Προς το περιεχόμενο

Pizza & ζύμες (άλευρα, πλάκες, τεχνικές, φουρνάκια)


Zenor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχουνε βγαλει τα επισημα site παρα πολυ καλες προσφορες.Οποιος ψαχνει οπως εγω ας τσεκαρει...

Συκεντρωσα τα καλυτερα...

-Απ το επισημο της ooni το 16αρι koda βγαινει 480ε και το Karu 735e με τον ανταπροτα για το γκαζι(χωρις βγαινει 640)

-Εffeuno.Παλι απ το επισημο site https://www.effeuno.biz/it/negozio/linea-easy-pizza/linea-easy-pizza-forno-effeuno/p134ha-509/ αυτο βγαινει στα 600ε!! με το μπισκοτο κ αυτο 524Ε παλι με το μπισκοτο.Δεν ξερω τι παιζει με τα μεταφορικα

-και τελος απ την glowen που εχει τρομερα φουρνακια.https://glowen.si/product/glowen-raptor-black-bundle?attribute_piezo=Without+piezo&clang=all αυτο που εχει το μεγαλυτερο ενδιαφερον με γκαζι κ ξυλο βγαινει στα 486ε

Επεξ/σία από alimentas
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 559
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μπισκοτο ειναι η καλυτερη πλακα που μπορει να εχει ενα φουρνακι.Δυστηχως αν δεν κανω καποιο μεγαλο λαθο η effeuno ετσι κ αλιως δεν στελνει Ελλαδα.

Οποτε μενει η ooni που εχει ιστορικο χαμηλο στο karu 16 κ πολυ καλες στα υπολοιπα με 45 ε μεταφορικα(και παλι αξιζει)

Και η glowen η οποια δεινει ενα τρομερα πληρες πακετο με γκαζι συν ξυλο και μεγαλη επιφανεια ψησιματος στα 485 ε συν 36ε μεταφορικα.Με ενα μικρο ρισκο γιατι για την συγκεκριμενη εταιρια δεν υπαρχει κ απλετο υλικο ωστε να δεις το προιον.Για το οονι υπαρχουν χιλιαδες βιντεο ,reviews κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι, 

Πάντως για ooni νομίζω οτι αυτή τη στιγμή η προσφορά του my pizza project είναι καλύτερη μιας και έχει λίγο υψηλότερη τιμή π.χ για το ooni koda 12 στα 350ε αλλά σου δίνει:

10% του ποσού επιστροφή σε προιόντα πρώτες υλών που έχουν δωρεάν μεταφορικά με ΒΟΧ.

Ενώ για το ooni koda με ΒΟΧ πάλι έχει 6,9€ μεταφορικά.

Άρα με 356,9€ έχεις ooni koda 12 και καμιά 10ρια κιλά αλεύρι ή οτι άλλο θέλεις τέλος πάντων, ενώ από το επίσημο website θέλεις περίπου τα ίδια απλά για το φουρνάκι με τα μεταφορικά του.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/2/2023 στις 3:22 ΜΜ, alimentas είπε

Με το δογματικο σε εισαγωγικα παντα εννοω οτι για να βγαλεις ενα ζυμαρι υπαρχουν 100 τεχνικες που μπορουν να σου δωσουν τρομερο αποτελεσμα.Μπορεις πχ να μην βαλεις καν μαγια και να χρησιμοποιησεις προζυμι,αντι για κρυα οριμανση να κανεις polish κτλ τκλ. Το δευτερο κομματι που λες ειναι αυτο που τονισα κ εγω κ το πιο σημαντικο.Διαβασμα πανω απ ολα κ κατανοηση του τι κανεις.Πρεπει να ξερεις ας πουμε για ποιον λογο οταν κανεις κρυα οριμανση στο ζυμαρι σου, βαζεις το πολυ 2 gr μαγια κ οχι 15.Διαβασμα πανω κ ολα. (το ζυμαρι της φωτογραφιας ειναι τρομερο,σε τι φουρνο ψηνεις??)

Ερωτηση κ εδω γιατι οι φιλοι απ το νημα της ψησταριας με ξερουν....Εχω δωσει το 12αρι ooni μου κ ψαχνω αντικατασταση σε 16αρι.Εχει χρησιμοποιησει κανεις υβριδικο με ξυλο τυπου καρου??? Και αν ναι αυτο αντεχει στον χρονο ρε παιδια ή σε κανα χρονο θα λιωσει κ τα μαυρισει ολο.Το 16αρι το karu ειναι ονειρο αλλα κολλωνω ειναι η αληθεια να το χτυπησω

Φιλε μου αξίζει το 12αρι? Μέχρι τι διαφορά ετρο πιτσα μπορείς να ανοίξεις θέλω ένα ooni αλλά δεν θέλω να ξεφύγω από 350 400€..

Επεξ/σία από ZELDA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατ εμε πλεον οχι δεν αξιζει το 12αρι στα λεφτα που ζητανε.Εχει 400 plus.Ενω πριν 3-4 χρονια πολλοι το ειχαμε παρει στα 200.Βεβαια δεν υπαρχει κ κατι πιο οικονομικο.Περιμενε να ξαναπεσει κοντα 300.Εγω το εδωσα γιατι μετα απο αρκετο λιωσιμο ηθελα κατι μεγαλυτερο σε επιφανεια ψησιματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το 16αρι απο κοντα χτες και ειναι αρκετα πιο μεγαλο απο το 12αρι, αλλα η τιμη του ειναι απαγορευτικη για τους πιο πολλους. Αν αντεχα το κοστος αυτο θα επελεγα παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

Ειδα το 16αρι απο κοντα χτες και ειναι αρκετα πιο μεγαλο απο το 12αρι, αλλα η τιμη του ειναι απαγορευτικη για τους πιο πολλους. Αν αντεχα το κοστος αυτο θα επελεγα παντως.

Παίζει ρολο κ ο χωρος που πιάνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 16αρι κοντα στα 500 νομιζω ειναι καλο deal.Μετα πας στο karu που ειναι στα 600plus το οποιο ομως ειναι επενδυση γιατι αν παρει κ τον ανταπτορα για το αεριο πας στα 750 Plus.Δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι αλλο δοκιμασμενο με αντοχη στο χρονο.Το τελευταιο ειναι κ το σημαντικοτερος λογος που δεν θ αλλαζα απ την ooni.Το 12αρι το ειχα 3 χρονια μπαλκονι χωρις καμια προσοχη κ ηταν ακομα σαν την πρωτη μερα αγορας.

Το koda 16 κατ εμε ειναι το πιο τιμιο πακετο.Δεν προσφερει οσα το karu αλλα το κοστος δεν ειναι κ απαγορεευτικο

Επεξ/σία από alimentas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα και ζητώ την κατανόησή σας εάν είμαι εκτός topic αλλά μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω στην Αθήνα το Caputo Nuvola όπως και τις υπόλοιπες σειρές της ίδιας εταιρείας; Έφερνε το pizzeria (1kg) ο Σκλαβενίτης κοντά μου αλλά πλέον το έχει αποσύρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Elias1997 said:

Καλημέρα και ζητώ την κατανόησή σας εάν είμαι εκτός topic αλλά μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω στην Αθήνα το Caputo Nuvola όπως και τις υπόλοιπες σειρές της ίδιας εταιρείας; Έφερνε το pizzeria (1kg) ο Σκλαβενίτης κοντά μου αλλά πλέον το έχει αποσύρει.

Καλημέρα! Caputo pizzeria έχει και ο ΑΒ και τα my market. Nuvola θα βρεις εδώ: https://mypizzaproject.com/delishop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...