Προς το περιεχόμενο

Φορολογικές δηλώσεις 2024


ProponitisTouKanape

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαφορά είναι ότι φέτος θα υποβάλει αυτόματα στο τέλος της προθεσμίας και θα εκδόσει εκκαθαριστικό, ακόμα και αν δεν πατήσει ο μισθωτός / συνταξιούχος το κουμπάκι.

Φορολογικές δηλώσεις: Πώς θα γίνεται από φέτος η αυτόματη υποβολή του E1 (naftemporiki.gr)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nεα αναβολη λεει οι δηλωσεις!! Παλι τον ηπιαμε οσοι περιμενουμε για ΚΟΤ και ΚΕΑ 😄👍

 

12 ώρες πριν, teot είπε

 

Νομίζω ότι μέχρι κάποια ημερομηνία παίρνουν  υπόψιν του προηγούμενου έτους και απο κάποια ημερομηνία και μετά ισχύει η φετινή.... δεν εχω ασχοληθεί ποτέ και μπορεί να κάνω λάθος.... αλλα θυμάμαι όταν διάβαζα σαν είδηση τις προϋποθέσεις για τα διάφορα Pass που το έγραφε. 

Για το ΚΕΑ η πλατφορμα διαβαζει την τρεχουσα δηλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος θα πάνε μέχρι  τέλος Αυγούστου (όπως και πέρσι ) .Απλά πληρώνεις δύο δόσεις μαζεμένες αν  τα αφήσεις τόσο πολύ. Να δούμε τι θα γίνει με τους Ε.Ε. και την τεκμαρτή φορολόγησή τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε βλεπω να υπαρχει προσυμπληρωμενο το ΚΕΑ στον κωδ.619, θα μπει μετα?

EDIT  τωρα βλεπω στις Οδηγιες οτι υπαρχει και ο κωδ. 659 για την ιδια δουλεια, αρα αφου το ΚΕΑ δεν υπαρχει προσυμπληρωμενο στον 619 οπως ηταν περυσι, τοτε θα το βαλουμε χειροκινητα στον 659?

 

Επεξ/σία από dasos2024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ τα βγάζει προσυμπληρωμένα, πως το οριστικοποιούμε; επίσης αν έχεις πιστωτικό, καλό είναι να το ολοκληρώσεις τώρα για να μπουν οσο πιο γρηγορα γινεται; ή πάει πιο μετά οι πληρωμές από αυτούς;

Επεξ/σία από Phoenix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρυσι οι πληρωμές πιστωτικών γινόντουσαν εντος μιας εβδομάδας απο την ημέρα υποβολής

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Είναι νορμάλ να μη φορτώνει το εκκαθαριστικό; Σκαλώνει και βγάζει σφάλμα οτι δε μπορει να ανοίξει το pdf

Αντιμετωπίζω το ίδιο ακριβώς θέμα από χθες το βράδυ...

Ελλάδα (4)2.0...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το βράδυ και 'γω δε μπορούσα να τυπώσω το εκκ/κο. Σήμερα δε δοκίμασα. Εν τω μεταξύ, στη μάνα μου που είναι συνταξιούχος έπρεπε να επιβεβαιώσω τα προσωπικά της στοιχεία, όπως και να περάσω τους τόκους και το ακίνητο. Στο γιο μου και σε μένα, ήταν περασμένα κατευθείαν. 
Περίεργα πράγματα ...  
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...