Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με διαθεσιμότητα παράδοσης μέχρι τους 3 μήνες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

ειναι πιο φθηνα στη γερμανια?!

Όχι ιδιαίτερα πιο φτηνά, αλλά μπορείς να βρεις ενδεχόμενος καμία καλή προσφορά / έκπτωση με καλό χρόνο παράδοσης λόγο προπαραγγελιας.

Επισης στην Ελλάδα έχουν την τάση να θέλει ο άλλος να πουλήσει το μεταχειρισμενο του σε τιμή Καινούργιου, δεν ξέρουν τι ζητάνε μερικοί. 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Papakaliati είπε

Επισης στην Ελλάδα έχουν την τάση να θέλει ο άλλος να πουλήσει το μεταχειρισμενο του σε τιμή Καινούργιου, δεν ξέρουν τι ζητάνε μερικοί. 

Τα 7ετίας 8ετίας τα δίνουν όσο τα πήραν τότε. Ας έχει και 100κ χιλιόμετρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Πριν από 2 εβδομάδες που έψαξα την αγορά τελευταία φορά βρήκα ότι υπάρχουν πολύ λίγα διαθέσιμα αυτοκίνητα, κατά κύριο λόγο Vag. Scoda και Audi κάποια μοντέλα που δεν έχουν μεγάλη απήχηση είναι Ελλάδα ήδη, αλλά και κάποια Ibiza και Arona. Αν πας για παραγγελία, η skoda μπορεί να δώσει και τρίμηνο, οι άλλοι περισσότερο. Με την Toyota γελάει ο κόσμος, δεν σου μιλάνε καν οι πωλητές, μιλάμε για 15 μήνες σε όλα τα μοντέλα. Η Hyundai έχει μόνο τα μεγαλύτερα αυτοκίνητα σε λογικές παραδόσεις 3-4 μήνες, από i30 και πάνω. Επίσης η Kia έχει μόνο Stonik στο δίμηνο, το xceed πάει για έτος. Suzuki - Dacia - Renault σε μια αντιπροσωπεία που επισκέφθηκα μου μίλησαν μόνο για Clio ευοιμοπαραδοτα, αλλά δεν ρώτησα λεπτομέρειες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία Audi Q2 απο Νοέμβριο 22 με έξτρα εξοπλισμό οπως ηλιοροφή , adaptive cruise control και ηλεκτρικό άνοιγμα χώρου αποσκευών και μερικά ακόμη. Αρχικώς ο πωλητής μου έλεγε για 14 μήνες παράδοση. Όταν πήγα για test drive μου είπε για 9 μήνες. Μετά την προκαταβολή μου μίλησε για 5 μήνες . Τον προηγούμενο μηνα σε επικοινωνία μου έδινε εβδομαδα παραγωγής 28 που σημαίνει μέσα Ιουλίου και λογικά 40-45 μέρες μετά θα το είχα δηλαδη σύνολο 9 μήνες. Κατόπιν μετά απο σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία μου είπε εβδομάδα παραγωγής 32 δηλαδή Αύγουστο ( όχι κλειδωμένη ακόμα )  αρα παραλαβή Οκτώβριο δηλαδή 11 μήνες απο την παραγγελία.. Με λίγα λόγια σοβαρότης μηδέν , ότι νάναι , απορώ κι εγώ τι προσφέρουν οι πωλητές , μόνο μούρη και γραβάτα καλύτερα να πουλάνε κουλούρια . Απ ότι κατάλαβα ή παίρνεις ότι βρείς μπροστά σου σε χρώμα , εξοπλισμό κλπ και χωρίς να έχεις απαιτήσεις για οποιοδήποτε άλλο έξτρα εξοπλισμό ή αν κάνεις το λάθος και ζητήσεις έξτρα τασάκι τότε την πάτησες και θα μεγαλώσεις τουλάχιστον 1 χρόνο μέχρι να το πιάσεις στα χέρια σου. 

Επεξ/σία από toulge
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, toulge είπε

Απ ότι κατάλαβα ή παίρνεις ότι βρείς μπροστά σου σε χρώμα , εξοπλισμό κλπ και χωρίς να έχεις απαιτήσεις για οποιοδήποτε άλλο έξτρα εξοπλισμό ή αν κάνεις το λάθος και ζητήσεις έξτρα τασάκι τότε την πάτησες και θα μεγαλώσεις τουλάχιστον 1 χρόνο μέχρι να το πιάσεις στα χέρια σου. 

και πολυ καλα καταλαβες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Screenshot_2023-04-20-20-36-41-21_29b563cd0bc4fd07bd0c105b17b28204.jpg.f111e95cbecc9fd2fb1fbf92687bb681.jpgΕχθες εκανα test drive στο civic το υβριδικό απίστευτο αυτοκίνητο και άμεσα διαθέσιμο για όσους ενδιαφέρονται ας πανε να το δουν

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει καταντησει τραγικο.

παραγγελεια νοεμβρη 2022 hyundai i30 hatchback premium  1000κυνβικα @120hp ασπρο χρωμα χωρις εξτρα. μου χαν πει απο μαρτιο μεχρι και μαιο.

παιρνω τελη φλεβαρη, μου λενε τελη μαρτη. παιρνω τελη μαρτη, μου λενε τελη απριλη. παιρνω σημερα, μ λενε καταλιτικη ημερομηνια τελη μαιου...

μας παιζουν. και φοβαμαι πολη μην τυχον και το πανε τελη ιουνιου

..

Επεξ/σία από Tzini_Gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2023 στις 8:30 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Screenshot_2023-04-20-20-36-41-21_29b563cd0bc4fd07bd0c105b17b28204.jpg.f111e95cbecc9fd2fb1fbf92687bb681.jpgΕχθες εκανα test drive στο civic το υβριδικό απίστευτο αυτοκίνητο και άμεσα διαθέσιμο για όσους ενδιαφέρονται ας πανε να το δουν

Σόρρυ αλλά πιστεύω ότι είναι πάρα πολύ ακριβό. Έχεις μπάτζετ 40κ και σκέφτεσαι να πάρεις Civic; Έχεις δεί τι άλλο προσφέρει η αγορά σε αυτά τα χρήματα; AUDI A4, Tesla Model 3, BMW 218 και πόσα άλλα.

Το προηγούμενο μοντέλο ήταν απίστευτο και έχω στεναχωρηθεί που δεν το πήρα, αλλά το τρέχων είναι, δυστυχώς, για άλλες αγορές, δεν κάνει για Ελλάδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, redbullboy είπε

Σόρρυ αλλά πιστεύω ότι είναι πάρα πολύ ακριβό. Έχεις μπάτζετ 40κ και σκέφτεσαι να πάρεις Civic; Έχεις δεί τι άλλο προσφέρει η αγορά σε αυτά τα χρήματα; AUDI A4, Tesla Model 3, BMW 218 και πόσα άλλα.

Το προηγούμενο μοντέλο ήταν απίστευτο και έχω στεναχωρηθεί που δεν το πήρα, αλλά το τρέχων είναι, δυστυχώς, για άλλες αγορές, δεν κάνει για Ελλάδα.

Υβριδικο δεν παίρνω άλλο τέλος, απλα δοκιμάσω διάφορα (το ανέφερα λόγω διαθεσιμότητας).

το επόμενο μου θα ειναι ηλεκτρικό.

Και κατι τελευταίο τα αυτοκίνητα ειναι θέμα γούστου, κατι σαν τις γυναίκες ενα πράγμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Υβριδικο δεν παίρνω άλλο τέλος, απλα δοκιμάσω διάφορα (το ανέφερα λόγω διαθεσιμότητας).

το επόμενο μου θα ειναι ηλεκτρικό.

Και κατι τελευταίο τα αυτοκίνητα ειναι θέμα γούστου, κατι σαν τις γυναίκες ενα πράγμα 

Είναι όντως απίστευτο, απλά δεν είναι 40κ απίστευτο. Αν είχε στα λεφτά του Mazda 3 (28-30κ) θεωρώ θα έκανε πολύ καλές πωλήσεις στην ελλάδα. Ακόμα και εγώ θα το έπαιρνα ακόμα και ως δίλιτρο λόγο υβριδικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2022 στις 7:07 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Εγω δεν θυμαμαι ποτέ ετοιμοπαραδοτο

Σημερα ημαστε στους έξη εως δωδεκα μηνες και αυτο ισχυει για πανω απο ενα χρονο για τις νεες παραγγελίες, δεν ειναι σημερινό το φαινόμενο

Τέλη του 2019 που πήρα το kodiaq, Τρίτη το έκλεισα, Τετάρτη το είχα με πινακίδες. Είχα να διαλέξω 5 χρώματα ετοιμοπαράδοτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2023 στις 8:30 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Εχθες εκανα test drive στο civic το υβριδικό απίστευτο αυτοκίνητο και άμεσα διαθέσιμο για όσους ενδιαφέρονται ας πανε να το δουν

Με την τιμη που εχει δεν ειναι και περιεργο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

εχει καταντησει τραγικο.

παραγγελεια νοεμβρη 2022 hyundai i30 hatchback premium  1000κυνβικα @120hp ασπρο χρωμα χωρις εξτρα. μου χαν πει απο μαρτιο μεχρι και μαιο.

παιρνω τελη φλεβαρη, μου λενε τελη μαρτη. παιρνω τελη μαρτη, μου λενε τελη απριλη. παιρνω σημερα, μ λενε καταλιτικη ημερομηνια τελη μαιου...

μας παιζουν. και φοβαμαι πολη μην τυχον και το πανε τελη ιουνιου

..

παραγγελία 11/2022 Kona Hybrid με εκτίμηση για παράδοση 20/04/2023 ενώ προφορικά μας είπαν ότι τον 02/2023 θα έχει παραδοθεί καθώς αλλάζει η γραμμή παραγωγής του εργοστασίου. στις 11/04/2023 μας πήραν τηλ και μας ζήτησαν iban για να επιστρέψουν την προκαταβολή, καθώς τα αυτοκίνητα δεν θα κατασκευαστούν. 60+ υβριδικά και 30+ θερμικά!

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...