Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ θα τα δω από Δευτέρα.. Ότι βρω θα σας πω.... Θα δω και τις οδηγίες που έβαλε ο φίλος πιο πάνω για το kodi... Έχω μείνει και εγώ καμία 5 χρόνια πίσω συγκεκριμένο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 998
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, alexioannou είπε

Κάποτε ένα τεχνικός τηλεοράσεων με συμβούλεψε:

"Σε τηλεόραση ΜΟΝΟ samsung η LG.....τίποτα άλλο.

10 χρόνια μια 43αρα στο σαλόνι,μια 32 στο εξοχικό 8 χρόνια,μια 32αρα στο δωμάτιο 8 χρόνια....

Όλες samsung.

Όλα αυτά τα χρόνια αγοράσα μόνο ένα τηλεχειστηριο αντίγραφο για την 43αρα..

Και δεν σκεφτικα ποτέ να τις αλλάξω με smart.

Απλά πήρα δύο used λάπτοπ με hdmi και βουαλα!!!!!

😀

Και οι δικοί μου έχουν μία LCD samsung από το 2007 δεν έχει πάθει τίποτα (όπως και το μικρότερο μοντέλο 28 με μία αλλαγή τροφοδοτικού). Τους έπεισα γιατί είναι στον τοίχο (35 κιλά πάει) να την στείλουν και να πάρουν μια άλλη. 

Η τεχνολογία έχει ξεφύγει με 10 χρόνια πριν η εικόνα που είχαν τότε με τώρα δεν συγκρίνεται καν. 

Τώρα μου είπε ένας τεχνικός πριν 10 χρόνια κάτι που δεν έφτιαχνε καν η tcl πάνελ τότε όχι απλά αδιάφορο αλλά μηδαμινής σημασίας.

Όποιος μένει σε κολλήματα, α εμείς Volkswagen είχαμε σε αυτό θα μείνουμε και είναι και το καλύτερο. Ας δώσει τα διπλά λεφτά να το πάρει. Τώρα να μιλάμε για αξιοπιστία σε τηλεοράσεις δεν έχει νόημα. Έτσι και αλλιώς σε μια 6ετία περίπου αξίζει να αλλάξεις τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, thodoris1985 είπε

@andreaspA υπάρχει σε εσένα η επιλογή "(Settings) > Channels & Inputs > Channels > Live TV Pause", γιατί σε εμένα δεν υπάρχει το Live TV Pause

Δεν υπαρχει. Δεν γινεται ομως να μην κανει pause. Το θεωρω εντελως απίθανο. Εκανε η F&U που ειχα και μας ειχε βολέψει πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη samsung UE40D6000 10ετίας έκανε και εγγραφη και είχα βρει τρόπο να "σπάω" την κωδικοποίηση. Με είχε βολέψει απίστευτα... Εδώ δε βλέπω να σωζόμαστε! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thodoris1985 είπε

στη samsung UE40D6000 10ετίας έκανε και εγγραφη και είχα βρει τρόπο να "σπάω" την κωδικοποίηση. Με είχε βολέψει απίστευτα... Εδώ δε βλέπω να σωζόμαστε! :(

Εντωμεταξυ προσπαθησα σημερα να βρω αντιπροσωπεια να ρωτησω κανεναν τεχνικο. Υπαρχει αντιπροσωπεια? ποιος τις φερνει? απο το κατασταση μου εδωσαν την ΤΕΝΟΡΑ που εφερνε-φερνει mitsubishi. Αυτοι που εδωσαν το τηλεφωνο της ASTRA service στο Νεο Ηρακλειο.

Αυτο ειναι? η astra ειναι η αντιπροσωπεια?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, andreaspA said:

Εντωμεταξυ προσπαθησα σημερα να βρω αντιπροσωπεια να ρωτησω κανεναν τεχνικο. Υπαρχει αντιπροσωπεια? ποιος τις φερνει? απο το κατασταση μου εδωσαν την ΤΕΝΟΡΑ που εφερνε-φερνει mitsubishi. Αυτοι που εδωσαν το τηλεφωνο της ASTRA service στο Νεο Ηρακλειο.

Αυτο ειναι? η astra ειναι η αντιπροσωπεια?

 

Η ASTRA ειναι εταιρία που έχει αναλάβει το service διαφορων εταιριών (philips κτλ). Δε νομίζω ότι θα βοηθήσουν στο συγκεκριμένο θέμα

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, andreas-d είπε

καλύτερα πήγαινε σε 43 P635 η ακόμα καλύτερα 43 C635

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά ξεφεύγουν στις τιμές. Μια πιο φτηνή τηλεόραση θέλω για το δωμάτιο, στο σαλόνι υπάρχει Καλή τηλεόραση. Υπάρχει κάτι γύρω στα 250 που να προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, sotiris123 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά ξεφεύγουν στις τιμές. Μια πιο φτηνή τηλεόραση θέλω για το δωμάτιο, στο σαλόνι υπάρχει Καλή τηλεόραση. Υπάρχει κάτι γύρω στα 250 που να προτείνετε?

Αφού υπάρχει καλύτερη στο σαλόνι, εγώ βρίσκω μια χαρά κι αυτή που παρέθεσες. Οι TCL είναι value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, sotiris123 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά ξεφεύγουν στις τιμές. Μια πιο φτηνή τηλεόραση θέλω για το δωμάτιο, στο σαλόνι υπάρχει Καλή τηλεόραση. Υπάρχει κάτι γύρω στα 250 που να προτείνετε?

κοίτα στα 250€ όποια και να πάρεις το ίδιο θα είναι μη χαλάς το χρόνο σου μπες στο αμάξι και πήγαινε πάρε μια  ( f&u-telefunken- turbox - xiaomi) ότι βρεις κάνε και λίγο παζάρι και τέλος. και η tcl p635 δεν είναι κορυφή απλά είναι ένα τι καλύτερη από της παραπάνω. αν τη θες μόνο για ελληνικά κανάλια τότε πάρε όποια σε συμφέρει στην τσέπη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 28/12/2022 at 20:23, Satzik said:

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων και κάνε το σεταρισμα από την τν χωρίς το google home. Εμένα με το google home δεν προχωρούσε και τα έκανα όλα χειροκίνητα στην τν

Ενώ την πρώτη μέρα το έκανε μέσα στην πρώτη ώρα λειτουργίας 3-4 φορές, από όταν έκανα την επαναφορά (τη ίδια μέρα που έγραψα εδώ) δε μου το ξαναέκανε μέχρι πριν από λίγο. Αυτή τη φορά στο disney+ (ήδη μετράμε δυο φορές στο disney+)

Στο χειροκίνητο σετάρισμα έχεις βάλει λογαριασμό google κανονικά έτσι; Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν το έχεις σετάρει με το google home; Γιατί αυτό έκανα τη δεύτερη φορά...αλλά από ότι φαίνεται κάτι άλλο φταίει και θα βρω τον μπελά μου τώρα. Άντε να τους αποδείξεις ότι έχει πρόβλημα

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, thodoris1985 είπε

Ενώ την πρώτη μέρα το έκανε μέσα στην πρώτη ώρα λειτουργίας 3-4 φορές, από όταν έκανα την επαναφορά (τη ίδια μέρα που έγραψα εδώ) δε μου το ξαναέκανε μέχρι πριν από λίγο. Αυτή τη φορά στο disney+ (ήδη μετράμε δυο φορές στο disney+)

Στο χειροκίνητο σετάρισμα έχεις βάλει λογαριασμό google κανονικά έτσι; Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν το έχεις σετάρει με το google home; Γιατί αυτό έκανα τη δεύτερη φορά...αλλά από ότι φαίνεται κάτι άλλο φταίει και θα βρω τον μπελά μου τώρα. Άντε να τους αποδείξεις ότι έχει πρόβλημα

Δοκίμασα 2 φορές με το goοgle home και δεν προχωρούσε και  το έκανα χειροκίνητα όλα έβαλα wifi και google account.Δοκίμασες να κάνεις restart από τις ρυθμίσεις ;όχι επαναφορά εργοστασιακων ένα restart μόνο να δεις μηοως στρώσει 

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες,δοκίμασα ακριβώς το ίδιο αρχείο Avatar στα 116gb που μου κολλαγε όλη την ώρα στο Kodi,με Stremio και realdebrid και μου έτρεχε άψογα.Αρα έχουμε κάποιο θέμα softwarικο προφανώς με το Kodi.Δεν είναι θέμα hw.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Satzik said:

Δοκίμασα 2 φορές με το goοgle home και δεν προχωρούσε και  το έκανα χειροκίνητα όλα έβαλα wifi και google account.Δοκίμασες να κάνεις restart από τις ρυθμίσεις ;όχι επαναφορά εργοστασιακων ένα restart μόνο να δεις μηοως στρώσει 

Μολις το έκανα κι αυτο αλλα δεν τρεφω πολλες ελπιδες πλεον

Μολις κόλλησε και στο cosmote tv... Να δω πως θα παει αυτο το γομαρι για "service"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thodoris1985 είπε

Ενώ την πρώτη μέρα το έκανε μέσα στην πρώτη ώρα λειτουργίας 3-4 φορές, από όταν έκανα την επαναφορά (τη ίδια μέρα που έγραψα εδώ) δε μου το ξαναέκανε μέχρι πριν από λίγο. Αυτή τη φορά στο disney+ (ήδη μετράμε δυο φορές στο disney+)

Στο χειροκίνητο σετάρισμα έχεις βάλει λογαριασμό google κανονικά έτσι; Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν το έχεις σετάρει με το google home; Γιατί αυτό έκανα τη δεύτερη φορά...αλλά από ότι φαίνεται κάτι άλλο φταίει και θα βρω τον μπελά μου τώρα. Άντε να τους αποδείξεις ότι έχει πρόβλημα

Για ποιο πράγμα μιλάτε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Λοιπόν παίδες,δοκίμασα ακριβώς το ίδιο αρχείο Avatar στα 116gb που μου κολλαγε όλη την ώρα στο Kodi,με Stremio και realdebrid και μου έτρεχε άψογα.Αρα έχουμε κάποιο θέμα softwarικο προφανώς με το Kodi.Δεν είναι θέμα hw.

τι να σου πω. Εγω εστησα το kodi και το σιχαθηκα τοσο πολυ που το ξηλωσα εντελως. Ενα ατελειωτο update ειναι απο απειρα add ons που μια παιζουν, μια κολλανε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...