Προς το περιεχόμενο

Eurobank υποχρεωτική συνδρομή σε κάθε λογαριαμό.


Havik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 669
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Ποιος χρεώθηκε και δεν είχε ενημερωθεί;

εγω και θα προχωρησω σε καταγγελια. Και για την χρεωση και για την μη ενημερωση.Στο συνηγορο του καταναλωτη?Ξερει καποιος που?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Aias είπε

εγω και θα προχωρησω σε καταγγελια. Και για την χρεωση και για την μη ενημερωση.Στο συνηγορο του καταναλωτη?Ξερει καποιος που?

Και πολύ καλά θα κάνεις τότε .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε μήνυμα στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. Ενώ λέει όμως πως μπορώ να αλλάξω τύπο λογαριασμού απο το e-banking, δεν με αφήνει! 

 

Απαράδεκτο που θα πάει αυτόματα στο καινούργιο πρόγραμμα. 

Επεξ/σία από kogba
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω τον τρεχουμενο λογαριασμο (παλιος μισθοδοσιας οταν δουλευα αλλου) στην Eurobank μονιμα αδειο, και απλα βαζω καθε μηνα 500 ευρω για να τα μεταφερω σε ενα δανειο, πως θα χρεωνομαι τα 60 cents δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, rallistas said:

Εγω που εχω τον τρεχουμενο λογαριασμο (παλιος μισθοδοσιας οταν δουλευα αλλου) στην Eurobank μονιμα αδειο, και απλα βαζω καθε μηνα 500 ευρω για να τα μεταφερω σε ενα δανειο, πως θα χρεωνομαι τα 60 cents δηλαδη?

Αυτό έχει απαντηθεί πολλές φορές στο συγκεκριμένο θέμα, το γράφει και στο faq στη σελίδα της τράπεζας:

Κι αν ο λογαριασμός μου δεν έχει διαθέσιμο υπόλοιπο για την πληρωμή του πακέτου;

Το πακέτο σας απενεργοποιείται προσωρινά και οι συναλλαγές σας θα πραγματοποιούνται με βάση το Τιμολόγιο τραπεζικών εργασιών.

Εξακολουθείτε να οφείλετε το κόστος του πακέτου σας και για όσο χρονικό διάστημα το υπόλοιπο του λογαριασμού σας δεν επαρκεί για την πληρωμή του.

Όταν ο λογαριασμός σας έχει διαθέσιμο υπόλοιπο, γίνεται αυτόματα η πληρωμή και το πακέτο σας ενεργοποιείται ξανά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Joshua21 said:

Αυτό έχει απαντηθεί πολλές φορές στο συγκεκριμένο θέμα, το γράφει και στο faq στη σελίδα της τράπεζας:

Κι αν ο λογαριασμός μου δεν έχει διαθέσιμο υπόλοιπο για την πληρωμή του πακέτου;

Το πακέτο σας απενεργοποιείται προσωρινά και οι συναλλαγές σας θα πραγματοποιούνται με βάση το Τιμολόγιο τραπεζικών εργασιών.

Εξακολουθείτε να οφείλετε το κόστος του πακέτου σας και για όσο χρονικό διάστημα το υπόλοιπο του λογαριασμού σας δεν επαρκεί για την πληρωμή του.

Όταν ο λογαριασμός σας έχει διαθέσιμο υπόλοιπο, γίνεται αυτόματα η πληρωμή και το πακέτο σας ενεργοποιείται ξανά.

Eγω μεταφερω απο Eurobank προς Eurobank μονο,οποτε ολα καλα.

Και απενεργοποιημενο να ειναι,ολα δουλευουν οπως πρεπει.

Γι αυτο δεν εχω παρει γραμμη κατι.

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, rallistas said:

Eγω μεταφερω απο Eurobank προς Eurobank μονο,οποτε ολα καλα.

Και απενεργοποιημενο να ειναι,ολα δουλευουν οπως πρεπει.

Γι αυτο δεν εχω παρει γραμμη κατι.

Ευχαριστω!

Δεν νομίζω, μάλλον δεν έχεις πάρει γραμμή κάτι επειδή δεν έχουν αρχίσει ακόμα να σε χρεώνουν, αυτό θα γίνει σε όλους σταδιακά.

Εμένα πχ μου ήρθε το ενημερωτικό e-mail 11/03, το οποίο λέει πως θα ενταχθώ στο πακέτο στις 20/05.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καταλαβα τι λες.Οποτε ουσιαστικα βαζω σε επομενη καταθεση 10 ευρω ξερω εγω,να εχει να παιρνει απο εκει και να χρεωνει,γιατι δυστυχως δεν εχω αλλη επιλογη πληρωμης στη συγκεκριμενη περιπτωση.

Αλητειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, rallistas είπε

Εγω που εχω τον τρεχουμενο λογαριασμο (παλιος μισθοδοσιας οταν δουλευα αλλου) στην Eurobank μονιμα αδειο, και απλα βαζω καθε μηνα 500 ευρω για να τα μεταφερω σε ενα δανειο, πως θα χρεωνομαι τα 60 cents δηλαδη?

και εμενα παλιος μισθοδοσιας ηταν και μια χαρα με χρεωσαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JSD είπε

Οι υπόλοιπες τράπεζες το έκαναν τελικά ή μόνο η Eurobank μαζεύει cents;

 

Η Eurobank έχει κάνει την "υποχρεωτική" της αρχή που αφορά όλους τους λογαριασμούς (πλην μισθοδοσίας όπως έχει σημειωθεί). Οι υπόλοιπες αναμένεται να υιοθετήσουν ένα παρόμοιο μοντέλο, αλλά ακόμη καμία δεν έχουν κάνει σχετικές ανακοινώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Gulik είπε

 

Η Eurobank έχει κάνει την "υποχρεωτική" της αρχή που αφορά όλους τους λογαριασμούς (πλην μισθοδοσίας όπως έχει σημειωθεί). Οι υπόλοιπες αναμένεται να υιοθετήσουν ένα παρόμοιο μοντέλο, αλλά ακόμη καμία δεν έχουν κάνει σχετικές ανακοινώσεις.

Σε ευχαριστώ, γιατί ακούγεται από το Δεκέμβρη, πλησιάζει Πάσχα και μόνο η Eurobank έχει ακουστεί να τα κάνει αυτά προς το παρόν και σε πρακτικό επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται = παπατζοάρθρα click-bait σε "οικονομικά" sites. Εάν και όταν πάνε σε αντίστοιχο μοντέλο κι οι άλλες τράπεζες, θα το ανακοινώσουν πολύ νωρίτερα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Ακούγεται = παπατζοάρθρα click-bait σε "οικονομικά" sites. Εάν και όταν πάνε σε αντίστοιχο μοντέλο κι οι άλλες τράπεζες, θα το ανακοινώσουν πολύ νωρίτερα. 

 όχι, στο insomnia το λένε

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...