Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #1


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, drh είπε

Μην αγχώνεσαι βρε συ και μην πολυασχολείσαι με το πως βαθμολογεί ο καθένας. Προαπαιτούμενο δεν είναι, αλλά μη σε παραξενεύει κάποιος να κατεβάζει βαθμούς σε ότι ξανάπαιξε. Άλλος δε θέλει να ακούσει ίδιο ούτε από τους συγγενείς του μπατζανάκη του μπασίστα από κομμάτι που ξανάπαιξε ενώ άλλος θα ενθουσιαστεί με τη 10η φορά που θα ακούσει τη Loreena (έλεος πχια!) ή τον Steven Wilson (κατανοητό σε κάποιο βαθμό).

Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα πως βαθμολογώ εγώ. Έβαλα 0 στους Supertramp ενώ με αρέσει το κομμάτι, αλλά δε θέλω τόσο γνωστά ονόματα....συνεπής με τον εαυτό μου που στον ίδιο γύρο έβαλα 0 στους Abba. Στον προηγούμενο γύρο όμως έβαλα 12άρι σε Soft cell - Pet shop boys ....που διαβάσαμε από τη ΝΟΜ που είναι online και απαντά όση ώρα απαντώ κι εγώ....ότι είναι χαμηλών απαιτήσεων??? αυτό έγραψε???? εεεε ΝΟΜ??? οι Soft cell και οι Pet shop boys!!!! Τέλος πάντων, σε ντιπ για ντιπ μεγαθήρια έβαλα 12άρι, έβαλα βαθμούς και στους Whitesnake. Περισσότερο νομίζω είναι θέμα της στιγμής. Μην ψάχνεις να βρεις συνέπεια στις βαθμολογίες και μη χαλιέσαι με τους χαμηλούς βαθμούς.

Κατά τα άλλα, πολύ ωραίο το κομμάτι σου, εγώ το είχα βάλει σε προηγούμενο παιχνίδι 😉

Δεν είναι "εύκολο" κομμάτι..Ήταν τυχαία η μουσική ταύτιση αλλά μεταξύ μας χάρηκα που και κάποιος άλλος έκανε την ίδια επιλογή έστω κ παλιότερα😊😊😊😊..Δεν ξέρω καν τι έχει μπει σε παλιότερα παιχνίδια..Έμεινα στο ξεκινάμε από το μηδέν..

Και δεν θα το κανα θέμα(πίστευα θα χα πάντα τη πρώτη θέση από το τέλος αν και ο αγαπητός @NovaLacertaeκάνει τα πάντα να μου τη φάει)αν δεν ειχε γραφτεί σε σχόλια πως θα το βαθμολογούσαν αλλα δεν το κάνουν γτ έχει ξαναμπεί...Μόνο γι αυτό το σχολίασα ...Θα προτιμούσα να μην άρεσε παρά ν"αρέσει και να μην βαθμολογείται...

Το ξεπέρασα τώρα...😛😛

Ζουζούνια!!!

 

Επεξ/σία από lovesucks
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό ήταν το κομμάτι που ήθελα να βάλω μόλις έμαθα για το θάνατο του Βαγγέλη Παπαθανασίου, που με συγκινεί ιδιαίτερα λόγω καταγωγής, αλλά προτίμησα τελικά να βάλω κάτι λιγότερο γνωστό.

Μπήκα στον πειρασμό να διεκδικήσω την τελευταία θέση του 3ου γύρου από το Νόβα, αλλά συγκρατήθηκα την τελευταία στιγμή. Αντίο αγαπημένε Fletch.

 

Επεξ/σία από gilles68
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω μια μικρή εμμονή με τα κομμάτια να μην είναι γνωστά, γνωστών τραγουδιστών, συνθετών κλπ. για την οποία δεν βρίσκω κανένα λόγο. Καταρχή αυτά που κάποιος θεωρεί γνωστά για μένα μπορεί να είναι παντελώς άγνωστα και το αντίθετο. Αλλά έστω, όμως μην φτάσουμε στο άλλο άκρο και να βάζουμε κομμάτια μόνο και μόνο επειδή είναι άγνωστα. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nomainline είπε

Επειδή ο Νόβα είναι μεγάλη σουπιά και ξέρει ακριβώς πώς να κερδίζει τα παιχνίδια και πώς να τα χάνει επίσης....

Η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι απλά μας τρολάρει. 'Ομως....

Επειδή είναι μεγάλη σουπιά όπως προείπα, ίσως έχει στοιχηματίσει με κάποιον/ους🤑 για την τελευταία θέση.😅 Ωχ, μας παρακολουθούν!😵

Εκτός αν...

Τον φαντάζομαι τώρα ξαπλωμένο κάτω από το δέντρο, με μαξιλάρι τα χέρια του και τα πόδια του σταυρωμένα και το ένα πάνω στο άλλο, να κάνει σιέστα και να τρώει ό,τι πέφτει από τους άλλους, που σκαρφαλώνουν επάνω όπως μπορούν, για να μαζέψουν τα σύκα. Αυτός αναπαύεται και του πέφτουν τα φρούτα στο στόμα.:P:lol:

Μα έχει γίνει πρόκληση (ξεκίνησε από το προηγούμενο θρεντ με τον Agent_Orange) και έχει ακολουθήσει ολόκληρη συζήτηση σε πολλά ποστ για το ποιος θα ξεκινήσει χειρότερα, σίγουρα τα έχουν δει οι περισσότεροι όπως και εσύ  nomainline και ο mic2mic   σε άλλα ποστ έχουν συμμετάσχει και οι  Ferelpis    lovesucks  

Ενδεικτικά:

Στις 14/5/2022 στις 8:46 ΜΜ, NovaLacertae είπε

Εεεεεεεππ!  Είμαι και 'γω εδώ θα σας αφήσω νομίζετε;;; 

Μάλιστα είχα γράψει στο προηγούμενο θρέντ, 6/5/22  σελ. 5    

Δεν έχετε δει ακόμα τίποτα  B)   Για αρχή, πάμε ένα διαγωνισμό για τον αισχρότερο του πρώτου γύρου; :rolleyes: 

και η Mrs. Hyde   είχε απαντήσει   Μεγάλο κι ενδιαφέρον challenge 😎   

Οπότε αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον η κατάταξη όχι μόνο για τις πρώτες θέσεις αλλά και για το τέλος :D

Να θυμίσω ότι όσο και αν ο νέος είναι ωραίος, πάντα ο παλιός θα'ναι αλλιώς B)

 

Στο αρχικό ποστ της 6/5/2022  Ο Agent_Orange είχε πει:  Μαλλον δεν καταλάβατε...    @NovaLacertae εξηγησε τους σε παρακαλώ εσυ που χεις δει τα αισχη μας :D

και εγώ είχα απαντήσει εδώ ξεκινώντας την πρόκληση 

Και μερικά πιο πρόσφατα ποστ

Στις 20/5/2022 στις 10:28 ΜΜ, Ferelpis είπε

Τη μία από τις τρεις τελευταίες, την έχω καπαρώσει εγώ.

Στις 20/5/2022 στις 10:31 ΜΜ, NovaLacertae είπε

Update:   Ένας απομένει 

Οπότε ψάχνουμε τον τρίτο :D ...(από το τέλος, ο πρώτος είμαι εγώ!)

Στις 20/5/2022 στις 10:48 ΜΜ, lovesucks είπε

Γιατί πάτε να μου πάρετε τη θέση που δήλωσα δική μου εξαρχής;;;;;πρώτη από το τέλος εγω....βαθμολόγησα και προτελευταία..αν κ ήθελα τελευταία..για να κρίνω τον νικητή..😊😊😊😊😊😊😊

 

Επεξ/σία από NovaLacertae
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχάς συγχαρητήρια σε όλους και ειδικότερα στους τρεις πρώτους. 🌹

Όπως το περίμενα δεν εκτιμήθηκαν ιδιαίτερα τα πατριωτάκια μας.

Να διευκρινίσω ότι ούτε δύο, ούτε τρία, ούτε τέσσερα κομμάτια ήταν ενωμένα σε ένα. Ο δίσκος "Τhe Figures of Enormous Grey and the Patterns of Fraud"  περιλαμβάνει δύο μόνο τραγούδια. Απλά, επειδή όντως το αριστουργηματικό αυτό άλμπουμ είναι θεματικό στιχουργικά, το κάθε ένα από τα δύο τραγούδια "χωρίζεται" σε θεματικές υποενότητες. Στο bandcamp υπάρχουν οι στίχοι των δύο αυτών  κομματιών.

Εκείνο που με μαγέψε μεταξύ των άλλων σε αυτό το μουσικό έργο, είναι πως οι δημιουργοί του, σε  progressive rock  μουσική συμπεριέλαβαν τόσο αριστοτεχνικά το σαντούρι στον ήχο τους.

Επειδή όμως το cry baby attitude δε μου ταιριάζει 😜, το παιχνίδι μού αρέσει γιατί έχει έναν κανόνα "Δεν υπάρχουν κανόνες".😄

Ένα ακόμη δικό τους, πολύ αγαπημένο μου είναι το παρακάτω.

 

 

 

Επεξ/σία από JennyP
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, lovesucks είπε

Για αρχή..συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά !

Είμαι αυτή που βαλε το κομμάτι Morpheus(Sonne Hagal) που το στερήσατε βαθμούς γτ λέτε εχει ξαναμπεί.

Ύπο άλλες συνθήκες δεν θα ασχολιόμουν με το τι βαθμό δώσατε..ΑΛΛΑ....

Είχα γράψει εξαρχής πως δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία να βλέπω καθε φορα τι μπήκε σε προηγούμενα παιχνίδια και αν αυτό ήταν προαπαιτούμενο δεν θα έπαιρνα μέρος. Αν θυμάμαι καλά ειπώθηκε πως είναι σα να ξεκινάμε από το μηδέν γιατί είναι πολλοί οι νέοι παίκτες...Μετα λύπης μου βλέπω πως αυτό δεν ισχύει..Ακόμη και νέοι παίκτες  δεν βαθμολογούν κομμάτι επειδή έχει ξαναμπει..το θεωρώ άδικο γτ είπαμε ξεκινάμε απο το μηδεν.

Οπότε ξαναρωτάω..Ειναι προαπαιτούμενο να μην έχουν ξαναμπεί??αν ναι τότε να αποχωρήσω..δεν είδα και ουτε θα δω τι έχει μπει σε προηγούμενα  παιχνίδια... 

Αν και έχει απαντηθεί επαρκέστατα θα αναφέρω και εγώ δυο πραγματάκια. 

Καταρχάς στον προηγούμενο γύρο με το κομμάτι των ''Soft Cell & Pet Shop Boys - Purple Zon'' έβαλα μηδέν και είναι η δεύτερη φορά που βάζω μηδέν σε Pet Shop Boys παρότι μου αρέσουν (πρόσφατα του αφιερώσαμε καί μέρα) αν είχε μπει κάποιο άλλο, π.χ. Domino Dancing ή Love Comes Quickly κ.α. θα είχε πάρει 10 ή 12

------------------------------------------   

Επίσης, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ότι ένα κομμάτι ή ένας καλλιτέχνης που ξαναμπαίνει θα πάει χειρότερα. Ενδεικτικά:

- Η Gaby Moreno που πήρε την πρώτη θέση με 118 β. είχε μπει πολύ πρόσφατα, στο προηγούμενο παιχνίδι πριν μερικούς μήνες με το La Malaguena και είχε έρθει τρίτη με 64 βαθμούς.

- Στο 5ο παιχνίδι είχε μπει στον πρώτο γύρο ο Sivert Høyem με τους Madrugada και είχε πάρει την πρώτη θέση με 131 β. δύο γύρους μετά ξαναμπήκε ο Sivert Høyem και ξαναπήρε την πρώτη θέση με 106 β. παρότι κάποιοι το σχολίασαν αρνητικά.

- Στο 7ο Game (5o γύρο) είχα βάλει το ''Jeff Tuohy - Bourbon Street''  που είχε πάρει 70 β. 2ο, σε απόσταση από το 1ο αλλά πολύ κοντά μέχρι το 8ο που είχε 62 β.  Στο επόμενο παιχνίδι (8ο) το έβαλε ο STR και ήρθε άνετα πρώτο με 100 β.!!!  μάλιστα υπήρξαν παίκτες που έβαλαν πολύ καλύτερη βαθμολογία τη δεύτερη φορά (από 6 σε 12, από 6 σε 10, από 3 σε 6...) άλλοι έβαλαν ακριβώς το ίδιο.

-------------------------------------------

Εντέλει, ο καθένας βάζει ότι θέλει, βαθμολογεί όπως θέλει (την συγκεκριμένη χρονική στιγμή) και σχολιάζει αν θέλει, ότι θέλει και όπως θέλει 

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Conan2046 είπε

Βλέπω μια μικρή εμμονή με τα κομμάτια να μην είναι γνωστά, γνωστών τραγουδιστών, συνθετών κλπ. για την οποία δεν βρίσκω κανένα λόγο. Καταρχή αυτά που κάποιος θεωρεί γνωστά για μένα μπορεί να είναι παντελώς άγνωστα και το αντίθετο. Αλλά έστω, όμως μην φτάσουμε στο άλλο άκρο και να βάζουμε κομμάτια μόνο και μόνο επειδή είναι άγνωστα. 

Νομίζω πως όλοι συμφωνούμε για τα γνωστά τύπου "the final countdown", "bohemian rhapsody" και 1002 ακόμα που, λίγο - πολύ, τα ξέρουμε όλοι μας. Από εκεί και πέρα, σίγουρα θα υπάρχουν τίτλοι που κάποιοι τους ξέρουν και κάποιοι άλλοι όχι. Προσωπικά, ούτε εγώ βρίσκω νόημα να μπαίνουν γνωστά τραγούδια, γιατί α) είναι λες και κυνηγάς βαθμούς, αφού είναι πολύ αγαπητά και β) δεν μαθαίνουμε κάτι καινούριο. Η ομορφιά τέτοιων παιχνιδιών είναι ν' ακούμε και κάτι που δεν ξέρουμε, όχι να φτιάχνουμε χιλιοακουσμένες playlists. Γι' αυτό και κοιτάω τι έχει ξαναμπεί σε προηγούμενα παιχνίδια. Για "σεβασμό" στους παλιότερους, να μην ακούνε τα ίδια και τα ίδια (πχ εγώ δεν θα ήθελα). Τουλάχιστον, αυτή είναι η δική μου γνώμη κι έτσι το πάω εγώ. Δεν σημαίνει ότι πρέπει να το πάνε κι οι υπόλοιποι. Κι ασφαλώς οι θέσεις δεν θα είναι και δίκαιες, όταν ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια και το δικό του γούστο. Γι' αυτό δεν χρειάζεται να σκάμε και να στενοχωριόμαστε. 

7 λεπτά πριν, NovaLacertae είπε

[....]

Εντέλει, ο καθένας βάζει ότι θέλει, βαθμολογεί όπως θέλει (την συγκεκριμένη χρονική στιγμή) και σχολιάζει αν θέλει, ότι θέλει και όπως θέλει 

Πολύ σημαντική αυτή η κουβέντα, Nova. Ας μην ξεχνάμε ότι ο κάθε γύρος είναι διαφορετικός. Άλλα τραγούδια μπορούν να μας τραβήξουν περισσότερο την προσοχή και να αφήσουμε το Χ πιο πίσω, ενώ σε επόμενο γύρο να το βγάλουμε και πρώτο, αφού τα υπόλοιπα μπορεί να μην τραβάνε τόσο. Όλα είναι σχετικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, NovaLacertae είπε

Αν και έχει απαντηθεί επαρκέστατα θα αναφέρω και εγώ δυο πραγματάκια. 

Κατρχήν στον προηγούμενο γύρο με το κομμάτι των ''Soft Cell & Pet Shop Boys - Purple Zon'' έβαλα μηδέν και είναι η δεύτερη φορά που βάζω μηδέν σε Pet Shop Boys παρότι μου αρέσουν (πρόσφατα του αφιερώσαμε καί μέρα) αν είχε μπει κάποιο άλλο, π.χ. Domino Dancing ή Love Comes Quickly κ.α. θα είχε πάρει 10 ή 12

------------------------------------------   

Επίσης, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ότι ένα κομμάτι ή ένας καλλιτέχνης που ξαναμπαίνει θα πάει χειρότερα. Ενδεικτικά:

- Η Gaby Moreno που πήρε την πρώτη θέση με 118 β. είχε μπει πολύ πρόσφατα, στο προηγούμενο παιχνίδι πριν μερικούς μήνες με το La Malaguena και είχε έρθει τρίτη με 64 βαθμούς.

- Στο 5ο παιχνίδι είχε μπει στον πρώτο γύρο ο Sivert Høyem με τους Madrugada και είχε πάρει την πρώτη θέση με 131 β. δύο γύρους μετά ξαναμπήκε ο Sivert Høyem και ξαναπήρε την πρώτη θέση με 106 β. παρότι κάποιοι υο σχολίασαν αρνητικά.

- Στο 7ο Game (5o γύρο) είχα βάλει το ''Jeff Tuohy - Bourbon Street''  που είχε πάρει 70 β. 2ο, σε απόσταση από το 1ο αλλά πολύ κοντά μέχρι το 8ο που είχε 62 β.  Στο επόμενο παιχνίδι (8ο) το έβαλε ο STR και ήρθε άνετα πρώτο με 100 β.!!!  μάλιστα υπήρξαν παίκτες που έβαλαν πολύ καλύτερη βαθμολογία τη δεύτερη φορά (από 6 σε 12, από 6 σε 10, από 3 σε 6...) άλλοι έβαλαν ακριβώς το ίδιο.

-------------------------------------------

Εντέλει, ο καθένας βάζει ότι θέλει, βαθμολογεί όπως θέλει (την συγκεκριμένη χρονική στιγμή) και σχολιάζει αν θέλει, ότι θέλει και όπως θέλει 

Μάλλον δεν έγραψα σωστά και παρεξηγήθηκε η ανάρτησή μου...

Ας προσπαθήσω να εξηγήσω τι εννοούσα..

Εγώ ως LOV  βαθμολογώ σύμφωνα με το τι μου αρέσει..με το τι μου ταιριάζει..δεν θα ψάξω τι έχει ξαναμπεί για να βαθμολογήσω ..δεν με απασχολεί..όπως επίσης δεν θέλω να περιορίσω τις επιλογές μου..

Αυτή είναι η δική μου λογική.

Δεν στενοχωριέμαι και δεν σκάω για βαθμούς και θέσεις..δεν είμαι μικρό παιδάκι εξάλλου...

Απλά επειδή γράφτηκε πως ξεκινάμε από το μηδέν ,απο κει πιάστηκα κ σχολίασα.

Θα προσπαθήσω απο δω κ στο εξής να μη σας βασανίζω, να βλεπω τι έχει μπει και να μη βάζω το ίδιο😝😝😝

Δεν μπορώ όμως να ψάχνω και για τα 24τραγούδια αν έχουν ξαναμπεί.Θα βαθμολογώ όπως είπα.Με βάση το τι μου αρέσει πραγματικά..

Συγγνώμη αν έθιξα κάποιον.Δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου.

Επεξ/σία από lovesucks
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Μάλλον δεν έγραψα σωστά και παρεξηγήθηκε η ανάρτησή μου...

Ας προσπαθήσω να εξηγήσω τι εννοούσα..

Εγώ ως LOV  βαθμολογώ σύμφωνα με το τι μου αρέσει..με το τι μου ταιριάζει..δεν θα ψάξω τι έχει ξαναμπεί για να βαθμολογήσω ..δεν με απασχολεί..όπως επίσης δεν θέλω να περιορίσω τις επιλογές μου..

Αυτή είναι η δική μου λογική.

Δεν στενοχωριέμαι και δεν σκάω για βαθμούς και θέσεις..δεν είμαι μικρό παιδάκι εξάλλου...

Απλά επειδή γράφτηκε πως ξεκινάμε από το μηδέν ,απο κει πιάστηκα κ σχολίασα.

Θα προσπαθήσω απο δω κ στο εξής να μη σας βασανίζω, να βλεπω τι έχει μπει και να μη βάζω το ίδιο😝😝😝

Δεν μπορώ όμως να ψάχνω και για τα 24τραγούδια αν έχουν ξαναμπεί.Θα βαθμολογώ όπως είπα.Με βάση το τι μου αρέσει πραγματικά..

Συγγνώμη αν έθιξα κάποιον.Δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου.

Εγώ δεν σε παρεξήγησα καθόλου. Συμφωνούμε κιόλας. Ούτε εγώ κάθομαι να ψάχνω εάν έχει μπει κάτι, ώστε ν' αποφασίσω εάν θα το ψηφίσω ή όχι. Για το μόνο που κοιτάω τη λίστα των προηγούμενων παιχνιδιών είναι για τη δική μου επιλογή, κι αυτό για να μην κουράζω τους παλιότερους με ίδια ακούσματα. Από εκεί και πέρα, τα δικά μου κριτήρια μένουν, επίσης, στο τι μου αρέσει περισσότερο. Ένα προβάδισμα θα δώσω σε τυχόν άγνωστα ακούσματά μου, έναντι των γνωστών, αλλά κι αυτό μόνο στην περίπτωση που μου αρέσουν απ' τ' άγνωστα. Ειδάλλως, οι βαθμοί θα πάνε στα γνωστά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Εγώ δεν σε παρεξήγησα καθόλου. Συμφωνούμε κιόλας. Ούτε εγώ κάθομαι να ψάχνω εάν έχει μπει κάτι, ώστε ν' αποφασίσω εάν θα το ψηφίσω ή όχι. Για το μόνο που κοιτάω τη λίστα των προηγούμενων παιχνιδιών είναι για τη δική μου επιλογή, κι αυτό για να μην κουράζω τους παλιότερους με ίδια ακούσματα. Από εκεί και πέρα, τα δικά μου κριτήρια μένουν, επίσης, στο τι μου αρέσει περισσότερο. Ένα προβάδισμα θα δώσω σε τυχόν άγνωστα ακούσματά μου, έναντι των γνωστών, αλλά κι αυτό μόνο στην περίπτωση που μου αρέσουν απ' τ' άγνωστα. Ειδάλλως, οι βαθμοί θα πάνε στα γνωστά. 

Εμείς αν πρόσεξες ανταλλάξαμε τα 7αρια μας.....Το χα χρόνια στη λίστα με τ "αγαπημένα μου. 😊😊

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Εμείς αν πρόσεξες ανταλλάξαμε τα 7αρια μας.....Το χα χρόνια στη λίστα με τ "αγαπημένα μου. 😊😊

Μήπως ήταν αυτό που έλεγες ότι έπρεπε να το 'χες βάλει; Κάτι κατάλαβα όταν το διάβασα. χαχα 

Χάρηκα που εν τέλει το έβαλα, καθώς οι περισσότεροι δεν το γνώριζαν. Το λατρεύω αυτό το τραγούδι. Έπρεπε να το διαδώσω και να το μάθουν άπαντες. 😁

*Δυστυχώς, εσύ μου έβαλες ένα χορταστικό 8ρι, αλλά εγώ σου έδωσα τα μισά του. 🙄

----

 @NovaLacertae σταθερό το δεκαράκι σου. Καλά έλεγα για συμμαχία στην αρχή. Καλά το πας. Αλλά που 'ναι μονόπλευρο, ρε γαμώτο. Για να δούμε στο επόμενο, θα σε πετύχω; 😄

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Μήπως ήταν αυτό που έλεγες ότι έπρεπε να το 'χες βάλει; Κάτι κατάλαβα όταν το διάβασα. χαχα 

Χάρηκα που εν τέλει το έβαλα, καθώς οι περισσότεροι δεν το γνώριζαν. Το λατρεύω αυτό το τραγούδι. Έπρεπε να το διαδώσω και να το μάθουν άπαντες. 😁

*Δυστυχώς, εσύ μου έβαλες ένα χορταστικό 8ρι, αλλά εγώ σου έδωσα τα μισά του. 🙄

Ναι αυτό ήταν!!!!αυτο εννοουσα πως έπρεπε να το χω βάλει!!😊😊😊🤣....

Για τους βαθμούς μάλλον μπέρδεψα τις στήλες και τις γραμμές απο το κινήτο που μαι τώρα!!😝😝😝😝

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Ναι αυτό ήταν!!!!αυτο εννοουσα πως έπρεπε να το χω βάλει!!😊😊😊🤣....

Για τους βαθμούς μάλλον μπέρδεψα τις στήλες και τις γραμμές απο το κινήτο που μαι τώρα!!😝😝😝😝

Καλά το κατάλαβα. Σε πρόλαβα, σε πρόλαβα. 😅

--------

Άλλαξα το τραγούδι που 'χα κι έβαλα άλλο. Τι σας έβαλα πάλι, μα τι σας έβαλα πάλι... Ελπίζω κι αυτό να μην το ξέρετε, για να 'χω την ικανοποίηση ότι σας το έμαθα και το αγαπήσατε (το θεωρώ και δεδομένο ότι θ' αγαπηθεί, τρομάρα μου! με λες και πολύ αισιόδοξη!). Εξαίρεση, φυσικά, ο αρχιμοδεράτορας, που θα μου γράφει πάλι ότι δεν μπορεί να το υποφέρει, επειδή το άκουγε απ' την κοιλιά τής μάνας του. Πού θα μου πάει, όμως; Θα το πετύχω κάπου κι αυτό το μικρό στρουμφάκι. Κάπου θα το τσακώσω κι αυτό. Είμαι υπομονετικιά. 

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, μέχρι στιγμής στους βαθμούς που έχω δώσει:

Τα λογικά και αναμενόμενα, MRH 20 (10+10)  STR 18 (12+6)  JEN 16 (8+8) 

Τα μη αναμενόμενα,  NOM 3 και  LOV 0 

και η έκπληξη, TRI  0+12 

Όμως οι παίκτες είναι πολλοί και δεν αποκλείονται ανακατατάξεις

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας έχω και γω μια έκπληξη γι αυτόν το γύρο.....

Το πρώτο σίγουρο...δεν έχει ξαναμπεί!!!

Το δεύτερο σίγουρο...  @NovaLacertae  θα σου φάω τη θέση επιτέλους....

*Για να μη παρεξηγηθώ...το κομμάτι που θα βάλω το λατρεύω!!!δεν θα τρολλάρω...😊😊😊

Επεξ/σία από lovesucks
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...