδια πράγματα. Άλλος το βρίσκει παιχνιδάρα, άλλος μέτριο και υπάρχουν κι' αυτοί που το θεωρούν woke garbage και το λένε "God of Soy". 

Εδώ υπάρχει κόσμος που θεωρεί meh το Witcher 3. Είναι υποκειμενικό τι θεωρεί ο καθένας παιχνιδάρα, μέτριο ή garbage. 

Αυτό λέμε buddy, αλλα η ποιότητα δεν έχει σχέση με το γούστο. :) Anyways τα έχουμε πει ξανά οποτε nvm.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε κανεις το παιχνιδι μετα το χθεσινο update σχετικα με το memory leak? το εχω αφησει μονο και μονο για αυτον τον λογο και περιμενω να το στρωσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

δοκιμασε κανεις το παιχνιδι μετα το χθεσινο update σχετικα με το memory leak? το εχω αφησει μονο και μονο για αυτον τον λογο και περιμενω να το στρωσουν

Δεν είχα μέχρι στιγμής αλλα δεν έπαιξα ποτε πάνω από δίωρο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ποιοτητα ειναι υποκειμενικη ως ενα βαθμο ακομη και οταν τα κριτηρια ειναι αντικειμενικα. Απο την στιγμη που ενα προιον με βαση καποιους υπαρκτους κανονες και μεθοδολογια περναει with flying colors ποιοτικα τα standards, στην συνεχεια εγκειται στην υποκειμενικη μας κριση ποσο καλο ειναι αυτο το προιον και αν κανει το extra mile για εμας ή οχι. 

Αρα ενα προιον που αντικειμενικα ειναι σιγουρα 7-8 στην κλιμακα του 10 επειτα εξαρταται απο τα υποκειμενικα μας standards αν κανει καλα αυτα που θελουμε εμεις για να το θεωρησουμε αριστο ή απλα πολυ καλο. Σιγουρα οχι μετριο ή κακο αλλα η διαφοροποιηση υπαρχει παντου. Την διαφοροποιηση δεν την δεχονται μοναχα αυτοι με τα απολυταρχικα και ελιτιστικα κριτηρια. Και συνηθως συζητηση με αυτους δεν κανεις.. 

Καλο θα ειναι επισης να μην συγκρινουμε οπως ειπωθηκε μηλα με πορτοκαλια γιατι ετσι δεν κραταμε μια σταθερα και δεν βοηθαμε στην συγκριση. 

 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Η ποιοτητα ειναι υποκειμενικη ως ενα βαθμο ακομη και οταν τα κριτηρια ειναι αντικειμενικα.

 

Η ποιότητα καθορίζεται από μία απλή  εξίσωση

Ποιότητα = (Τί προσφέρει το προϊόν) - (Προσδοκίες για το προϊόν)

Το τί προσφέρει το προϊόν είναι αρκετά σταθερό. Αν οι προσδοκίες μας ξεπερνάνε αυτό λαμβάνουμε, το αποτέλεσμα είναι αρνητικό και η ποιότητα χαμηλή. Αν οι προσδοκίες είναι χαμηλότερες, το πρόσιμο είναι θετικό και η ποιότητα θετική.

Αυτή η εξίσωση ισχύει ακόμα και για την ίδια τη ζωή και την αντίληψη που έχει ο καθένας για την ποιότητα της ζωής μας. Εξού και ένας πλούσιος ας πούμε δεν είναι ευτυχισμένος με αυτά που έχει και ένας φτωχός είναι ευτυχισμένος.

Άρα όλο το μυστικό είναι οι προσδοκίες μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομιζω οτι διαφωνησαμε σχετικα με το κλασμα της ποιοτητας. Μην αναφερθουμε τωρα και στις διαστασεις της ποιοτητας και κανουμε σεμιναριο γνωσεων εδω..  Καθε πελατης/καταναλωτης εχει διαφορετικες αναγκες και συνεπαγομενα και προσδοκιες απο ενα προιον οποτε εγκειται στην υποκειμενικη του κριση εαν αυτο το προιον ειναι ποιοτικα αριστο ή απλα ποιοτικα καλο. Δεν ειναι μονο θεμα αντιληψης αλλα και αποψης. Παμε παρακατω..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόστ μου το έκανα συμπληρωματικά στο δικό σου.

Η εξίσωση αυτή, την οποία όποτε βρίσκω ευκαιρία την ποστάρω, είναι η τεκμηριωμένη εξήγηση για το αν μετριέται η ποιότητα και για ποιό λόγο κάτι που ο ένας το θεωρεί ποιοτικό/καλό ο άλλος το θεωρεί μή ποιοτικό/κακό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα ξεκινούν στο αν σου αρέσει το genre του παιχνιδιού. 

Προφανώς στον καθένα μεταφράζεται διαφορετικά ένα παιχνίδι, δίνει διαφορετικά μηνύματα όπως πχ μια ταινία κτλ.

Το GoW ούτε εγώ το θεώρησα masterpiece, μπορείς να το χαρακτηρίσεις και overrated όπως λέει ο φίλος πιο πάνω. Αλλά τι δεν είναι overrated;  Πάντα υπάρχουν ορισμένοι που hypαρουν ανελέητα και ανεβάζουν χωρίς λόγο τον πηχη κάθε φορά. Και αυτό ισχύει σχεδόν για τα πάντα εκεί έξω, όχι αποκλειστικά στο gaming κτλ. Αυτό είναι όμως δικό τους πρόβλημα και δεν θα έπρεπε να είναι δικό μας.

Παρόλα αυτά δεν μπορώ να πω ότι εμένα δεν με κάλυψε. Θα ήταν ψέματα. Κοντά στην μια εβδομάδα ασχολήθηκα με το game. Όταν ένα παιχνίδι σε κάνει να παίξεις new game+,να ψάχνεις Easter eggs, πανοπλίες και builds, προφανώς και σε κάλυψε.

Έσπασε @@; Ναι, σε μερικά σημεία ήμουν έτοιμος να αλλάξω game να ηρεμήσω. Και όχι δεν ήταν  η Sigrun η αιτία αλλά 1-2 side quests τα οποία ήταν λίγο πολύ φτιαγμένα για να τα παίξεις πιο μετά αφού έχεις ολοκληρώσει part του story. 

 

 

 

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ποιον άλλον πέφτουν τα fps στα 15 στην περιοχή lake of nine ? Ragequit έκανα, έλεος δε μπορώ να παίξω ούτε τέρμα low με DLSS Ultra Performance στην περιοχή. Σε άλλα μέρη πάει 70 fps νερό.

Επεξ/σία από RPDrummer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...