Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το gov.gr Wallet για ταυτότητα και άδεια οδήγησης στο smartphone [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

 Ναι αλλα αυτο αναιρει και τον σκοπο του ψηφιακου πορτοφολιου. Το νοημα ειναι να τα εχεις ολα συγκεντρωμενα

Δεν το αναιρεί. Μπορείς να έχεις πέντε πορτοφόλια και το κάθε πορτοφόλι να έχει 20-25 πράγματα. Μια χαρά είναι συγκεντρωμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spyrdano είπε

Έχω ΑΦΜ που λήγει σε 2 και πριν λίγο εγκαταστάθηκε η ταυτότητα αλλά με τίποτα το δίπλωμα οδήγησης (τρίπτυχο). Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; Τι κάνω; (Samsung S21 plus)

Έχεις συμπληρώσει τα στοιχεία της άδειας οδήγησης σου στο https://drivers-vehicles.services.gov.gr ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, MarsLife είπε

Έχεις συμπληρώσει τα στοιχεία της άδειας οδήγησης σου στο https://drivers-vehicles.services.gov.gr ;

Αυτό έκανα φίλε μου και σε ευχαριστώ. Περιμένω να ολοκληρωθεί η επικαιροποίηση των στοιχείων και θα  ενημερωθώ με mail σχετικά. Πάντως πεδίο με ΑΦΜ δεν βρήκα κατά την επικαιροποίηση. Ίσως ζητηθεί αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγνώμη, άκυρη η ερώτηση που έκανα... τώρα διάβασα παραπάνω για το δίπλωμα.

Μπράβο για τις πληροφορίες!!!

Επεξ/σία από Vassub
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stavpup είπε

To να έχουμε τα πάντα σε ένα app ας το ξεχάσουμε καλύτερα και για λόγους ασφαλείας.

Κάποτε ήταν της μόδας το openid, ένας κωδικός για όλα τα logins..

Απέτυχε παταγωδώς.

Δεν χρειάζεται να έχεις πολλά έγγραφα και εφαρμογές . Ένας αριθμός για κάθε πολίτη που να αναγράφεται πάνω στην ταυτότητα και δεν χρειάζεσαι να θυμάσαι ούτε αφμ ούτε αμκα .  Αυτό έρχεται . Απλα ελπίζω να το επεκτείνουν και σε αλλά . Η ουσία δεν είναι να έχεις πολλά διαφορετικά έγγραφα εντός της χώρας . Ένα αρκεί . Δηλαδή να σε σταματάει η τροχαία και να σου ζητάει μόνο ταυτότητα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, spyrdano said:

Αυτό έκανα φίλε μου και σε ευχαριστώ. Περιμένω να ολοκληρωθεί η επικαιροποίηση των στοιχείων και θα  ενημερωθώ με mail σχετικά. Πάντως πεδίο με ΑΦΜ δεν βρήκα κατά την επικαιροποίηση. Ίσως ζητηθεί αργότερα.

Στο email που σου ήρθε για την επιτυχή καταχώρηση στοιχείων, γράφει το ΑΦΜ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Στο email που σου ήρθε για την επιτυχή καταχώρηση στοιχείων, γράφει το ΑΦΜ

Περιμένω το mail της επιτυχούς καταχώρισης. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, spyrdano said:

Περιμένω το mail της επιτυχούς καταχώρισης. Ευχαριστώ

Για την ακρίβεια, είναι το email για την επιτυχή υποβολή αίτησης και μου ήρθε αμέσως μετά την υποβολή, με subject: Ενημέρωση στοιχείων - Υποβολή αίτησης - ΑΦΜ: xxxxxxxxxx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους σήμερα δεν είναι για αυτούς που λήγει το αφμ σε 3; γιατί σε εμένα λέει ότι δεν μπορώ να μπω βάση αφμ ενώ λήγει σε 3 το αφμ μου έχει τύχει σε άλλον; μήπως έχει γίνει τίποτα άλλο για να κοιτάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, jspawn said:

Καλημέρα σε όλους σήμερα δεν είναι για αυτούς που λήγει το αφμ σε 3; γιατί σε εμένα λέει ότι δεν μπορώ να μπω βάση αφμ ενώ λήγει σε 3 το αφμ μου έχει τύχει σε άλλον; μήπως έχει γίνει τίποτα άλλο για να κοιτάξω;

Θέλει 24ωρο από τότε που άνοιξε το προηγούμενο λογικά. Οπότε δοκίμασε πάλι μετά τις 17:00.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειρά έχει να παίρνει τώρα ο ριζικός ανασχεδιασμός της βασικής εφαρμογής του gov . gr. Η οποία, για όσους δεν το έχουν προσέξει, δεν έχει βιομετρικό authentication και για να κάνεις την πιο βασική εργασία χρειάζεται τουλάχιστον 2-3 φορές χειροκίνητη εισαγωγή κωδικών taxisnet σε διάφορα στάδια, σπάζοντας τα νεύρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Thresh είπε

Θέλει 24ωρο από τότε που άνοιξε το προηγούμενο λογικά. Οπότε δοκίμασε πάλι μετά τις 17:00.

Α ωραία κατάλαβα ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...