Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, thodoris1985 είπε

Μολις το έκανα κι αυτο αλλα δεν τρεφω πολλες ελπιδες πλεον

Μολις κόλλησε και στο cosmote tv... Να δω πως θα παει αυτο το γομαρι για "service"....

Το έκανες κ μετά κόλλησε στο cosmote; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 998
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το Kodi στο Shield με realdebrid είναι αψεγάδιαστο.Παντα σε συνδυασμό με μια σταθερή σύνδεση ίντερνετ.Οφειλω να ομολογήσω βέβαια ότι και το Stremio είναι πολύ δυνατό και πιο user friendly.Βασικα με έσωσες.Επιστρεφει το Shield στο πατρικό μου με την Oled και παίρνει παράταση ζωής από τον πιτσιρικά.Στην TCL παίζει άψογα το Stremio με Torrentio και Realdebrid account.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Billie13 είπε

Το Kodi στο Shield με realdebrid είναι αψεγάδιαστο.Παντα σε συνδυασμό με μια σταθερή σύνδεση ίντερνετ.Οφειλω να ομολογήσω βέβαια ότι και το Stremio είναι πολύ δυνατό και πιο user friendly.Βασικα με έσωσες.Επιστρεφει το Shield στο πατρικό μου με την Oled και παίρνει παράταση ζωής από τον πιτσιρικά.Στην TCL παίζει άψογα το Stremio με Torrentio και Realdebrid account.

netflix, stremio και ενα μηνα δωρεαν EON, μαζι και το TCl δεν νομιζω οτι θα προλαβω σε δυο ζωες να τα δω ολα.

Αληθεια το TCL με τις ταινιες το ειδατε καθολου? απλα δεν εχει υποτιτλους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, nasosto said:

Για ποιο πράγμα μιλάτε;

 

Για αυτό :

2 minutes ago, Satzik said:

Το έκανες κ μετά κόλλησε στο cosmote; 

Ναι

Παντα το ιδιο κολλημα. Παγωνει η εικονα, δεν αποκρίνεται στο τηλεκοντρολ και κανει ρεσταρτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, andreaspA είπε

netflix, stremio και ενα μηνα δωρεαν EON, μαζι και το TCl δεν νομιζω οτι θα προλαβω σε δυο ζωες να τα δω ολα.

Αληθεια το TCL με τις ταινιες το ειδατε καθολου? απλα δεν εχει υποτιτλους.

 

Δε το είδα το Tcl channel,όχι.Βασικα δε με ενδιαφέρει.Ολα τα βλεπω είτε στο Kodi,είτε πλέον στο Stremio.Βρισκω τα ίδια links με του Kodi,απλά σε πολύ πιο άνετο περιβάλλον.Πολυ δυνατό φίλε μου,να'σαι καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Off topic... Για το stremio καμία πληροφορία? 

Πολύ εύκολο στην εγκατάσταση και υπάρχει και plugin για realdebrid.Ιδια φιλοσοφία με το Kodi έχει αλλά πολύ πιο εύκολο.Χθες το κατέβασα, σήμερα το έμαθα για τα καλά.Πολυ καλό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Billie13 είπε

Πολύ εύκολο στην εγκατάσταση και υπάρχει και plugin για realdebrid.Ιδια φιλοσοφία με το Kodi έχει αλλά πολύ πιο εύκολο.Χθες το κατέβασα, σήμερα το έμαθα για τα καλά.Πολυ καλό.

Δεν έχω καταλάβει το realdebrid είναι επί πληρωμή? Εγώ μονο το pirate Bay add on εχω.. Τι άλλο να βάλω στο stremio? 

Επίσης μια απορία Bug ( έχω 55c635) ... Όταν βλέπω cosmote tv με ήχο από τα ακουστικά κολλάει σταματάει τέλειος η ταινία και δεν εμφανίζει υπότιτλους καθόλου.. Μόλις κλείνω bluetooth όλα καλά. Netflix κανένα θέμα... Έχει κάνα ηληθιο drm η cosmote και δεν αφήνει bluetooth ακουστικά? 

Επεξ/σία από ison
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2022 στις 11:09 ΜΜ, ipal είπε

Ειναι ακόμα διαθέσιμη η p635; Η την έχεις κρατημένη; 

Ακόμα κρατημένη. Αλλά εν τελει παρέλαβα την 65C635. Μεγάλη βεβαια αλλά θα την βολέψουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ison είπε

Δεν έχω καταλάβει το realdebrid είναι επί πληρωμή? Εγώ μονο το pirate Bay add on εχω.. Τι άλλο να βάλω στο stremio? 

Επίσης μια απορία Bug ( έχω 55c635) ... Όταν βλέπω cosmote tv με ήχο από τα ακουστικά κολλάει σταματάει τέλειος η ταινία και δεν εμφανίζει υπότιτλους καθόλου.. Μόλις κλείνω bluetooth όλα καλά. Netflix κανένα θέμα... Έχει κάνα ηληθιο drm η cosmote και δεν αφήνει bluetooth ακουστικά? 

Ναι φίλε μου,16 ευρώ το 6μηνο δίνω αλλά έχει και μήνα ή 15μερο για δοκιμή αν θες με 2-3 ευρώ.Ειναι ο απόλυτος τρόπος να βλέπεις ταινίες.Ξεχνας το buffering μια για πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με το πάγωμα της εικόνας δε λέει να φτιάξει με τίποτα.

Πήρα τηλέφωνο στην cosmote πριν λίγο και ζήτησα επιστροφή.

Θεωρώ/ελπίζω ότι θα μου επιστρέψουν όλο το ποσό (ασχετα με την επιστροφή payzy) και να μην έχασα τουλάχιστον αυτήν την προσφορά γιατί δε μου έμεινε ούτε χρόνος ούτε αποθεμα υπάρχει για την ίδια τηλεόραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ditigab είπε

Εχει δοκιμάσει κανεις αν δουλεύει  η  εφαρμογή vodafone tv  στο c635 ?

Σε εμενα οταν το δοκιμασα δουλεψε κανονικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την 75 c735 και την έχω λιώσει, απίστευτη τηλεόραση!

Παρεμπιπτόντως αν κάποιος έχει κονσόλα και θέλει vrr αλλά δεν το εμφανίζει στις ρυθμίσεις (εμένα σε series x το είχε γκριζαρισμενο και δεν μπορούσα να το επιλέξω), πατάτε αυτό το game bar στην τηλεόραση να εμφανιστεί και πάτε στο game boost και το κλικάρετε. Μετά μπορείτε να το επιλέξετε και στην κονσόλα και έχετε vrr.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...