Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με διαθεσιμότητα παράδοσης μέχρι τους 3 μήνες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, panostza είπε

Παρήγγειλα το 1.3 Premium MHEV 158ps XTRONIC.

Μακάρι να το τηρήσουν το χρονοδιάγραμμα, δεν είμαι ιδιαίτερα καλός στα της αναμονής.

Λογικά θα το τηρήσουν, δεδομένου ότι υπάρχουν και ετοιμοπαράδοτα    π.χ.

https://www.car.gr/used-cars/nissan/qashqai.html?category=18&make=14094&make=205&model=14722&pg=1&price-from=15000&price-to=45000&sort=red

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 408 που ρώτησα πριν μια βδομάδα, παράδοση μου έδιναν σε αρκετά χρώματα και εκδόσεις στον μήνα, αλλιώς τετράμηνο. πρόκειται για εξωφρενική τιμή όμως το θαλασσί που είδα είναι τρομακτικά ωραίο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πάντως δυο παρτίδες (δύο αφιχθέντα βαπόρια :D) με Tucson της Hyundai ήρθαν αυτές τις μέρες, κάποιοι έχουν παραλάβει ήδη, κάποιοι άλλοι αναμένεται να παραλάβουν μέσα  στις επόμενες 1-2 βδομάδες 

Σου εύχομαι με το καλό να παραλάβεις και εσύ το ταχύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, NovaLacertae said:

Πάντως δυο παρτίδες (δύο αφιχθέντα βαπόρια :D) με Tucson της Hyundai ήρθαν αυτές τις μέρες, κάποιοι έχουν παραλάβει ήδη, κάποιοι άλλοι αναμένεται να παραλάβουν μέσα  στις επόμενες 1-2 βδομάδες 

Σου εύχομαι με το καλό να παραλάβεις και εσύ το ταχύτερο

ολα tycson ηταν;;; :( κανενα fastback σε λευκο πηρε το ματι σου; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

ολα tycson ηταν;;; :( κανενα fastback σε λευκο πηρε το ματι σου; :P

:lol:  Προφανώς θα είχε και άλλα, τώρα τι, που, πως... περισσότερες λεπτομέρειες δεν έχω, δυστυχώς :rolleyes:  υπομονή μπηκε ο Ιούνης, θέμα ημερών είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανέρχομαι στο θέμα με μερικές ερωτήσεις.

Πήγα χτες FMS να δω το i20 τελικά (εκδοση premium με το 7αρι αυτόματο).

22.190 τιμή, 490 το μπλε χρώμα, εκπτωση 710€ και βγαίνει 21.970. Μαζί με τα πρώτα έξοδα (πινακιδες και προετοιμασια) 22.300 τελική.

μου έβγαλε ενα πλάνο με 15Κ προκαταβολη και τα υπολοιπα 7300 σε δόσεις (8,55% με 152€ δόση για 60 μήνες - όσο και η εγγύηση του οχήματος δηλαδή).

Το αστείο είναι οτι μου λεει (και μου το έδειξε κιολας, στο σύστημα τους φαίνεται οτι υπάρχει 1 για τη χώρα μας, δεν εχει κατασκευαστεί ακόμα λεει και θα είναι εδω τον ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ, αν θες το κλείνουμε τώρα. 1000€ προκαταβολή θέλω.

 

Υπάρχει περίπτωση αν παω σε αλλον να μου δώσει κάλύτερη τιμή η να μην το ψάξω καθόλου παραπάνω;

(παρακαλώ όποιος απαντάει ας μου κάνει μια παράθεση στο ποστ ώστε να με ειδοποιήσει το φόρουμ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

επανέρχομαι στο θέμα με μερικές ερωτήσεις.

Πήγα χτες FMS να δω το i20 τελικά (εκδοση premium με το 7αρι αυτόματο).

22.190 τιμή, 490 το μπλε χρώμα, εκπτωση 710€ και βγαίνει 21.970. Μαζί με τα πρώτα έξοδα (πινακιδες και προετοιμασια) 22.300 τελική.

μου έβγαλε ενα πλάνο με 15Κ προκαταβολη και τα υπολοιπα 7300 σε δόσεις (8,55% με 152€ δόση για 60 μήνες - όσο και η εγγύηση του οχήματος δηλαδή).

Το αστείο είναι οτι μου λεει (και μου το έδειξε κιολας, στο σύστημα τους φαίνεται οτι υπάρχει 1 για τη χώρα μας, δεν εχει κατασκευαστεί ακόμα λεει και θα είναι εδω τον ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ, αν θες το κλείνουμε τώρα. 1000€ προκαταβολή θέλω.

 

Υπάρχει περίπτωση αν παω σε αλλον να μου δώσει κάλύτερη τιμή η να μην το ψάξω καθόλου παραπάνω;

(παρακαλώ όποιος απαντάει ας μου κάνει μια παράθεση στο ποστ ώστε να με ειδοποιήσει το φόρουμ)

αποτι ξερω, ειναι στανταρ οι τιμες. Το ιδιο και το επιτοκιο (περυσι ηταν 6,9+0,6 φετος 7,9+0,6). Αν το θες, κάντο παραγγελία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Xristaras12 said:

επανέρχομαι στο θέμα με μερικές ερωτήσεις.

Πήγα χτες FMS να δω το i20 τελικά (εκδοση premium με το 7αρι αυτόματο).

22.190 τιμή, 490 το μπλε χρώμα, εκπτωση 710€ και βγαίνει 21.970. Μαζί με τα πρώτα έξοδα (πινακιδες και προετοιμασια) 22.300 τελική.

μου έβγαλε ενα πλάνο με 15Κ προκαταβολη και τα υπολοιπα 7300 σε δόσεις (8,55% με 152€ δόση για 60 μήνες - όσο και η εγγύηση του οχήματος δηλαδή).

Το αστείο είναι οτι μου λεει (και μου το έδειξε κιολας, στο σύστημα τους φαίνεται οτι υπάρχει 1 για τη χώρα μας, δεν εχει κατασκευαστεί ακόμα λεει και θα είναι εδω τον ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ, αν θες το κλείνουμε τώρα. 1000€ προκαταβολή θέλω.

 

Υπάρχει περίπτωση αν παω σε αλλον να μου δώσει κάλύτερη τιμή η να μην το ψάξω καθόλου παραπάνω;

(παρακαλώ όποιος απαντάει ας μου κάνει μια παράθεση στο ποστ ώστε να με ειδοποιήσει το φόρουμ)

οπως ειπε και ο @Sakiz105 επιπλεον εχε υποψην σου το οτι δεν εχει παραχθει ακομα, δεν σημαινει οτι θαναι τον σεπτεμβρη ελλαδα... ουτε καν δεν ξερουν ποτε θα μπει σε παραγωγη.  οποτε πιο πιθανον ειναι μεχρι και τον σεπτεμβρη να μην εχει παραχθει το αμαξι. Και ναι οπου και να πας, σε οποια αντιπροσωπεια, υπαρχει το ιδιο επιτοκιο κτλπ κτλπ.

 

Μιας και ειμαι παθων, θα σε συμβουλευα να μιλησεις με τν χιουνται εισαγωγικης να δεις τι αμαξι δεν υπαρχει καπαρωμενο αλλα εχει παραχθει ωστε αν σαρεσει και ειναι στην τιμη που θες, να μιλησεις με τν αντιπροσωπεια και να το κλεισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

i20 1.0 T-GDI 100 PS στην premium έκδοση με εκτιμώμενη ημερομηνία άφιξης μέσα Μαΐου και ακόμα είμαι στην αναμονή.

Επεξ/σία από Sonis4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

Μιας και ειμαι παθων, θα σε συμβουλευα να μιλησεις με τν χιουνται εισαγωγικης να δεις τι αμαξι δεν υπαρχει καπαρωμενο αλλα εχει παραχθει ωστε αν σαρεσει και ειναι στην τιμη που θες, να μιλησεις με τν αντιπροσωπεια και να το κλεισεις

μάλιστα ενδιαφέρον τούτο θα έλεγα μιας και δεν το ήξερα. Η αναμονή δεν με απασχολεί μπορώ να πω, απλά με "πνίγει" λίγο το οικονομικό μιας και δεν εχω το ποσό καια θα έχω μετά πάνω απο το κεφάλι μου μια δόση να υπάρχει πάντα.

4 λεπτά πριν, Sonis4 είπε

i20 1.0 T-GDI 100 PS στην premium έκδοση με εκτιμώμενη ημερομηνία μέσα Μαΐου και ακόμα είμαι στην αναμονή.

Άρα ουσιαστικά αυτό που μου είπε, δεν πολυ-στέκει κιόλας. Πιθανότατα απλά να τους δείχνει διαθεσιμότητα για παραγγελία μόνο στο σύστημα και μέχρι εκεί, τα υπόλοιπα μπορεί και να είναι μπαρούφες για να σε "κάνει" να το κλείσεις τώρα και βλέπουμε...

Ακριβώς για το ίδιο με ενδιαφέρει κ έμενα σε μπλε. Κάθισα μέσα χτες στο εκθεσιακό και κούμπωσα πολύ ωραία και με αρκετό χώρο στα πίσω καθίσματα και στις αποσκευές. Οικογένεια δεν υπάρχει ακόμα αλλά γενικότερα επειδή πιθανότατα δεν θα έχω ξανά ευκαιρία για νεο όχημα πιστεύω ότι είναι ενα καλό all-around.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Xristaras12 είπε

Άρα ουσιαστικά αυτό που μου είπε, δεν πολυ-στέκει κιόλας. Πιθανότατα απλά να τους δείχνει διαθεσιμότητα για παραγγελία μόνο στο σύστημα και μέχρι εκεί, τα υπόλοιπα μπορεί και να είναι μπαρούφες για να σε "κάνει" να το κλείσεις τώρα και βλέπουμε...

Ακριβώς για το ίδιο με ενδιαφέρει κ έμενα σε μπλε. Κάθισα μέσα χτες στο εκθεσιακό και κούμπωσα πολύ ωραία και με αρκετό χώρο στα πίσω καθίσματα και στις αποσκευές. Οικογένεια δεν υπάρχει ακόμα αλλά γενικότερα επειδή πιθανότατα δεν θα έχω ξανά ευκαιρία για νεο όχημα πιστεύω ότι είναι ενα καλό all-around.

Και εγώ σε μπλε χρώμα το περιμένω αλλά από ότι φαίνεται οι Τούρκοι δεν έχουν βάλει στην γραμμή παραγωγής ακόμα το συγκεκριμένο χρώμα. ( το εργοστάσιο που κατασκευάζονται τα ι20 είναι Τουρκία). Μέχρι τέλη Μαΐου από ότι με ενημέρωσαν πάντως είχαν βγάλει πολλά σε γκρι χρώμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

Μιας και ειμαι παθων, θα σε συμβουλευα να μιλησεις με τν χιουνται εισαγωγικης να δεις τι αμαξι δεν υπαρχει καπαρωμενο αλλα εχει παραχθει ωστε αν σαρεσει και ειναι στην τιμη που θες, να μιλησεις με τν αντιπροσωπεια και να το κλεισεις

Με τούτο πως μπορώ να μιλήσω; Εννοώ μπορώ εγώ απ ευθείας κάπως; Η αλήθεια είναι οτι δεν με καίει και τόσο μιας και τα χρήματα δεν υπάρχουν ( το πλήρες ποσό δηλαδή, και οι δόσεις με φοβίζουν αλλά οκ)

 

11 λεπτά πριν, Sonis4 είπε

Και εγώ σε μπλε χρώμα το περιμένω αλλά από ότι φαίνεται οι Τούρκοι δεν έχουν βάλει στην γραμμή παραγωγής ακόμα το συγκεκριμένο χρώμα. ( το εργοστάσιο που κατασκευάζονται τα ι20 είναι Τουρκία). Μέχρι τέλη Μαΐου από ότι με ενημέρωσαν πάντως είχαν βγάλει πολλά σε γκρι χρώμα. 

γκρι εννοούμε το ασημί η το aurora gray; γιατί προσωπικά πχ τούτο δεν με ενοχλεί. Και τα 2 χρώματα μ άρεσαν

Είμαι πραγματικά ανάμεσα στα 2 αυτά. Προσωπικά πλήρως μ άρεσε το μαύρο που έχω δει το i20N ΑΛΛΑ πιστεύω στο απλό 20αρι θα είναι αρκετά διαφορετικό, και δεν το έχω δει και πουθενά έξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...