Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το gov.gr Wallet για ταυτότητα και άδεια οδήγησης στο smartphone [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, CheOnWeb είπε

Για την ακρίβεια, είναι το email για την επιτυχή υποβολή αίτησης και μου ήρθε αμέσως μετά την υποβολή, με subject: Ενημέρωση στοιχείων - Υποβολή αίτησης - ΑΦΜ: xxxxxxxxxx

Έχεις δίκιο, έτσι ήρθε και σε μένα. Η επεξεργασία των στοιχείων (διεύθυνση, τηλέφωνο, mail...), πόσο άραγε να διαρκέσει; Γιατί και που προσπάθησα πάλι δεν μπόρεσα να κατεβάσω το δίπλωμα οδήγησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, spyrdano said:

Έχεις δίκιο, έτσι ήρθε και σε μένα. Η επεξεργασία των στοιχείων (διεύθυνση, τηλέφωνο, mail...), πόσο άραγε να διαρκέσει; Γιατί και που προσπάθησα πάλι δεν μπόρεσα να κατεβάσω το δίπλωμα οδήγησης.

Δεν έχω ιδέα, φαντάζομαι λίγο. Λογικά θα έρθει κι άλλο email όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, spyrdano είπε

Έχεις δίκιο, έτσι ήρθε και σε μένα. Η επεξεργασία των στοιχείων (διεύθυνση, τηλέφωνο, mail...), πόσο άραγε να διαρκέσει; Γιατί και που προσπάθησα πάλι δεν μπόρεσα να κατεβάσω το δίπλωμα οδήγησης.

2-3 μέρες κάνει κανονικά αλλά υπολόγισε κάτι παραπάνω λόγω του οτι είμαστε και σε περίοδο αδειών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/7/2022 στις 7:33 ΜΜ, Choulio είπε

Έχεις μπερδέψει την έννοια του civilian και του citizen. Οταν λεμε οτι οι στρατιωτικοι ειναι κανονικοι πολιτες με πληρη δικαιωματα προφανως και εννουμε πολιτης με την εννοια citizen και οχι civilian. Ολοι οι ορισμοι που μου βαζεις προεχρονται απο τα αγγλικα και ειναι μεταφραση του ορου civilian στα ελληνικα που αποδιδεται ως πολιτης. Ολοι οι ορισμοι μιλανε για πολεμικες περιοδους και δεν εχουν καμια σχεση με οσα συζηταμε. Πραγματικα μου φαινεται αδιανοητο οτι πρεπει να επιχειρηματολογησω για το αν ενας στρατιωτικος ειναι κανονικος ελληνας πολιτης με πληρη δικαιωματα η οχι. 

Η εφαρμογή υποστηρίζει Αστυνομική Ταυτότητα, έχετε;

Αν όχι τότε προς τι η κόντρα;

Απευθυνθείτε στην υπηρεσία σας.

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, anthonykleis είπε

οι ΥΠΕΡΤΥΧΕΡΟΙ που έχουμε 0 στο τέλος του ΑΦΜ λογικά είμαστε μετά το 9 ε; 

Είναι τόσο κρίσιμο το πότε θα ενεργοποιηθεί ο ΑΦΜ σας για την συγκεκριμένη εφαρμογή;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, crossmo είπε

Ναι αλλά θα είμαστε πρώτοι στο fuel pass 2!!! 

ισχύει εκεί ευτυχώς εφαρμόστηκε η αξία των αριθμών . 0<1<2<3 ... 

1 λεπτό πριν, MSc CCDSP είπε

Είναι τόσο κρίσιμο το πότε θα ενεργοποιηθεί ο ΑΦΜ σας για την συγκεκριμένη εφαρμογή;

καθόλου απλώς χαζολογάω . Είστε από το Υπουργείο και σας θίξαμε ;

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, buffos είπε

Το πλάνο είναι να μπούν, άδεια κυκλοφορίας, το βιβλίο με την συντήρηση του αυτοκινήτου, ασφάλειες κλπ. Σταδιακά.
Έγινε η αρχή και σιγά σιγά θα προσθέτουν και άλλα πράγματα.

Μακάρι τα πάντα από το αυτοκίνητο να είναι στο πορτοφόλι αυτό, και με την ηλεκτρονική μεταβίβαση να μεταβιβάζονται στο πορτοφόλι του νέου ιδιοκτήτη. Να ξέρει ο άνρθωπος τι αγοράζει. Τι επισκευές έχουν γίνει κλπ.

Δεν έχει καμία δουλειά το gov με τη συντήρηση του αυτοκινήτου, να 'ναι καλά ο μαστρο Παντελής.

Δελτίο ΚΤΕΟ ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, anthonykleis είπε

καθόλου απλώς χαζολογάω . Είστε από το Υπουργείο και σας θίξαμε ;

Όχι, την έχω ειλικρινή απορία αυτή την πρεμούρα. Να πω να ήταν κανένα Fuel Pass, Power Pass και να καίγεται (πραγματικά όμως) για τα λεφτά και να τα χρειάζεται άμεσα (αν γινόταν και η εκκαθάριση γρηγορότερα, που δεν γίνεται) να το καταλάβαινα...

Α, και αν «χαζολογάει» κανείς δεν κάνει post μίρλας. Συνήθως...

Επεξ/σία από MSc CCDSP
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Kostasspil είπε

 Ναι αλλα αυτο αναιρει και τον σκοπο του ψηφιακου πορτοφολιου. Το νοημα ειναι να τα εχεις ολα συγκεντρωμενα

ΟΚ

Απλά να θυμίσω πως το "πορτοφόλι" πήρε τη θέση του GPay πριν λίγες μέρες.

Λίγη υπομονή ίσως;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MSc CCDSP είπε

Όχι, την έχω ειλικρινή απορία αυτή την πρεμούρα. Να πω να ήταν κανένα Fuel Pass, Power Pass και να καίγεται (πραγματικά όμως) για τα λεφτά και να τα χρειάζεται άμεσα (αν γινόταν και η εκκαθάριση γρηγορότερα, που δεν γίνεται) να το καταλάβαινα...

γενικότερα χάνω πολύ εύκολα αντικείμενα δηλαδή και τώρα να με ρωτήσετε δεν ξέρω που ακριβώς έχω το δίπλωμά μου , οπότε θα με βόλευε πολύ να έμπαινε στο wallet του κινητού μου . Θα περιμένω και εγώ όπως όλοι οι αστοί αυτού του τόπου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, anthonykleis είπε

γενικότερα χάνω πολύ εύκολα αντικείμενα δηλαδή και τώρα να με ρωτήσετε δεν ξέρω που ακριβώς έχω το δίπλωμά μου , οπότε θα με βόλευε πολύ να έμπαινε στο wallet του κινητού μου . Θα περιμένω και εγώ όπως όλοι οι αστοί αυτού του τόπου.  

Εντάξει, θέμα ημερών είναι, υπομονή, τόσα χρόνια περιμένουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Doubt είπε

ΟΚ

Απλά να θυμίσω πως το "πορτοφόλι" πήρε τη θέση του GPay πριν λίγες μέρες.

Λίγη υπομονή ίσως;

 

Kαι στο google pay δεν υποστηριζονταν τα πιστοποιητικα του covid. Στο apple wallet λειτουργουν ολα τελεια. Οποτε ειναι καθαρα θεμα μη υποστηριξης και μην εχουμε πολλες ελπιδες.

Προσωπικα δεν μπορω να το καταλαβω καθολου, διοτι τα iphone ειναι το 15% των συσκευων ενω τα android το 85%.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
32 minutes ago, ardi21 said:

Προσωπικα δεν μπορω να το καταλαβω καθολου, διοτι τα iphone ειναι το 15% των συσκευων ενω τα android το 85%.

Είναι απλό: στο ios έχεις ΜΙΑ κοινή έκδοση για όλες (σχεδόν) τις ενεργές συσκευές που κυκλοφορούν εκεί έξω. Ενώ για το Android έχεις μερικές ...εκατοντάδες διαφορετικές εκδόσεις και κατασκευαστές που "βάζουν" χέρι σε αυτές... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...