Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με διαθεσιμότητα παράδοσης μέχρι τους 3 μήνες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 minutes ago, dtk-386 said:

Με ενημέρωσαν ότι θα πάει πίσω και αναμονή έως τέλη Μάη βαρία μέσα Ιούνη. Ελπίζω να έρθει με την δική σου φουρνιά. :ph34r:

😭 το "βαρια" για αυτους ειναι απλα μια λεξη για να καθυσηχασουν τον πελατη δυστηχως... εδω εμενα τον απριλη, ο μητροπουλος μ πε, "καταλιτικη ημερομηνια τελη μαιου, δεν ΝΟΜΙΖΩ να παει πιο μετα".... ηθελα απλα να τον κραξω αλλα θα φανε κραξιμο απο βδομαδα :) μιας και εμενα κοβω να μ ριχνει κ αλλη αναμονη... κριμα ενα μεγαλο κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλά κι εγώ προφανώς δεν τους πιστεύω γιατί ούτε οι ίδιοι ξέρουν. Είδομεν....

(με Βελμάρ παίζω εγώ)

Επεξ/σία από dtk-386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα στην Hyundai στα Τρικαλα μου ειχαν πει ξεκαθαρα, τέλη γεναρη θα ερθει, καθως στο συστημα για το συγκεκριμενο μοντελο τους εδινε θεση παραγωγης 1/2023. Άρα πίπες λένε οι περισσότεροι για να μην πας αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίφες λένε ΟΛΟΙ. Εγώ του το είχα πει του πωλητή ότι σιγά μην έρθει στο 4μηνο. Και αυτός επέμενε ότι στην "βάρδιά" του είχε παραδόσει πολλά i20 στο 4μηνο. Τέλος πάντων. Αναγκαστικά υπομονή. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο με τους νιούμπες στην Τσεχία που δεν μπορούν να παράξουν πιο γρήγορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη citroen, για το C3 C-series που παρήγγειλα τέλη Απρίλη, με ενημέρωσαν για παράδοση στα μέσα Ιουλίου. 2,5 μήνες αναμονή. Ίσως να μετράει που δεν έκανα ιδιαίτερες αλλαγές στη διαμόρφωση (μόνο το εσωτερικό άλλαξα). Eίχα ήδη δώσει προκαταβολή πριν έρθει το update για το χρόνο παράδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dtk-386 είπε

που δεν μπορούν να παράξουν πιο γρήγορα. 

Όσο πιο αργά γίνεται η παραγωγή, τόσο λιγότερα αυτοκίνητα είναι διαθέσιμα, άρα μεγαλύτερη η ανυπομονησία να παραλάβει κάποιος που δεν θα τον πειράξει η αυξημένη τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nabuko είπε

Όσο πιο αργά γίνεται η παραγωγή, τόσο λιγότερα αυτοκίνητα είναι διαθέσιμα, άρα μεγαλύτερη η ανυπομονησία να παραλάβει κάποιος που δεν θα τον πειράξει η αυξημένη τιμή. 

Στα Hyundai όμως και ειδικότερα στα i30 δεν ισχύει αυτό. Έχουν κλειστές τιμές και μάλιστα είναι value for money.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, tedybear είπε

Στη citroen, για το C3 C-series που παρήγγειλα τέλη Απρίλη, με ενημέρωσαν για παράδοση στα μέσα Ιουλίου. 2,5 μήνες αναμονή. Ίσως να μετράει που δεν έκανα ιδιαίτερες αλλαγές στη διαμόρφωση (μόνο το εσωτερικό άλλαξα). Eίχα ήδη δώσει προκαταβολή πριν έρθει το update για το χρόνο παράδοσης.

Αντίστοιχα και C3 Aircross C-Series που έχω παραγγείλει από τέλη Μαρτίου, που ήταν αρχικά παράδοση τέλος Μαΐου, πήγε για τέλη Ιούνη - αρχές Ιούλη... Είπαν καθυστερήσεις σε παραγγελίες και παραδόσεις των υλικών από τα εργοστάσια, δε μπορούν να παραλάβουν κάμερες οπισθοπορείας, οπότε τα επόμενα που θα έρθουν δεν θα την έχουν, και θα βάζουν εργοστασιακούς αισθητήρες παρκαρίσματος πίσω. Τελικά πήγα σε άλλη έκδοση και ευτυχώς βρήκα όπως το ήθελα, με το αντίστοιχο κόστος παραπάνω προφανώς, με πιο σύντομη παράδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Στα Hyundai όμως και ειδικότερα στα i30 δεν ισχύει αυτό. Έχουν κλειστές τιμές και μάλιστα είναι value for money.

Οκ, βρήκες μια εξαίρεση αλλά και πάλι πόσο πάνω πήρε στην τιμή το ι30 από το 2019 ας πούμε μέχρι σήμερα? 

Δεν μπορεί να ξέχασαν ξαφνικά πως να φτιάχνουν αυτοκίνητα. Έχει δημιουργηθεί τεχνητή έλλειψη υλικών και προϊόντων για να αυξηθούν οι τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα Nissan Qashqai προ 3-4 ημερών και μου είπαν για τρίμηνο αναμονή. Να φανταστώ ότι δεν πρέπει να τρέφω ελπίδες για τήρηση του τριμήνου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μικρό ποσό παίζει να γλιτώσουμε από τα τέλη ταξινόμησης που υποτίθεται ότι θα μειωθούν εν οψη εκλογών !

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, panostza είπε

Εγώ παρήγγειλα Nissan Qashqai προ 3-4 ημερών και μου είπαν για τρίμηνο αναμονή. Να φανταστώ ότι δεν πρέπει να τρέφω ελπίδες για τήρηση του τριμήνου;

Γενικά  η Nissan είναι μέσα στα χρονοδιαγράμματα παραγγελείας, μάλιστα υπάρχουν και ετοιμοπαράδοτα, τι έκδοση έχεις παραγγείλει;

Από αυτά που διαβάζω κυριώς Toyota - Hyundai - Suzuki έχουν πρόβλημα στην πρόβλεψη του χρόνου παράδοσης και μεγάλους χρόνους αναμονής 

Επεξ/σία από NovaLacertae
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...