Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το gov.gr Wallet για ταυτότητα και άδεια οδήγησης στο smartphone [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Dreamcatcher said:

Κατεβαζεις εφαρμογη απο google store πχ

 https://play.google.com/store/apps/details?id=io.walletpasses.android&hl=en&gl=US

και τα περνας εκει κανονικα οπως και οτι αλλα passes θες

Τα πιστοποιητικα δεν ειχαν περαστει στο Gpay? Λαθος θυμαμαι; Αν το ειχε κανει καποιος, ας μας πει

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ardi21 είπε

Ο σκοπος ειναι να εχω μια εφαρμογη για τα παντα. Ηδη χρησιμοποιω το google wallet οποτε ηθελα να τα εχω ολα εκει.

Ναι δυστυχώς προς το παρων δεν γινεται... 

Επισης η εφαρμογη χωρις δεδομενα δεν ανοιγει ενω αν το χεις σε καποιο αλλο wallet δειχνεις το QR code κανονικά και χωρις συνδεση στο internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/7/2022 στις 3:24 ΜΜ, Choulio είπε

 

Δε ξέρω φιλε δεν υπάρχει πουθενά καμία πληροφορία. Ούτε στην είδηση εδώ στο insomnia το λέει ξεκάθαρα ότι θα μπορείς να το προσθέσεις ούτε σε κάθε είδηση εκεί έξω το λέει ξεκάθαρα, ούτε απαντήθηκε καμία 10αρια φορές εδώ μέσα από χρήστες. Γενικά υπάρχει ένα σκοτάδι δεν ξέρουμε ακόμα 

Επειδη εγω ηξερα τι ελεγα, οσον αφορα το google wallet, θα διαπιστωσεις και μονος σου οτι παρ'ολο που το ελεγαν δεν υπαρχει υποστηριξη τελικα. Ετσι για να μην ειρωνευομαστε.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, ioanniskar είπε

Σε redmi 7 με MIUI αν πατήσω προσθήκη στο wallet μου εμφανίζει μενού κοινοποίησης για ένα αρχείο .pkpass. Το .pkpass είναι για iOS, οπότε ποια η συμβατότητα με Google Wallet; Υπάρχει τελικά τρόπος να μπει στο Google Wallet ή να βάλω κάποιο άλλο app όπως pass2pay;

Δοκίμασε με αυτό να περάσεις το .pkpass στο Google Wallet.
Απλά δες αν περνάει όλα τα στοιχεία, κλπ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=color.dev.com.tangerine&hl=en_US&gl=US

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stark είπε

Δοκίμασε με αυτό να περάσεις το .pkpass στο Google Wallet.
Απλά δες αν περνάει όλα τα στοιχεία, κλπ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=color.dev.com.tangerine&hl=en_US&gl=US

Μονο το qr code περναει. Κριμα να μην υποστηριζουν το google wallet που ειναι το 85% των κινητων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ardi21 είπε

Μονο το qr code περναει. Κριμα να μην υποστηριζουν το google wallet που ειναι το 85% των κινητων

ΟΚ. Οπότε αν καταλαβαίνω σωστά, όταν πας στο "Open .pkpass file", το βρίσκεις κλπ, μετά στο βάζει μεν στο Google Wallet αλλά στην πράξη περνάει μόνο το QR code, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

meizu m6 , εκδοση android 7  Flyme 7.1.2.0G

4 ώρες πριν, Kag1ante είπε

Λογικά έχεις παλιά έκδοση του Android, ποιά συσκευή έχεις;

meizu m6 , εκδοση android 7  Flyme 7.1.2.0G

4 ώρες πριν, Angeldust είπε

Δεν είναι απαραίτητο το NFC. Γράψε μας μοντέλο κινητού, android version και αν είναι root.

δεν εκανα  root  ειναι το  meizu m6 , εκδοση android 7  Flyme 7.1.2.0G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ΑΦΜ που λήγει σε 2 και πριν λίγο εγκαταστάθηκε η ταυτότητα αλλά με τίποτα το δίπλωμα οδήγησης (τρίπτυχο). Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; Τι κάνω; (Samsung S21 plus)

Επεξ/σία από spyrdano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spyrdano είπε

Έχω ΑΦΜ που λήγει σε 2 και πριν λίγο εγκαταστάθηκε η ταυτότητα αλλά με τίποτα το δίπλωμα οδήγησης (τρίπτυχο). Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; Τι κάνω; (Samsung S21 plus)

και εμενα τα ιδια, λογικα αργοτερα θα μπορεσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, stark είπε

ΟΚ. Οπότε αν καταλαβαίνω σωστά, όταν πας στο "Open .pkpass file", το βρίσκεις κλπ, μετά στο βάζει μεν στο Google Wallet αλλά στην πράξη περνάει μόνο το QR code, σωστά;

Σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kokoviosR είπε

Προσπαθήστε να αντιληφθείτε τι ακριβώς γράφω, όχι περίπου,ουτε  όσα σας βολευουν. Εχω ηδη απαντησει.

Ναι το εχουμε καταλάβει.. είτε σαρέσει είτε όχι από κάπου πρέπει να γίνει η αρχή όμως και δεν καταλαβαίνω τι σε ενοχλεί.. εμένα πάντως αστυνομικός που του έδειξα αυτό τό διπλωμα από το wallet δεν μου είπε κάτι, 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, spyrdano είπε

Έχω ΑΦΜ που λήγει σε 2 και πριν λίγο εγκαταστάθηκε η ταυτότητα αλλά με τίποτα το δίπλωμα οδήγησης (τρίπτυχο). Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; Τι κάνω; (Samsung S21 plus)

 

7 λεπτά πριν, navger είπε

και εμενα τα ιδια, λογικα αργοτερα θα μπορεσουμε.

Σε ΑΦΜ που ληγει σε 2 και με τον παλιο τυπο διπλωματος οδηγησης (τριπτυχο) περασε κανονικα το διπλωμα οδηγησης, με την φωτογραφια της ταυτοτητας ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, spyrdano είπε

Έχω ΑΦΜ που λήγει σε 2 και πριν λίγο εγκαταστάθηκε η ταυτότητα αλλά με τίποτα το δίπλωμα οδήγησης (τρίπτυχο). Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; Τι κάνω; (Samsung S21 plus)

 Δεν μπορώ να εκδώσω την ψηφιακή άδεια οδήγησης μου και λαμβάνω μηνύματα αποτυχίας ή τα στοιχεία που παρουσιάζονται δεν είναι ακριβή. Τι πρέπει να κάνω;

Εάν δεν μπορείτε να εκδώσετε την ψηφιακή άδεια οδήγησης και λαμβάνετε συνεχώς μηνύματα αποτυχίας έκδοσης, κατά πάσα πιθανότητα, δεν έχει ενημερωθεί η άδεια οδήγησής σας με το ΑΦΜ σας. Για να πραγματοποιήσετε την ενημέρωση του ΑΦΜ παρακαλούμε επισκεφθείτε την υπηρεσία drivers-vehicles.services.gov.gr και ακολουθήστε τα σχετικά βήματα. Μόλις ενημερωθεί η άδεια οδήγησης με το ΑΦΜ σας, θα μπορείτε να εκδώσετε και την ψηφιακή άδεια οδήγησης.

Εάν δεν έχετε εκδώσει δελτίο ταυτότητας ή εάν το δελτίο ταυτότητάς έχει δηλωθεί ως απολεσθέν, τότε δεν μπορείτε να εκδώσετε ψηφιακή άδεια οδήγησης έως ότου εκδοθεί το νέο δελτίο.
Πηγή: https://wallet.gov.gr/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...