Προς το περιεχόμενο

Απόρριψη δανείου


manthosapos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, manthosapos είπε

Φυσικά θα κάνω και αλλού αλλά φοβάμαι μην απορριφθεί ξανά και μείνω ξεκρέμαστος στον μηχανικό. Δυστυχώς αλλιώς τα υπολόγιζα και έμπλεξα.

 

Εμένα μου κάνει εντύπωση που έδωσες ήδη 30Κ στον μηχανικό προφανώς επειδή είσουν σίγουρος ότι θα πάρεις το δάνειο και τώρα; Θα σου τα γυρίσει πίσω ο μηχανικός ή τα κλαις ηδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 hour ago, thetiesthatbind said:

Μόνο με υποθήκη ενδεχομένως θα σου εγκριθεί το δάνειο και αυτό διότι θα έχουν κάτι να σου πάρουν ως "ασφάλεια" σε περίπτωση που δε μπορείς να τα βγάλεις πέρα. 

Η Υποθηκη του ακινητου ειναι αυτονοητη, δεν υπαρχει περιπτωση να παρει στεγαστικο χωρις να εγγραφει υποθηκη, επομενως μιλαμε παντα θεωρωντας την υποθηκη δεδομενη

55 minutes ago, Shinji ikari said:

Που σημαινει οτι οι μισοι εργαζομενοι περνουν κατω απο 7Κ, μπρουκλης ειναι με 1500 αλλα δε χτιζεις σπιτι με τοσα.

Ειπε το μισο του μεσου ορου, οχι οτι ειναι στο μεσο ορο:

image.png.b0ad0b9a62e59d71f60f78b046363218.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος γονιός σας δεν έχει σύνταξη; Το ιδανικό είναι να βάλεις και άλλον εγγυητή που να είναι στο δημόσιο.

Εγώ για να πάρω στεγαστικό έβαλα την μητέρα μου, συνταξιούχος δημοσίου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σου προτεινα να πειτε πως η γυναικα κανει ιδιαιτερα και εχει μαυρο εισοδημα >1000 το μηνα. Καποτε αυτο λαμβανονταν υποψη επισημως στις αιτησεις δανειων ως "εισοδημα απο αλλες πηγες" 

Νομιμο, ηθικο, η οχι δεν ξερω, αλλα στην περιπτωση σου ταιριαζει γαντι οπως φαινεται...

Επεξ/σία από archer100
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι θέλω μάλλον μαθήματα οικονομίας γιατί με 1500€ εισόδημα, νοίκι και παιδί είναι και άνετος. Εμείς με οικογενειακό 1700€ με δικό μας σπίτι και παιδί και άμα βγει και κάνα κέρατο κλαίμε. Δάνειο πάντως καλά κάνουν και δε σου δίνουν αυτά δεν είναι εισοδήματα για δάνεια. Για καμια δόση 50€ το μήνα για τηλεόραση ή ψυγείο ίσως...

Επεξ/σία από jimis_vts
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jimis_vts είπε

Εμείς με οικογενειακό 1700€ με δικό μας σπίτι και παιδί και άμα βγει και κάνα κέρατο κλαίμε.

Άμα κάνετε ζωάρα έτσι είναι.

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, phanispal είπε

Άμα κάνετε ζωάρα έτσι είναι.

τι ζωάρα να κάνει? μόνο σε αγγλικά να το στείλει το παιδί και λίγο χαρτζιλίκι πάει το 400, σούπερ μάρκετ για να φάνε σαν άνθρωποι πλέον μια οικογένεια θέλει το λιγότερο 350, ένα αυτοκίνητο να έχει πάει το 250, λογαριασμοί κτλ. Ζωάρα κάνει κάποιος με οικογενειακό 3Κ+

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζητα ενα μικροτερο δανειο ,πχ 20000,η εστω ενα καταναλωτικο 10000\

Στην αδερφη μου με 1000 ευρω εισοδημα χωρις να ειναι παντρεμενη χωρις χρεη χωρις παιδια ,της ειπαν μεχρι 10000 μπορειτε να παρετε..Θεωρω με 1500 αλλα και με παιδι και παντρεμενος ,δεν νομιζω να σου δωσουν παραπανω απο 15000

Εκτος και αν περιμενεις κανα προγραμμα οπως αυτο για τα σπιτια που ειχαν βγαλει

28 minutes ago, jimis_vts said:

Εγώ πάλι θέλω μάλλον μαθήματα οικονομίας γιατί με 1500€ εισόδημα, νοίκι και παιδί είναι και άνετος. Εμείς με οικογενειακό 1700€ με δικό μας σπίτι και παιδί και άμα βγει και κάνα κέρατο κλαίμε. Δάνειο πάντως καλά κάνουν και δε σου δίνουν αυτά δεν είναι εισοδήματα για δάνεια. Για καμια δόση 50€ το μήνα για τηλεόραση ή ψυγείο ίσως...

Ανετο λεμε καποιον που χαλαει σε βαικα αγαθα χωρις να κοιταζει αν δωσει 3-5 ευρω παραπανω,..Αν κανεις ολοκληρο πλανο,δεν εισαι ανετος ,βγαινεις τσιμα τσιμα και με καποιο λαθος μπαινεις και μεσα

Δεν το λες ανετο αυτο

Και με 1000 μπορεις να ζησεις μονος σου και με ενοικιο αν εχεις καλα μαθηματα οικονομιας και τα γραφεις ολα εσοδα εξοδα ,αλλα ανετος δεν εισαι

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, archer100 said:

Περιοδος χαριτος για 6 μηνες η 1 χρονο δεν ειναι κατι σπανιο στα στεγαστικα

Περίοδος χάριτος στην κυριολεξία δεν υπάρχει, αυτό που μπορεί να υπάρξει είναι έναρξη αποπληρωμής πιο αργότερα με την αντίστοιχη επιβάρυνση (δλδ να μεγαλώσει η δόση για τους ίδιους μήνες), αλλά κάτι τέτοιο είναι εξαιρετικά σπάνιο.

56 minutes ago, phanispal said:

Άμα κάνετε ζωάρα έτσι είναι.

Μάλλον έχεις λανθασμένη εντύπωση του τι σημαίνει ζωάρα ;)

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
49 minutes ago, phanispal said:

Άμα κάνετε ζωάρα έτσι είναι.

Ναι, ζωάρα κάνεις με 1700, κάθε Σάββατο πας Ρέμο με τη Μερσεντέ, όλοι το ξέρουν αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλα με την IMS (https://ims-fc.gr/) για το δάνειο που θες να πάρεις.

Δουλεύουν όλες τις τράπεζες, ξέρουν τις ιδιοτροπίες τους και με το προφίλ σου θα σε κατευθύνουν και θα σε καθοδηγήσουν σε αυτή που σου ταιριάζει καλύτερα.

Το θετικό είναι ότι δεν υπάρχει κανένα επιπλέον έξοδο για σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doomnx είπε

Περίμενα να δω αν θα το πει κανένας! Το σπίτι είναι στο όνομα ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΣΟΥ! Ούτε καν στο δικό σου! Πώς μπορείς να τρέχεις να πληρώνεις με τον ένα και μοναδικό μισθό που έχεις για κάτι που δεν σου ανήκει και ανά πάσα στιγμή μπορεί να σου πει φύγε; 

Και για να συνοψίσουμε το δάνειο ήταν να βγει στο όνομα της ΑΝΕΡΓΗΣ γυναίκας σου με εγγυητή εσένα. Σε κανένα ουράνιο και τόξο.

Μεταξύ μας. Αν το σπίτι είναι της γυναίκας, του άντρα, της μάνας του κλπ αν χωρίσουν, δεν παίζει ρόλο. Μένει η γυναίκα με το παιδί. 

58 λεπτά πριν, jimis_vts είπε

Εγώ πάλι θέλω μάλλον μαθήματα οικονομίας γιατί με 1500€ εισόδημα, νοίκι και παιδί είναι και άνετος. Εμείς με οικογενειακό 1700€ με δικό μας σπίτι και παιδί και άμα βγει και κάνα κέρατο κλαίμε. Δάνειο πάντως καλά κάνουν και δε σου δίνουν αυτά δεν είναι εισοδήματα για δάνεια. Για καμια δόση 50€ το μήνα για τηλεόραση ή ψυγείο ίσως...

Στη δουλειά μου υπάρχουν συνάδερφοι με οικογενειακό ανά μήνα 1000€ , 1500€, 3000€, 6000€ κλπ κλπ

Όλοι έχουν ένα κοινό. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ Κ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ.... Όποιον κ αν ρωτήσεις, πασχίζει να ζήσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greg4 είπε

Κάποιος γονιός σας δεν έχει σύνταξη; Το ιδανικό είναι να βάλεις και άλλον εγγυητή που να είναι στο δημόσιο.

Εγώ για να πάρω στεγαστικό έβαλα την μητέρα μου, συνταξιούχος δημοσίου...

Σιγα μην μπει κάποιος εγγυητής να τα βροντηξει αυτος που πηρε το δάνειο και να φανε οι τράπεζες τα σπιτι του εγγυητή, κάποτε μπορεί, σήμερα πρέπει να είσαι πολύ αγαθός για να κανεις τέτοια χοντράδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Macosj είπε

τι ζωάρα να κάνει? μόνο σε αγγλικά να το στείλει το παιδί και λίγο χαρτζιλίκι πάει το 400, σούπερ μάρκετ για να φάνε σαν άνθρωποι πλέον μια οικογένεια θέλει το λιγότερο 350, ένα αυτοκίνητο να έχει πάει το 250, λογαριασμοί κτλ. Ζωάρα κάνει κάποιος με οικογενειακό 3Κ+

 

10 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ναι, ζωάρα κάνεις με 1700, κάθε Σάββατο πας Ρέμο με τη Μερσεντέ, όλοι το ξέρουν αυτό.

 

20 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Μάλλον έχεις λανθασμένη εντύπωση του τι σημαίνει ζωάρα ;)

Έχετε δίκιο εν μέρει, γιατί παίζει ρόλο η ηλικία του παιδιού.

Αν είναι ας πούμε 5 ετών έχει αρκετά λιγότερα έξοδα σε σχέση με έναν έφηβο που θέλει φροντιστήρια, χαρτζιλίκια κ.λπ..

Αλλά για 5 ετών μια χαρά βγαίνεις αν έχεις δικό σου σπίτι.

Τώρα αν θες κάθε βδομάδα ταβέρνα, στο ενδιάμεσο delivery και βόλτες, ε θα ζοριστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

 

Στη δουλειά μου υπάρχουν συνάδερφοι με οικογενειακό ανά μήνα 1000€ , 1500€, 3000€, 6000€ κλπ κλπ

Όλοι έχουν ένα κοινό. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ Κ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ.... Όποιον κ αν ρωτήσεις, πασχίζει να ζήσει....

Σαφως και δεν συμφωνώ, υπαρχουν όρια για να ζεις καλα, τα παραπάνω αν παίρνεις και κλαίγεται ειναι απλα για να κλαίγεσαι, και ο ελον κλαίγεται που έπεσαν οι μετοχές του Χ😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...