Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Rebirth [PS5]


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

 

Μόλις παρέλαβα το παιχνίδι από You. Αφαντο το Steelbook από το δέμα. Αγαπάμε Ελληνικές αλυσίδες.

Αχα... Classic You. Ενημέρωσέ τους άμεσα για να στο στείλουν και αν δεν, απλά τους το στέλνεις πίσω σε περίπτωση που δεν το θέλεις. Μου έχει συμβεί και σε μένα πάρα πολλές φορές και έπρεπε κάθε φορά να επικοινωνώ μαζί τους όχι μόνο για το ότι δεν μου τα έστελναν αλλά και γιατί κάποιες φορές ερχόντουσαν χτυπημένα παντού χωρίς καλή προστασία. Έχουν γίνει κουραστικοί αυτοί που δεν προσέχουν. 

Εγώ ευτυχώς βρήκα και πήρα τα τελευταία 3 steelbooks σκέτα από εξωτερικό αν και ήταν τσιμπημένες οι τιμές λόγω και των μεταφορικών μέσα οπότε τώρα θα περιμένω να μου έρθουν. Μακάρι να έρθουν σε καλή κατάσταση  Αν ενδιαφέρεται κάποιος θα δω αν μπορώ να το δώσω.

Να ρίχνετε καμιά φορά ματιά που και που σε διάφορα μαγαζιά.. Μου έχει τύχει στο You πχ να βάζουν ξανά steelbooks μετά από λίγο καιρό.

Περιμένω πως και πως και την deluxe edition για να παίξω κάποια στιγμή και το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

58 λεπτά πριν, L-Griever είπε

 

Το θέμα είναι ότι ούτε τον κωδικό για το dlc έχουν στείλει, ούτε κάποια ενημέρωση του τύπου'' θα το στείλουμε άλλη μέρα''.

Και το χειρότερο όλων είναι ότι δεν μπορώ να παίξω τώρα το ΣΚ, για το ενδεχόμενο επιστροφής.

Αν πέσει άκυρο, λόγω ξενέρας, θα το πάρω το παιχνίδι αργότερα από αγγελία αν είναι σε χαμηλότερη τιμή να τελειώνει.

Τέλος πάντων απλά προσθέτω αυτό στην πιο πίσω κουβέντα περι steelbook και παραλαβών και αφήνω τα υπόλοιπα παιδιά να γράψουν για το ίδιο το παιχνίδι.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν κατάλαβα, με Preorder την deluxe edition από Public έπρεπε να έχουμε πάρει και κάτι ακόμα; Εγώ δεν πήρα ούτε κωδικό, ούτε τίποτα πέρα από το ίδιο το πακέτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ωχ, είναι ακόμα χάλι το performance mode? Μη μου λέτε τέτοια, γιατί παίζω σε 2Κ οθόνη και είναι αρκετά εκνευριστικα τα 30fps του graphics mode, πόσο δε μάλλον αν δεν μπορείς να δεις την πλήρη ανάλυση.

Στο demo ήταν χάλια το performance mode παντως, νόμιζα ότι έπαιζα παιχνίδι 6ετιας και βάλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα να κάνω λίγο grinding για level-up μέχρι να έρθει το patch για να προχωρήσω, αλλά βλέπω ότι (τουλάχιστον γύρω από το Kalm) δεν υπάρχουν πολλοί εχθροί στο χάρτη. Βασικά ψάχνω να τους βρω κιόλας. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Έλεγα να κάνω λίγο grinding για level-up μέχρι να έρθει το patch για να προχωρήσω, αλλά βλέπω ότι (τουλάχιστον γύρω από το Kalm) δεν υπάρχουν πολλοί εχθροί στο χάρτη. Βασικά ψάχνω να τους βρω κιόλας. 

Νομίζω το grind θα έρθει πιο μετά μέσα από τα combat missions που είναι repeatable.

Προχωρώντας λίγο παραπάνω βλέπω "ξανακλείνει" το παιχνίδι οπότε υπάρχει σαν σενάριο να ακολουθεί τη λογική του 1ου part με linear chapters και ανάμεσά τους μερικά open-world chapters (σαν τα town chapters του part 1). Αν ισχύει αυτό τότε παίρνω πίσω εν μέρη τη προηγούμενη αρνητική κριτική μου όχι επειδή δεν θα ισχύουν αυτά που ανέφερα αλλά επειδή θα έχουν μικρότερη βαρύτητα-επαναλειψιμότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, kax54638 είπε

Τελικά δεν κατάλαβα, με Preorder την deluxe edition από Public έπρεπε να έχουμε πάρει και κάτι ακόμα; Εγώ δεν πήρα ούτε κωδικό, ούτε τίποτα πέρα από το ίδιο το πακέτο. 

Εχει αναφερθεί στην προηγούμενη σελίδα.

5 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Ωχ, είναι ακόμα χάλι το performance mode? Μη μου λέτε τέτοια, γιατί παίζω σε 2Κ οθόνη και είναι αρκετά εκνευριστικα τα 30fps του graphics mode, πόσο δε μάλλον αν δεν μπορείς να δεις την πλήρη ανάλυση.

Στο demo ήταν χάλια το performance mode παντως, νόμιζα ότι έπαιζα παιχνίδι 6ετιας και βάλε...

Θα σου πρότεινα να κάνεις λίγη υπομονή αν δεν το έχεις αγοράσει ήδη το παιχνίδι, μέχρι να βγει το συγκεκριμένο patch.

Εγώ θα το ξεκινήσω και αν δω και με ενοχλούν και τα 2 modes πολύ, θα περιμένω λίγο για το update.

Στις 2/3/2024 στις 9:55 ΜΜ, L-Griever είπε

Αχα... Classic You. Ενημέρωσέ τους άμεσα για να στο στείλουν και αν δεν, απλά τους το στέλνεις πίσω σε περίπτωση που δεν το θέλεις.

Για να είμαι σωστός απέναντι στο You, Δευτέρα πρωι πρωί με ενημέρωσαν ότι θα το στείλουν(και ειδα και ειδοποίηση για αποστολή με τυπική χρέωση 1 λεπτό). Και τον κωδικό για το Dlc στείλανε.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, kax54638 είπε

Τελικά δεν κατάλαβα, με Preorder την deluxe edition από Public έπρεπε να έχουμε πάρει και κάτι ακόμα; Εγώ δεν πήρα ούτε κωδικό, ούτε τίποτα πέρα από το ίδιο το πακέτο. 

Συνήθως καμιά φορά βρίσκεται μέσα στο κουτί του που συνοδεύει τα discs. Αν κατάλαβα καλά το preorder code αφορά το Midgar Bangle accessory. Αν δεν το έχεις λάβει, επικοινώνησε με το public για να στο δώσουν εφόσον έχεις κάνει την αγορά πριν την ημερομηνία κυκλοφορίας. Βέβαια στο παιχνίδι υπάρχουν προφανώς καλύτερα accessories. Τα μόνα καλά ήταν ίσως τα summons αλλά κλειδωμένα φυσικά για το collector's edition μόνο κάτι που θεωρώ ότι είναι απαράδεκτη τακτική από τη μεριά της Square Enix δηλαδή να μην τα βάζει μέσα στο παιχνίδι και να στα πουλά ως DLC codes. Πάνε οι καλοί καιροί που τα είχαμε ολοκληρωμένα παιχνίδια και όχι με DLCS....

47 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για να είμαι σωστός απέναντι στο You, Δευτέρα πρωι πρωί με ενημέρωσαν ότι θα το στείλουν(και ειδα και ειδοποίηση για αποστολή με τυπική χρέωση 1 λεπτό). Και τον κωδικό για το Dlc στείλανε.

Χαίρομαι που θα στα δώσουν. Εσύ επικοινώνησες ή αυτοί; Άντε με το καλό να τα πάρεις :)

Μια σημείωση μόνο, όταν πάρεις το steelbook έλεγξέ το γιατί αυτοί δεν βάζουν καλή προστασία και έρχεται στις περισσότερες φορές χτυπημένο ή με γρατσουνιές. Αν ναι, τους το λες για να στο αλλάξουν. Αν δεν σε ενδιαφέρει αυτό τότε το προσπερνάς και το κρατάς.

--------

Παρεμπιπτόντως, από ότι έχω δει παιδιά είναι ότι αν έχουμε save από το Remake Intergrade, παίρνουμε δυο summons Leviathan και Ramuh (αν υπάρχει save και από την Yuffie).

Επεξ/σία από L-Griever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, L-Griever είπε

Παρεμπιπτόντως, από ότι έχω δει παιδιά είναι ότι αν έχουμε save από το Remake Intergrade, παίρνουμε δυο summons Leviathan και Ramuh (αν υπάρχει save και από την Yuffie).

Εγώ τους έστειλα επιτόπου το Σάββατο βραδυ μόλις παρέλαβα(acs box), βέβαια αυτοί ήταν κλειστά λόγω ΣΚ. Απλά το αναφέρω γιατί Δευτέρα πρωί μου ήρθε επιτόπου αριθμός αποστολής όπως και ο κωδικός για το Accessory, πολύ θετική και γρήγορη εικόνα για Ελληνικά δεδομένα(από Public έχω περιμένει 1 μήνα για pre order bonus).

Για τα κλειδωμένα summons, καλώς ή κακώς μιλάμε για remake που η εταιρεία το χωρισε σε 3 παιχνιδια(αρμεγμα). Ας είναι το παιχνίδι συνολικά πολύ καλό , και χαλάλι αυτό. Πιο πολύ θα με χαλάσει αν βγάλουν αργότερα story dlc επι πληρωμή οπως στο πρώτο παιχνίδι με την Yuffie.

Τέλος για την θολούρα που αναφέρθηκε πιο πίσω, θα το ξεκινήσω το παιχνίδι και αν δω ότι δεν παλεύεται, θα περιμένω και εγώ το patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι να 'ναι το public. Παρόλο που το είχα προπαραγγειλει (αλλά όχι προπληρώσει), επειδή πλήρωσα στο ταμείο χρησιμοποιώντας και ένα εκπτωτικό κουπόνι που είχα από προηγούμενη αγορά , ακύρωσαν την προπαραγγελια και το πέρασαν σαν κανονική αγορά γιατί τα κουπόνια δεν χρησιμοποιούνται σε προπαραγγελια και ετσί δεν δίνουν preorder bonus. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παρήγγειλα από Πλαίσιο, δε μου έστειλαν το παιχνίδι την πρώτη μέρα, τους κάλεσα εγκαίρως και ακύρωσα την παραγγελία, τους ενημέρωσα σχετικά αφού με ρώτησαν το γιατί, αλλά το email με τον κωδικό τον έστειλαν. Τώρα αυτοματοποιημένα, το έκαναν γιατί καθυστέρησαν, δε γνωρίζω.

Πάντως αυτά τα Queen's Blood και το Fort Condor τι κόλλημα. Σε μία άλλη εποχή θα μπορούσαν να σταθούν και σαν παιχνίδια μόνα τους.

Ξεκίνησα πάλι αφού είχα γράψει 17 ώρες ήδη και τελικά πολύ καλά έκανα αφού ολοκληρώνοντας τα πάντα σε μία περιοχή, η επόμενη γίνεται σημαντικά πιο βατή. Οπότε στο δεύτερο playthrough καθάρισα Grasslands και Junon και πάμε για την πόλη τώρα.

Η θολούρα είναι απίστευτη πάντως και στην 65άρα OLED και στη 42c2 που περίμενα να έχουν βελτίωση λόγω μεγέθους τα πράγματα και κάνω πως δεν τη βλέπω, επικεντρώνοντας το ενδιαφέρον μου μόνο στο παιχνίδι. Κρίμα γιατί έχει τις προδιαγραφές σαν τίτλος να είναι οπτικά πανέμορφος. Στο PC θα τον δούμε όπως πρέπει.

Στα 30 fps δε μπορώ να παίξω με τίποτα πλέον. Οπότε μόνο performance mode και όποτε το φτιάξουν. Αυτά τα ολίγα και θα πούμε κι άλλα, πρώτα ο Θεός όσο προχωράμε.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...