Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Rebirth [PS5]


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, fauci said:

Μεχρι να βγει το patch , δοκίμασε κανεις να γυρισει την κονσολα σε 1440p που λεει το video πιο πάνω?

Στα σχολια πανηγυρίζουν οτι εφυγε η θολουρα χωρις να χασουν σε ευκρινεια.

Το ίδιο χάλι μου φάνηκε σε 1440p mode (LG G3 65"). Αν υπάρχει όντως διαφορά εγώ προσωπικά δεν μπόρεσα να την αντιληφθώ.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν στρώνει με την καμία. Είναι σαν να μην βάζεις γυαλιά. Τελοσπαντων, θα το παρκάρω στην άκρη να το παίξω αργότερα μπας και παίξω την εμπειρία στο καλύτερο δυνατόν. Έχω έτσι και αλλιώς και άλλα μεγάλα παιχνίδια να παιχτούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Αυτό δεν στρώνει με την καμία. Είναι σαν να μην βάζεις γυαλιά. Τελοσπαντων, θα το παρκάρω στην άκρη να το παίξω αργότερα μπας και παίξω την εμπειρία στο καλύτερο δυνατόν. Έχω έτσι και αλλιώς και άλλα μεγάλα παιχνίδια να παιχτούν. 

Δε γίνεται να σταματήσεις τώρα. 😁

Το παίζεις για το πλατίνιασμα όταν πατσαριστεί.

Spoiler

Άντε κάνε την κίνηση λέμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Δε γίνεται να σταματήσεις τώρα. 😁

Το παίζεις για το πλατίνιασμα όταν πατσαριστεί.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Άντε κάνε την κίνηση λέμε.

 

Αυτό για την πλατίνα που είπες μεγάλο αγκάθι. Όταν είδα τί πρέπει να κάνεις στο πιάνο 🎹 έκλαψα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Αυτό για την πλατίνα που είπες μεγάλο αγκάθι. Όταν είδα τί πρέπει να κάνεις στο πιάνο 🎹 έκλαψα...

Για αυτό σου λέω. Πάμε να τελειώσουμε την υπερπαιχνιδάρα όπως είναι και στο δεύτερο playthrough με εμπειρία πάμε για το ρεκόρ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Square Enix έχει από τις πιο κακοσχεδιασμένες πλατίνες, το ακριβώς αντίθετο από τα 1st party exclusives της Sony.

Ούτε καν που θα ασχοληθώ προσωπικά, καλή τύχη και γερά νεύρα σε όποιον προσπαθήσει.

Στα του παιχνιδιού, αν και είμαι μόλις στο Chapter 2 νωρίς με τα chocobo, παίζω προς το παρόν στα 30fps και οπτικά είναι ωραίο το παιχνίδι.

Η μουσική πολύ καλή, όπως και τοο voice acting(ιαπωνικά).

Το σύστημα μάχης όπως και στο πρώτο παιχνίδι, πιστεύω ότι πιο πολύ ταιριάζει στο FF16 που στην ουσία έχεις τον πλήρη έλεγχο 1 χαρακτήρα, παρά στο 7. Δεν είναι το χάλι του XV, αλλά το turn based ήταν πολύ καλύτερο στον έλεγχο όλης της ομάδας.

Πολύ θετικό ότι με το καλημέρα βλέπεις mini games, και γενικά φαίνεται να έχει μπόλικο περιεχόμενο, και ποικιλία στα πάντα.

Ειδωμεν μέχρι το τέλος.

--

Ξέχασα να προσθέσω για τα περί 30 και 60fps, ότι όντως υπάρχει μια θολούρα στα 60, που δεν φαίνεται τόσο στην αρχή, όσο αργότερα με την ομάδα στο Kalm, ακόμα και στο αρχικό μενού που βλέπεις το πάρτι.

Επίσης θα πρότεινα σε όποιον ξεκίνησει το παιχνίδι, να αποφασίσει από την αρχή σε τι mode θα ξεκινήσει.

Τα 30fps αν τα βάλεις με το καλημέρα, που έχει και πολλά cutscenes συνηθίζονται. Αν όμως κάνεις εναλλαγή μεταξύ 30 και 60, την νιώθεις την διαφορά με το καλημέρα και ξενερώνεις.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε OLED και με το "καλημέρα" να βάλεις 30, στο καλησπέρα θα αλλάξεις σε 60.

Προσωπικά το 30αρι στην TV μου, φαίνεται ένα stuttery mess. Σε LCD μπορεί να είναι καλύτερα τα πράγματα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Performance mode γιατι και εγω ειχα θεμα με επιασε πονοκεφαλος και αναρωτιωμουν αν ειναι η πρεσβυωπια που ζοριζομαι τοσο ....

Συμφωνώ απόλυτα. Δοκίμασα Graphics mode, όντως αναβαθμίζονται τα γραφικά αλλά δεν παλεύεται με τίποτα. Performance και θολούρα και τέλος.

 

Στις 8/3/2024 στις 1:52 ΠΜ, Fulgore είπε

Η Square Enix έχει από τις πιο κακοσχεδιασμένες πλατίνες, το ακριβώς αντίθετο από τα 1st party exclusives της Sony.

Ούτε καν που θα ασχοληθώ προσωπικά, καλή τύχη και γερά νεύρα σε όποιον προσπαθήσει.

Στα του παιχνιδιού, αν και είμαι μόλις στο Chapter 2 νωρίς με τα chocobo, παίζω προς το παρόν στα 30fps και οπτικά είναι ωραίο το παιχνίδι.

Η μουσική πολύ καλή, όπως και τοο voice acting(ιαπωνικά).

Το σύστημα μάχης όπως και στο πρώτο παιχνίδι, πιστεύω ότι πιο πολύ ταιριάζει στο FF16 που στην ουσία έχεις τον πλήρη έλεγχο 1 χαρακτήρα, παρά στο 7. Δεν είναι το χάλι του XV, αλλά το turn based ήταν πολύ καλύτερο στον έλεγχο όλης της ομάδας.

Πολύ θετικό ότι με το καλημέρα βλέπεις mini games, και γενικά φαίνεται να έχει μπόλικο περιεχόμενο, και ποικιλία στα πάντα.

Ειδωμεν μέχρι το τέλος.

--

Ξέχασα να προσθέσω για τα περί 30 και 60fps, ότι όντως υπάρχει μια θολούρα στα 60, που δεν φαίνεται τόσο στην αρχή, όσο αργότερα με την ομάδα στο Kalm, ακόμα και στο αρχικό μενού που βλέπεις το πάρτι.

Επίσης θα πρότεινα σε όποιον ξεκίνησει το παιχνίδι, να αποφασίσει από την αρχή σε τι mode θα ξεκινήσει.

Τα 30fps αν τα βάλεις με το καλημέρα, που έχει και πολλά cutscenes συνηθίζονται. Αν όμως κάνεις εναλλαγή μεταξύ 30 και 60, την νιώθεις την διαφορά με το καλημέρα και ξενερώνεις.

Αν ξεκινήσεις στο performance μετά δεν είναι εύκολο να αλλάξεις.

FINAL FANTASY VII REBIRTH developer messages

FINAL FANTASY VII REBIRTH developer messages | Square Enix Blog (square-enix-games.com)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συνεχίζω δυναμικά με 30αρι! Adaptability, perseverance, victory!! 😄

Και το quality mode έχει θεματάκια με κάποια textures που αργούν να φορτώσουν πάντως. Σχετικά σπάνια.

Συνεχίζω να απολαμβάνω το παιχνίδι πάντως.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξεκίνησα με 30ρι, αλλά στα μέσα του παιχνιδιού λόγω κάποιων mini games το γύρισα σε 60ρι και έμεινα σε αυτό.

Οσο για το ίδιο το παιχνιδι, είμαι κοντά στο Chapter 9 και το απολαμβάνω πάρα πολύ το παιχνίδι(έχω αφήσει τα side quests και προχωράω το main story).

Καμία σχέση με το πρώτο μέρος.

Πάρα πολλά mini games(το πιάνο και στο gym τα χειρότερα), πολύ ωραία εναλλαγή περιοχών, πολύ καλύτερο character development ειδικά στην Yuffie και πολύ ωραία μουσική.

Μονο στο κομμάτι του Zack έχω ένα μικρό ερωτηματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Εγώ ξεκίνησα με 30ρι, αλλά στα μέσα του παιχνιδιού λόγω κάποιων mini games το γύρισα σε 60ρι και έμεινα σε αυτό.

Οσο για το ίδιο το παιχνιδι, είμαι κοντά στο Chapter 9 και το απολαμβάνω πάρα πολύ το παιχνίδι(έχω αφήσει τα side quests και προχωράω το main story).

Καμία σχέση με το πρώτο μέρος.

Πάρα πολλά mini games(το πιάνο και στο gym τα χειρότερα), πολύ ωραία εναλλαγή περιοχών, πολύ καλύτερο character development ειδικά στην Yuffie και πολύ ωραία μουσική.

Μονο στο κομμάτι του Zack έχω ένα μικρό ερωτηματικό.

Φλερτάρω έντονα με το να παρατήσω όλη την εξερεύνηση και τα side quests και να το παω ευθεία γιατί έρχονται Dragon's Dogma 2 και Rise of the Ronin και δε ξέρω αν θέλω να φάω 1,5 μήνα στο παιχνίδι με βάση τις ώρες που παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παράτησα προς το παρόν θεωρώντας το προβληματικό για αυτά που έχω κριτήριο, μέχρι να φτιάξει και πήγα να ασχοληθώ με Helldivers 2 και έφαγα άλλη χλαπατσα και από εκεί με ΠΑΛΙ προβληματικό παιχνίδι. Γκαντεμια, μπρος γκρεμός πίσω ρέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Φλερτάρω έντονα με το να παρατήσω όλη την εξερεύνηση και τα side quests και να το παω ευθεία γιατί έρχονται Dragon's Dogma 2 και Rise of the Ronin και δε ξέρω αν θέλω να φάω 1,5 μήνα στο παιχνίδι με βάση τις ώρες που παίζω.

Θα σου πρότεινα να προχωρούσες μέχρι και το Chapter 13, και εκεί μετά να έκανες ότι ήθελες απο πλευράς side quest/explore, που λογικά είναι στα τελευταία chapters πριν το τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...