Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #1


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Mrs. Hyde είπε

Ναι, το ξέρω. Είπα να την πειράξω, αλλά το μετάνιωσα. 😁

Αχαχαχαχαχαχαχαχα

Πείραξε με όσο θες!!!δεν παρεξηγώ!!

Άντε να δω....Να σας εκπλήξω πάλι ή να βάλω τα δικά μου κ να με καταλάβετε κ να μαζέψω βαθμουλάκια....🤔🤔🤔🙄🙄🙄😝😝😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Αχαχαχαχαχαχαχαχα

Πείραξε με όσο θες!!!δεν παρεξηγώ!!

Άντε να δω....Να σας εκπλήξω πάλι ή να βάλω τα δικά μου κ να με καταλάβετε κ να μαζέψω βαθμουλάκια....🤔🤔🤔🙄🙄🙄😝😝😝

Η αλήθεια είναι πως θα γελούσα πολύ να σε βλέπω να βρίσκεις τραγούδι πανικόβλητη. 🤭

Αλλά είμαι ψυχούλα και σου χαρίστηκα. Τι να σε κάμνω. 

Ps. Εγώ είμαι γκαζμάς. Δεν θα μπορέσω να σε βρω ούτε με τα γνωστά σου. Αν βάλεις Άννα, τότε πολύ ευχαρίστως να έχεις το 12ρι μου. Εκεί, ναι, θα σε αναγνωρίσω πολύ εύκολα. 🤣

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Θα σε στενοχωρήσω, είναι 1 μέρα και 20 ώρες.

Δεν βρίσκω βέβαια τον λόγο, νομίζω ότι στην μια εβδομάδα που έχουμε να βαθμολογήσουμε μπορούμε να σκεφτούμε το επόεμενο τραγούδι, βασικά εγώ έχω βάλει μέχρι τώρα και άλλα 4. 

Υπάρχουν και κάποιοι που θέλουν να κερδίσουν, οπότε πρέπει να μελετήσουν τις αντιδράσεις στα προηγούμενα πριν διαλέξουν το επόμενο. Άσε που χρειάζεται και το σχετικό ξεκατίνιασμα για τη βαθμολογία του προηγούμενου γύρου 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ βρήκα τραγούδι! Ε και μου πείτε ότι το γνωρίζετε και δεν με ψηφίσετε, ε και! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Υπάρχουν και κάποιοι που θέλουν να κερδίσουν, οπότε πρέπει να μελετήσουν τις αντιδράσεις στα προηγούμενα πριν διαλέξουν το επόμενο. Άσε που χρειάζεται και το σχετικό ξεκατίνιασμα για τη βαθμολογία του προηγούμενου γύρου 😆

Και νόμιζα ότι βάζουμε ότι μας αρέσει και ότι οι άλλοι πρέπει να.. .. συμμορφωθούν με το εξαιρετικό γούστο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΥΑΟΥ!
Δεν περίμενα ότι θα κέρδιζα τον πρώτο γύρο με Pain of salvation. Ήμουν σίγουρος ότι θα κέρδιζε κάποιο λίγο πιο εύπεπτο.
Χάρηκα γιατί είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα και η πλύση εγκεφάλου που είχα κάνει τόσα χρόνια σε φίλους και γνωστούς για να τους ακούσουν δεν είχαν αποδώσει καρπούς, αλλά έπιασε στο insomnia 😁



 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 judge_manos συγχαρητήρια για την πρωτιά.  Καλή η γεύση του να κερδίζεις το γύρο, έτσι;  Ήταν και αρκετά καλός γύρος, με το αλατάκι του, τη μουσταρδίτσα του! 😜

   Βλέπω όμως ότι και Jen και Lil είστε πολύ κοντά. Συγχαρητήρια και σε σας. Χαίρομαι που είδα να υπάρχει καλή διάθεση. Ελπίζω να διατηρηθεί και μετά την ανάγνωση των σχολίων.

   Καλά ρε άμουσοι! 19η θέση στον Βαμβακάρη; Σοβαρά; Ούτε η φράση "ζαχαροζυμωμένη μου"; Ούτε αυτή δεν ήταν αρκετή ώστε να τραβήξει τουλάχιστον τις γυναίκες; Καλά μιλάμε ότι έχω φάει κόλλημα μια βδομάδα τώρα, με το "ζαχαροζυμωμένη" μου, ε!

   Καλά πέρα από την πλάκα, ήξερα ότι θα πάει χάλια το κομμάτι μου, μάλιστα νόμιζα ότι θα πιάσει 23η θέση. Το δήλωσα άλλωστε σε άλλο ποστ. Έχω γνώση από παλιότερα παιχνίδια. Πάντως αυτός δεν είναι λόγος να αποκλείσουμε τελείως τα ελληνικά κομμάτια από έναν διαγωνισμό που λαμβάνει χώρα, στη χώρα μας!

19η θέση ρε;

 

Επεξ/σία από Ferelpis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ferelpis είπε

 

 

 

   judge_manos συγχαρητήρια για την πρωτιά.  Καλή η γεύση του να κερδίζεις το γύρο, έτσι;  Ήταν και αρκετά καλός γύρος, με το αλατάκι του, τη μουσταρδίτσα του!

   Βλέπω όμως ότι και Jen και Lil είστε πολύ κοντά. Συγχαρητήρια και σε σας. Χαίρομαι που είδα να υπάρχει καλή διάθεση. Ελπίζω να διατηρηθεί και μετά την ανάγνωση των σχολίων.

   Καλά ρε άμουσοι! 19η θέση στον Βαμβακάρη; Σοβαρά; Ούτε η φράση "ζαχαροζυμωμένη μου"; Ούτε αυτή δεν ήταν αρκετή ώστε να τραβήξει τουλάχιστον τις γυναίκες; Καλά μιλάμε ότι έχω φάει κόλλημα μια βδομάδα τώρα, με το "ζαχαροζυμωμένη" μου, ε!

   Καλά πέρα από την πλάκα, ήξερα ότι θα πάει χάλια το κομμάτι μου, μάλιστα νόμιζα ότι θα πιάσει 23η θέση. Το δήλωσα άλλωστε σε άλλο ποστ. Έχω γνώση από παλιότερα παιχνίδια. Πάντως αυτός δεν είναι λόγος να αποκλείσουμε τελείως τα ελληνικά κομμάτια από έναν διαγωνισμό που λαμβάνει χώρα, στη χώρα μας!

19η θέση ρε;

 

Χωρίς πλάκα...Ήταν το μόνο κομμάτι που στενοχωρήθηκα για τον βαθμό που βαλα..έγραψα κιολας στο σχόλιο μου...κ δανείστηκα κ ενα σχόλιο απο you tube ..απλά είναι πολλά τα τραγούδια....

Και τι να κάνω που μπήκε το μεγάλο μου κόλλημα για πολλα χρόνια(Cornell-Soundgarden.) , επηρρεασμένη κ απο τον θάνατό του δεν μου πήγαινε το χερι κ η καρδιά σε άλλη βαθμολογία..και το βαλε και άτομο που δεν το περίμενα καν(γτ έχω δει τι ποστάρει συνήθως)

Πάντως εγω την εκτίμησα την Αγγελοκαμωμένη-Ζαχαροζυμωμένη..και ας έβαλα 2.....🙂🙂🙂

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα οπλισει, ημουν ετοιμος να υποβαλω... αυτη τη φορα ημουν σιγουρος...
Και ξαφνικα κανω check... λεω λες? μπα... ποιος να το βαλει? ποιος να το ξερει? και ομως...
meah.... εχει ξαναμπει... θα κανω fair play , θα το βαλω εδω...

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MaXmaD είπε

Ειχα οπλισει, ημουν ετοιμος να υποβαλω... αυτη τη φορα ημουν σιγουρος...
Και ξαφνικα κανω check... λεω λες? μπα... ποιος να το βαλει? ποιος να το ξερει? και ομως...
meah.... εχει ξαναμπει... θα κανω fair play , θα το βαλω εδω...

 

Ποιος να ξέρει αυτό το αριστούργημα;;;;;Δεν το ρωτάς σοβαρά ,έτσι δεν είναι;;;;;;

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, MaXmaD είπε

Φυσικα και ρωταω!! Δε μου γεμιζετε το ματι!!

Δεν έχεις δει φωτογραφία μας, γι αυτό. Τη γεμίζουμε όλη.

Επεξ/σία από Ferelpis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MaXmaD είπε

Φυσικα και ρωταω!! Δε μου γεμιζετε το ματι!!

Δεν σου γεμίζουμε το μάτι..😂😂😂😂😂😂..με πρόλαβε ο συμπαίκτης @Ferelpis

Εγώ το δήλωσα....Θα βάζω κομμάτια που θα ναι εκτός των συνηθισμένων μου..εκτός του comfort zone  μου ..τραγούδια που και γω όταν τα πρωτάκουσα δεν πίστευα πως θα μου αρέσουν..

Αν κάνεις μια μικρή έρευνα στα ποστ στα θέματα της μουσικής θα καταλάβεις...

Το συγκεκριμένο αριστούργημα το θεωρώ πλέον και "σούπα" (ιεροσυλία διαπράττω με αυτό που γραψα)...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραια! Θα σας βαζω τυπου:

10 Hours of Relaxing Music
24 hours of rain music
Non stop flying engine plane music
12 hours DNA restoration music

Και θα τα ακουτε ολα! ολοκληρα! Θα σας δειξω εγω! θα δειτε τι θα παθετε!

Επεξ/σία από MaXmaD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Ferelpis είπε

 Καλά ρε άμουσοι! 19η θέση στον Βαμβακάρη; Σοβαρά; Ούτε η φράση "ζαχαροζυμωμένη μου"; Ούτε αυτή δεν ήταν αρκετή ώστε να τραβήξει τουλάχιστον τις γυναίκες; Καλά μιλάμε ότι έχω φάει κόλλημα μια βδομάδα τώρα, με το "ζαχαροζυμωμένη" μου, ε!

   Καλά πέρα από την πλάκα, ήξερα ότι θα πάει χάλια το κομμάτι μου, μάλιστα νόμιζα ότι θα πιάσει 23η θέση. Το δήλωσα άλλωστε σε άλλο ποστ. Έχω γνώση από παλιότερα παιχνίδια. Πάντως αυτός δεν είναι λόγος να αποκλείσουμε τελείως τα ελληνικά κομμάτια από έναν διαγωνισμό που λαμβάνει χώρα, στη χώρα μας!

Κοίτα, εγώ θα έλεγα να είσαι κι ευχαριστημένος που ο Βαμβακάρης πέρασε τον Sin Boy. Δεν είναι και μικρό πράγμα.

Από την άλλη βέβαια, υπάρχουν ελληνικά που έχουν βγει πρώτα. Στο προηγούμενο παιχνίδι βγήκε πρώτη η GAB με ελληνικό. Κι εσύ έχεις βγει πρώτος με ελληνικό. Προσπάθησε παραπάνω :D

Εγώ πάντως έκανα μια διερευνητική πρώτη υποβολή και θα συνεχίσω την διερεύνηση για 2-3 γύρους ακόμα. Μετά προβλέπω ότι θα κάνω αυτό που έκανα και στο προηγούμενο παιχνίδι, δηλαδή θα βάζω αριστουργήματα που δεν θα έχουν καμμία σχέση με ποπ/ροκ αλλά ούτε και με τα συνήθη μελιστάλαχτα ορχηστρικά. Οπότε θα καταλαμβάνουν τις τελευταίες θέσεις του πίνακα.

Όχι ότι έχω τίποτα με την ροκ και την ποπ, αλλά όπως έχω πει και στο παρελθόν, όλοι ποπ και ροκ ακούνε. Άντε και κάποια "κλασικά" ελληνικά, επειδή είμαστε στην Ελλάδα. Πρέπει ΚΑΠΟΙΟΣ να βάλει και κάτι άλλο. Και όταν δεν υπάρχει άλλος για τη βρώμικη δουλειά, θα την αναλάβω εγώ :D

Πολλές φορές θυμάμαι έναν γυμναστή που είχαμε στο σχολείο ο οποίος ήθελε να φτιάξει μια καλή σχολική ομάδα σε οποιοδήποτε σπορ. Και στην αρχή της χρονιάς που έβλεπε νέους μαθητές, ρώταγε "ασχολείται κανείς σας με κάποιο σπορ;" Οπότε, κλασικά, βγαίναν ένα σωρό αγόρια και λέγανε "ποδόσφαιρο!" Και αυτός απαντούσε "όχι ποδόσφαιρο ρε, ποδόσφαιρο παίζουν όλοι... με τίποτα άλλο ασχολείστε;" 

Έτσι νιώθω κι εγώ, σαν αυτόν τον γυμναστή. Εντάξει, ποπ και ροκ ακούνε όλοι. Τίποτα άλλο έχει το μαγαζί;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...