Προς το περιεχόμενο

Είναι εφικτό να μείνεις μόνος στην Ελλάδα με 500/μήνα;


paoke9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ξέρω άνθρωπο που οι γονείς του το αποκλήρωσαν και ξεκίνησε πραγματικά από το 0, μόρφωση γυμνασίου με το ζόρι, πήγε σε ένα χωριό που είναι πλέον μόνο παππούδες και έκανε υπεκμίσθωση όση γη μπορούσε, έχει πλέον αγροτικό και κατεβαίνει λαϊκή βγάζοντας τουλάχιστον 1500 την βδομάδα, χώθηκε και στους κυνηγούς και οργανώνει κυνήγια λαγού η αγριογούρουνου με επικές μάσες ,έχει φτάσει στο σημείο να τον πετυχαίνω σε στροφή και να βλέπω πρώτα την κοιλιά του και μετά αυτόν,  το συμπέρασμα είναι πως λύσεις υπάρχουν, αλλά πρέπει να βρεις σε τι είσαι καλός και να ασχοληθείς σε αυτό με όλη σου την καρδιά, γιατί με 500 δεν ζεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επαρχία ή σε κάνα χωριό με ιδιόκτητο σπίτι κ διάφορες ευκολίες που υπάρχουν σε σχέση με τις μεγάλες πόλεις κ εφόσον έχεις ένα μποστανακι με τα βασικά κ τίποτα κοτούλες😄, κάτι γίνεται εάν κ εφόσον δε χρωστάς ΠΟΥΘΕΝΑ.

αλλά ξεχνάς κοινωνική ζωή , γκόμενες , εκδρομές,βόλτες, ποτακια,  κλπ.

κοινώς φυτοζωείς..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, dbrillis said:

...Αλλιως πας και μενεις σε σπηλια...

Και δεν πληρώνεις ενοίκιο, και τηλεεργάζεσαι, και γίνεσαι και διάσημος στο πανελλήνιο. Αμ πως;

Και χωρίς συγκάτοικο!

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, xenkato said:

Στην επαρχία ή σε κάνα χωριό με ιδιόκτητο σπίτι κ διάφορες ευκολίες που υπάρχουν σε σχέση με τις μεγάλες πόλεις κ εφόσον έχεις ένα μποστανακι με τα βασικά κ τίποτα κοτούλες😄, κάτι γίνεται εάν κ εφόσον δε χρωστάς ΠΟΥΘΕΝΑ.

αλλά ξεχνάς κοινωνική ζωή , γκόμενες , εκδρομές,βόλτες, ποτακια,  κλπ.

κοινώς φυτοζωείς..  

Γιατί ξεχνάς τις γκόμενες? Τι σε εμποδίζει να έχεις ερωτικές συνευρέσεις με κάποια/ες?

Εκτός και αν γράφεις γκόμενες και εννοείς εταίρες, αυτές εννοείται πως τις ξεχνάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, cpc464 είπε

Εγώ ξέρω άνθρωπο που οι γονείς του το αποκλήρωσαν και ξεκίνησε πραγματικά από το 0, μόρφωση γυμνασίου με το ζόρι, πήγε σε ένα χωριό που είναι πλέον μόνο παππούδες και έκανε υπεκμίσθωση όση γη μπορούσε, έχει πλέον αγροτικό και κατεβαίνει λαϊκή βγάζοντας τουλάχιστον 1500 την βδομάδα, χώθηκε και στους κυνηγούς και οργανώνει κυνήγια λαγού η αγριογούρουνου με επικές μάσες ,έχει φτάσει στο σημείο να τον πετυχαίνω σε στροφή και να βλέπω πρώτα την κοιλιά του και μετά αυτόν,  το συμπέρασμα είναι πως λύσεις υπάρχουν, αλλά πρέπει να βρεις σε τι είσαι καλός και να ασχοληθείς σε αυτό με όλη σου την καρδιά, γιατί με 500 δεν ζεις.

Καλα, οποιοσδηποτε δεν πληρωνει φορους και εισφορες ζει σαν αρχοντας.

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Γιατί ξεχνάς τις γκόμενες? Τι σε εμποδίζει να έχεις ερωτικές συνευρέσεις με κάποια/ες?

Εκτός και αν γράφεις γκόμενες και εννοείς εταίρες, αυτές εννοείται πως τις ξεχνάς.

Γκομενες σε χωριο? Θα εχει 5 διαθεσιμες, οι 4 με μουστακι και η 5η θα ειναι ικανη να γκρεμισει γεφυρα αμα πεσει πανω της.

  • Like 1
  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Καλα, οποιοσδηποτε δεν πληρωνει φορους και εισφορες ζει σαν αρχοντας.

Γκομενες σε χωριο? Θα εχει 5 διαθεσιμες, οι 4 με μουστακι και η 5η θα ειναι ικανη να γκρεμισει γεφυρα αμα πεσει πανω της.

εχει κατι βουκολες , αφράτες ,κ ροδαλές...😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, cpc464 said:

...,έχει φτάσει στο σημείο να τον πετυχαίνω σε στροφή και να βλέπω πρώτα την κοιλιά του και μετά αυτόν,  ...

και αυτό θεωρείται επιτυχία; ο τύπος ακούγεται Καμμένο χαρτί από πλευράς υγείας.

  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Καλα, οποιοσδηποτε δεν πληρωνει φορους και εισφορες ζει σαν αρχοντας.

Δεν ξέρω τα φορολογικά του, επίσης είναι άσχετη η φορολογία με το θέμα γιατί και αυτός που δηλώνει 6000 δεν νομίζω να συνεισφέρει και τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cpc464 είπε

Δεν ξέρω τα φορολογικά του, επίσης είναι άσχετη η φορολογία με το θέμα γιατί και αυτός που δηλώνει 6000 δεν νομίζω να συνεισφέρει και τόσο.

αν τα 6000 απο καθαρα και μαυρα γινουν , μικτα και φορολογημενα τοτε ουτε τα μισα δε θα εβαζε στη τσεπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Γιατί ξεχνάς τις γκόμενες? Τι σε εμποδίζει να έχεις ερωτικές συνευρέσεις με κάποια/ες?

Εκτός και αν γράφεις γκόμενες και εννοείς εταίρες, αυτές εννοείται πως τις ξεχνάς.

ναι οκ, θα έχεις μια "συνεύρεση" , θα έχεις 2-3-4 πχ  ακόμα "συνευρέσεις" , μετά θα βγει βρόμα ότι δεν έχεις μαντήλι να κλαψεις κ χαιρεται..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JakeKaufman είπε

και αυτό θεωρείται επιτυχία; ο τύπος ακούγεται Καμμένο χαρτί από πλευράς υγείας.

Δεν το αναφέρω σαν δείγμα επιτυχίας,απλά θέλω να πω πως δεν περνάει άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xenkato είπε

ναι οκ, θα έχεις μια "συνεύρεση" , θα έχεις 2-3-4 πχ  ακόμα "συνευρέσεις" , μετά θα βγει βρόμα ότι δεν έχεις μαντήλι να κλαψεις κ χαιρεται..

Ενω αυτες ειναι σιγουρο πως ειναι κελεπουρια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

αν τα 6000 απο καθαρα και μαυρα γινουν , μικτα και φορολογημενα τοτε ουτε τα μισα δε θα εβαζε στη τσεπη

Τον πόνο του ελεύθερου επαγγελματία τον ξέρω πολύ καλά γιατί και εγώ από το πρώτο ευρώ φορολογούμαι και το κράτος θεωρεί ότι έβγαλα 10000 χωρίς να έχω κάνει σεφτέ, αλλά ξέρεις κάτι?,ούτε εγώ ούτε κανένας που ξέρω έχει κάνει παύση, άρα βγαίνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...