Προς το περιεχόμενο

payzy, η νέα πλήρως ψηφιακή πρόταση της Cosmote για ηλεκτρονικές πληρωμές με smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/2/2023 στις 12:55 ΜΜ, ZoReN είπε

 

Καλημέρα, έκανα μια παραγγελία κ μετά από δέκα μέρες ειδα ότι ακυρώθηκε. Παρατήρησα στην εφαρμογή της payzy ότι η πληρωμή γράφει ακόμα προς εκκαθάριση! Το ποσό είναι δεσμευμένο. Έχει τύχει σε κάποιον αυτό; Έστειλα στην payzy κ περιμένω απάντηση.

Επεξ/σία από tzotol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

59 λεπτά πριν, tzotol είπε

Καλημέρα, έκανα μια παραγγελία κ μετά από δέκα μέρες ειδα ότι ακυρώθηκε. Παρατήρησα στην εφαρμογή της payzy ότι η πληρωμή γράφει ακόμα προς εκκαθάριση! Το ποσό είναι δεσμευμένο. Έχει τύχει σε κάποιον αυτό; Έστειλα στην payzy κ περιμένω απάντηση.

Θα ακυρωθει το προς εκκαθαριση και θα εχεις τα χρηματα διαθεσιμα. Απλα πρεπει να γινει εκκαθαριση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.
Εγώ που έχω Cosmoκάρτα, για να ανανεώνω υπόλοιπο μέσα από το Cosmote app μέσω Payzy, πρέπει να μπω στο Cosmote app και να προσθέσω εκεί την Virtual Payzy κάρτα μου, ώστε μετά κάθε φορά που θα πηγαίνω να κάνω ανανέωση να επιλέγω να γίνεται μέσω της virtual αυτης κάρτας; Και με αυτό τον τρόπο θα έχω κάποιο κέρδος / δώρο (που αυτή τη στιγμή είναι έξτρα GB ; )

Διότι δοκίμασα να το κάνω αυτό (να προσθέσω την virtual Payzy κάρτα μου στο Cosmote app), και πήγε να κάνει μια χρέωση των 0,01 €, η οποία απορρίφθηκε, ενώ έχω 20 € στο Payzy πορτοφόλι μου. Στην πορεία βέβαια είδα ότι η payzy virtual card είναι κανονικά καταχωρημένη μέσα στο Cosmote app, αν και η χρέωση 0,01 € ακόμα γράφει "Απορρίφθηκε".

Κάνω / σκέφτομαι κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, stark είπε

Καλημέρα σε όλους.
Εγώ που έχω Cosmoκάρτα, για να ανανεώνω υπόλοιπο μέσα από το Cosmote app μέσω Payzy, πρέπει να μπω στο Cosmote app και να προσθέσω εκεί την Virtual Payzy κάρτα μου, ώστε μετά κάθε φορά που θα πηγαίνω να κάνω ανανέωση να επιλέγω να γίνεται μέσω της virtual αυτης κάρτας; Και με αυτό τον τρόπο θα έχω κάποιο κέρδος / δώρο (που αυτή τη στιγμή είναι έξτρα GB ; )

Διότι δοκίμασα να το κάνω αυτό (να προσθέσω την virtual Payzy κάρτα μου στο Cosmote app), και πήγε να κάνει μια χρέωση των 0,01 €, η οποία απορρίφθηκε, ενώ έχω 20 € στο Payzy πορτοφόλι μου. Στην πορεία βέβαια είδα ότι η payzy virtual card είναι κανονικά καταχωρημένη μέσα στο Cosmote app, αν και η χρέωση 0,01 € ακόμα γράφει "Απορρίφθηκε".

Κάνω / σκέφτομαι κάτι λάθος;

Εγινε η χρεωση και μετα απορριφθηκε, για να μην στο κρατησει το 0,01€ αλλα να στο επιστρεψει. Κανε ανανεωση τωρα 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/3/2023 στις 11:41 ΠΜ, alfeios είπε

Θα ακυρωθει το προς εκκαθαριση και θα εχεις τα χρηματα διαθεσιμα. Απλα πρεπει να γινει εκκαθαριση

 

Δέκα μέρες τώρα δεν έχει γίνει εκκαθάριση! Το μαγαζί μου λέει δεν έχει δεσμευμένο το ποσό , η payzy μου λέει ότι πρέπει να ακυρώσει τη συναλλαγή ο έμπορος. Ο ένας με στέλνει στον άλλο δεν ξέρω τι να κάνω. Ο έμπορος μου λέει να επικοινωνήσω με το PayPal. Μέσα στο pay pal δεν φαίνεται καν η συναλλαγή. Πώς γίνεται να μην φαίνεται η συναλλαγή στο PayPal;

Επεξ/σία από tzotol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jimmysss! είπε

Μπορείς να φορτίσεις την ρεβολουτ από την payzy ? Θα μετρήσει ως 1% επιστροφή ; Επίσης θα κρατήσει κάποια προμήθεια;

Μπορείς, προμήθεια δεν έχει, coins δεν δίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...