Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #1


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, mic2mic είπε

Κοίτα, εγώ θα έλεγα να είσαι κι ευχαριστημένος που ο Βαμβακάρης πέρασε τον Sin Boy. Δεν είναι και μικρό πράγμα.

Από την άλλη βέβαια, υπάρχουν ελληνικά που έχουν βγει πρώτα. Στο προηγούμενο παιχνίδι βγήκε πρώτη η GAB με ελληνικό. Κι εσύ έχεις βγει πρώτος με ελληνικό. Προσπάθησε παραπάνω :D

Εγώ πάντως έκανα μια διερευνητική πρώτη υποβολή και θα συνεχίσω την διερεύνηση για 2-3 γύρους ακόμα. Μετά προβλέπω ότι θα κάνω αυτό που έκανα και στο προηγούμενο παιχνίδι, δηλαδή θα βάζω αριστουργήματα που δεν θα έχουν καμμία σχέση με ποπ/ροκ αλλά ούτε και με τα συνήθη μελιστάλαχτα ορχηστρικά. Οπότε θα καταλαμβάνουν τις τελευταίες θέσεις του πίνακα.

Όχι ότι έχω τίποτα με την ροκ και την ποπ, αλλά όπως έχω πει και στο παρελθόν, όλοι ποπ και ροκ ακούνε. Άντε και κάποια "κλασικά" ελληνικά, επειδή είμαστε στην Ελλάδα. Πρέπει ΚΑΠΟΙΟΣ να βάλει και κάτι άλλο. Και όταν δεν υπάρχει άλλος για τη βρώμικη δουλειά, θα την αναλάβω εγώ :D

Πολλές φορές θυμάμαι έναν γυμναστή που είχαμε στο σχολείο ο οποίος ήθελε να φτιάξει μια καλή σχολική ομάδα σε οποιοδήποτε σπορ. Και στην αρχή της χρονιάς που έβλεπε νέους μαθητές, ρώταγε "ασχολείται κανείς σας με κάποιο σπορ;" Οπότε, κλασικά, βγαίναν ένα σωρό αγόρια και λέγανε "ποδόσφαιρο!" Και αυτός απαντούσε "όχι ποδόσφαιρο ρε, ποδόσφαιρο παίζουν όλοι... με τίποτα άλλο ασχολείστε;" 

Έτσι νιώθω κι εγώ, σαν αυτόν τον γυμναστή. Εντάξει, ποπ και ροκ ακούνε όλοι. Τίποτα άλλο έχει το μαγαζί;

Φαντάζομαι ότι εσύ του είπες πως παίζεις μπάντμιντον!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, nomainline είπε

Φαντάζομαι ότι εσύ του είπες πως παίζεις μπάντμιντον!:lol:

Όχι, εγώ του είπα χόκεϊ επί πάγου και πόλο με άλογα, και δεν ξανασχολήθηκε μαζί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MaXmaD είπε

Ειχα οπλισει, ημουν ετοιμος να υποβαλω... αυτη τη φορα ημουν σιγουρος...
Και ξαφνικα κανω check... λεω λες? μπα... ποιος να το βαλει? ποιος να το ξερει? και ομως...
meah.... εχει ξαναμπει... θα κανω fair play , θα το βαλω εδω...

 

Παρών!  Ο... δράστης  :D  Για την ιστορία, ήταν το 2ο κομμάτι στην πρώτη μου συμμετοχή (3ο Game) πήγε πάρα πολύ καλά, (ήταν νωρίς ακόμα) με 104 βαθμούς ήρθε 2ο και έπιασα και την 2η θέση στην γενική βαθμολογία... από εκεί και πέρα άρχισε ο κατήφορος (τελευταίος στον 3ο γύρο κλπ)  Πάντως εγώ και τώρα 12 ή 10 θα έβαζα γιατί υπήρχε και το Struggle For Pleasure

reactions οοοοοταν μου επιτρέψει το σύστημα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Όχι ότι έχω τίποτα με την ροκ και την ποπ, αλλά όπως έχω πει και στο παρελθόν, όλοι ποπ και ροκ ακούνε. Άντε και κάποια "κλασικά" ελληνικά, επειδή είμαστε στην Ελλάδα. Πρέπει ΚΑΠΟΙΟΣ να βάλει και κάτι άλλο. Και όταν δεν υπάρχει άλλος για τη βρώμικη δουλειά, θα την αναλάβω εγώ :D

Καλά ρε ασυμβίβαστε! Μόνο εσύ ανέλαβες αυτήν τη βρώμικη δουλειά; Εγώ δηλαδή τι κάνω τόσα παιχνίδια τώρα; Πόσες φορές μού έριξαν πίσσα και πούπουλα; Για να μην αναφέρω τις βουγιούκλες (αφές Βουγιουκλή). Θυμάσαι τι είχε γίνει τότε!   Tuxedomoon, Cocteau twins, Laurie Anderson, πάτωσαν! Έθνικ από όλη την υφήλιο. Μουσικά όργανα επίσης που δεν τα είχαν ξαναδεί στο χωριό τους. Και τι δεν έχω βάλει! Μόνο εγώ δε βγήκα να τραγουδήσω. Γι αυτό και συμφωνώ με τον όρο "άμουσοι" που λες συνήθως και τον χρησιμοποίησα κι εγώ πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Ferelpis είπε

Καλά ρε ασυμβίβαστε! Μόνο εσύ ανέλαβες αυτήν τη βρώμικη δουλειά; Εγώ δηλαδή τι κάνω τόσα παιχνίδια τώρα; Πόσες φορές μού έριξαν πίσσα και πούπουλα; Για να μην αναφέρω τις βουγιούκλες (αφές Βουγιουκλή). Θυμάσαι τι είχε γίνει τότε!   Tuxedomoon, Cocteau twins, Laurie Anderson, πάτωσαν! Έθνικ από όλη την υφήλιο. Μουσικά όργανα επίσης που δεν τα είχαν ξαναδεί στο χωριό τους. Και τι δεν έχω βάλει! Μόνο εγώ δε βγήκα να τραγουδήσω. Γι αυτό και συμφωνώ με τον όρο "άμουσοι" που λες συνήθως και τον χρησιμοποίησα κι εγώ πριν.

Είμαι κι εγώ εδώ και δεν έχω προλάβει να ξεδιπλώσω και να σας καταπλήξω με το εύρος των μουσικών μου γνώσεων!:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, MaXmaD είπε

Ειχα οπλισει, ημουν ετοιμος να υποβαλω... αυτη τη φορα ημουν σιγουρος...
Και ξαφνικα κανω check... λεω λες? μπα... ποιος να το βαλει? ποιος να το ξερει? και ομως...
meah.... εχει ξαναμπει... θα κανω fair play , θα το βαλω εδω...

 

Με τέτοια αγάπη που του 'χω, θα του έδινα 12ρι, κι ας το ξέρουν και τα μερμήγκια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mic2mic είπε

βγήκε πρώτη η GAB με ελληνικό

τριγραμματο checks out

:D

μικμικ νομιζω οτι λειπουν καποια σχολια μου, καλα οχι οτι χανετε και τπτ μαλακιες γραφω, τεσπα καποια πατατα πρεπει να εκανα

2 ώρες πριν, lovesucks είπε

έχω δει τι ποστάρει συνήθως

πλακα με κανεις τωρα;

τι βαζω συνήθως δηλαδη :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

 

πλακα με κανεις τωρα;

τι βαζω συνήθως δηλαδη :P

 

Πάντως όχι soundgarden!!!!

Με κάποιες εξαιρέσεις ,συνήθως βάζεις κάτι βιντεο με κατσαρίδες(μπλιαχ)  και βαμπίρια και κάτι τύπους να τσιρίζουν....Ε τι να πω...Ήσουν και συ έκπληξη σε αυτόν τον γύρο .... Και μου δωσες κ συ 12..αυτό που το πας!!! Εσύ δλδ περίμενες πως εγώ το βαλα αυτό που βαλα?????χαχαχαχαχα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

μικμικ νομιζω οτι λειπουν καποια σχολια μου, καλα οχι οτι χανετε και τπτ μαλακιες γραφω, τεσπα καποια πατατα πρεπει να εκανα

Ναι, τώρα που το είπες το κοίταξα και λείπουν κάποια που είναι αποθηκευμένα στον προσωρινό πίνακα. Προφανώς τα έγραψες χωρίς να πατήσεις "Επανυποβολή". Αν δεν πατήσεις "Επανυποβολή" δεν στέλνονται αυτόματα. Θα τα μεταφέρω τώρα ώστε να φαίνονται στη σελίδα.

7 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

λοιπον κυριε μικμικ που θες κατι διαφορετικο. θα αλλαξω αυτο που σκοπευα να βαλω, για να σε δω...

 

Ναι, το θέμα είναι ότι αν το κάνεις αυτό μπορεί να πάρεις καλό βαθμό από εμένα αλλά μάλλον θα πατώσεις στη γενική :D

Όχι ότι και ο καλός βαθμός από μένα είναι σίγουρος (αηδίες υπάρχουν σε όλα τα είδη μουσικής) αλλά τουλάχιστον θα είναι κάτι διαφορετικό, μια έκπληξη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mic2mic είπε

Πρέπει ΚΑΠΟΙΟΣ να βάλει και κάτι άλλο. Και όταν δεν υπάρχει άλλος για τη βρώμικη δουλειά, θα την αναλάβω εγώ :D:D

Πολλές φορές θυμάμαι έναν γυμναστή που είχαμε στο σχολείο ο οποίος ήθελε να φτιάξει μια καλή σχολική ομάδα σε οποιοδήποτε σπορ. Και στην αρχή της χρονιάς που έβλεπε νέους μαθητές, ρώταγε "ασχολείται κανείς σας με κάποιο σπορ;" Οπότε, κλασικά, βγαίναν ένα σωρό αγόρια και λέγανε "ποδόσφαιρο!" Και αυτός απαντούσε "όχι ποδόσφαιρο ρε, ποδόσφαιρο παίζουν όλοι... με τίποτα άλλο ασχολείστε;" 

Έτσι νιώθω κι εγώ, σαν αυτόν τον γυμναστή. Εντάξει, ποπ και ροκ ακούνε όλοι. Τίποτα άλλο έχει το μαγαζί;

Αχα, για αυτό μου είχες βάλει τα ριζίτικα του Ψαρογιώργη που δεν... ακούγονται!😜.

Στην λέω όπως κατάλαβες επειδή είπες την τραγουδαρα μου συνηθισμένη. Θα έβαζα και άλλο κρητικό αλλά θα καρφονομουν, οπότε τώρα έχει άλλο είδος να ... μάθετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Αχα, για αυτό μου είχες βάλει τα ριζίτικα του Ψαρογιώργη που δεν... ακούγονται!😜.

Στην λέω όπως κατάλαβες επειδή είπες την τραγουδαρα μου συνηθισμένη. Θα έβαζα και άλλο κρητικό αλλά θα καρφονομουν, οπότε τώρα έχει άλλο είδος να ... μάθετε.

Α μάλιστα... δεν ακούγεται η ίσως κορυφαία εκτέλεση ριζίτικου! Το μάθαμε κι αυτό!

Αλλά δεν έβαλα μόνο ριζίτικα, έβαλα και Δερμιτζογιάννη. Ένα άλλο του οποίου σας αφιερώνω:

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lovesucks είπε

Και μου δωσες κ συ 12

εμ το μονο αξιόλογο τραγουδι που μπηκε, κουφάθηκα πρωτον που κάποιος τους ξέρει, δευτερον περιμενα να το χε βαλει κανας conan ή judge. 

αν μπορουσα θα εβαζα 0 σε ολα τα υπολοιπα

σιχαινομαι prog btw

φαντασου για να βαλω 10 πως μου φάνηκαν τα υπολοιπα

:D

no offence για τους υπόλοιπους

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, JennyP είπε

..........

H Rhiannon Giddens είναι αγαπημένη μου και τη θεωρώ πολύ ταλαντούχα

.....

Το είχα βάλει τον Δεκέμβριο του 2017, στο 7ο Game, στο αφιερώνω 

Rhiannon Giddens - Wayfaring Stranger

Στα του γύρου τώρα...

Εν τω μεταξύ δεν έχει σχολιαστεί ότι το  Struggle For Pleasure το έβαλε ο...  Struggle!!!   :D  :lol:

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...