Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 hours ago, leo066 said:

Μπαίνει κανονικά στην εφαρμογή αλλά δεν παίζει τίποτα. Δοκίμασα restart της tv, απεγκατάσταση της εφαρμογής αλλά τίποτα.

 

9CC51CE9-DBB2-47DE-ACB3-7DDB7B0C6E54.jpeg

Μήπως έχεις συνδέσει bluetooth ακουστικά;

Μου το έκανε κι εμένα τώρα με κάτι xiaomi που έχω για το βράδυ....όταν τα έκλεισα, δούλεψε κανονικά το disney+

Επίσης και στο cosmote TV τρώει κολλήματα όταν έχω τα ίδια ακουστικά.

Μεγάλη βλακεία αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 998
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, ison είπε

Μήπως υπάρχει κάνα όριο συσκευών.?

Δοκίμασα και logout από άλλη συσκευή αλλά πάλι δεν. 

Μόλις τώρα, thodoris1985 είπε

Μήπως έχεις συνδέσει bluetooth ακουστικά;

Μου το έκανε κι εμένα τώρα με κάτι xiaomi που έχω για το βράδυ....όταν τα έκλεισα, δούλεψε κανονικά το disney+

Επίσης και στο cosmote TV τρώει κολλήματα όταν έχω τα ίδια ακουστικά.

Μεγάλη βλακεία αυτό!

Ναι, είναι συνδεδεμένη με Google hub.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, leo066 said:

Ναι, είναι συνδεδεμένη με Google hub.

Δε ξέρω αν σου προκαλεί αυτό το πρόβλημα δοκίμασε να το αποσυνδέσεις από το hub και άνοιξε πάλι το disney+ για δοκιμή.

Εγώ ξενέρωσα πολύ με τα ακουστικά πάντως, θα δοκιμάσω και με κάποια άλλα που έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thodoris1985 είπε

Δε ξέρω αν σου προκαλεί αυτό το πρόβλημα δοκίμασε να το αποσυνδέσεις από το hub και άνοιξε πάλι το disney+ για δοκιμή.

Εγώ ξενέρωσα πολύ με τα ακουστικά πάντως, θα δοκιμάσω και με κάποια άλλα που έχω

Αν είναι αυτό πάντως, είναι θέμα μόνο της εφαρμογής της Disney, όλες οι άλλες παίζουν οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thodoris1985 είπε

Σε εμένα πάντως έχει πρόβλημα και με τα άλλα ακουστικά.

Αυτό ήταν το πρόβλημα, μόλις το αποσύνδεσα έπαιξαν όσα δοκίμασα και δεν έπαιζαν πριν. Σε μένα δεν έχει θέμα κάποια άλλη εφαρμογή. Apple TV, Amazon prime, Netflix 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, thodoris1985 είπε

Μήπως έχεις συνδέσει bluetooth ακουστικά;

Μου το έκανε κι εμένα τώρα με κάτι xiaomi που έχω για το βράδυ....όταν τα έκλεισα, δούλεψε κανονικά το disney+

Επίσης και στο cosmote TV τρώει κολλήματα όταν έχω τα ίδια ακουστικά.

Μεγάλη βλακεία αυτό!

 

7 ώρες πριν, thodoris1985 είπε

Δε ξέρω αν σου προκαλεί αυτό το πρόβλημα δοκίμασε να το αποσυνδέσεις από το hub και άνοιξε πάλι το disney+ για δοκιμή.

Εγώ ξενέρωσα πολύ με τα ακουστικά πάντως, θα δοκιμάσω και με κάποια άλλα που έχω

 

6 ώρες πριν, leo066 είπε

Αυτό ήταν το πρόβλημα, μόλις το αποσύνδεσα έπαιξαν όσα δοκίμασα και δεν έπαιζαν πριν. Σε μένα δεν έχει θέμα κάποια άλλη εφαρμογή. Apple TV, Amazon prime, Netflix 

Αν διαβασετε λιγο πιο πισω ειχα ακριβως το ιδιο θεμα με cosmote tv. Ενω εμπαινα κανονικα στο app ...μετα απο 20-30 δευτερα κοβοταν οτι εβλεπα και δεν εδειχνε καθολου υποτιτλους. Μολις ξεσυνδεα τα ακουστικα ολα καλα....θεωρησα οτι ειναι καποιο ηλιθιο drm της cosmote για στο νετφλιξ δεν ειχα προβλημα...δεν εχω συνδρομη disney plus να δοκιμασω( θελει κανεις μου δωσει χεχε για επιστηνονικους λογους).

@thodoris1985 στο κανει σε συγκεκριμενες εφαρμογες πχ cosmote / disney ή και πχ σε youtube / netflix Μια λυση που βρηκα για το disney plus ειναι παρακάτω...δεν ειμαι σπιτι για να το δοκιμασω και για το cosmote. Απο οτι διαβασα εχει να κανει με το codec που εχει επεξεργαστει ο ηχος σε καθε ταινια. Οταν μπειτε στις ρυθμισεις ειναι auto η επιλογη. Πρεπει να την βαλετε στο turn off...

Οποιος προλαβει να το δοκιμασει ας κανει report!

I turned off the surround sound option on the Google tv and it works fine now, hopefully this works for others

Επεξ/σία από ison
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τα bluetooth ακουστικα μου το εκανε με ενα mibox s που ειχα παλιοτερα οταν συνδεονταν σπασιματα η εικονα και μετα σταματουσε η αναπαραγωγη. Στην tcl 55c635 δεν τα εχω δοκιμασει ακομα. Οταν το κανω θα ενημερωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ison είπε

 

 

Αν διαβασετε λιγο πιο πισω ειχα ακριβως το ιδιο θεμα με cosmote tv. Ενω εμπαινα κανονικα στο app ...μετα απο 20-30 δευτερα κοβοταν οτι εβλεπα και δεν εδειχνε καθολου υποτιτλους. Μολις ξεσυνδεα τα ακουστικα ολα καλα....θεωρησα οτι ειναι καποιο ηλιθιο drm της cosmote για στο νετφλιξ δεν ειχα προβλημα...δεν εχω συνδρομη disney plus να δοκιμασω( θελει κανεις μου δωσει χεχε για επιστηνονικους λογους).

@thodoris1985 στο κανει σε συγκεκριμενες εφαρμογες πχ cosmote / disney ή και πχ σε youtube / netflix Μια λυση που βρηκα για το disney plus ειναι παρακάτω...δεν ειμαι σπιτι για να το δοκιμασω και για το cosmote. Απο οτι διαβασα εχει να κανει με το codec που εχει επεξεργαστει ο ηχος σε καθε ταινια. Οταν μπειτε στις ρυθμισεις ειναι auto η επιλογη. Πρεπει να την βαλετε στο turn off...

Οποιος προλαβει να το δοκιμασει ας κανει report!

I turned off the surround sound option on the Google tv and it works fine now, hopefully this works for others

Στο cosmote tv ούτε σε μένα δείχνει υπότιτλους αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί λήγει  η συνδρομή. Σε άλλες εφαρμογές όμως δεν έχω κανένα θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύει κανένας Apple TV; Στην 75c735 ξεκινάει να φορτώνει το επεισόδιο και μετά από 10” κολλάει και σταματάει. 

Απεγκατεστησα κι επανεγκατεστησα την εφαρμογή και δούλεψε για ένα επεισόδιο και μετά πάλι τα ίδια. Την έκανα restart πάλι τα ίδια. Έκανα restart router, τίποτα.

Ειναι σίγουρα θέμα tv γιατί έβαλα το fire stick και παίζει απροβλημάτιστα από εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vins είπε

Δουλεύει κανένας Apple TV; Στην 75c735 ξεκινάει να φορτώνει το επεισόδιο και μετά από 10” κολλάει και σταματάει. 

Απεγκατεστησα κι επανεγκατεστησα την εφαρμογή και δούλεψε για ένα επεισόδιο και μετά πάλι τα ίδια. Την έκανα restart πάλι τα ίδια. Έκανα restart router, τίποτα.

Ειναι σίγουρα θέμα tv γιατί έβαλα το fire stick και παίζει απροβλημάτιστα από εκεί. 

εχεις τπτ απο bluetooth / ηχομπαρα κλπ ...δοκιμασε χωρις αυτα πανω

21 λεπτά πριν, leo066 είπε

Στο cosmote tv ούτε σε μένα δείχνει υπότιτλους αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί λήγει  η συνδρομή. Σε άλλες εφαρμογές όμως δεν έχω κανένα θέμα 

δοκιμασε μια την λυση που λεει για το disney plus ...ενδεχεται ετσι να δουλευουν τα ακουστικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ison said:

 

 

Αν διαβασετε λιγο πιο πισω ειχα ακριβως το ιδιο θεμα με cosmote tv. Ενω εμπαινα κανονικα στο app ...μετα απο 20-30 δευτερα κοβοταν οτι εβλεπα και δεν εδειχνε καθολου υποτιτλους. Μολις ξεσυνδεα τα ακουστικα ολα καλα....θεωρησα οτι ειναι καποιο ηλιθιο drm της cosmote για στο νετφλιξ δεν ειχα προβλημα...δεν εχω συνδρομη disney plus να δοκιμασω( θελει κανεις μου δωσει χεχε για επιστηνονικους λογους).

@thodoris1985 στο κανει σε συγκεκριμενες εφαρμογες πχ cosmote / disney ή και πχ σε youtube / netflix Μια λυση που βρηκα για το disney plus ειναι παρακάτω...δεν ειμαι σπιτι για να το δοκιμασω και για το cosmote. Απο οτι διαβασα εχει να κανει με το codec που εχει επεξεργαστει ο ηχος σε καθε ταινια. Οταν μπειτε στις ρυθμισεις ειναι auto η επιλογη. Πρεπει να την βαλετε στο turn off...

Οποιος προλαβει να το δοκιμασει ας κανει report!

I turned off the surround sound option on the Google tv and it works fine now, hopefully this works for others

Στο netflix μου δουλεύει.

Αν μου πεις που ακριβώς είναι αυτό το surround option, θα το τσεκάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vins είπε

Δουλεύει κανένας Apple TV; Στην 75c735 ξεκινάει να φορτώνει το επεισόδιο και μετά από 10” κολλάει και σταματάει. 

Απεγκατεστησα κι επανεγκατεστησα την εφαρμογή και δούλεψε για ένα επεισόδιο και μετά πάλι τα ίδια. Την έκανα restart πάλι τα ίδια. Έκανα restart router, τίποτα.

Ειναι σίγουρα θέμα tv γιατί έβαλα το fire stick και παίζει απροβλημάτιστα από εκεί. 

Σε εμενα στην 55c635 δεν εχει κανενα θεμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ison είπε

εχεις τπτ απο bluetooth / ηχομπαρα κλπ ...δοκιμασε χωρις αυτα πανω

Και να δουλέψει έτσι (που δε νομίζω γιατί όλα τα αλλα νετφλιξ Ντίσνεϊ κλπ δουλεύουν κανονικά), δε θα έχει νόημα χωρίς την ηχομπαρα! Καλύτερα να αφήσω το fire stick

1 ώρα πριν, vangelis_k είπε

Σε εμενα στην 55c635 δεν εχει κανενα θεμα

Μάλιστα, τι να πω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...