Προς το περιεχόμενο

God of War [PC][2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντωμεταξύ σκότωσα και την τελευταία Βαλκυρία και πήρα το Trophie Chooser of the Slain.
Το 4.2% των παιχτών το έχει κάνει.
Και έχουν και άποψη... 
Τώρα κλείνω τις 3 ρωγμές. Έχω κλείσει τη μία και και συνεχίζω το Farming.
Chooser.png.4b64099f5f8480c1acfd96da6ff4d11d.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Heatspreader είπε

Και έχουν και άποψη... 

8.6% εγώ βλέπω λέει στο steam,και είναι αρκετά υψηλό νούμερο για μισό μήνα παιχνίδι

image.png.86dbeb198eaacb219ef832b7fca3ff7d.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εγώ μονο σε ένα game έχω δει χρήση μέχρι και 12GB ram, το οποιο δεν φημίζεται για το optimization του.

Παρόλα αυτά προτείνω να βάλετε 128GB ram ώστε χαλαρά να έχετε και καμια 1000 tabs ανοιχτά στον browser καθώς παίζεται, χρειάζονται. :P

Εγώ θα έλεγα τα 32gb μάλλον πάνε για στάνταρ σεταπ ειδικά σε ακριβά μηχανήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

8.6% εγώ βλέπω λέει στο steam,και είναι αρκετά υψηλό νούμερο για μισό μήνα παιχνίδι

 

Και εγώ τόσο βλέπω τώρα.
Εννοείς ότι δεν το έχουν φτάσει μέχρι εκεί όσοι το έχουν στο PC επειδή είναι καινούριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Heatspreader είπε

Και εγώ τόσο βλέπω τώρα.
Εννοείς ότι δεν το έχουν φτάσει μέχρι εκεί όσοι το έχουν στο PC επειδή είναι καινούριο;

Εννοώ ότι για μισού μήνα παιχνίδι είναι (σχετικά)υψηλό το ποσοστό για side activity, που συνήθως οι περισσότεροι δεν ασχολούνται με αυτά, ειδικά αν έχουν και βαθμό δυσκολίας.

Δες πχ στο playstation αντίστοιχα που είναι σχεδόν 4χρόνια https://psnprofiles.com/trophies/7523-god-of-war

Πολύ λιγότεροι ασχολήθηκαν με valkyries σε σχέση με αυτούς που τελείωσαν την βασική ιστορία.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Despotas είπε

Ένα εξαιρετικό βίντεο για να δείτε αφού το τελειώσετε (προφανώς spoilers):

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Εξαιρετικό πράγματι.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

We have work to do. @Arkin

Επιβάλλεται πριν το GoW 2018 καθώς δεν έχω δει ή παίξει κανένα. ( δεν ήμουν φανατικός player μικρός και έχω χάσει πολλά παιχνίδια )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

We have work to do. @Arkin

Επιβάλλεται πριν το GoW 2018 καθώς δεν έχω δει ή παίξει κανένα. ( δεν ήμουν φανατικός player μικρός και έχω χάσει πολλά παιχνίδια )

Εννοείται να τα παίξεις όλα με τη σειρά το ascension προσπέρασε το. Τα πρώτα 3 είναι must 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

God of War Patch 1.0.4 Release Notes

Fixes
  • Atreus will now reset his state during restart from checkpoint or saved game should he become unresponsive.
  • Fixed some rare instances of graphics driver crashes.
  • Fixed an issue with incorrect VRAM detection on Intel XE platform.
  • Also fixed an issue where the display mode setting would visually set to windowed mode when resetting display settings to default on an ultrawide monitor.
  • Fixed an issue where control functionality would be lost if opening inventory during realm travel sequence.
  • Fixed a crash that could occur at client shutdown.
Features
  • Added support for DLSS Sharpening slider.
Other Changes
  • Added additional logging to crash reports to help identify root causes of intermittent crashes.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

God of War Patch 1.0.4 Release Notes

Fixes
  • Atreus will now reset his state during restart from checkpoint or saved game should he become unresponsive.
  • Fixed some rare instances of graphics driver crashes.
  • Fixed an issue with incorrect VRAM detection on Intel XE platform.
  • Also fixed an issue where the display mode setting would visually set to windowed mode when resetting display settings to default on an ultrawide monitor.
  • Fixed an issue where control functionality would be lost if opening inventory during realm travel sequence.
  • Fixed a crash that could occur at client shutdown.
Features
  • Added support for DLSS Sharpening slider.
Other Changes
  • Added additional logging to crash reports to help identify root causes of intermittent crashes.

Δε βλέπω κάτι για το memory leak. Καλό το dlss sharpening slider.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους με αυτο το patch εμενα δειχνει να ελυσε τα crash που ετρωγα.. Πρωτη φορα επαιξα σερι πανω απο 1 ωρα χωρις να μου κρασαρει στην επιφανεια εργασιας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τελείωσα και γω με 75% completion. δεν ψήθηκα να πάω να σκοτώσω όλες τις Valkyries μιας και με τράβηξε περισσότερο το story από το ίδιο το παιχνίδι.

Τα παζλ και οι γρίφοι ήταν σχετικά οκ αλλά όχι κάτι τρομέρο και που μετά από κάνα 2ωρο παιχνιδιού γινόντουσαν κάπως βατοί στο τρόπο επίλυσης και έμπαινες εύκολα στο νόημα.

ήθελα να κάνω λίγο free roaming αλλά το γεγονός οτι δεν χαρακτήριζε κάπως τη δυσκολία των περιοχών σε έκανε να πηγαίνεις κάπου βατά και ξαφνικά να ανοίγεις ένα portal και να βγαίνουν τα μομπζ 2-3 λεβελ παραπάνω και να σε κατεβάζουν με 1 hit.

μόλις πάτε σε κάτι τέτοιο είναι σαν να σου λέει το παιχνίδι γύρνα πίσω στο main story μιας και υπάρχουν και πόρτες και σεντούκια που δεν ανοίγουν αρχικά.

θα έλεγα οτι σαν ιστορία, διάλογοι ήταν πολύ προσεγμένο. όπως και όλοι οι χαρακτήρες ήταν καλογραμμένοι.

είχε ένα λίγο απότομο τέλος και ας πούμε οτι δεν κατάλαβα για πότε έφτασα στο final boss (που το περίμενα πιο περίπλοκο)

εκεί σαν να βιάστηκαν να το τελειώσουν το ταξίδι του Kratos.

γενικά το ευχαριστήθηκα και κρίμα που είχα χάσει τόσα χρόνια τα προηγούμενα god of war λόγω υποχρεώσεων. ίσως τα φορτώσω στο PS3 για μελλοντικά διαλείμματα όταν βρεθεί χρόνος.

Ευτυχώς αυτό έπεσε πάνω στον χιονιά κλεισμένος στο σπίτι και το πήγα με το πάσο μου.

Είχα και over9000 game immersion level με το χιονιά όταν ανέβαινα τα βουνά και τα χέρια στο πληκτρολόγιο ήταν κόκκαλο από την έλλειψη θέρμανσης στο σπίτι. 😀

Εύκολα 8/10. Ίσως και να το αδικώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι παιδιά, το κατα-ευχαριστιέμαι. Πάντως οφείλουμε να ομολογήσουμε οτι εκεί στη σόνυ, είναι μανούλες στο να βγάζουν πολύ καλά sp action adventure games.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/1/2022 στις 7:17 ΜΜ, gregpec2 είπε

Πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι παιδιά, το κατα-ευχαριστιέμαι. Πάντως οφείλουμε να ομολογήσουμε οτι εκεί στη σόνυ, είναι μανούλες στο να βγάζουν πολύ καλά sp action adventure games.

Αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...