Προς το περιεχόμενο

Arctic cooling aios σε προσφορα απο το site της, απο 61 ευρω + 6 μεταφορικα


mitsos185

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, gnarkill είπε

Έχω παραλάβει ήδη με dhl 

Γιαντα δεν μιλάς?

Ποσε μέρες σου έκανε εσένα?

Να ξεαγχωθουν οσοι πιθανά βιαζονται?\

 

Με αφορμη αυτο τσεκαρα το tracking στα ΕΛΤΑ και δεν υπαρχει. Τα ΕΛΤΑ παιρνουν και αυτα αυτοματα τον ιδιο κωδικο για τα δεματα απο Γερμανια. Οπότε δεν θα το διαχειριστούν αυτα αφου δεν βγαινει στο συστημά τους. DHL θα παραδωσει.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!
Στην σελίδα της DHL πάντως ακόμα κολλημένο 27/2. Σε σχέση με την παράδοση από DHL με την CPU, έχουν ήδη αργήσει αλλά κλάιν αρκεί να έρθει και να είναι σε καλή κατάσταση. Απλά θα με βόλευε αν είχε έρθει μέσα στην βδομάδα μιας που έχω λίγο χρόνο αυτό το Σ/Κ για να κάτσω να ασχοληθώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί έχω την εντύπωση ότι αυτό σηκώνει ερμηνεία?

Ενημέρωση από το tracking δεν είχα. Παραγγελία 23/2.

Screenshot_20240301-130049~2.png

Edit: μόλις παρέλαβα, όλα καλά! Θα την τοποθετήσω αύριο λογικά.

Επεξ/σία από just getting started
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, just getting started είπε

Γιατί έχω την εντύπωση ότι αυτό σηκώνει ερμηνεία?

Ενημέρωση από το tracking δεν είχα. Παραγγελία 23/2.

Screenshot_20240301-130049~2.png

Edit: μόλις παρέλαβα, όλα καλά! Θα την τοποθετήσω αύριο λογικά.

Μπράβο στην Artic τελικά.

Όταν λέει για προσφορές εννοεί all the way!

Όχι μόνο έκανε σούπερ έκπτωση αλλα έστειλε και Express όντως με δικά της έξοδα.

Μην μου πείτε για τα 6 ευρώ. Στο Skroutz πληρώνεις τα ίδια από Ελλάδα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, just getting started said:

Παραγγελία 23/2.

22/2 εδώ και τίποτα ακόμα. Τα λεφτά μας πίσω!!!1111εναενα

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Thresh είπε

22/2 εδώ και τίποτα ακόμα. Τα λεφτά μας πίσω!!!1111εναενα

Εσένα το έκαναν επίτηδες επειδή δεν σε χωνευουν...

  • Sad 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ έχει και το all in one καλώδιο για σύνδεση των ανεμιστήρων/αντλίας/VRM fan στο PC, τα οποία όμως φαντάζομαι τα χειρίζεται ενιαία και όχι ξεχωριστά. (Άρα φαντάζομαι και το pump δουλεύει σε δυναμικό ποσοστό σαν τα φανάκια).

Μήπως είναι προτιμότερο να τα συνδέσουμε ξεχωριστά το καθένα στην δικιά του θύρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just getting started είπε

Εντωμεταξύ έχει και το all in one καλώδιο για σύνδεση των ανεμιστήρων/αντλίας/VRM fan στο PC, τα οποία όμως φαντάζομαι τα χειρίζεται ενιαία και όχι ξεχωριστά. (Άρα φαντάζομαι και το pump δουλεύει σε δυναμικό ποσοστό σαν τα φανάκια).

Μήπως είναι προτιμότερο να τα συνδέσουμε ξεχωριστά το καθένα στην δικιά του θύρα?

Το κάθε κουτί και σύστημα είναι διαφορετικό. Κάτι που θα δουλέψει καλύτερα σε εσενα μπορεί να μην ταιριάζει σε εμενα.

Δοκιμαζεις και εάν κάτι δεν σου κάθεται το αλλάζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάνω σε αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ, αρχικά έλεγα στο κουτί που έχω: Lian Li O11 Dynamic XL Rog, να την βάλω πλάτη σε push από τα fans της artic και μετά Pull από τα Lian Li SL Infinity που έχω, αλλά λόγω μεγάλου τροφοδοτικού που δεν μου επιτρέπει να περάσω τα 3x8 GPU power cables από κάτω, έχω όλη την λούπα των καλωδίων στο κομμάτι που θα έμπαιναν και καλά οι push fans και πολύ δύσκολα -αν όχι καθόλου- θα μπορούσα να μεταφέρω ΌΛΑ αυτά τα καλώδια προς το κέντρο και ΑΝ γίνει αυτό και καταφέρω και κλείσω το πλαϊνό δεν το βλέπω να ανοίγει ποτέ ξανά στο μέλλον. (Ξέρω να πάρω custom καλώδια -στην to-do list-).
Οπότε λέω να μην βάλω τα arctic καθόλου και να μπει το radiator στο μέταλλο και τα lian lin SL Infιnity σαν pull, απλά αυτά έχουν δικό τους controller που ελέγχει φώτα και στροφές. Πως θα παίξει τώρα αυτό με το AIO;
Αν βάλω μόνο το pump στην υποδοχή της μητρικής θα είναι εντάξει;
image.png.c11acdc624ac52aa4c93f0ffd0c01a66.png 

Αλλιώς να υποθέσω θα πρέπει με κάποιο τρόπο να πιέσω τα πράγματα πίσω για να πάει σε push-pull ή να βγάλω τα Infinity και να βάλω του ΑΙΟ -πράγμα που δεν θέλω-

Επεξ/σία από comfuzio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, comfuzio είπε

Πάνω σε αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ, αρχικά έλεγα στο κουτί που έχω: Lian Li O11 Dynamic XL Rog, να την βάλω πλάτη σε push από τα fans της artic και μετά Pull από τα Lian Li SL Infinity που έχω, αλλά λόγω μεγάλου τροφοδοτικού που δεν μου επιτρέπει να περάσω τα 3x8 GPU power cables από κάτω, έχω όλη την λούπα των καλωδίων στο κομμάτι που θα έμπαιναν και καλά οι push fans και πολύ δύσκολα -αν όχι καθόλου- θα μπορούσα να μεταφέρω ΌΛΑ αυτά τα καλώδια προς το κέντρο και ΑΝ γίνει αυτό και καταφέρω και κλείσω το πλαϊνό δεν το βλέπω να ανοίγει ποτέ ξανά στο μέλλον. (Ξέρω να πάρω custom καλώδια -στην to-do list-).
Οπότε λέω να μην βάλω τα arctic καθόλου και να μπει το radiator στο μέταλλο και τα lian lin SL Infιnity σαν pull, απλά αυτά έχουν δικό τους controller που ελέγχει φώτα και στροφές. Πως θα παίξει τώρα αυτό με το AIO;
Αν βάλω μόνο το pump στην υποδοχή της μητρικής θα είναι εντάξει;
image.png.c11acdc624ac52aa4c93f0ffd0c01a66.png 

Αλλιώς να υποθέσω θα πρέπει με κάποιο τρόπο να πιέσω τα πράγματα πίσω για να πάει σε push-pull ή να βγάλω τα Infinity και να βάλω του ΑΙΟ -πράγμα που δεν θέλω-

Κατ αρχήν δεν έχει κανένα νόημα να έχεις push/pull στην υδροψυξη. Δεν βοηθάει σε τίποτε και έχεις μεγαλύτερη βαβούρα στο κέφι σου. Δεν είναι απαγορευτικό αλλά απλά δεν έχει νόημα.

Επίσης ακόμη και στην περίπτωση που θέλεις να βάλεις push/pull κανονικά πρεπει να βεις πανομοιότυπους ανεμιστήρες που θα παίζουν συντονισμένα στις ίδιες στροφές με την ίδια ροή αέρα.

Σαφέστατα το καλύτερο θα ήταν να αφήσεις τα Artic στην θέση τους βιδωμενα.

Δεν ξέρω την απόδοση των LianLi σε static pressure σε σχέση με τα Artic αλλά δεν νομίζω ότι θα είναι ουσιαστική εάν υπάρχει. Αρκεί να μπορείς να ευθυγραμισεις την ΑΙΟ με αυτά.

Όλα γίνονται

Μπορείς να αφήσεις τα υπάρχοντα fans να δουλεύουν αυτόνομα.

Μπορείς όμως τα συγκεκριμένα να τα κουμπώσεις στο CPU fan και να δουλεύουν όπως θα δούλευαν τα Artic.

Μπορεις να δοκιμάσεις διαφορά και να δεις τι σε βολεύει τελικά.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Γιαντα δεν μιλάς?

Ποσε μέρες σου έκανε εσένα?

Να ξεαγχωθουν οσοι πιθανά βιαζονται?\

 

Με αφορμη αυτο τσεκαρα το tracking στα ΕΛΤΑ και δεν υπαρχει. Τα ΕΛΤΑ παιρνουν και αυτα αυτοματα τον ιδιο κωδικο για τα δεματα απο Γερμανια. Οπότε δεν θα το διαχειριστούν αυτα αφου δεν βγαινει στο συστημά τους. DHL θα παραδωσει.

22 παρήγγειλα Τετάρτη ήρθε. Νταξει ρε παιδιά δε νομίζω ότι χρειάζεται άγχος

Επεξ/σία από gnarkill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριακή απόγευμα παρήγγειλα, Τετάρτη πρωί ήρθε μήνυμα από acs για παραλαβή στις 3 το μεσημέρι! Έλλειπα από το σπίτι ήδη κατά την παραγγελία, υπολόγιζα ότι θα έκανε 15-20 ημέρες να παραδοθεί, ώστε να έχω επιστρέψει, και αυτοί πήγαν να την παραδώσουν στο 3ήμερο! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...