Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Rebirth [PS5]


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Εχει δει κανείς κίνηση για ετοιμασίας αποστολής των προπαραγγελιών ;

Το public ειπε οτι ειναι προς τιμολογηση η δικια μου (deluxe). Λογικα αυριο θα σταλει για παραλαβη day 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2024 στις 12:33 ΜΜ, Armoral είπε

Από ότι φαίνεται έχουν κάνει επικά πράγματα. Έφυγε προπαραγγελία στο Πλαίσιο. Public λέει στο φέρνει σπίτι στις 28/2. Το Πλαίσιο δε λέει. Το σκέφτομαι να αλλάξω σε Public.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

αλλά δεν ξέρω αν θέλω να το δω μέχρι το τέλος. Πάλι.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Μόλις επέστρεψα με άδεια χέρια στο σπίτι από τα Public. Είχα κάνει προπαραγγελια το Rebirth, μου έστειλαν μήνυμα σήμερα το πρωί να πάω να παραλάβω από το κατάστημα που είχα δηλώσει και όταν πήγα εκεί μου είπαν ότι δεν μπορώ να το έχω σήμερα γιατί η επίσημη κυκλοφορία του είναι στις 29/02 .

Κάνω κάτι λάθος εγώ ή μου λένε μπαρουφες. Έχω παραλάβει από άλλα καταστήματα με προπαραγγελια πριν πάρουν όλοι. Επέλεξα το Public σαν τελευταία επιλογή μιας και δεν το βρήκα πουθενά αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, Tifa_LockHeart said:

Μόλις επέστρεψα με άδεια χέρια στο σπίτι από τα Public. Είχα κάνει προπαραγγελια το Rebirth, μου έστειλαν μήνυμα σήμερα το πρωί να πάω να παραλάβω από το κατάστημα που είχα δηλώσει και όταν πήγα εκεί μου είπαν ότι δεν μπορώ να το έχω σήμερα γιατί η επίσημη κυκλοφορία του είναι στις 29/02 .

Καλά σου έστειλαν μήνυμα να παραλάβεις, πήγες εκεί και δέχτηκες να φύγεις με άδεια χέρια;

Έπρεπε να τους κάνεις ιστορία, να τους έλεγες ότι έδωσες 10 ευρώ σε βενζίνες και διόδια προκειμένου να παραλάβεις και ότι απαιτείς επιτόπου αυτό που οι ίδιοι σου είπαν να έρθεις να παραλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Καλά σου έστειλαν μήνυμα να παραλάβεις, πήγες εκεί και δέχτηκες να φύγεις με άδεια χέρια;

Έπρεπε να τους κάνεις ιστορία, να τους έλεγες ότι έδωσες 10 ευρώ σε βενζίνες και διόδια προκειμένου να παραλάβεις και ότι απαιτείς επιτόπου αυτό που οι ίδιοι σου είπαν να έρθεις να παραλάβεις.

Βρε στην τελική με έβγαλαν έξω με τον σεκιούριτι γιατί έχασα την ψυχραιμία μου. Δήθεν λέει είναι αυτοματοποιημένο μήνυμα ότι το έχουν στις αποθήκες και θα είναι διαθέσιμο ταυτόχρονα σε όλους αύριο 29/02 από τις 09.00 που ανοίγουν. 

Εγώ τους έδειξα στο μήνυμα που έγραφε ότι μπορώ να παραλάβω από σήμερα και για τις επόμενες πέντε μέρες, αλλά εκείνος επέμενε να μου απαντάει αυτοματοποιημένα ότι δεν μπορώ να παραλάβω προτού κυκλοφορήσει το παιχνίδι παγκόσμια στην ημερομηνία που έχει τεθεί, δηλαδή στις 29/02. 

Γιατί νομίζω ότι έχω παραλάβει στο παρελθόν προπαραγγελια πριν κυκλοφορήσει μαζικά ένα παιχνίδι. Τόσο λάθος θυμάμαι?

Έχει παραλάβει κανείς σήμερα?

Μόλις τώρα, Tifa_LockHeart είπε

Βρε στην τελική με έβγαλαν έξω με τον σεκιούριτι γιατί έχασα την ψυχραιμία μου. Δήθεν λέει είναι αυτοματοποιημένο μήνυμα ότι το έχουν στις αποθήκες και θα είναι διαθέσιμο ταυτόχρονα σε όλους αύριο 29/02 από τις 09.00 που ανοίγουν. 

Εγώ τους έδειξα στο μήνυμα που έγραφε ότι μπορώ να παραλάβω από σήμερα και για τις επόμενες πέντε μέρες, αλλά εκείνος επέμενε να μου απαντάει αυτοματοποιημένα ότι δεν μπορώ να παραλάβω προτού κυκλοφορήσει το παιχνίδι παγκόσμια στην ημερομηνία που έχει τεθεί, δηλαδή στις 29/02. 

Γιατί νομίζω ότι έχω παραλάβει στο παρελθόν προπαραγγελια πριν κυκλοφορήσει μαζικά ένα παιχνίδι. Τόσο λάθος θυμάμαι?

Έχει παραλάβει κανείς σήμερα?

Στην ουσία ήταν ένα μήνυμα αυτοματοποιημένο με παραπλανητική και ψευδής ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Βρε στην τελική με έβγαλαν έξω με τον σεκιούριτι γιατί έχασα την ψυχραιμία μου. Δήθεν λέει είναι αυτοματοποιημένο μήνυμα ότι το έχουν στις αποθήκες και θα είναι διαθέσιμο ταυτόχρονα σε όλους αύριο 29/02 από τις 09.00 που ανοίγουν. 

Εγώ τους έδειξα στο μήνυμα που έγραφε ότι μπορώ να παραλάβω από σήμερα και για τις επόμενες πέντε μέρες, αλλά εκείνος επέμενε να μου απαντάει αυτοματοποιημένα ότι δεν μπορώ να παραλάβω προτού κυκλοφορήσει το παιχνίδι παγκόσμια στην ημερομηνία που έχει τεθεί, δηλαδή στις 29/02. 

Γιατί νομίζω ότι έχω παραλάβει στο παρελθόν προπαραγγελια πριν κυκλοφορήσει μαζικά ένα παιχνίδι. Τόσο λάθος θυμάμαι?

Έχει παραλάβει κανείς σήμερα?

Στην ουσία ήταν ένα μήνυμα αυτοματοποιημένο με παραπλανητική και ψευδής ενημέρωση.

Το σωστό αυτό είναι, να παραλάβουμε αύριο. Άλλο που το Public όντως έλεγε ότι θα παραδώσει στις 28/2. Το είχα δει το μήνυμα για αυτό και έκανα και σχετική αναφορά στην ανάρτηση.  Το θέμα είναι ότι στο Πλαίσιο δεν έχουν ενημέρωση ακόμη και φοβάμαι ότι θα μείνουμε με άδεια χέρια αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Armoral είπε

Το σωστό αυτό είναι, να παραλάβουμε αύριο. Άλλο που το Public όντως έλεγε ότι θα παραδώσει στις 28/2. Το είχα δει το μήνυμα για αυτό και έκανα και σχετική αναφορά στην ανάρτηση.  Το θέμα είναι ότι στο Πλαίσιο δεν έχουν ενημέρωση ακόμη και φοβάμαι ότι θα μείνουμε με άδεια χέρια αύριο.

Μακάρι να είναι το σωστό να παραλάβουμε αύριο και ας έκανα δρομολόγιο να πάω και να γυρίσω με άδεια χέρια. Αλλά δεν παύει το μήνυμα του Public να ήταν ένα τελείως παραπλανητικό και ανούσιο μήνυμα, μιας και μου έλεγε κάτι το οποίο δεν ίσχυε καθόλου. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι θα πάω αύριο και θα μου πουν ότι δεν έμεινε κάποιο κομμάτι για εμένα και δόθηκαν ήδη όλα σε άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Μακάρι να είναι το σωστό να παραλάβουμε αύριο και ας έκανα δρομολόγιο να πάω και να γυρίσω με άδεια χέρια. Αλλά δεν παύει το μήνυμα του Public να ήταν ένα τελείως παραπλανητικό και ανούσιο μήνυμα, μιας και μου έλεγε κάτι το οποίο δεν ίσχυε καθόλου. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι θα πάω αύριο και θα μου πουν ότι δεν έμεινε κάποιο κομμάτι για εμένα και δόθηκαν ήδη όλα σε άλλους.

Μα έλεγε σου λέω ξεκάθαρα παράδοση 28.2 

Μη σου πω ότι όσοι έβαλαν παράδοση σπίτι ίσως και να παρέλαβαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tifa_LockHeart είπε

ή μου λένε μπαρουφες

Ισχύει γενικά, το ίδιο έχει τύχει εξωτερικό σε μεγάλες αλυσίδες. Το σύστημα δεν αφήνει να σκαναρει το παιχνίδι νωρίτερα από την ημέρα κυκλοφορίας, και ας υπάρχει στα ράφια. Το ότι παρέλαβες από αλλά καταστήματα νωρίτερα, ίσως να αφορά μικρότερα με απλές αποδείξεις. 

Εμένα μου ήρθε μήνυμα ότι είναι έτοιμη να σταλεί με κουριερ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Armoral said:

Το σωστό αυτό είναι, να παραλάβουμε αύριο.

Όχι, το σωστό είναι να παραλάβει όποτε του πει ο πωλητής «πέρνα να το πάρεις». Αυτή την στιγμή έχω πάνω από 10 προπαραγγελίες ανοιχτές σε διάφορα καταστήματα, για διαφορετικά games. Στα περισσότερα δεν θυμάμαι όχι απλά ημερομηνίες κυκλοφορίας, ούτε καν σε ποια καταστήματα τις έχω βάλει. Μόλις μου στείλουν μέιλ ή μήνυμα για παραλαβή, απλά πηγαίνω και παραλαμβάνω.

Αν μου τύχει ποτέ να με τρέξουν τζάμπα, προσωπικά θα κάνω καταγγελία. Δεν μου έχει τύχει για την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όχι, το σωστό είναι να παραλάβει όποτε του πει ο πωλητής «πέρνα να το πάρεις». Αυτή την στιγμή έχω πάνω από 10 προπαραγγελίες ανοιχτές σε διάφορα καταστήματα, για διαφορετικά games. Στα περισσότερα δεν θυμάμαι όχι απλά ημερομηνίες κυκλοφορίας, ούτε καν σε ποια καταστήματα τις έχω βάλει. Μόλις μου στείλουν μέιλ ή μήνυμα για παραλαβή, απλά πηγαίνω και παραλαμβάνω.

Αν μου τύχει ποτέ να με τρέξουν τζάμπα, προσωπικά θα κάνω καταγγελία. Δεν μου έχει τύχει για την ώρα.

Το σωστό για τη Square Enix λέω ποιο είναι. Αύριο κυκλοφορεί το παιχνίδι, σωστά έπραξε ο πωλητής/υπεύθυνος του καταστήματος.

Εδώ συμφωνούμε όμως ότι πρώτα του έταξαν παράδοση 28/2 και δεύτερον ότι τον έτρεξαν με το μήνυμα, αυτοματοποιημένο ή μη δεν έχει σημασία, δεν έπρεπε να έχει πάει.

2 ώρες πριν, Tifa_LockHeart είπε

Μακάρι να είναι το σωστό να παραλάβουμε αύριο και ας έκανα δρομολόγιο να πάω και να γυρίσω με άδεια χέρια. Αλλά δεν παύει το μήνυμα του Public να ήταν ένα τελείως παραπλανητικό και ανούσιο μήνυμα, μιας και μου έλεγε κάτι το οποίο δεν ίσχυε καθόλου. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι θα πάω αύριο και θα μου πουν ότι δεν έμεινε κάποιο κομμάτι για εμένα και δόθηκαν ήδη όλα σε άλλους.

Τους είπες ότι πρωταγωνιστείς στο παιχνίδι; 😁

  • Like 3
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Πλαίσιο μου είπαν ότι θα αργήσουν μια μέρα να παραλάβουν. Όσοι είναι επαρχία από Δευτέρα και μετά θα παραλάβουν.

Απογοήτευση το Πλαίσιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σωστό θα ήταν ο πωλητής αφού έτρεξε τσάμπα τον συμφορουμίτη στο κατάστημα για δικό τους λάθος, είτε να έδιναν το παιχνίδι νωρίτερα, είτε να έδιναν στον συμφορουμίτη για την ταλαιπωρία κάτι, ξέρω γω κανένα κουπόνι, κανένα μικρό δώρο κλπ.

Το public βασικά είναι και αλλού λάθος.

Εδώ και ημέρες, στην πλατφόρμα του bestprice εμφανίζει το παιχνίδι άμεσα διαθέσιμο, που είναι παραπλανητικό, γιατί ότας μπαίνεις στο κατάστημα βλέπεις το από κάτω

image.png.a5662e0420273688404c9e580ae6425e.png

image.png.a38bff15840fe56e842496c9dfe6bdc2.png

 

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Ισχύει γενικά, το ίδιο έχει τύχει εξωτερικό σε μεγάλες αλυσίδες. Το σύστημα δεν αφήνει να σκαναρει το παιχνίδι νωρίτερα από την ημέρα κυκλοφορίας, και ας υπάρχει στα ράφια.

Σωστός

image.png.edd46c8c9de9498b829004835cfd17d5.png

Σε άλλα νέα, όσοι πάνε για 100%, θα τραβήξουν ζόρια όπως φαίνεται

https://www.powerpyx.com/final-fantasy-7-vii-rebirth-trophy-guide-roadmap/

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Από Πλαίσιο μου είπαν ότι θα αργήσουν μια μέρα να παραλάβουν. Όσοι είναι επαρχία από Δευτέρα και μετά θα παραλάβουν.

Απογοήτευση το Πλαίσιο!

Το έχω γράψει και στο τοπικ των συλλεκτικών. Το πλαίσιο για κάποιο λόγο στέλνει day 1 τις παραγγελίες, ενώ το Public -1.

5 ώρες πριν, Armoral είπε

Ο Κωτσόβολος έχει τη Deluxe διαθέσιμη αλλά για τις 6 του μηνός σε κατάστημα αλλιώς με 10 ευρώ μεταφορικά σπίτι σε 2-3 ημέρες.

"χαίρομαι" που φαίνεται έτσι και σε άλλον με τα μεταφορικά γτ χθες που τους έστειλα μήνυμα, μου λένε να καθαρίσω cookies κτλ, το οποίο και ήξερα ότι δεν έφταιγε. Οπότε και για κάτι τέτοιους λόγους μεταφορικών, δεν έχω πάρει από Κωτσο κάτι για να έχω εικόνα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το έχω γράψει και στο τοπικ των συλλεκτικών. Το πλαίσιο για κάποιο λόγο στέλνει day 1 τις παραγγελίες, ενώ το Public -1.

"χαίρομαι" που φαίνεται έτσι και σε άλλον με τα μεταφορικά γτ χθες που τους έστειλα μήνυμα, μου λένε να καθαρίσω cookies κτλ, το οποίο και ήξερα ότι δεν έφταιγε. Οπότε και για κάτι τέτοιους λόγους μεταφορικών, δεν έχω πάρει από Κωτσο κάτι για να έχω εικόνα 

Αυτοί θα χάσουν. Και οι δύο. Ζήτησα παράδοση Deluxe σε κατάστημα και μου λέει 6 του μηνός. Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...