Προς το περιεχόμενο

payzy, η νέα πλήρως ψηφιακή πρόταση της Cosmote για ηλεκτρονικές πληρωμές με smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις πληρωμές. Εγώ όλες τις κάνω μέσω nfc στο κινητό με κάρτα της εθνικής τράπεζας που έχω προσθέσει στο wallet.

Συμφέρει καλύτερα να πληρώνω εδώ και στο εξής με την κάρτα της payzy; Την έβαλα και αυτή στο wallet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Gatoskylo8 είπε

Καλημέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις πληρωμές. Εγώ όλες τις κάνω μέσω nfc στο κινητό με κάρτα της εθνικής τράπεζας που έχω προσθέσει στο wallet.

Συμφέρει καλύτερα να πληρώνω εδώ και στο εξής με την κάρτα της payzy; Την έβαλα και αυτή στο wallet.

Γιατί γράφεις με μαύρα;

Συμφέρει με payzy. Έχεις 1% επιστροφή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alfeios είπε

Γιατί γράφεις με μαύρα;

Συμφέρει με payzy. Έχεις 1% επιστροφή 

Έκανα copy paste την ερώτηση μου από άλλο θέμα που αφορά την payzy (10 ευρώ για εγγραφή νέου χρήστη).

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Ioannis13 είπε

Το 1% επιστροφη ισχυει και για πληρωμη λογαριασμων δεη?

Ναι ισχύει, πληρώνω από την εφαρμογή της ΔΕΗ με την κάρτα payzy! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε εφαρμογή ή υπηρεσία που έμεινε στην αγορά, παρείχε κάτι που θα μπορούσαμε να το περιγράψουμε έστω και σε 1 πρόταση και είναι σοβαρός λόγος να την χρησιμοποιεί κάποιος χρήστης/πελάτης.

Αυτή τη στιγμή πραγματικά τί θα μπορούσαμε να πούμε για το Payzy σε 1 πρόταση; Γιατί να το βάλει κανείς;

Αν δεν μπορεί να απαντηθεί αυτό, δεν θα παραμείνει στην αγορά για πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

 

Η μόνη χρεωστική με cashback

Αποτελεί κίνητρο το 1% σαν ποσό για να κάθεται ένας χρήστης να ταλαιπωρείται κάθε μήνα να περνάει εκεί χρήματα και να διατηρεί ανοιχτό άλλον έναν λογαριασμό σε άλλη μια υπηρεσία;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostasgr78 είπε

Αποτελεί κίνητρο το 1% σαν ποσό για να κάθεται ένας χρήστης να ταλαιπωρείται κάθε μήνα να περνάει εκεί χρήματα και να διατηρεί ανοιχτό άλλον έναν λογαριασμό σε άλλη μια υπηρεσία;

Για εμένα τουλάχιστον δεν φαίνεται σαν ταλαιπωρία, ίσως το βλέπω λάθος δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

Για εμένα τουλάχιστον δεν φαίνεται σαν ταλαιπωρία, ίσως το βλέπω λάθος δεν ξέρω

Δεν υπάρχει λάθος ή σωστό. Ο κάθε χρήστης έχει τα δικά του κίνητρα.

Περισσότερο θέτω τον προβληματισμό αν αυτό το είναι το killer feature του Payzy, και με δεδομένο αυτό, είναι ικανή η υπηρεσία να επεκταθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasgr78 είπε

Αποτελεί κίνητρο το 1% σαν ποσό για να κάθεται ένας χρήστης να ταλαιπωρείται κάθε μήνα να περνάει εκεί χρήματα και να διατηρεί ανοιχτό άλλον έναν λογαριασμό σε άλλη μια υπηρεσία;

Είναι ταλαιπωρία μια διαδικασία 10 δευτερολέπτων; Και πολλά λέω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pektis7 είπε

Είναι ταλαιπωρία μια διαδικασία 10 δευτερολέπτων; Και πολλά λέω

Το να ανοίξεις και να διατηρείς άλλη μια υπηρεσία, έχει ενδιάμεσα γραφειοκρατικά κόστη (με τη μορφή του χρόνου) για να ανανεώνεις περιοδικά διάφορα έγγραφα, όπως και να επιλύεις προβλήματα που προκύπτουν. Προσωπικά δεν μού ακούγεται το κίνητρο του 1% ως αρκετό για να με πείσει. Αυτό, όμως, αντιλαμβάνομαι έτσι κι αλλιώς ότι είναι υποκειμενικό για τον καθένα.

Αναρωτιέμαι περισσότερο αν θα τύχει τελικά ανταπόκρισης, ώστε να καταφέρει να φέρει ικανά κέρδη για να παραμένει ενεργή η υπηρεσία αυτή και να μην κλείσει. Ο χρόνος θα δείξει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι κόστη σε χρόνο εννοείς. Αν εξαιρέσεις τον χρόνο που χρειάστηκε για να γίνει η εγγραφή όταν ενεργοποίησα την υπηρεσία, δεν με απασχόλησε σε κάτι άλλο, πέραν των φορτίσεων, που ήταν θέμα δευτερολέπτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasgr78 είπε

Το να ανοίξεις και να διατηρείς άλλη μια υπηρεσία, έχει ενδιάμεσα γραφειοκρατικά κόστη (με τη μορφή του χρόνου) για να ανανεώνεις περιοδικά διάφορα έγγραφα, όπως και να επιλύεις προβλήματα που προκύπτουν. Προσωπικά δεν μού ακούγεται το κίνητρο του 1% ως αρκετό για να με πείσει. Αυτό, όμως, αντιλαμβάνομαι έτσι κι αλλιώς ότι είναι υποκειμενικό για τον καθένα.

Αναρωτιέμαι περισσότερο αν θα τύχει τελικά ανταπόκρισης, ώστε να καταφέρει να φέρει ικανά κέρδη για να παραμένει ενεργή η υπηρεσία αυτή και να μην κλείσει. Ο χρόνος θα δείξει.

Αν δεν θέλεις, δεν ασχολείσαι. Δεν σε πιέζει κάποιος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω την payzy 1 μήνα τώρα με την visa που έχω κέρδιζα πόντους που εξαργυρώνονται ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙΑ,  ( δεν βόλευε καθόλου ) περίπου 0,20€ - 0,25€ ανά 100€ δηλαδή 0,2% . Μεταφέρω από την visa στην payzy σε 1 δευτερόλεπτο χρήματα από εκεί, και παίρνω μετρητά με την payzy 1%, 4-5 φορές παραπάνω χωρίς κόπο, δεν το λες και άσχημα. Επίσης πληρώνοντας την  frog παίρνω διπλάσια GB σε bonus, H Payzy δεν μου στοιχίζει τίποτα, έτσι το βλέπω εγώ με ενός μηνός χρήση.

Επεξ/σία από leotzian
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...