Προς το περιεχόμενο

Από βενζινοκίνητο σε ηλεκτρικό σκούτερ


Par1s*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, rizla7 είπε

Δε φαίνεται να ξέρουμε πόσο καινε, όταν γράφεις για 5L στα 150 και για στιγμιαίες καταναλώσεις 25L σε αυτοκίνητο

Και προφανώς το ζήτημα είναι τα λίτρα και η κατανάλωση όταν αυτό είναι το βασικό επιχείρημα υπεροχής του ηλεκτρικού για οικονομία.

To θέμα οικονομίας δεν είναι κάτι αόριστο. Να συγκρίνουμε ίδια πράγματα. Με τη λογική αυτή και το ποδήλατο πιο οικονομικό είναι από το ηλεκτρικό. Άρα Μόνο ποδήλατο αξίζει…

Το να βάζουμε επιλεκτικά επιμέρους χαρακτηριστικά από 3-5-10 διαφορετικά ηλεκτρικά και να τα παρουσιάζουμε ως κανονικότητα  για όλα δεν είναι αντιπροσωπευτικό.

  • Και Χαμηλό κόστος
  • Και Αυτονομία 100km
  • Και Τελική >90
  • Και επιδόσεις σαν 150-200
  • Και …και…

Ποιο ηλεκτρικό εχεις(5-ετιας?),  που έχει 100km αυτονομία,  ακόμα δε μάθαμε…

 

Πχ για το super soco cpx (1 μπαταρία) που αναφέρθηκε στο άλλο θεμα…

  • Αυτονομία:  70km (έως 140km με τη χρήση 2 μπαταρίας*)**

**Οι μετρήσεις που αφορούν την αυτονομία του οχήματος καταγράφονται μέσω δοκιμαστικής οδήγησης σε σταθερή ταχύτητα 40km/h

Χωρίς να υπολογίσουμε ένα ρεαλιστικό βάρος αναβάτη/ κλίση δρόμου / Θερμοκρασίες κ.α…και όχι ιδανικές τιμές.

 

τα καινούργια ηλεκτρικά καινε λιγότερο ρεύμα”  Τι ακριβώς σημαίνει  ?

Η χώρα μας έχει το ιδανικό κλίμα για μπαταρίες….στα 30-35-40αρια;

 

Τα ηλεκτρικά μέσα στην πόλη είναι ποιο οικονομικά το σταματά ξεκινά δεν τα επηρεάζει αντιθέτως είναι καλύτερο.

Αν σου λέει 70 χιλιόμετρα θα τα βγάλεις εντός πόλης αν πας τελική θα βγάλεις λιγότερα ναι,είναι το αντίθετο με τα βενζίνης. Άρα εμείς που κινούμαστε μέσα στην πόλη όπως οι περισσότεροι είμαστε ευνοημένοι. Ναι με το sym 200 cc με 6 λίτρα έβγαζα με φουλ οικονομική οδήγηση maximum 150-160.φουλ οικονομική αλλά στην Αθήνα που είχε σταματά ξεκινά συνέχεια. Στην επαρχία θα βγάλεις περισσότερα.

Όταν πήρα πριν 5 χρόνια δεν υπήρχανε πολλά και πήρα v-moto το οποίο είναι αξιόλογο. Όχι όμως σαν τα καινούργια που κυκλοφορούν τώρα. Στον χρόνο και κάτι το ξέχασα στον φορτιστή 2 μέρες και χάλασα τις μπαταρίες μολύβδου που είχε και έβαλα λιθίου catl. Δλδ το έχω στα 4 χρόνια με λιθίου και δεν έχουν καμία μείωση απόδοσης,και με μέτρηση όχι απλά το πώς το βλέπω. Τα καινούργια καίνε λιγότερο γιατί έχουν ποιο αποδοτικα μοτέρ και καλύτερη ανάκτηση ενέργειας στο φρενάρισμα που εμένα δεν έχει. Δλδ βλέπεις ότι τώρα σου λέει 40 ah μπαταρία 80 χιλιόμετρα αυτονομία αλλά τα παλιά με τόσα ah έβγαζε λιγότερα. 

Η Ελλάδα είναι ιδανική για την χρήση ηλεκτρικών οχημάτων. Δεν τι λέω εγώ επίσημες εταιρείες. Τα κρύα μέρη όπως είναι Σουηδία Νορβηγία που έχουν πολλούς μήνες μείον δεν βοηθάει γιατί ρίχνει την αυτονομία. Όταν εδώ έχει 40αρια πιάνω την μέγιστη αυτονομία από 45-50 νομίζω λέει ότι επηρεάζει.

Θα το ξαναπώ δεν είμαι κολλημένος αλλά να προσπαθείτε να μου πείτε ότι η μετακίνηση ενός βενζινοκίνητου είναι ποιο φθηνή δεν είναι τι να κάνουμε. Δούλευα σε συνεργείο μοτο έχω αλλάξει αρκετά μοτό έχω πληρώσει παρά πολλά σε βλάβες και ξέρω πολύ καλά τι παίζει.

Ακόμα και στο sym το οποίο δεν το σκάλισα ποτέ μόνος μου όπως όλα τα άλλα είχα βλάβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

υπολογίζουμε το κοστος αγορά μεσα σε ολα αυτα? το κοστος μεταπωλησης? απο αποψη κοστους χρησης και εφοσον δεν θες να πιανεις μεγαλες τελικες ειναι προφανως πολύ οικονομικα αλλα κοστιζουν +2κ ευρω για τις ιδιες επιδοσεις ακομα και με επιδοτηση. δεν ειναι αστεια διαφορά.

εγω ακομα περιμενω ενα ηλεκτρικο με επιδοσεις 300cc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, basilis_k6 είπε

υπολογίζουμε το κοστος αγορά μεσα σε ολα αυτα? το κοστος μεταπωλησης? απο αποψη κοστους χρησης και εφοσον δεν θες να πιανεις μεγαλες τελικες ειναι προφανως πολύ οικονομικα αλλα κοστιζουν +2κ ευρω για τις ιδιες επιδοσεις ακομα και με επιδοτηση. δεν ειναι αστεια διαφορά.

εγω ακομα περιμενω ενα ηλεκτρικο με επιδοσεις 300cc. 

Πάρε το tiger.

Η το puma με την μεγάλη ισχύ.

Έχουν καλύτερη επίδοση από 300cc

Αν έχεις λεφτά υπάρχουν ηλεκτρικές moto με τρομερές επιδόσεις αλλά είναι πανάκριβες. Το θέμα είναι πάντα τη χρειάζεσαι. Πχ σε ένα σάιτ είδα έναν που σχολίασε ότι πήρε moto ηλεκτρική με 8.000 ευρώ για να έχει 200 χιλιόμετρα αυτονομία γιατί τόσα έκανε κάθε μέρα για την δουλεια του. Αυτός ναι αξίζει να την πάρει γιατί θα κάνει απόσβεση. Εγώ που δεν κάνω πλέον χιλιόμετρα τη να την κάνω. Όλα είναι θέμα αναγκών. Ένας 18 χρονος θα προτιμήσει βενζινοκίνητο για να μπορεί να πάει και σε άλλο νομό όπως έκανα και εγώ και δεν με ένοιαζε τότε και το κόστος της βενζίνης ούτε και των εξόδων που έκανα γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, vaggooss said:

Πάρε το tiger.

Η το puma με την μεγάλη ισχύ.

Με 9.5 και 12 άλογα αντίστοιχα. :lol:

Και στην περιγραφή στο 2ο να γράφει επιδόσεις ίσες με μηχανή 500cc! :lol:

Λογικά αυτά βλέπουν και τα πιστεύουν! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vaggooss είπε

Πάρε το tiger.

Η το puma με την μεγάλη ισχύ.

Έχουν καλύτερη επίδοση από 300cc

Αν έχεις λεφτά υπάρχουν ηλεκτρικές moto με τρομερές επιδόσεις αλλά είναι πανάκριβες. Το θέμα είναι πάντα τη χρειάζεσαι. Πχ σε ένα σάιτ είδα έναν που σχολίασε ότι πήρε moto ηλεκτρική με 8.000 ευρώ για να έχει 200 χιλιόμετρα αυτονομία γιατί τόσα έκανε κάθε μέρα για την δουλεια του. Αυτός ναι αξίζει να την πάρει γιατί θα κάνει απόσβεση. Εγώ που δεν κάνω πλέον χιλιόμετρα τη να την κάνω. Όλα είναι θέμα αναγκών. Ένας 18 χρονος θα προτιμήσει βενζινοκίνητο για να μπορεί να πάει και σε άλλο νομό όπως έκανα και εγώ και δεν με ένοιαζε τότε και το κόστος της βενζίνης ούτε και των εξόδων που έκανα γενικά.

7000 ευρω για e-fun?! ε οχι, ειπαμε δεν ειμαι τρελλος. ασε που δεν ξερω αν τα 120 ειναι πραγματικη τελικη και οχι 100.

με 5 παιρνω ενα beverly και βαζω 2000 ευρω βενζινη και μετα το πουλαω και μου δινει πισω τα μισα λεφτα. αυτο θα το παω ανακύκλωση. 2000 ευρω βενζινη ειναι κοντα 6 χρονια μην σου πω 8. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

7000 ευρω για e-fun?! ε οχι, ειπαμε δεν ειμαι τρελλος. ασε που δεν ξερω αν τα 120 ειναι πραγματικη τελικη και οχι 100.

με 5 παιρνω ενα beverly και βαζω 2000 ευρω βενζινη και μετα το πουλαω και μου δινει πισω τα μισα λεφτα. αυτο θα το παω ανακύκλωση. 2000 ευρω βενζινη ειναι κοντα 6 χρονια μην σου πω 8. 

Αν κάνεις 3.000 χιλιόμετρα τον χρόνο ναι μόνο τόσα θα δώσεις για βενζίνη.

Και μην τα υπολογίζεις όπως θες.

Το tiger έχει λιγότερο και είπαμε και 800 επιδότηση.

3 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Αν κάνεις 3.000 χιλιόμετρα τον χρόνο ναι μόνο τόσα θα δώσεις για βενζίνη.

Και μην τα υπολογίζεις όπως θες.

Το tiger έχει λιγότερο και είπαμε και 800 επιδότηση.

5,500 λέει μέχρι 6.500 αν θες κάτι έξτρα.αρα είσαι στα ίδια με το beverly και γλυτώνεις τα 2.000 βενζίνη 

27 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Αν κάνεις 3.000 χιλιόμετρα τον χρόνο ναι μόνο τόσα θα δώσεις για βενζίνη.

Και μην τα υπολογίζεις όπως θες.

Το tiger έχει λιγότερο και είπαμε και 800 επιδότηση.

5,500 λέει μέχρι 6.500 αν θες κάτι έξτρα.αρα είσαι στα ίδια με το beverly και γλυτώνεις τα 2.000 βενζίνη 

Α είσαι πονηρουλης τώρα είδα ότι το beverly έχει 5.600.

Τι γίνεται ρε παιδιά πολλοί haters.

29 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Αν κάνεις 3.000 χιλιόμετρα τον χρόνο ναι μόνο τόσα θα δώσεις για βενζίνη.

Και μην τα υπολογίζεις όπως θες.

Το tiger έχει λιγότερο και είπαμε και 800 επιδότηση.

5,500 λέει μέχρι 6.500 αν θες κάτι έξτρα.αρα είσαι στα ίδια με το beverly και γλυτώνεις τα 2.000 βενζίνη 

Α είσαι πονηρουλης τώρα είδα ότι το beverly έχει 5.600.

Τι γίνεται ρε παιδιά πολλοί haters.

Και η μεταπώληση των βενζινοκινητον σε μερικά χρόνια ούτε ταισα δεν θα πιάνουν.

Είναι πολλοί οι λόγοι και μην περιμένεις να τους πω θέλει κατεβατά ολόκληρα.

39 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Αν κάνεις 3.000 χιλιόμετρα τον χρόνο ναι μόνο τόσα θα δώσεις για βενζίνη.

Και μην τα υπολογίζεις όπως θες.

Το tiger έχει λιγότερο και είπαμε και 800 επιδότηση.

5,500 λέει μέχρι 6.500 αν θες κάτι έξτρα.αρα είσαι στα ίδια με το beverly και γλυτώνεις τα 2.000 βενζίνη 

Α είσαι πονηρουλης τώρα είδα ότι το beverly έχει 5.600.

Τι γίνεται ρε παιδιά πολλοί haters.

Και η μεταπώληση των βενζινοκινητον σε μερικά χρόνια ούτε ταισα δεν θα πιάνουν.

Είναι πολλοί οι λόγοι και μην περιμένεις να τους πω θέλει κατεβατά ολόκληρα.

Εμπρός πίσω που έλεγε και Ο ΟΥΔΕ ΠΟΠΟΤΑΣ. Με έχετε χαζεψει παιδιά πραγματικά θα πάω να πάρω γαϊδούρι.

Άσε που έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι σατανικά τα ηλεκτρικά γι'αυτό είναι τόσο οικονομικά στην μετακίνηση. Τα σπρώχνουν τα Νεφελίμ και λωχελιμ.

Πόσο κάνει ένα γαϊδούρι και τη κατανάλωση έχει ξέρει κανείς? Πόσα γραμμάρια εκπέμπει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Αν κάνεις 3.000 χιλιόμετρα τον χρόνο ναι μόνο τόσα θα δώσεις για βενζίνη.

Και μην τα υπολογίζεις όπως θες.

Το tiger έχει λιγότερο και είπαμε και 800 επιδότηση.

5,500 λέει μέχρι 6.500 αν θες κάτι έξτρα.αρα είσαι στα ίδια με το beverly και γλυτώνεις τα 2.000 βενζίνη 

Α είσαι πονηρουλης τώρα είδα ότι το beverly έχει 5.600.

Τι γίνεται ρε παιδιά πολλοί haters.

Και η μεταπώληση των βενζινοκινητον σε μερικά χρόνια ούτε ταισα δεν θα πιάνουν.

Είναι πολλοί οι λόγοι και μην περιμένεις να τους πω θέλει κατεβατά ολόκληρα.

Εμπρός πίσω που έλεγε και Ο ΟΥΔΕ ΠΟΠΟΤΑΣ. Με έχετε χαζεψει παιδιά πραγματικά θα πάω να πάρω γαϊδούρι.

Άσε που έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι σατανικά τα ηλεκτρικά γι'αυτό είναι τόσο οικονομικά στην μετακίνηση. Τα σπρώχνουν τα Νεφελίμ και λωχελιμ.

Πόσο κάνει ένα γαϊδούρι και τη κατανάλωση έχει ξέρει κανείς? Πόσα γραμμάρια εκπέμπει?

δεν ειμαι hater γιατι ψαχνω και εγω ηλεκτρικο αλλα τα μαθηματικα δεν βγαινουν. δεν αξιζει, ειναι τοσο απλο. λιγο πανω λιγο κατω σου εξηγησα γιατι. το beverly κανει 5κ ακριβως στο χερι. βεβαια ειναι ακριβο, μπορω να παω sym και με 4,5λ/100 που καιει να σου βγαλω τα ιδια νουμερα. σε 5 χρονια λοιπον, το ενα το πουλάω και παιρνω λεφτα ενω το άλλο δεν το παιρνει κανενας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

δεν ειμαι hater γιατι ψαχνω και εγω ηλεκτρικο αλλα τα μαθηματικα δεν βγαινουν. δεν αξιζει, ειναι τοσο απλο. λιγο πανω λιγο κατω σου εξηγησα γιατι. το beverly κανει 5κ ακριβως στο χερι. βεβαια ειναι ακριβο, μπορω να παω sym και με 4,5λ/100 που καιει να σου βγαλω τα ιδια νουμερα. σε 5 χρονια λοιπον, το ενα το πουλάω και παιρνω λεφτα ενω το άλλο δεν το παιρνει κανενας. 

Είσαι λάθος σε όλα.

1 λεπτό πριν, vaggooss είπε

Είσαι λάθος σε όλα.

Πες μου πόσα χιλιόμετρα κάνεις.

Δεύτερον το tiger θα το πάρεις 5.400 μείον 800 άρα 4.600 δλδ ποιο φθηνό.

Θα καις 1 κάτι ευρώ στα 100 αντί για 8 ευρώ που θέλει το beverly. Σε 5 χρόνια το βενζινοκίνητο είναι πολύ πιθανόν να το χαρίσεις γιατί δεν θα το αγοράζει κανείς ενώ το ηλεκτρικό έστω τα μισά θα τα πιάνει. Σε 5 χρόνια η βενζίνη θα έχει 4 ευρώ το λίτρο σίγουρα θα υπάρχουν ποιο αυστηρά μέτρα eyro κλπ και περιβαλλοντικοί όροι και χίλια 2 άλλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βενζινη δεν θα κανει 4 ευρω. Ουτε 2 δεν θα κανει αλλα προφητες δεν ειμαστε. Τα ηλεκτρικα στα 7-8 χρονια θελουν μπαταριες που δεν αξιζει να αλλαξεις. Εγω το μικρο δεν μπορω να το πάρω γιατι θελω κατι με 120χλμ πραγματικη τελικη. Εσυ πιστευεις οτι τα βενζινης δεν εχουν μεταπώληση. Οκ εγω διαφωνω. Οπως διαφωνω με το να δωσει καποιος 6χιλιαρικα σε εταιρια που δεν την ξερει η μανα της. Αν βγαλει κανα ηλεκτρικο σκουτερ η honda και κανει 3κ πανω απο τη βενζινη να το συζητήσουμε πιο σοβαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vaggooss είπε

Τι γίνεται ρε παιδιά πολλοί haters.

Όποιον επισημαίνει τις ανακρίβειες που γράφουμε τον αποκαλούμε hater, μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, NickTG είπε

Και στο αυτοκίνητο και στη μηχανή που έχω κάνει μετρήσεις τα νούμερα είναι ίδια με του trip computer. 

Eγω παλι που λογο δουλειας ασχολουμε με τετοια θεματα 9 στις 10 φορες τα τριπ κομπιουτερ παντα δειχνουν λιγοτερο σε αυτοκινητα του 20 -22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vaggooss είπε

Αν κάνεις 3.000 χιλιόμετρα τον χρόνο ναι μόνο τόσα θα δώσεις για βενζίνη.

 

Ούτε με αμάξι δε θες τόσα, τι λες; :P

Τα 3.000 χλμ με ένα τυπικό 7L / 100 είναι 210 λίτρα. Δηλαδή < 400€ με την τρέχουσα τιμή. Μία χαρά τα γράφει ο άνθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Όποιον επισημαίνει τις ανακρίβειες που γράφουμε τον αποκαλούμε hater, μάλιστα.

Αντικειμενικά μιλάω πάντα.

38 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Η βενζινη δεν θα κανει 4 ευρω. Ουτε 2 δεν θα κανει αλλα προφητες δεν ειμαστε. Τα ηλεκτρικα στα 7-8 χρονια θελουν μπαταριες που δεν αξιζει να αλλαξεις. Εγω το μικρο δεν μπορω να το πάρω γιατι θελω κατι με 120χλμ πραγματικη τελικη. Εσυ πιστευεις οτι τα βενζινης δεν εχουν μεταπώληση. Οκ εγω διαφωνω. Οπως διαφωνω με το να δωσει καποιος 6χιλιαρικα σε εταιρια που δεν την ξερει η μανα της. Αν βγαλει κανα ηλεκτρικο σκουτερ η honda και κανει 3κ πανω απο τη βενζινη να το συζητήσουμε πιο σοβαρα. 

Σήμερα έχουν μεταπώληση.

Σε λίγα χρόνια δεν θα έχουν.

8 λεπτά πριν, Haldol είπε

Ούτε με αμάξι δε θες τόσα, τι λες; :P

Τα 3.000 χλμ με ένα τυπικό 7L / 100 είναι 210 λίτρα. Δηλαδή < 400€ με την τρέχουσα τιμή. Μία χαρά τα γράφει ο άνθρωπος.

Αυτό λέω ότι είναι λίγα.

40 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Η βενζινη δεν θα κανει 4 ευρω. Ουτε 2 δεν θα κανει αλλα προφητες δεν ειμαστε. Τα ηλεκτρικα στα 7-8 χρονια θελουν μπαταριες που δεν αξιζει να αλλαξεις. Εγω το μικρο δεν μπορω να το πάρω γιατι θελω κατι με 120χλμ πραγματικη τελικη. Εσυ πιστευεις οτι τα βενζινης δεν εχουν μεταπώληση. Οκ εγω διαφωνω. Οπως διαφωνω με το να δωσει καποιος 6χιλιαρικα σε εταιρια που δεν την ξερει η μανα της. Αν βγαλει κανα ηλεκτρικο σκουτερ η honda και κανει 3κ πανω απο τη βενζινη να το συζητήσουμε πιο σοβαρα. 

Το έχω ξαναγράψει εδώ και 2 χρόνια πρέπει να έχει βιοαιθανόλη.

Πρόκειται 1% πέρυσι 3% για το 2023 δεν ξέρω πόσο είπε η Ευρώπη αν θυμάμαι καλά 5 % μέχρι να φθάσει το 50%.

Οπότε όταν φθάσει το 50% συν όλα τα άλλα θα δούμε αν θα έχει 3-4-5 ευρώ.

25 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Όποιον επισημαίνει τις ανακρίβειες που γράφουμε τον αποκαλούμε hater, μάλιστα.

Εγώ είπα ανακρίβεια?

Ο φίλος είπε ότι το tiger έχει 7.000 ενώ έχει 5.400.

Εφόσον παραπλανεί κάποιον σκοπό δεν έχει?

Και που είστε μετά την καταστροφική παγωνιά στην Αμερική και αν είδατε φέτος τα χιονοδρομικά στην Ευρώπη είναι όλα κλειστά γιατί δεν έχουν χιόνι και οι επιστήμονες είπαν ότι έχουν πέσει έξω στης προβλέψεις γιατί την κλιματική αλλαγή και επεκτείνεται ραγδαία δυστυχώς,θα δείτε και άλλα μέτρα κατά των ρύπων εντός του 2023. Εγώ πιστεύω θα αυξηθούν τα καύσιμα θα αυξήσουν και άλλο τα τέλη ανάλογα με τους ρύπους απαγόρευση για αρκετά eyro κάποιον ετών. Εδώ θα είμαστε να δούμε ποιος θα δικαιωθεί. Όλα τα παλιά αυτοκίνητα και μηχανάκια θα είναι δυσβάσταχτα να τα κρατήσεις. Ευτυχώς έχω αυτοκίνητο του 2005 και δεν έχει ούτος η αλλος αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/3/2022 στις 5:41 ΜΜ, Black Demis είπε

Απότομη οδήγηση?  Ακόμη ποιο κάτω από ότι είπα τότε

Σιγά ρε φίλε μην πάει από τα 250 στα 50 έλεος. Αν εχει 250 αυτονομία θα τα βγάζει εντός πόλης. Εκτός πόλης με τελική περίπου 200 χιλιόμετρα θα βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vaggooss είπε

Σιγά ρε φίλε μην πάει από τα 250 στα 50 έλεος. Αν εχει 250 αυτονομία θα τα βγάζει εντός πόλης. Εκτός πόλης με τελική περίπου 200 χιλιόμετρα θα βγάζει.

μάλλον δεν είχες ποτέ...... η δεν είδες κανένα review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...