Προς το περιεχόμενο

Νέες ταυτότητες από Σεπτέμβριο


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, villasg είπε

Ποιος τα μαζευει ? η πρεσβεια Ποιος τα στελνει ? η πρεσβεια ισως κανουν το ιδιο καιγια τις νεες ταυτοτητες , δεν χανει να ρωτησει 

Δεν έχει καμιά σχέση η πρεσβεία με ταυτότητες.Δεν σε διευκολύνει στην διαδικασία.Πρέπει να την κάνει μόνος του ο ενδιαφερόμενος.

Ερώτηση σε πρεσβεία;Εδώ δεν τους βρίσκεις για άλλα σοβαρότερα θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πρώτα ας κλείσει ραντεβού στην Αστυνομία (αν βρει μετά από μήνες).

Aν κλεισεις ραντεβου για ταυτοτητα, αυτο θα γινει μετα απο μηνες? 😮 και αν?

10 ώρες πριν, ekrepali είπε

Ασε, το τι γραφειοκρατεία έχουμε φάει, δε λέγεται. Ο παππούς μου (γεννηθείς το 1935), μόλις πρόσφατα βρήκε τη ληξιαρχική πράξη γέννησης με την ακριβή ημερομηνία... είχε πάθει ζημιά το αρχείο λόγω πολέμου / πλημμυρών κλπ. Στη τελευταία του ταυτότητα έλεγε 1935 σκέτο, στο GOV είχε ημ γέννησης 1/1/35

Ο αδελφος μου εχει ταυτοτητα απο το 1987, στο gov αναφερεται ημερομηνια 1/1/87 και οπως γραφουν οι ερωτοαπαντησεις το τοτε μηχανογραφικο συστημα ηταν ατελες και δεν εχει μεταφερθει η σωστη ημερ/νια, οπότε σε αυτες τις περιπτωσεις βαζουν 1/1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dasos2024 είπε

Aν κλεισεις ραντεβου για ταυτοτητα, αυτο θα γινει μετα απο μηνες? 😮 και αν?

Ανάλογα την περιοχή σου. Αν μπεις στο σύστημα τότε βλέπεις ποτέ έχει ραντεβού. 

Αν μπαίνεις κάθε μέρα ίσως βρει και πιο νωρίς ραντεβού επειδή κάποιοι τα ακυρώνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα φίλη πρόσφατα βρήκε κενό για 1η Απριλίου ενώ εγώ έχω κλείσει εδώ και κανένα δίμηνο πριν για την ίδια ημερομηνία. Με λίγη τύχη μπορεί να βρεις κοντινή ημερομηνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο παρέλαβα την νεα ταυτότητα, κι έχω να προτείνω τα εξής για να μην έχετε μια 3σάθλια φωτογραφία σας πάνω σε δημόσιο έγγραφο για τουλάχιστον 15 χρόνια.
Αφενός πηγαίνετε σ' έναν φωτογράφο, θα πληρώσετε ναι αλλά θα σας βγάλει μια σωστή φωτογραφία. Ο υπάλληλος του αστυνομικού τμήματος θα είναι διεκπεραιωτικός κ ουτε που θα κοιτάξει φωτισμό,

αφετέρου όχι αμέσως μόλις ξυπνήσετε. Βγάλτε την φωτογραφία ώρες μετά τον ύπνο.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως δεν με ενοχλει να εχω για δεκα χρονια χαλια φωτο στην ταυτοτητα μου. Λες και θα καθομαι να την βγαζω και να την κοιταζω ολη την ωρα :P

Και τα 10,5€ που εδωσα συνολο πολλα ηταν ξερωγω για κατι που βγαζαμε τσαμπα ουσιαστικα τοσα χρονια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, _filippos_ είπε

Πριν λίγο παρέλαβα την νεα ταυτότητα, κι έχω να προτείνω τα εξής για να μην έχετε μια 3σάθλια φωτογραφία σας πάνω σε δημόσιο έγγραφο για τουλάχιστον 15 χρόνια.
Αφενός πηγαίνετε σ' έναν φωτογράφο, θα πληρώσετε ναι αλλά θα σας βγάλει μια σωστή φωτογραφία. Ο υπάλληλος του αστυνομικού τμήματος θα είναι διεκπεραιωτικός κ ουτε που θα κοιτάξει φωτισμό,

αφετέρου όχι αμέσως μόλις ξυπνήσετε. Βγάλτε την φωτογραφία ώρες μετά τον ύπνο.

η μεταβολη στοιχειων εγινε στην ααδε, gov?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, *nenya* είπε

Εμενα παντως δεν με ενοχλει να εχω για δεκα χρονια χαλια φωτο στην ταυτοτητα μου. Λες και θα καθομαι να την βγαζω και να την κοιταζω ολη την ωρα :P

Και τα 10,5€ που εδωσα συνολο πολλα ηταν ξερωγω για κατι που βγαζαμε τσαμπα ουσιαστικα τοσα χρονια.

εμένα μου ζήτησε 18 ευρώ και έφυγα τρέχοντας

  • Like 2
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnmadgr είπε

η μεταβολη στοιχειων εγινε στην ααδε, gov?

για την ώρα στο μόνο που έγινε αλλαγή σωστή ήταν στην εφαρμογή gov wallet, αφου αφαίρεσα και ξανα πέρασα την ταυτότητα. Στα υπόλοιπα άλλα ακόμα τίποτα.
Στις επόμενες μέρες λογικά θα γίνει.
Έκλεισα ραντεβού στο ΕΦΚΑ για ενημέρωση μητρώου. Δεν νομίζω να χρειάζεται πουθενά αλλου, αφού τράπεζες κ κινητή θα τα ενημερώσω ηλεκτρονικά με δική μου ενέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, smpt said:

εμένα μου ζήτησε 18 ευρώ και έφυγα τρέχοντας

μα σε ποιους πάτε??????

5ευρουλακια εδωσα στον τοπικό εδώ. Κούκλο με έβγαλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, smpt said:

εμένα μου ζήτησε 18 ευρώ και έφυγα τρέχοντας

Στα παραβολα αναφερομαι οταν λεω 10,5€, δεν μιλαω για φωτογραφο (δεν πηγα ποτε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Στα παραβολα αναφερομαι οταν λεω 10,5€, δεν μιλαω για φωτογραφο (δεν πηγα ποτε).

Εγω ρωτησα ποιος ζητησε 18€ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...