Προς το περιεχόμενο

payzy, η νέα πλήρως ψηφιακή πρόταση της Cosmote για ηλεκτρονικές πληρωμές με smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, rackal είπε

Μια χαρά όμως με το fuel pass έγιναν δεκτές όλες οι ταυτότητες από alpha bank Kai viva. Επίσης όσες τράπεζες ανοίξεις τώρα λογαριασμό ( το ξέρω γιατί άνοιξα πρόσφατα ) γίνεται δεκτή, το επίσης και σε φυσικά καταστήματα. 

Τραπεζικά αυτό ειναι fatality και κακώς την δέχονταν. Ισως το άφησαν μόνο και μόνο επειδή είναι λίγοι όσοι έχουν ταυτότητες χωρις λατινικούς που τώρα θα ανοιξουν λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, levann είπε

Ένταξη μετά από Ε1 θα σου πουν Ε9 , εκκαθάριση αποδοχών , :) :) 

έχω Ν26 , Crypto.com, Binance  όλα έχουν ελεύθερο σε συναλλαγές έως 100.000 €
payzy μάλλον δενpayzy 

Με όριο συναλλαγών 150 ευρώ το μήνα ψάχνουν πελατεία σε μαθητές δημοτικού ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τράπεζα είναι, τι θα ζητούσε;

Γρήγορη εγγραφή, Apple Pay. Από την άλλη δεν έχει wow factor. Ελπίζεις ότι θα δίνει κάτι μέσω του ομίλου (Cosmote-Γερμανός-Box-Ασφάλιση-ότι άλλο βγάλουν) αλλά στην πράξη δεν έχει κάτι ακόμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογώ ότι πρέπει να το δούμε στην πράξη να είναι εύκολο στην χρηση. Κυρίως όμως ασφαλές και να έχει και τα απαιτούμενα προνόμια οπότε υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη με τα παρακατω

1. Κόστος έκδοσης φυσικής κάρτας payzy: 6€ (H φυσική κάρτα θα είναι διαθέσιμη από Δεκέμβριο του 2022).
2. Κόστος εμβασμάτων προς άλλες τράπεζες: 2€ ανεξαρτήτως ποσού για εξερχόμενο εμβάσματα σε άλλο χρηματοπιστωτικό ίδρυμα (SEPA/ΔΙΑΣ), η προμήθεια είναι 2€/συναλλαγή.
3. Έξοδα πληρωμής λογαριασμών: 0,40€/ συναλλαγή - Εξαιρούνται οι λογαριασμοί COSMOTE που είναι δωρεάν.
4. Κόστος ανάληψης μετρητών από ΑΤΜ: 2€/ συναλλαγή.
5. Για ανάληψη από ΑΤΜ εκτός Ελλάδας, με ευρώ: 3€/συναλλαγή.

Γιατι να το βαλω, τι αλλαζει απο αυτα που ξερουμε, εχουμε ενα καρο συστημικες.
Δινει κατα την πρωτη εγγραφη απεριοριστα data για 1 μηνα και αν βαλεις 20 ευρω 2 ευρω στο box. μεχρι εκει

Καλυτερα Revolut - N26 (τζαμπα SEPA κλπ)

  • Like 10
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, volleyball είπε

Όπως τα γράφουν στη σελίδα τους, για την ανταμοιβή, λένε 1% σε κάθε συναλλαγή επιστροφή στο πορτοφόλι και 1 coin για κάθε 1€, που αυτό μεταφράζεται σε 1€ όταν μαζέψεις 100 coins. Είναι 2 διαφορετικά πράγματα, έτσι όπως το γράφουν.

Το βασικό είναι η χρέωση προμήθειας για αγορές σε νόμισμα διαφορετικό του €. Στον τιμοκατάλογο δεν αναφέρουν κάτι για χρέωση προμήθειας. Αν δεν έχουν τέτοια χρέωση είναι κάτι διαφορετικό τη συνηθισμένη χρέωση στις κάρτες των τραπεζών. Μαζί με το 1% (αν αυτό δεν έχει περιορισμούς στη χρήση), είναι κάτι που ίσως τραβήξει κόσμο, αρχικά για δοκιμή. Αλλά πρέπει να ξεκαθαρίσει το θέμα με τις αγορές σε διαφορετικό νόμισμα από το €.

ακριβως θα μου κανει εντυπωση θετικη αν το κανουν αυτο και θα ειναι καλο.... τωρα όσον αφορα τα υπόλοιπα το φτιαξαν και ίσως να το βάλουν σε μεγιστη εφαρμογη με μεγιστη χρηση όταν ερθει η ωρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υποτίθεται πως προσφέρουν υπηρεσίες σταθερής & κινητής τηλεφωνίας, και τηλεόρασης. Στην πορεία delivery φαγητoύ, ασφάλειες οχημάτων, μαστορικά στο σπίτι και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Μόνο που όσον αφορά τις αρχικές υπηρεσίες μάλλον μπήκαν σε 2η μοίρα. Από τις αρχές, συνδρομητής CosmoteTV, η πλατφόρμα μετά τις αρχές του χρόνου θέλοντας να γίνει Netflix, κάηκε τελείως, ως ευχρηστία, μενού πλοήγησης και δυνατότητα εγγραφής προγραμμάτων. 😔 Αν πάλι χρειαστείς τηλεφωνική υποστήριξη σίγουρα θα χρειαστεί να παραγγείλεις delivery περιμένοντας... Ακόμα και στο online chat. Σε συνεχόμενα παράπονα, δε μπορούν να κάνουν τίποτα αλλά πρόσφεραν δώρο Gb όπως σε οτιδήποτε πουλούν. Μήπως θα ήταν καλύτερα να προσφέρουν λιγότερες υπηρεσίες, αλλά σωστά? ...

Επεξ/σία από CyanBlue
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάθε €1 που ξοδεύει ο χρήστης με την payzy virtual χρεωστική του κάρτα, κερδίζει 1 coin και όταν μαζέψει 100 coins μπορεί να τα εξαργυρώσει σε €1 στο πορτοφόλι του         απλά τραγικο....εχω ξενης τραπεζας καρτα  που επιστρεφει το 8% ακους cosmote.....

 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω revolut από εποχές capital control. Ειλικρινά δεν πρόκειται να την αλλάξω για καμία άλλη. Ειδικά όταν ήμουν Αγγλία και Σκωτία μου έλυσε τα χέρια κυριολεκτικά. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, seatgiorgos είπε

κάθε €1 που ξοδεύει ο χρήστης με την payzy virtual χρεωστική του κάρτα, κερδίζει 1 coin και όταν μαζέψει 100 coins μπορεί να τα εξαργυρώσει σε €1 στο πορτοφόλι του         απλά τραγικο....εχω ξενης τραπεζας καρτα  που επιστρεφει το 8% ακους cosmote.....

 

Ποια κάρτα

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, seatgiorgos είπε

κάθε €1 που ξοδεύει ο χρήστης με την payzy virtual χρεωστική του κάρτα, κερδίζει 1 coin και όταν μαζέψει 100 coins μπορεί να τα εξαργυρώσει σε €1 στο πορτοφόλι του         απλά τραγικο....εχω ξενης τραπεζας καρτα  που επιστρεφει το 8% ακους cosmote.....

 

πες μας και εμας ποιο αφεντικο τρελαθηκε και χαριζει 8%

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MixMasteR είπε

Το κατέβασα. Ζητάει ΑΦΜ. Uninstalled.

Revolut μόνο. 

Περιμενες να κανεις λογαριασμο τραπεζης με ενα username μονο? 

Δεν καταλαβα τις ελαχιστες προυποθεσεις για τα απεριοριστα. Καποιος?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...