Προς το περιεχόμενο

Βαρεθήκατε κι εσείς το gaming;


Federacion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ευχαριστηθεί και 'γω άλλο παιχνίδι σαν το TW3..Πρόσφατα το τερμάτισα 2η φορά με το RT και ήταν σαν την πρώτη φορά.

Δυστυχώς δεν φτιάχνονται τα παιχνίδια με μεράκι(Όπως έφτιαξε η CDPR τo TW3) και αυτό φαίνεται. Αλλά μια χαρά ευχαριστήθηκα το Warzone 1 με φίλους στην καραντίνα ή το Diablo 4 τώρα με παρέα. Και τα Resident Evil είναι πολύ καλά, ειδικά το 4 Remake. Το RDR 2 προσεγμένο πολύ δεν λέω αλλά είναι τόσο αργό που προσωπικά με πιάνε βαρεμάρα.

Αν περιμένεις να παίξεις κάτι αντίστοιχο με το TW3, παίξε το CP 2077 και το expansion του το οποίο λένε είναι τρομερό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον Ιούλιο του 20' πούλησα το gaming pc μου με σκοπό να αγοράσω κάτι καλύτερο τους επόμενους μήνες. Τους επόμενους μήνες είχα σχεδόν φτιάξει το καινούργιο pc και όταν πήγα να πάρω κάρτα γραφικών είχε δημιουργηθεί ο χαμός στις τιμές των GPU με το mining. Μετά έσκασε και η φάση με τον covid και τελικά δεν πήρα ποτέ GPU. Όλο αυτό το διάστημα ήμουν χωρίς GPU οπότε δεν έπαιζα games. Ασχολήθηκα με άλλα hobby. Πλέον όταν πάω να παίξω games σε κάποιον φίλο, βαριέμαι στο 5λεπτο. Σαν να το αντιπάθησα τελείως το gaming. Ειδικά τα fps games που έπαιζα μερόνυχτα πλέον μου φαίνονται πολύ γρήγορα και με ζαλίζουν. Βέβαια, πού και πού μου έρχεται η επιθυμία να παίξω λίγο forza...

Επεξ/σία από magictoboggan
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρέθηκα να μην έχω αρκετό χρόνο για να παίξω όλα αυτά που θέλω. 

Εκατοντάδες παιχνίδια περιμένουν με καινούρια να προστίθενται συνεχώς. 

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όσο μεγαλώνεις και ο χρόνος λιγοστεύει είσαι πιο focused και λογικό είναι να μην έχεις χρόνο για ubisoftίλες πχ.

παιχνιδάρες υπάρχουν απλά πρέπει νασαι κουλ και να μην σπαταλάς το χρόνο σου σε παιχνίδια που δεν σου λένε τίποτα. Και σίγουρα μια αναβάθμιση θα βοηθούσε γιατί σε γραφικά έχεις μείνει λίγο πίσω.

Και φυσικά δεν ξέρω πόσο είσαι αλλά αν είσαι 35-40 μην περιμένεις να λιώνεις απ' το πρωί μέχρι το βράδυ όπως έλιωνες στα 15. Γουστάρεις να πας και καμιά βόλτα να δεις και κάναν άνθρωπο λογικό είναι, το gaming δεν είναι η μόνη/main μορφή διασκέδασης

Επεξ/σία από kavadias
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kavadias είπε

όσο μεγαλώνεις και ο χρόνος λιγοστεύει είσαι πιο focused και λογικό είναι να μην έχεις χρόνο για ubisoftίλες πχ.

παιχνιδάρες υπάρχουν απλά πρέπει νασαι κουλ και να μην σπαταλάς το χρόνο σου σε παιχνίδια που δεν σου λένε τίποτα. Και σίγουρα μια αναβάθμιση θα βοηθούσε γιατί σε γραφικά έχεις μείνει λίγο πίσω.

Σίγουρα ναι. Σκέφτομαι να μετακομίσω σε ps5. 

8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ευχαριστηθεί και 'γω άλλο παιχνίδι σαν το TW3..Πρόσφατα το τερμάτισα 2η φορά με το RT και ήταν σαν την πρώτη φορά.

Δυστυχώς δεν φτιάχνονται τα παιχνίδια με μεράκι(Όπως έφτιαξε η CDPR τo TW3) και αυτό φαίνεται. Αλλά μια χαρά ευχαριστήθηκα το Warzone 1 με φίλους στην καραντίνα ή το Diablo 4 τώρα με παρέα. Και τα Resident Evil είναι πολύ καλά, ειδικά το 4 Remake. Το RDR 2 προσεγμένο πολύ δεν λέω αλλά είναι τόσο αργό που προσωπικά με πιάνε βαρεμάρα.

Αν περιμένεις να παίξεις κάτι αντίστοιχο με το TW3, παίξε το CP 2077 και το expansion του το οποίο λένε είναι τρομερό.

Πρέπει να ναι αλλα δεν με ψήνει το First Person. Καθείς με τις παραξενιές του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως η κακως ο κορεσμος καποια στιγμη ερχεται μετα απο χρονια αφου αναποφευκτα υπαρχει μια ανακυκλωση στους μηχανισμους σχεδον ολων των games σε ολα τα genres.

Απλα ασχολεισαι με κατι αλλο μεχρι να σου ερθει ξενα η καψα η ερθει καποιο brakethrough απο καποιο καινουριο τιτλο. Τα παιχνιδια που εισαγουν νεωτερισμους η βελτιωνουν υπαρχοντες ειναι παρα πολυ λιγα,ολα τα υπολοιπα ισως να ναι και χαμενος χρονος. 

Χρονια πολλα σε ολους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο παρόν thread ίσως έχει νόημα να λέμε και την ηλικία μας καθώς και την εργασία μας, για να παίρνουμε μια εικόνα και του τί έχει ζησει κάποιος πιο πριν. 

Άλλο να ακούς από κάποιον 25 χρόνων ότι βαρέθηκε, και άλλο από κάποιον 40άρη με παιδιά.

Προσωπικά έχω «κουραστεί» να μην έχω το χρόνο που θέλω. Για μένα το gaming γίνεται ευχαρίστηση αν μπορώ να αφιερώσω 4-5 μέρες σερί από 3ωρο-4ωρο κάθε μέρα. 

Είμαι 43 χωρίς παιδιά αλλά με λίγο χρόνο διαθέσιμο, δηλαδή γυρνάω κατά τις 9 με 9:30 το βράδυ. Ένα μπάνιο και ένα φαγητό να ετοιμάσω έχει πάει ήδη 10. Που να το βρω το 4ωρο, αν κοιμηθώ μετά τις 12 θα σέρνομαι το πρωί. Και προφανώς τις μισες μέρες θα δω καμία ταινία με τη σύντροφο μου ή κανέναν αγώνα. Οπότε χαιρετίσματα χρόνος!

Φέτος στα Χριστούγεννα έλεγα θα ασχοληθώ με το νεο assassins creed (είμαι fan της σειράς) αλλά πραγματικά με επισκέψεις δεξια και αριστερά δεν άνοιξα καν. 

Φέτος λοιπόν έχω παίξει μόνο Diablo 4 (το χάρηκα φουλ), Baldur’s Gate και θα προσπαθήσω λιγο Assassins.

Sorry για το σεντόνι!

Επεξ/σία από polaki
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. 

Βασικά πλέον δεν θέλω να χαλάω τον διαθέσιμο χρόνο μου σε gaming. Ίσως αν είχα διαθέσιμη παρέα να έκανα μερικά couch sessions, αλλά ως εκεί. 

Μόνος μου παίζω λίγο football manager (κλείνω 20 χρόνια φέτος, χρόνια μου πολλά) κυρίως όταν δουλεύω 😁 και περιμένω να τρέξει κάνα script ή αν με νευριάσει κανένας στη δουλειά και κάνω καμία ώρα break.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2023 στις 9:53 ΠΜ, Federacion είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Εδώ και αρκετό καιρό δεν μπορώ να βρω κάτι που πραγματικά να σκέφτομαι πως και πως να πάω να το παίξω. Παίζω σε PC και PS4, λογικά ότι κυκλοφορεί το έχω δοκιμάσει τουλάχιστον, παρόλαυτα από το Witcher 3 και μετά όλα μου φαίνονται μια αέναη επανάληψη.
Δεν περπάτησε και το VR gaming, ή δεν έχω το μπάτζετ να έχω κάτι καλό και χάνω εκεί πράγματα, αλλά πιστεύω πως η βιομηχανία απλά αρμέγει παρά δημιουργεί κάτι πρωτότυπο.

Προτάσεις, ιδέες ευπρόσδεκτες!

Πες μου πως διανύεις την τέταρτη δεκαετία της ζωής σου χωρίς να μου πεις ότι διανύεις την τέταρτη δεκαετία της ζωής σου 😛😛😛😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 25/12/2023 at 09:53, Federacion said:

Δεν περπάτησε και το VR gaming, ή δεν έχω το μπάτζετ να έχω κάτι καλό και χάνω εκεί πράγματα, αλλά πιστεύω πως η βιομηχανία απλά αρμέγει παρά δημιουργεί κάτι πρωτότυπο.

Το VR μια χαρά έχει πράμα μέσα, απλά είτε δεν είναι για πολλές ώρες στα native, είτε χρειάζεσαι τούμπανο μηχάνημα για όσα τα τρέχεις από εκεί. Στην 1η περίπτωση θα πληρώνεις κάθε 3+5 20-30-40€ για κάθε παιχνίδι, στην 2η θα τα παίρνεις από steam σε προσφορές.

Επίσης, δεν είναι για όλους και δεν είναι για πολλές ώρες. Παίξε Until you Fall, Warhammer 40K, Sniper Elite VR, After the fall κλπ, να μην χρειάζεσαι καν γυμναστήριο.

Edit : Άνοιξα το meta store. Μέρες που είναι έχει προσφορές σε πολλά (και καλές). Ας ξοδέψω χρήματα σε παιχνίδια που δεν παίζει να παίξω ποτέ, αν και θα ήθελα.

Έχει πολύ καλή πολιτική refund η meta. Μπορείς να γυρίσεις ένα παιχνίδι (εφαρμογή) πίσω αν το έχεις αγοράσει μέχρι πριν 14 ημέρες και το έχεις χρησιμοποιήσει 2 ώρες μέγιστο (τερμάτισα το supershot έτσι με 0€, δεν ενθουσιάστηκα ούτε για αστείο).

Επεξ/σία από csontheline
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα τους προτεινα να εφτοιαχναν ξανα  παλαια κλασικα gamnes remake οπως πχ το phantasmagoria η το gabriel knight ... να βλεπαμε ξανα την victoria morsell σε κανενα αλλο ρολακι βεβαια......πιο ωριμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, kostakis81 said:

εγω θα τους προτεινα να εφτοιαχναν ξανα  παλαια κλασικα gamnes remake οπως πχ το phantasmagoria η το gabriel knight ... να βλεπαμε ξανα την victoria morsell σε κανενα αλλο ρολακι βεβαια......πιο ωριμο

Gabriel Knight.. με πήγες πίσω άπειρα χρόνια πραγματικά.. Ήμουν 13 τότε, πάσχιζα να μαθω αγγλικά και προσπαθούσα να μαθω τί είναι το voodoo και η νέα Ορλεάνη, λόγω ταινιών και ΝΒΑ ήξερα πολλές πόλεις της Αμερικής αλλά όχι τη συγκεκριμένη. 

Ρώταγα τον πατέρα μου και για τα 2, και ο άνθρωπος δεν ήξερε προφανώς τί να μου πει.. Ήταν και η περίοδος των σατανιστών τότε με Κατσούλη και θυμάμαι να έρχεται να με βλέπει να παίζω για να δει τί σκατα παιχνίδι είναι αυτό 😂😂😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...