Προς το περιεχόμενο

God of War [PC][2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, RPDrummer είπε

Σε ποιον άλλον πέφτουν τα fps στα 15 στην περιοχή lake of nine ? Ragequit έκανα, έλεος δε μπορώ να παίξω ούτε τέρμα low με DLSS Ultra Performance στην περιοχή. Σε άλλα μέρη πάει 70 fps νερό.

Το αντίθετο δοκίμασε. Βγάλε το dlls και μη χαμηλώνεις τα γραφικά.

Μάλλον πίνει θάλασσα ο cpu σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα 16GB από δω κ πέρα με τα παιχνίδια που έρχονται θα είναι οριακά, ήδη σσ κάποιους τίτλους χτυπάει την πόρτα η αναβάθμιση.

26 λεπτά πριν, RPDrummer είπε

Με 16GB ραμ είναι μόνιμα στα 13GB το παιχνίδι. Ανεξάρτητα περιοχής. Μόνο στη lake of nine έχω stutter, drops όλα μαζί

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν έχουν κανένα πρόβλημα ακόμα τα 16GB RAM, το μόνο παιχνίδι που βλέπει διαφορά με 32GB είναι το Flight Simulator.

Τσεκάρετε και την VRAM σας για leak, με την RAM το έλυσαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είναι ακριβώς αυτό που ήθελε να πετύχει η Sony με το PC release. Hype για το Ragnarok που θα είναι PS5 only for now ώστε να αγοράσεις κονσόλα + sequel.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια για τη χάρη: Heil to the king?

Spoiler

Στο τέλος ζητάει επιστροφή στο μαγαζί του μπροκ στο ναό του Tyr. Υπάρχει εκεί μαγαζί? Δεν φαίνεται πουθενά στο χάρτη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, dancer_69 είπε

Μια βοήθεια για τη χάρη: Heil to the king?

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Στο τέλος ζητάει επιστροφή στο μαγαζί του μπροκ στο ναό του Tyr. Υπάρχει εκεί μαγαζί? Δεν φαίνεται πουθενά στο χάρτη.

 

Έξω από Realm Travel Room είναι. Έχει και επονομαζόμενο Mystic Gateway.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχωρώντας λίγο παραπάνω έχω να πω οτι η δυσκολία του main story είναι αρκετά χαμηλή, αντίθετα το side content είναι πολύ πολύ πιο δύσκολο. Έκανα το λάθος να εξερευνήσω και να κάνω τα πάντα, με πολύ πόνο και μπόλικα εγκεφαλικά, πριν προχωρήσω το story κάθε φορά και τώρα ακόμα και οι επιθέσεις απο τα main bosses δεν μου κάνουν καν damage και επίσης το παιχνίδι γίνεται αρκετά πιο εύκολο μιας και "μαθαίνεις" να παίζεις μετά απο κάθε ζόρι.

Ακόμα και ο Nameless King δεν με είχε ζορίσει έτσι όπως η αρένα ή κάποιες valkyries. 😅      

Οπότε απο την δικιά μου εμπειρία, θα πρότεινα να δώσετε βάση στο story ίσως και στα sidequests πριν πάτε να εξερευνήσετε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Έξω από Realm Travel Room είναι. Έχει και επονομαζόμενο Mystic Gateway.

Spoiler

Δεν είναι αυτό όμως. Εκεί πήγα αρχικά και δεν ολοκληρώθηκε η χάρη. Στο διάλογο λέει να πάω στο εργαστήρι στο ναό.

 

11 λεπτά πριν, dancer_69 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Δεν είναι αυτό όμως. Εκεί πήγα αρχικά και δεν ολοκληρώθηκε η χάρη. Στο διάλογο λέει να πάω στο εργαστήρι στο ναό.

EDIT:

εκεί ήταν τελικά. Αλλά την πρώτη φορά που πήγα έβγαλε έναν άσχετο διάλογο όπου ανέφερε και το παραπάνω στο τέλος και δεν είχε πια επιλογή για διάλογο. Αφού έψαξα στο ναό και ξαναγύρισα για κάποιο λόγο ενεργοποιήθηκε αμέσως αυτή τη φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά δεν έχουν κανένα πρόβλημα ακόμα τα 16GB RAM, το μόνο παιχνίδι που βλέπει διαφορά με 32GB είναι το Flight Simulator.

Τσεκάρετε και την VRAM σας για leak, με την RAM το έλυσαν.

εχω παρατηρησει οτι οταν μου κανει στατερς στον νανο η στην λιμνη ανεβαζει πολυ το rander latency στο 30 ας πουμε εχει καμια σχεση με αυτο που λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Προχωρώντας λίγο παραπάνω έχω να πω οτι η δυσκολία του main story είναι αρκετά χαμηλή, αντίθετα το side content είναι πολύ πολύ πιο δύσκολο. Έκανα το λάθος να εξερευνήσω και να κάνω τα πάντα, με πολύ πόνο και μπόλικα εγκεφαλικά, πριν προχωρήσω το story κάθε φορά και τώρα ακόμα και οι επιθέσεις απο τα main bosses δεν μου κάνουν καν damage και επίσης το παιχνίδι γίνεται αρκετά πιο εύκολο μιας και "μαθαίνεις" να παίζεις μετά απο κάθε ζόρι.

Ακόμα και ο Nameless King δεν με είχε ζορίσει έτσι όπως η αρένα ή κάποιες valkyries. 😅      

Οπότε απο την δικιά μου εμπειρία, θα πρότεινα να δώσετε βάση στο story ίσως και στα sidequests πριν πάτε να εξερευνήσετε.

 

Αυτό είναι το main αρνητικό του game για μένα. Λίγο πολύ πηγαίνεις στο πως θέλει ο developer να πας. Αν είσαι ο κλασσικός completionist που ανοίγει log και θέλει να καθαρίσει ότι υπάρχει με την σειρά στο κάθε realm, ε μάντεψε... το game δεν θα γίνει ευχάριστο, το αντίθετο μάλιστα.

Αν δεν θέλεις σπάσιμο @@ιων δυστυχώς προχωράς μέχρι ενός σημείου (το αντιλαμβάνεσαι όταν είσαι αρκετά δυνατός) στο story και μετά κάνεις το backtracking με τα side quests. Υπάρχουν οι σαδομαζοχιστές βέβαια που ενδεχομένως θέλουν να κάνουν 85 rolls και dodge για ένα npc που είναι ένα lvl παραπάνω αλλά οκ, ο καθένας ότι αγαπάει. :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Alex21121988 είπε

Αν δεν θέλεις σπάσιμο @@ιων δυστυχώς προχωράς μέχρι ενός σημείου (το αντιλαμβάνεσαι όταν είσαι αρκετά δυνατός) στο story και μετά κάνεις το backtracking με τα side quests. Υπάρχουν οι σαδομαζοχιστές βέβαια που ενδεχομένως θέλουν να κάνουν 85 rolls και dodge για ένα npc που είναι ένα lvl παραπάνω αλλά οκ, ο καθένας ότι αγαπάει. :P 

To εκανα αυτο που λες στο με τον πρωτο ταξιδιωτη πως λεγεται δυο λεβελ πανω απο εμενα μου εσπασε τα νευρα αλλα τελικα ειχε ευκολο μοτιβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Προχωρώντας λίγο παραπάνω έχω να πω οτι η δυσκολία του main story είναι αρκετά χαμηλή, αντίθετα το side content είναι πολύ πολύ πιο δύσκολο. Έκανα το λάθος να εξερευνήσω και να κάνω τα πάντα, με πολύ πόνο και μπόλικα εγκεφαλικά, πριν προχωρήσω το story κάθε φορά και τώρα ακόμα και οι επιθέσεις απο τα main bosses δεν μου κάνουν καν damage και επίσης το παιχνίδι γίνεται αρκετά πιο εύκολο μιας και "μαθαίνεις" να παίζεις μετά απο κάθε ζόρι.

Ακόμα και ο Nameless King δεν με είχε ζορίσει έτσι όπως η αρένα ή κάποιες valkyries. 😅      

Οπότε απο την δικιά μου εμπειρία, θα πρότεινα να δώσετε βάση στο story ίσως και στα sidequests πριν πάτε να εξερευνήσετε.

 

Με αρκετό grinding στο Niflheim και muspelheim παίρνεις αρκετα resources για να φτιάξεις καλό gear. Βαρετό μεν αλλά απαραίτητο. Ακόμα και την Sigrun την νικας σχετικά εύκολα αν έχεις κάνει φουλ αναβαθμίσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Alex21121988 είπε

Υπάρχουν οι σαδομαζοχιστές βέβαια που ενδεχομένως θέλουν να κάνουν 85 rolls και dodge για ένα npc που είναι ένα lvl παραπάνω αλλά οκ, ο καθένας ότι αγαπάει. :P 

Ταυτίστηκα γιατί κάθε φορά λέω ότι αν πεθάνω σημαίνει ότι δεν έχω μάθει το χειρισμό καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2022 στις 1:17 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Καλά δεν έχουν κανένα πρόβλημα ακόμα τα 16GB RAM, το μόνο παιχνίδι που βλέπει διαφορά με 32GB είναι το Flight Simulator.

Τσεκάρετε και την VRAM σας για leak, με την RAM το έλυσαν.

SHIIEETT

Ε φθηνές είναι οι ραμ πλέον ( σε DDR4 ) από 100€ 32GB, αλλά τσιγκουνευονται ορισμένοι τα 30€-40€ παραπάνω ενώ έδωσαν πολλά περισσότερα επιπλέον για μια GPU; 🤣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...