Προς το περιεχόμενο

Arctic cooling aios σε προσφορα απο το site της, απο 61 ευρω + 6 μεταφορικα


mitsos185

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα custom loop το οποίο έχει καμία 10ετια πλέον από τότε που πρώτο στήθηκε  και κοιταγα  να το αντικαταστήσω με αερόψυξη λογο απλότητας γιατί βαρέθηκα την συντήρηση του loop τα νερά κτλ και πέφτω τώρα πάνω σε αυτες τις εκτπτωσεις και ψήθηκα να τσιμπήσω aio, το έχει η μοίρα μου μια ζωή με νερά να είμαι  😂 

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

Έχω ένα custom loop το οποίο έχει καμία 10ετια πλέον από τότε που πρώτο στήθηκε  και κοιταγα  να το αντικαταστήσω με αερόψυξη λογο απλότητας γιατί βαρέθηκα την συντήρηση του loop τα νερά κτλ και πέφτω τώρα πάνω σε αυτες τις εκτπτωσεις και ψήθηκα να τσιμπήσω aio, το έχει η μοίρα μου μια ζωή με νερά να είμαι  😂 

Δεν ξέρω τι λένε αλλά ξεκάθαρα σε κάθε ψύξη (όχι μόνο για PC) η υδροψυξη υπερέχει σε απόδοση.

Αλλιώς θα είχαμε μείνει ακόμη σε αεροψυξη σε κάθε συσκευή που είναι εύκολη απλή και φθηνή.

Τις τεράστιες πια ψύκτρες αέρα δεν μπορώ να πω ότι τις συμπαθώ. Και θέλουν οπωσδήποτε και κουτί με πολύ καλό αερισμό. Άρα και όγκο κουτιου κάτι που προσωπικά αντιπαθώ.

Ένα κλειστό κύκλωμα το οποίο και δεν το ταλαιπωρείς ή το πειράζεις κάθε τόσο δε έχει και απαιτήσεις συντηρήσης.

Τώρα εάν μετά από 8-10 χρόνια θέλει και αλλαγή μικρό το κακό. Στο ενδιάμεσο το PC πιθανά να ειναι αλλαγμένο κατά 50% ούτως ή άλλως.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, SeNNinhA said:

Δεν ξέρω τι λένε αλλά ξεκάθαρα σε κάθε ψύξη (όχι μόνο για PC) η υδροψυξη υπερέχει σε απόδοση.

Αλλιώς θα είχαμε μείνει ακόμη σε αεεοχυξη σε κάθε συσκευή που είναι εύκολη απλή και φθηνή.

Τις τεράστιες πια ψύκτρες αέρα δεν μπορώ να πω ότι τις συμπαθώ. Και θέλουν οπωσδήποτε και κουτί με πολύ καλό αερισμό. Άρα και όγκο κουτιου κάτι που προσωπικά αντιπαθώ.

Ένα κλειστό κύκλωμα το οποίο και δεν το ταλαιπωρείς ή το πειράζεις κάθε τόσο δε έχει και απαιτήσεις συντηρήσης.

Τώρα εάν μετά από 8-10 χρόνια θέλει και αλλαγή μικρό το κακό. Στο ενδιάμεσο το PC πιθανά να ειναι αλλαγμένο κατά 50% ούτως ή άλλως.

Αυτό +1 και εμένα που είναι μεγάλο κουτί, έχει χάλια airflow και δεν θέλω να κάνω πατέντες με ακρυλικά και να δείχνει σαν τσίρκο μετά, αν και έχω την NH-D15 και χωράει χαλαρά στο κουτί, το βλέπω ότι από temps δεν είναι και ότι καλύτερο ώρες ώρες.
Άσε δε που λέω να πάω σε ΑΜ5 από Σεπτέμβρη και θα μεταφέρω το τωρινό ως 2ο pc για proxmox και θα μπει ξανά η NH-D15, σε 24/7 δεν θα εμπιστευόμουν το ΑΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχει πάρει κανείς κάποιο update από DHL χθες-σήμερα; Εμένα τελευταίο είναι 27/2 ότι έχει φύγει από την Γερμανία και είναι καθ' οδόν για την περιοχή του παραλήπτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Καλημέρα, έχει πάρει κανείς κάποιο update από DHL χθες-σήμερα; Εμένα τελευταίο είναι 27/2 ότι έχει φύγει από την Γερμανία και είναι καθ' οδόν για την περιοχή του παραλήπτη 

Από προχτές κολλημένο στο ίδιο σημείο το δικό μου. Μπορεί και να είναι ήδη Ελλάδα η αποστολή κι απλά να μην έχει γίνει ενημέρωση ή όντως να είναι δυσκοίλιο το σύστημα.

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Πέτρος said:

Από προχτές κολλημένο στο ίδιο σημείο το δικό μου. Μπορεί και να είναι ήδη Ελλάδα η αποστολή κι απλά να μην έχει γίνει ενημέρωση ή όντως να είναι δυσκοίλιο το σύστημα.

Καλημέρα.

Μάλλον έρχεται οδικώς όπως το steamdeck γιατί κάπου έβλεπα στην σελίδα της DHL τους χρόνους παράδοσης αλλά δεν είχε να βάλω πχ ότι έφυγε Δευτέρα, έπαιρνε την μέρα που το κοίταζα, πχ χθες και έλεγε θα φτάσει την άλλη βδομάδα Παρασκευή. Αλλά ναι πάντα παίζει το σενάριο να μην περνάει ενημέρωση ακόμα και να έχει φτάσει στο τοπικό υποκατάστημα. 
Το ίδιο μου είχε κάνει με την AMD, πρώτα μου φέραν την CPU στην πόρτα και μια μέρα μετά μου ήρθαν emails με το που είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

360 out of stock. Ελπιζω σε restock πριν τελειώσει η προσφορα. 

Edit. 

Εστειλα στο support και μου ειπαν οτι περιμενουν restock στο 2ο μισο του Μάρτη.

image.jpeg.3d5b6b1f8c3df5cf93234ea3931211a9.jpeg

Επεξ/σία από vaggos88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις ανακαλυψα οτι το κουτι μου χωραει μεχρι 420 με 75μμ παχος (67.5 ειναι η αρκτικ3 420 μαζι με τα φανακια). καλη φαση αλλα δε θα το κανω, ελπιζω να βγαλει κ αλλες προσφορες οταν θα ειναι ωρα να αναβαθμισω. ευχαριστουμε ΟΡ για την ενημερωση :)

ερωτηση μηπως γνωριζει καποιος, ειχα ακουσει πως τα rgb φανακια ειχαν διορθωσει ενα προβλημα συντονισμου που εχουν τα απλα σε ορισμενες στροφες, ισχυει? εχω τα απλα φανακια και πραγματι το εχω παρατηρησει το φαινομενο αυτο και το περιορισα με fan curve που ουσιαστικα "πηδαει" τα συγκεκριμενα rpm.

Επεξ/σία από Chachanoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, GeorgeVasil είπε

Σε οσους εχει προχωρήσει ερχεται με Ελτα ή Ελτα κουριερ?

Μην ελπίζετε σε γρήγορη παράδοση.

Με 6 ευρώ μεταφορικά σαν απλό δέμα θα έρθει με τα ΕΛΤΑ.

Προσωπικη πρόβλεψη: 15-25 ημέρες αναλόγως την περιοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SeNNinhA said:

Μην ελπίζετε σε γρήγορη παράδοση.

Με 6 ευρώ μεταφορικά σαν απλό δέμα θα έρθει με τα ΕΛΤΑ.

Προσωπικη πρόβλεψη: 15-25 ημέρες αναλόγως την περιοχή

Μπα δεν νομίζω τόσο πολύ, αν πας στην σελίδα και βάλεις από Γερμανία προς Ελλάδα (με ΤΚ αυτό που δίνουν στα email)
image.png.ef08a145219ac435d4e1ece4eae8bbac.png

https://www.dhl.com/gr-en/home/freight/tools/european-road-freight-transit-time-calculator.html

Χωρίς να ξέρω αν έχουν tiers και αυτό αφορά κάποιο πιο γρήγορο πακέτο αποστολής ή αν αυτό είναι καθαρό DHL ενώ πραγματικά έχει γίνει από Deutsche post και μετά ΕΛΤΑ.
Απλά 15 με 25 μέρες για εντός Ευρώπης μου φαίνεται αρκετά μεγάλο νούμερο.
Θα δούμε όταν κάνει update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Μπα δεν νομίζω τόσο πολύ, αν πας στην σελίδα και βάλεις από Γερμανία προς Ελλάδα (με ΤΚ αυτό που δίνουν στα email)
image.png.ef08a145219ac435d4e1ece4eae8bbac.png

https://www.dhl.com/gr-en/home/freight/tools/european-road-freight-transit-time-calculator.html

Χωρίς να ξέρω αν έχουν tiers και αυτό αφορά κάποιο πιο γρήγορο πακέτο αποστολής ή αν αυτό είναι καθαρό DHL ενώ πραγματικά έχει γίνει από Deutsche post και μετά ΕΛΤΑ.
Απλά 15 με 25 μέρες για εντός Ευρώπης μου φαίνεται αρκετά μεγάλο νούμερο.
Θα δούμε όταν κάνει update

Μακάρι να είναι έτσι.

Απλά η DHL εξαγόρασε τα Deutsche Post και στην πράξη είναι ΚΑΙ Deutsche Post.

Γενικά ως Deutsche Post δεν είναι ότι πιο γρήγορο υπάρχει τουλάχιστον με βάση την δική μου εμπειρία.

Αν βάλεις στην εξίσωση και τα απλά ΕΛΤΑ τότε κάπου εκεί έρχεται στις 15 ημέρες θεωρητικά και με βάση πάλι δικές μου προηγούμενες εμπειρίες.

Εδώ ακόμη και το Amazon τώρα τελευταία κάτω από 10-12 ημέρες δεν παραδίδει στην καλύτερη περίπτωση.

Εάν έχουν κάνει συμφωνία βέβαια να έρθει αντί για απλό δέμα ως courier delivery τότε αλλάζουν τα πράγματα.

Θα μου κάνει έκπληξη. Θετική βέβαια.

Θα δείξει. Προσωπικά δεν καίγομαι. Ας έρθει και σε ένα μήνα.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...