Προς το περιεχόμενο

payzy, η νέα πλήρως ψηφιακή πρόταση της Cosmote για ηλεκτρονικές πληρωμές με smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, GamingMaster424 είπε

Όταν γράψαμε τα σχόλια μας το άρθρο είχε άλλη διατύπωση,

Ακριβώς. Από εσάς το είδα και πήγα να το επιβεβαιώσω στο άρθρο (ήταν όντως ένα τοις χιλίοις ή αλλιώς και μηδέν κόμμα ένα τοις εκατό). 

Για ένα τοις εκατό πάντως, οκ να το συζητήσουμε παιδιά 😊

12 λεπτά πριν, rackal είπε

Στο μόνο που αξίζει η payzy είναι ότι θα κάνει 20% ο Γερμανός , στο box και στα δεδομένα κάθε μήνα.

Αν παίξει όντως έτσι, μαζί σας,συμφέρει. 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Ακριβώς. Από εσάς το είδα και πήγα να το επιβεβαιώσω στο άρθρο (ήταν όντως ένα τοις χιλίοις ή αλλιώς και μηδέν κόμμα ένα τοις εκατό). 

Για ένα τοις εκατό πάντως, οκ να το συζητήσουμε παιδιά 😊

Αν παίξει όντως έτσι, μαζί σας,συμφέρει. 

Μάντεψε όμως, μιλάω με φίλο μου τώρα και με απέτρεψε να κάνω εγγραφή γιατί δεν δέχονται παλιές ταυτότητες. Δυστυχώς ή ευτυχώς και γώ έχω παλιά ταυτότητα οπότε δεν μπορώ να κάνω εγγραφή όπως επίσης μου είπε πως δεν γίνεται δεκτό ούτε το δίπλωμα και οποίος έχει παλιά ταυτότητα η εγγραφή γίνεται μόνο με διαβατήριο. 
Αρκετά κακή αρχή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rackal είπε

Μάντεψε όμως, μιλάω με φίλο μου τώρα και με απέτρεψε να κάνω εγγραφή γιατί δεν δέχονται παλιές ταυτότητες. Δυστυχώς ή ευτυχώς και γώ έχω παλιά ταυτότητα οπότε δεν μπορώ να κάνω εγγραφή όπως επίσης μου είπε πως δεν γίνεται δεκτό ούτε το δίπλωμα και οποίος έχει παλιά ταυτότητα η εγγραφή γίνεται μόνο με διαβατήριο. 
Αρκετά κακή αρχή. 

μαλλον δεν θελουν να παρουν την ευθυνη να κανουν λατινικους χαρακτηρες εκεινοι το ονομα σου. οι παλιες δεν ειναι που ειχαν μονο ελληνικα το ονομα?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που αναφέρεται το  20% στο Γερμανό ; Στο site λεει μονο για τα απεριοριστα + 2 Ευρώ κουπονι στο BOX για καθε φορτιση αξιας 20 Ευρώ. Επισης τα απεριόριστα δίνονται για την εγγραφή στην υπηρεσία, κανείς δεν διασφαλίζει οτι θα δινονται κάθε μήνα πχ με την φορτιση του πορτοφολιού..

11 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Πολύ ωραίο σχεδιασμό η κάρτα. Μάλλον στο MS Paint την έκαναν

Φτηνοδουλειές για να βγεί το προϊόν. 

Επεξ/σία από prometheas
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

μαλλον δεν θελουν να παρουν την ευθυνη να κανουν λατινικους χαρακτηρες εκεινοι το ονομα σου. οι παλιες δεν ειναι που ειχαν μονο ελληνικα το ονομα?

Μάλλον χειρόγραφη εννοεί.

2 λεπτά πριν, prometheas είπε

Που αναφέρεται το  20% στο Γερμανό ; Στο site λεει μονο για τα απεριοριστα + 2 Ευρώ κουπονι στο BOX για καθε φορτιση αξιας 20 Ευρώ

Φτηνοδουλειές για να βγεί το προϊόν. 

Στην αρχή μου την έδειχνε όλη γκρι με πρασινο φωσφοριζέ τα γράμματα. Τελικά είναι μωβ όπως μπήκε στο Apple Pay. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητή Κοσμοτε ότι τον payzy το ξέραμε τώρα είναι επίσημο 😝 Μένω στο πιο κεντρικό σημείο οδό της Πάτρας ( Κορίνθου) μήπως payzy να μας βάλετε φέτος οπτική ίνα ή θα τον payzy για πολύ ακόμα;🤷🤦

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, rackal είπε

Μάντεψε όμως, μιλάω με φίλο μου τώρα και με απέτρεψε να κάνω εγγραφή γιατί δεν δέχονται παλιές ταυτότητες. Δυστυχώς ή ευτυχώς και γώ έχω παλιά ταυτότητα οπότε δεν μπορώ να κάνω εγγραφή όπως επίσης μου είπε πως δεν γίνεται δεκτό ούτε το δίπλωμα και οποίος έχει παλιά ταυτότητα η εγγραφή γίνεται μόνο με διαβατήριο. 
Αρκετά κακή αρχή. 

Η ταυτότητα που δεν δέχτηκαν ήταν η κλασσική παλιά χωρίς λατινικούς χαρακτήρες ή με λατινικούς αλλά χειρόγραφη ;

Για την εγγραφή βλέπω αναφέρουν 2 περιπτώσεις. Για αγορές μέχρι 150€/μήνα θέλει μόνο ταυτότητα και για μεγαλύτερα ποσά θέλει να ανεβάσεις και το έγγραφo E1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

μαλλον δεν θελουν να παρουν την ευθυνη να κανουν λατινικους χαρακτηρες εκεινοι το ονομα σου. οι παλιες δεν ειναι που ειχαν μονο ελληνικα το ονομα?

Σωστά όσες δεν έχουν λατινικούς χαρακτήρες προφανώς για αυτό που είπες. 

 

6 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Μάλλον χειρόγραφη εννοεί.

Στην αρχή μου την έδειχνε όλη γκρι με πρασινο φωσφοριζέ τα γράμματα. Τελικά είναι μωβ όπως μπήκε στο Apple Pay. 

Και η χειρόγραφη ναι. Η αιτιολογία ήταν επειδή δεν έχει λατινικούς η ταυτότητα του. 

1 λεπτό πριν, volleyball είπε

Η ταυτότητα που δεν δέχτηκαν ήταν η κλασσική παλιά χωρίς λατινικούς χαρακτήρες ή με λατινικούς αλλά χειρόγραφη ;

Για την εγγραφή βλέπω αναφέρουν 2 περιπτώσεις. Για αγορές μέχρι 150€/μήνα θέλει μόνο ταυτότητα και για μεγαλύτερα ποσά θέλει να ανεβάσεις και το έγγραφo E1.

Όσες δεν έχουν λατινικούς 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει χωρίς λατινικούς χαρακτήρες ορθά δε τις δέχονται. Στα συστήματα της τράπεζας αποθηκεύεται και στο λατινικό αλφάβητο το όνομα του κάθε πελάτη και πρέπει να υπάρχει αυτό το στοιχείο, δε μπορεί και δε πρέπει η τράπεζα να κάνει απο μόνη της αυτή τη δουλειά

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Εντάξει χωρίς λατινικούς χαρακτήρες ορθά δε τις δέχονται. Στα συστήματα της τράπεζας αποθηκεύεται και στο λατινικό αλφάβητο το όνομα του κάθε πελάτη και πρέπει να υπάρχει αυτό το στοιχείο, δε μπορεί και δε πρέπει η τράπεζα να κάνει απο μόνη της αυτή τη δουλειά

Μια χαρά όμως με το fuel pass έγιναν δεκτές όλες οι ταυτότητες από alpha bank Kai viva. Επίσης όσες τράπεζες ανοίξεις τώρα λογαριασμό ( το ξέρω γιατί άνοιξα πρόσφατα ) γίνεται δεκτή, το επίσης και σε φυσικά καταστήματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, volleyball είπε

Η ταυτότητα που δεν δέχτηκαν ήταν η κλασσική παλιά χωρίς λατινικούς χαρακτήρες ή με λατινικούς αλλά χειρόγραφη ;

Για την εγγραφή βλέπω αναφέρουν 2 περιπτώσεις. Για αγορές μέχρι 150€/μήνα θέλει μόνο ταυτότητα και για μεγαλύτερα ποσά θέλει να ανεβάσεις και το έγγραφo E1.

Ένταξη μετά από Ε1 θα σου πουν Ε9 , εκκαθάριση αποδοχών , :) :) 

έχω Ν26 , Crypto.com, Binance  όλα έχουν ελεύθερο σε συναλλαγές έως 100.000 €
payzy μάλλον δενpayzy 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιθετική διαφήμιση θα ήταν αυτό το σποτάκι 😎

Αναφορά σε κείμενο

 

- Τι κάνει αυτός και έχει μαζέψει τόσα χρήματα;

- Τίποτα. Όλη μέρα τον Payzy .. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...