Προς το περιεχόμενο

Πρόωρη καταγγελία μίσθωσης ακινήτου


Vtsola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Vtsola είπε

Καλησπέρα στην παρέα

Από 28/06 νοικιάζω ένα διαμέρισμα με συμβόλαιο 01/07/2024

Επιθυμώ να κάνω καταγγελία της σύμβασης και να φύγω άμεσα για 3 λόγους

1) ο εκμισθωτής αρνείται την συντήρηση του ακινήτου. Έχει παραθύρι στο μπάνιο το οποίο δεν κλείνει με αποτέλεσμα τώρα που χαλάει ο καιρός να κρυώνω. Μου είπε να το φτιάξω εγώ. Μα δεν είναι υποχρέωση μου. Έτσι μου το παρέδωσαν λόγο των ετών έχει σκουριάσει και δεν κλείνει. Επίσης χάλασα το φλοτερ στο καζανάκι και το αλλάξαμε και ζητούσαν από εμένα να το πληρώσω 

2) δέχομαι απειλές ότι θα φέρει τον γιο της ο οποίος είναι στρατιωτικός, ότι θα σου δείξω εγώ και ότι αν δεν πληρώσεις θα σε κάνω μήνυση κτλ . Εγώ με την σειρά μου είμαι εντελώς τυπικός στο λογαριασμό μου πληρώνω το ενοίκιο τους λογαριασμούς όλα

3) τον Οκτώβρη λήγει η απόσπαση μου και πρέπει να επιστρέψω στον τόπο μου οπότε αναγκαστικά θα έφευγα. ενώ στην αρχή συμφωνήσαμε τώρα λέει θα απαιτήσω τα ενοίκια

Σας παρακαλώ είμαι σε απόγνωση βοηθήστε με

Με βάση το παρακάτω λόγο νο.3 φεύγεις με καταγγελία της σύμβασης. Φαντάζομαι μπορείς να αποδείξεις ότι έληξε η απόσπαση νωρίτερα από ότι αρχικά γνώριζες.

https://www.iter-legis.gr/sixnes-erwtiseis/erwtiseis-misthwseis/#1631461753748-c5819625-ae52f210-d9ac

Ειδικά, για τον μισθωτή σπουδαίος λόγος καταγγελίας της μίσθωσης, υπάρχει στις εξής περιπτώσεις:

  • αν δεν του παραχωρήθηκε η χρήση το μισθίου ή αν του αφαιρέθηκε αργότερα,
  • αν η χρήση του μισθίου συνεπάγεται σπουδαίο κίνδυνο της υγείας του μισθωτή, ή των συνοικούντων οικείων του,
  • αν ο μισθωτής είναι δημόσιος υπάλληλος και μετατεθεί.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η μητέρα φίλης μου πρόσφατα νοίκιασε  σε φοιτήτρια (που πρώτη φορά εφευγε απο το χωριό της ...μετά απο  εντονη μεσολάβηση κοινών γνωστών )  πλήρως επιπλωμένο και πολύ καλοσυντυρημένο ευρύχωρο δυάρι  κ σε πολύ λογική τιμή ,(πρόσφατα ειχε κανει βαψίματα +νέα υδραυλικά+ηλεκτρικά +μόνωση εξωτερική +νέα επίπλωση  +νέο ψυγείο -πλυντήριο-κουζίνα -tv κλπ ) δεν ειχε σκοπό να την νοικιάσει σε κανέναν κ την ηθελε για τον γιό της στρατιωτικό ,αλλά αυτος πήρε ξαφνικά μετάθεση για νησί  ,οπότε θα εμενε κενό,  την πρώτη ημέρα η φοιτήτρια ΔΕΝ ηξερε πως να σηκώσει το ρολό της μπαλκονόπορτας κ αντί να φωνάξει την ιδιοκτήτρια που μένει στον επάνω οροφο ,και της ειχε πεί οτι βοήθεια -απορία εχεις  για το σπίτι θα με ειδοποιείς οτι ωρα κ να ειναι  ,προσπάθησε μόνη της κ τράβαγε κ τράβαγε  τον ιμάντα οπου διέλυσε ολο το σύστημα που κρατά μέσα τον ιμάντα ,ηρθε ο τεχνικός το εφτιαξε κ ζήτησε 50 ευρώ κ της ειπε η ιδιοκτήτρια η το πληρώνεις εσύ η φεύγεις αυριο ,το πλήρωσε η φοιτήτρια  γιατι δεν ηξερε πως να χειρίζεται τον ιμάντα , εμαθε βέβαια μετά αφού πρώτα πλήρωσε ...μετά απο 2-3 ημέρες βαζει πρωτη φορά για πλύσιμο ρούχων το πλυντηριο ,ενα lg 7κιλο ολοκαίνουργιο  700ευρώ αγορά  , εβαλε μέσα υπέρδιπλο πάπλωμα +μία μάλλινη μονή  κουβέρτα ??? αποτέλεσμα να στραβώσει ο αξονας του κάδου κ να βγεί αχρηστο το πλυντήριο ,δεν συνέφερε η επισκευή λόγω μεγάλου κόστους ανταλλακτικών +εργασία τεχνίτη ,η ιδιοκτήτρια πήρε ανάποδες και κάλεσε αμέσως τους γονείς της κ ηρθαν απο το χωριό +μαζί κ οι κοινοί γνωστοί που ειχαν μεσολαβήσει για να το νοικιάσει η κοπέλα για να πάρει τα πράγματά της κ να βρούν αλλο σπίτι αφου πρώτα της αγοράσουν νέο πλυντήριο ...οπως κ εγινε τελικά 

Επεξ/σία από timoleon11
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, timoleon11 είπε

η μητέρα φίλης μου πρόσφατα νοίκιασε  σε φοιτήτρια (που πρώτη φορά εφευγε απο το χωριό της ...μετά απο  εντονη μεσολάβηση κοινών γνωστών )  πλήρως επιπλωμένο και πολύ καλοσυντυρημένο ευρύχωρο δυάρι  κ σε πολύ λογική τιμή ,(πρόσφατα ειχε κανει βαψίματα +νέα υδραυλικά+ηλεκτρικά +μόνωση εξωτερική +νέα επίπλωση  +νέο ψυγείο -πλυντήριο-κουζίνα -tv κλπ ) δεν ειχε σκοπό να την νοικιάσει σε κανέναν κ την ηθελε για τον γιό της στρατιωτικό ,αλλά αυτος πήρε ξαφνικά μετάθεση για νησί  ,οπότε θα εμενε κενό,  την πρώτη ημέρα η φοιτήτρια ΔΕΝ ηξερε πως να σηκώσει το ρολό της μπαλκονόπορτας κ αντί να φωνάξει την ιδιοκτήτρια που μένει στον επάνω οροφο ,και της ειχε πεί οτι βοήθεια -απορία εχεις  για το σπίτι θα με ειδοποιείς οτι ωρα κ να ειναι  ,προσπάθησε μόνη της κ τράβαγε κ τράβαγε  τον ιμάντα οπου διέλυσε ολο το σύστημα που κρατά μέσα τον ιμάντα ,ηρθε ο τεχνικός το εφτιαξε κ ζήτησε 50 ευρώ κ της ειπε η ιδιοκτήτρια η το πληρώνεις εσύ η φεύγεις αυριο ,το πλήρωσε η φοιτήτρια  γιατι δεν ηξερε πως να χειρίζεται τον ιμάντα , εμαθε βέβαια μετά αφού πρώτα πλήρωσε ...μετά απο 2-3 ημέρες βαζει πρωτη φορά για πλύσιμο ρούχων το πλυντηριο ,ενα lg 7κιλο ολοκαίνουργιο  700ευρώ αγορά  , εβαλε μέσα υπέρδιπλο πάπλωμα +μία μάλλινη μονή  κουβέρτα ??? αποτέλεσμα να στραβώσει ο αξονας του κάδου κ να βγεί αχρηστο το πλυντήριο ,δεν συνέφερε η επισκευή λόγω μεγάλου κόστους ανταλλακτικών +εργασία τεχνίτη ,η ιδιοκτήτρια πήρε ανάποδες και κάλεσε αμέσως τους γονείς της κ ηρθαν απο το χωριό +μαζί κ οι κοινοί γνωστοί που ειχαν μεσολαβήσει για να το νοικιάσει η κοπέλα για να πάρει τα πράγματά της κ να βρούν αλλο σπίτι αφου πρώτα της αγοράσουν νέο πλυντήριο ...οπως κ εγινε τελικά 

Θα έπρεπε να τα κάνει επιδιόρθωση   η ιδιοκτήτρια και να ζητήσει και συγνώμη από την φοιτήτρια που της νοίκιασε ετοιμόρροπο σπίτι και άρχισε να απόσυναρμολογείται απο την πρώτη  ημέρα  κατοικίας.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

το Φλότερ από το καζανάκι που εσυ χρησιμοποιείς καθημερινά και εσυ  χάλασες από που και ως που είναι υποχρεωμένος να στο πληρώσει  ο ιδιοκτήτης?

Αν ειναι φθορα λογω χρονου,εννοειται οτι το καλυπτει ο ιδιοκτητης.
Πρωτη μερα στον πλανητη τυπε;

7 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

, για το καζανάκι που χρησιμοποιεί αυτός  καθημερινά δεν έπρεπε να κάνει καν θέμα  και έπρεπε να το αλλάξει μόνο του

 

6 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Άλλο να χαλάσει το τηλέφωνο της ντουζιέρας

Ολα αυτα,εαν δεν ειναι αποδεδειγμενα ΖΗΜΙΕΣ,τα πληρωνει ο ιδιοκτητης.
Δε νοικιαζεις μονο τους τοιχους.

Και μη με βαλεις να σου εξηγησω πως οριζεται η ζημια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, timoleon11 είπε

η μητέρα φίλης μου πρόσφατα νοίκιασε  σε φοιτήτρια (που πρώτη φορά εφευγε απο το χωριό της ...μετά απο  εντονη μεσολάβηση κοινών γνωστών )  πλήρως επιπλωμένο και πολύ καλοσυντυρημένο ευρύχωρο δυάρι  κ σε πολύ λογική τιμή ,(πρόσφατα ειχε κανει βαψίματα +νέα υδραυλικά+ηλεκτρικά +μόνωση εξωτερική +νέα επίπλωση  +νέο ψυγείο -πλυντήριο-κουζίνα -tv κλπ ) δεν ειχε σκοπό να την νοικιάσει σε κανέναν κ την ηθελε για τον γιό της στρατιωτικό ,αλλά αυτος πήρε ξαφνικά μετάθεση για νησί  ,οπότε θα εμενε κενό,  την πρώτη ημέρα η φοιτήτρια ΔΕΝ ηξερε πως να σηκώσει το ρολό της μπαλκονόπορτας κ αντί να φωνάξει την ιδιοκτήτρια που μένει στον επάνω οροφο ,και της ειχε πεί οτι βοήθεια -απορία εχεις  για το σπίτι θα με ειδοποιείς οτι ωρα κ να ειναι  ,προσπάθησε μόνη της κ τράβαγε κ τράβαγε  τον ιμάντα οπου διέλυσε ολο το σύστημα που κρατά μέσα τον ιμάντα ,ηρθε ο τεχνικός το εφτιαξε κ ζήτησε 50 ευρώ κ της ειπε η ιδιοκτήτρια η το πληρώνεις εσύ η φεύγεις αυριο ,το πλήρωσε η φοιτήτρια  γιατι δεν ηξερε πως να χειρίζεται τον ιμάντα , εμαθε βέβαια μετά αφού πρώτα πλήρωσε ...μετά απο 2-3 ημέρες βαζει πρωτη φορά για πλύσιμο ρούχων το πλυντηριο ,ενα lg 7κιλο ολοκαίνουργιο  700ευρώ αγορά  , εβαλε μέσα υπέρδιπλο πάπλωμα +μία μάλλινη μονή  κουβέρτα ??? αποτέλεσμα να στραβώσει ο αξονας του κάδου κ να βγεί αχρηστο το πλυντήριο ,δεν συνέφερε η επισκευή λόγω μεγάλου κόστους ανταλλακτικών +εργασία τεχνίτη ,η ιδιοκτήτρια πήρε ανάποδες και κάλεσε αμέσως τους γονείς της κ ηρθαν απο το χωριό +μαζί κ οι κοινοί γνωστοί που ειχαν μεσολαβήσει για να το νοικιάσει η κοπέλα για να πάρει τα πράγματά της κ να βρούν αλλο σπίτι αφου πρώτα της αγοράσουν νέο πλυντήριο ...οπως κ εγινε τελικά 

Σιγα ρε μεγαλε πρωτευουσιανε!!!"Πρωτη φορα εφευγε απο το χωριο της"!!Ναι στα χωρια και στην επαρχια δεν εχουμε ρολα στις πορτες,εχουμε κουρελουδες!!!Αμα ο ιμαντας ηταν χιλιοφθαρμενος  φυσικο ειναι να κοπει!!!Δηλαδη θελει να εισαι αποφοιτος του ΕΜΠ για να σηκωσεις ενα ιμαντα απο τα ρολα;Ναι μεσα σε 2,3 μερες απο οταν πηγε το παιδι στο νεο σπιτι εβαλε να πλυνει παπλωμα και κουβερτες!!!Ολοι οι φοιτητες μολις μπουν στο νεο σπιτι βαρανε φουλ πλυντηρια!!Πλακα μας κανεις τωρα;Μαλλον η δικια σου ειναι μεγαλη  περιπτωση !!!

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Αν ειναι φθορα λογω χρονου,εννοειται οτι το καλυπτει ο ιδιοκτητης.
Πρωτη μερα στον πλανητη τυπε;

 

Ολα αυτα,εαν δεν ειναι αποδεδειγμενα ΖΗΜΙΕΣ,τα πληρωνει ο ιδιοκτητης.
Δε νοικιαζεις μονο τους τοιχους.

Και μη με βαλεις να σου εξηγησω πως οριζεται η ζημια.

Το τι ζημιές η φθορές θα πληρώσει ο ιδιοκτήτης και τι ο ενοικιαστης γενικά έχει να κάνει και με την συμφωνία που εχει γίνει εξαρχής  ανάμεσα τους πράγμα που εμείς δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε. 
 

Από εκεί και πέρα  στο συγκεκριμένο θέμα εάν διαβάσεις το πρώτο ποστ , φαίνεται ξεκάθαρα ότι ο ενοικιαστής ήξερε εξαρχής ότι σε λίγους μηνες  θα έφευγε και παρόλα αυτά υπέγραψε συμβόλαιο ενός έτους, αυτό θα μπορούσες να το πεις και  εξαπάτηση. Επισης λαμβάνοντας υπόψιν και αυτα που του γράφουν κάποιοι συμφορίτες από κάτω, φαίνεται ότι εχει προϊστορία τις  ΖΗΜΙΕΣ που κάνει σε σπίτια να τις θεωρεί φθορές.Ειναι  ξεκάθαρο ότι ο λόγος που θέλει να φύγει δεν είναι το παράθυρο που λέει η ένα Φλότερ από καζανάκι ακόμη και να πάρουμε ως δεδομένο ότι και τα 2 είναι φθορές και όχι ζημιές δικές του.Θέλει να φύγει πριν την λήξη του συμβολαίου  λογο απόσπασης, πράγμα που εξαρχής γνώριζε ότι θα συμβεί  και παρόλο αυτά υπέγραψε ετήσιο συμβόλαιο και τώρα ψάχνει τρόπους να κάνει καταγγελία της σύμβασης πριν την λήξη για να μην του διεκδικήσει ο άλλος τα υπόλοιπα ενοίκια του συμβολαίου που ο ίδιος επέγραψε. 

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα τωρα εχουμε lg των 7 κιλων 10 χρονια τωρα η γυναικα μου το φορτωνει με 10+ κιλα ρουχα ο αξονας δεν στραβωσε ( μην λεω τιποτε και το ματιασω) μηπως ηταν ελαττωματικο απο πριν;

Μια ερωτηση αν δεν πληρωνε καθολου τα νοικια και του εκανε εξωση θα ζητουσε και τους μηνες μεχρι τα 3 χρονια;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά ακούω να χαλάει το φλοτέρ και να περιμένεις ο ιδιοκτήτης να το αλλάξει!!! Το παράθυρο ναι αλλά όχι και το φλοτέρ. Για το θεό δηλαδή!! Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να έχω τέτοιον νοικιάρη στο σπίτι μου.  Θα δημιουργούσε συνέχεια προβλήματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, stef157 said:

Πρώτη φορά ακούω να χαλάει το φλοτέρ και να περιμένεις ο ιδιοκτήτης να το αλλάξει!!! Το παράθυρο ναι αλλά όχι και το φλοτέρ. Για το θεό δηλαδή!! Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να έχω τέτοιον νοικιάρη στο σπίτι μου.  Θα δημιουργούσε συνέχεια προβλήματα.


Εδώ ο άλλος γράφει οτι θεωρεί λάθος να αλλάζει ο ενοικιαστής τις λάμπες, τι να λέμε τώρα. Έχουν μπερδέψει τα ξενοδοχείο με το ενοίκιο μάλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stef157 είπε

Πρώτη φορά ακούω να χαλάει το φλοτέρ και να περιμένεις ο ιδιοκτήτης να το αλλάξει!!! Το παράθυρο ναι αλλά όχι και το φλοτέρ. Για το θεό δηλαδή!! Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να έχω τέτοιον νοικιάρη στο σπίτι μου.  Θα δημιουργούσε συνέχεια προβλήματα.

Ούτε εγώ θα ήθελα τέτοιον ιδιοκτήτη γιατί θα δημιουργούσε συνέχεια προβλήματα

 

1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

Το τι ζημιές η φθορές θα πληρώσει ο ιδιοκτήτης και τι ο ενοικιαστης γενικά έχει να κάνει και με την συμφωνία που εχει γίνει εξαρχής  ανάμεσα τους πράγμα που εμείς δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε. 
 

Από εκεί και πέρα  στο συγκεκριμένο θέμα εάν διαβάσεις το πρώτο ποστ , φαίνεται ξεκάθαρα ότι ο ενοικιαστής ήξερε εξαρχής ότι σε λίγους μηνες  θα έφευγε και παρόλα αυτά υπέγραψε συμβόλαιο ενός έτους, αυτό θα μπορούσες να το πεις και  εξαπάτηση. Επισης λαμβάνοντας υπόψιν και αυτα που του γράφουν κάποιοι συμφορίτες από κάτω, φαίνεται ότι εχει προϊστορία τις  ΖΗΜΙΕΣ που κάνει σε σπίτια να τις θεωρεί φθορές.Ειναι  ξεκάθαρο ότι ο λόγος που θέλει να φύγει δεν είναι το παράθυρο που λέει η ένα Φλότερ από καζανάκι ακόμη και να πάρουμε ως δεδομένο ότι και τα 2 είναι φθορές και όχι ζημιές δικές του.Θέλει να φύγει πριν την λήξη του συμβολαίου  λογο απόσπασης, πράγμα που εξαρχής γνώριζε ότι θα συμβεί  και παρόλο αυτά υπέγραψε ετήσιο συμβόλαιο και τώρα ψάχνει τρόπους να κάνει καταγγελία της σύμβασης πριν την λήξη για να μην του διεκδικήσει ο άλλος τα υπόλοιπα ενοίκια του συμβολαίου που ο ίδιος επέγραψε. 

Είπα πολύ απλά και εάν ΔΕΝ έληγε η απόσπαση θα έκανα καταγγελία καθώς η ψυχική μου υγεία έχει επηρεαστεί εδώ πέρα με τις καθημερινές φωνές της τρελής νοικιαστριας χωρίς λόγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 hours ago, timoleon11 said:

η μητέρα φίλης μου πρόσφατα νοίκιασε  σε φοιτήτρια (που πρώτη φορά εφευγε απο το χωριό της ...μετά απο  εντονη μεσολάβηση κοινών γνωστών )  πλήρως επιπλωμένο και πολύ καλοσυντυρημένο ευρύχωρο δυάρι  κ σε πολύ λογική τιμή ,(πρόσφατα ειχε κανει βαψίματα +νέα υδραυλικά+ηλεκτρικά +μόνωση εξωτερική +νέα επίπλωση  +νέο ψυγείο -πλυντήριο-κουζίνα -tv κλπ ) δεν ειχε σκοπό να την νοικιάσει σε κανέναν κ την ηθελε για τον γιό της στρατιωτικό ,αλλά αυτος πήρε ξαφνικά μετάθεση για νησί  ,οπότε θα εμενε κενό,  την πρώτη ημέρα η φοιτήτρια ΔΕΝ ηξερε πως να σηκώσει το ρολό της μπαλκονόπορτας κ αντί να φωνάξει την ιδιοκτήτρια που μένει στον επάνω οροφο ,και της ειχε πεί οτι βοήθεια -απορία εχεις  για το σπίτι θα με ειδοποιείς οτι ωρα κ να ειναι  ,προσπάθησε μόνη της κ τράβαγε κ τράβαγε  τον ιμάντα οπου διέλυσε ολο το σύστημα που κρατά μέσα τον ιμάντα ,ηρθε ο τεχνικός το εφτιαξε κ ζήτησε 50 ευρώ κ της ειπε η ιδιοκτήτρια η το πληρώνεις εσύ η φεύγεις αυριο ,το πλήρωσε η φοιτήτρια  γιατι δεν ηξερε πως να χειρίζεται τον ιμάντα , εμαθε βέβαια μετά αφού πρώτα πλήρωσε ...μετά απο 2-3 ημέρες βαζει πρωτη φορά για πλύσιμο ρούχων το πλυντηριο ,ενα lg 7κιλο ολοκαίνουργιο  700ευρώ αγορά  , εβαλε μέσα υπέρδιπλο πάπλωμα +μία μάλλινη μονή  κουβέρτα ??? αποτέλεσμα να στραβώσει ο αξονας του κάδου κ να βγεί αχρηστο το πλυντήριο ,δεν συνέφερε η επισκευή λόγω μεγάλου κόστους ανταλλακτικών +εργασία τεχνίτη ,η ιδιοκτήτρια πήρε ανάποδες και κάλεσε αμέσως τους γονείς της κ ηρθαν απο το χωριό +μαζί κ οι κοινοί γνωστοί που ειχαν μεσολαβήσει για να το νοικιάσει η κοπέλα για να πάρει τα πράγματά της κ να βρούν αλλο σπίτι αφου πρώτα της αγοράσουν νέο πλυντήριο ...οπως κ εγινε τελικά 

Θα σε λέω μπαστουνόβλαχε γιατί τέτοιος είσαι.

1) Το κοριτσάκι πρέπει να είναι ο χαλκ μάλλον, γιατί είδε ότι έφτασε στο τέλος το πατζούρι αλλά πήρε φόρα, αρπάχτηκε από τον ιμάντα και διέλυσε τα στόπ. Αφού ακούστηκε στις ειδήσεις ακόμη γυρίζει αυτό το πατζούρι δεν μπορεί κανείς να το σταματήσει.

2) Έχω βάλει σε beko 5κιλο πάπλωμα, το πάπλωμα δεν πλύθηκε αλλά δεν στράβωσε κανένας άξονας, γιατί δεν υπάρχει άξονας όπως το λες. Σαν άξονας λειτουργεί ολόκληρος ο κάδος, γιατί κινείται στο χώρο δεν είναι σταθερός. Μέσω του ιμάντα οι καταπονέσεις περνάνε στα ρουλεμάν, γι' αυτό και θα δεις ότι το πιο σύνηθες πρόβλημα είναι αλλαγή ρουλεμάν. Aν πάλι μιλάς για τον άξονα τυμπάνου υπερβολικά δύσκολο να στραβώσει γίνεται αντικατάσταση και σε καμία περίπτωση δεν βγαίνει άχρηστο γιατί το πλυντήριο είνια "καινούργιο" όπως λες.

Τέλος οι ηλεκτρικές συσκευές έχουν εγγύηση. 

Τις εξυπνάδες σου να τις πεις αλλού, γιατί καταλάβαμε τι τύπισα είναι η δικιά σου και γλίτωσε το κοριτσάκι. 

Υ.Γ.: Για πες μας περιοχή που η φοιτήτρια πέρα του ότι η μάνα της την έστειλε με λερωμένο πάπλωμα αλλά χρειαζόταν τον Οκτώβρη πάπλωμα για να κοιμηθεί. Για την Φλώρινα μιλάμε.

Screenshot_1.jpg

Επεξ/σία από armagedwnn
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elgol είπε

Μια ερωτηση αν δεν πληρωνε καθολου τα νοικια και του εκανε εξωση θα ζητουσε και τους μηνες μεχρι τα 3 χρονια;

Αν γίνει έξωση, θεωρείται καταγγελία της σύμβασης από πλευράς ιδιοκτήτη, οπότε μπορεί να απαιτήσει μόνο τα ενοίκια που έχουν μείνει οφειλή έως την στιγμή της καταγγελίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stef157 είπε

Πρώτη φορά ακούω να χαλάει το φλοτέρ και να περιμένεις ο ιδιοκτήτης να το αλλάξει!!! Το παράθυρο ναι αλλά όχι και το φλοτέρ. Για το θεό δηλαδή!! Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να έχω τέτοιον νοικιάρη στο σπίτι μου.  Θα δημιουργούσε συνέχεια προβλήματα.

Δεν ξέρω  αν βουλώσει το σιφόνι της ντουζιερας από τις τρίχες του ενοικιαστή που κάνει μπάνιο, μηπως  πρπει να αυτό να το ξεβουλώσει ο ιδιοκτήτης.

 

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Vtsola είπε

Φταίω εγώ που εμπλεξα με τρελή;

Συγγνώμη αλλά περίπου τα ίδια έγραφες και για την περιηγουμένη σπιτονοικοκυρά που ενώ της έκαψες το τραπέζι την έβγαζες τρελή που σου ζητούσε να αποκαταστήσεις την ζημιά…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...