Προς το περιεχόμενο

Arctic cooling aios σε προσφορα απο το site της, απο 61 ευρω + 6 μεταφορικα


mitsos185

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, SeNNinhA said:

Tracking ID παιρνεις κατευθειαν με το που βαζεις παραγγελία γιατι το συστημα σε αυτες τις εταιρειες ειναι αυτοματο και τυπωνουν οι ιδιες τα παραστατικα και τα αυτοκολλητα των couriers online.

Αλλά αλλο το tracking και αλλο να εχει οντως παραληφθει απο την courier. 

Και η Amazon και πολλες πολλες αλλες το κανουν.

Παντως αφου η παραγγελια υπαρχει και υπαρχει και tracking το θεμα ειναι οτι θα παραλαβεις.

Καλό ειναι παντως να φαινεται και στον λογαριασμο σου στο συστημα τους για πιθανη μελλοντικη χρηση εγγυησης (ελπιζω να μην υπαρξει αναγκη)

Κοίτα πήρα και μια 2η για φίλο μου, δλδ μου έστειλε λεφτά και το αγόρασα εγώ από τον λογαριασμό μου, όχι δεν το δίνει αυτόματα, τουλάχιστον όχι τόσο άμεσα.
Το tracking id που μου δώσανε σε email κατόπιν της τηλεφωνικής επικοινωνίας(12:37 ήρθε το mail) είναι ήδη στο 3ο στάδιο από τα 5
image.png.d857e2d7d226f4b524f869219dfcb442.png

Ενώ το αυτόματο email με το tracking ID μου ήρθε αρκετές ώρες πιο μετά 

image.png.7144a9685e75864d36c9480cda03122d.png

Για την 2η που πήρα κατά τις 20:20 ακόμα δεν έχει έρθει τίποτα.

Τώρα για εγγύηση νομίζω μας καλύπτει η zegetron που είναι ο εισαγωγέας/αντιπρόσωπος τους στην Ελλάδα και είδα ότι έχει 6 χρόνια.
Υπάρχει μια ωραία πλατφόρμα που την λένε itflow, εγώ τα περνάω όλα εκεί μέσα, από που το αγόρασα, πόσο, πόσα χρόνια εγγύηση έχει και σε τι κατάσταση είναι τώρα.
Πχ για το δικό μου πρόβλημα με το UPS το έχω κάνει flag ότι είναι "out for repairs". Καλό είναι νομίζω να κρατάμε όλοι ένα τέτοιο αρχείο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 350
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 26/2/2024 στις 11:42 ΠΜ, just getting started είπε

Με ξενέρωσε λίγο που δεν έβγαλαν άσπρη χωρίς rgb, αλλά χτύπησα μια 280 λευκή, μιας και για να βάλω 360 θα πρέπει να βγάλω το hdd tray από το κουτί.

23 του μηνός βράδυ προς 24 την έστειλαν κιόλας. Να δούμε πότε θα έρθει.

Αφου τα RGB τα απενεργοποιεις εαν δεν τα θελεις. Ποιος ο λογος να βγαλουν διαφορετικο μοντελο? Στις μαυρες υπαρχει λογος γιατι εχουν και μαυρα φτερα οι ανεμιστηρες ενω στις μαυρες RGB εχουν διαφανα λευκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fortenick είπε

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κάποιο παιδί ποιες ειναι συμβατες με το corsair graphite 760t?

Eπίσης αξίζει η μετάβαση από noctua d15?

Ευχαριστω!

και εγω noctua d15 εχω και σκεφτομαι για την 360

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, konik είπε

Καλησπέρα,ισχύει αυτό που βλέπω δλδ τιμή +5.99 τα μεταφορικά? Ή θα παραγγείλω και θα έχω έξτρα χρεώσεις τελώνια κτλ ?

Οχι. Έτσι είναι. Από Γερμανία έρχονται και αυτά πληρώνεις στο check out

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, generalb31 είπε

Για δωστε λιγο απο τις γνωσεις σας/γνωμες σας.....εχω το phanteks p600s και τον 5800χ3d με μια nzxt x63.......να την αλλαξω με μια απο τις καινουριες freezer III?? Και αν ναι.....με ποια? Την 360 για πανω....η την 420 για μπροστα?

Αφου εχεις Z63 γιατι να πας σε αλλη? Τουμπανο ψυκτρα ειναι αν θελεις αλλαζεις τα ανεμιστηρια μονο αν σε ενοχλουν κατα τα αλλα ειναι απο τις καλυτερες AIO. Εχω την Χ62 6 χρονια ειμαι στον 7ο και απλα δεν νιωθει εχω αλλαξει μονο τα fans με τις arctic P14 και ειναι εξαιρετικη σε ολα και τελειως αθορυβη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Οχι. Έτσι είναι. Από Γερμανία έρχονται και αυτά πληρώνεις στο check out

Πολύ καλή προσφορά τότε οποία και να επιλέξουμε.Εχει καταλάβει κανεις αν οι σωλήνες πρέπει να είναι από αριστερά όπως φαίνονται στις φωτό η μπορεί να μπει και από δεξιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αφου εχεις Z63 γιατι να πας σε αλλη? Τουμπανο ψυκτρα ειναι αν θελεις αλλαζεις τα ανεμιστηρια μονο αν σε ενοχλουν κατα τα αλλα ειναι απο τις καλυτερες AIO. Εχω την Χ62 6 χρονια ειμαι στον 7ο και απλα δεν νιωθει εχω αλλαξει μονο τα fans με τις arctic P14 και ειναι εξαιρετικη σε ολα και τελειως αθορυβη.

Γενικά οι διαφορές που μπορεί να δείτε είναι και θα είναι μικρές.

Αυτή την στιγμή το botleneck είναι η επιφάνεια διεπαφής του τσιπ της CPU πρωτίστως με το μεταλλικό καπάκι του και δευτερετοντως με την ψήκτρα μας (air or water cooling).

Εάν αυτές δεν μεγαλώσουν η δυνατότητα ψύξης δεν μπορεί να αυξηθεί σημαντικά. Τα ψυγεία είναι ήδη υπερμεγέθη. Ακόμη και τα μονού ψυγείου είναι αρκετά για την πλειονότητα των επεξεργαστών.

Αλλά η αύξηση της επιφάνειας διεπαφής μπορεί να γίνει μόνο με νέα σχεδίαση του κελύφους των CPU chips.

Βελτίωση θα δείτε εάν ανοίξετε το εξωτερικό μεταλλικό καπάκι του CPU chip και βάλετε thermal paste και στην επαφή του chip με το καπάκι του εσωτερικά.

Θεωρώ απλα την αντλία της Artic πολύ καλή και πιο αντοχής πιθανά.

Μόλις τώρα, konik είπε

Πολύ καλή προσφορά τότε οποία και να επιλέξουμε.Εχει καταλάβει κανεις αν οι σωλήνες πρέπει να είναι από αριστερά όπως φαίνονται στις φωτό η μπορεί να μπει και από δεξιά?

Οπως θέλεις τα βάζεις τα ψυγεία

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχουμε κάνα μπούσουλα η 280αρα σε ποια κουτιά λευκά και μαύρα χωράει στο επάνω μέρος? Πχ χωράει σε td500 mesh v2 lian li 216 κτλ?

Γενικά κάνα budget κουτί τύπου deepcool υπάρχει να χωράει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

Εχω το case corsair 4000x. Γνωρίζει κανεις αν μπαινει πανω η 280? Να παω 240 για πανω η καλυτερα 360 και μπροστα?

https://www.corsair.com/ww/en/p/pc-cases/cc-9011204-ww/icue-4000x-rgb-tempered-glass-mid-tower-atx-case-black-cc-9011204-ww

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, konik said:

Καλησπέρα,ισχύει αυτό που βλέπω δλδ τιμή +5.99 τα μεταφορικά? Ή θα παραγγείλω και θα έχω έξτρα χρεώσεις τελώνια κτλ ?

Δεν υπαρχει τελωνειο εντος EE για τετοια ειδη. H τιμη που πληρωνεις ειναι τελική μαζι με τα μεταφορικα με DHL. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια, πόσες μέρες κάνει για παραδοση η DHL;
Πριν 2 χρόνια που είχα ένα πρόβλημα με έναν 3200g αλλά από αποστολή από Ολλανδία, Δευτέρα το έστειλαν και Τετάρτη το είχα στα χέρια μου και η πλάκα ήταν ότι η σελίδα τους έλεγε ότι ακόμα ήταν στο αεροδρόμιο της Ολλανδίας χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, comfuzio said:

Από περιέργεια, πόσες μέρες κάνει για παραδοση η DHL;
Πριν 2 χρόνια που είχα ένα πρόβλημα με έναν 3200g αλλά από αποστολή από Ολλανδία, Δευτέρα το έστειλαν και Τετάρτη το είχα στα χέρια μου και η πλάκα ήταν ότι η σελίδα τους έλεγε ότι ακόμα ήταν στο αεροδρόμιο της Ολλανδίας χαχα

τώρα που κοίταξα το tracking στην DHL, έγραφε ότι χθες ξεκίνησε για Ελλάδα. Υπολογίζω καμιά 3-4 μέρες για να έρθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...