Προς το περιεχόμενο

Να καταγγείλω ή όχι; Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.


paoke9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, pontez2 είπε

Oι άνθρωποι πηγαν το ζωο στον κτηνίατρο παρά το προβληματα υγείας τους και ο γιατρός έκρινε τι δε χρειάζεται κάτι παραπάνω.

Ενας συγγενής ομως με ευαισθησίες προς τα ζωα, θεωρει οτι δε κάνουν αυτο που θα έπρεπε.

Φίλε συγγενή...προτίνεις στους δικούς σου, να αναλάβεις εσυ το ζωάκι για κάποιες ημέρες. Νομίζω πως οταν πας ένα ζωο στον κτηνίατρο το νοιάζεσαι. Αν λοιπον θεωρεις οτι ο κτηνίατρος έκανε λάθος, κάνεις αυτο.

Ολα τα άλλα ειναι να χαμε να λέγαμε. end of story

Αυτο ακριβώς που το είπα και εγώ. 

Απορώ τι κάθονται και συζητάνε ακόμη. 

Επίσης, προς τον ts, μιας και έχω 90% ποσοστό αναπηρίας. Θα πω πως όχι, το ότι έχεις ένα ποσοστό αναπηρίας από τα ΚΕΠΑ δεν σημαίνει πως γνωρίζεις από προβλήματα υγείας και θανάτους, αλλά έχεις μια εμπειρία μόνο από τα δικά σου προβλήματα. Υπάρχει τεράστια διαφορά μέσα στους ανθρώπους, στο τι νιώθουμε και πως βλέπουμε την ζωη, εξαρτάται από την ανατροφή που πήραμε από τους γονείς μας και τα βιωματα της ζωής. Μιλάω με συμπασχοντες με τα ίδια θέματα υγείας και ενώ μερικοί κανουν καράτε η σκληρές δουλειές εγώ δεν έχω κουράγιο ούτε να φροντίσω τον εαυτό μου να πάω βόλτα κοκ. Απλα αυτά που ψάχνει ο ts δεν είναι απόψεις, έχει φαγωθεί με δύο ανθρώπους. Ας πάρει τον σκύλο να τον φροντίσει αυτός. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimmy213 είπε

Με υποθέσεις θα παίξουμε; Κρίνουμε το γεγονός.

Έκανε ξουτ; Μάλιστα.

https://www.ant1news.gr/eidiseis/article/634845/aidipsos-delease-me-fagito-gata-kai-tin-klotsise-sti-thalassa-sklires-eikones-

 

Κακουργημα! 30.000€ προστιμο και 10 χρονια καθειρξη!

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, andreaspA said:

https://www.ant1news.gr/eidiseis/article/634845/aidipsos-delease-me-fagito-gata-kai-tin-klotsise-sti-thalassa-sklires-eikones-

 

Κακουργημα! 30.000€ προστιμο και 10 χρονια καθειρξη!

 

Μ' αρέσει που βάζεις και link με βίντεο. Αυτό είναι ένα απλό ξουτ για να μην ανέβει η γάτα στο τραπέζι; Είσαι σοβαρός;

Κακούργημα ναι κι ελπίζω κάτι να του καταλογίστηκε από ποινή του μαλάκα.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, andreaspA είπε

https://www.ant1news.gr/eidiseis/article/634845/aidipsos-delease-me-fagito-gata-kai-tin-klotsise-sti-thalassa-sklires-eikones-

 

Κακουργημα! 30.000€ προστιμο και 10 χρονια καθειρξη!

 

Καλά του κάνανε. Ποιος ο λόγος να βάλεις φαγητό για να έρθει ένα ζώο κοντά σου και μετά να το κλωτσισεις; Μόνο αν έχεις καλο στον εγκέφαλο.... 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο τύπος είναι ξεκάθαρα τρόμπας. Δεν είναι αυτό το θέμα. Το θέμα είναι η ποινή, η οποία είναι εξοργιστική (συγκριτικά). Αν σκοτώσεις άνθρωπο με το αυτοκίνητο και τον εγκαταλείψεις, η ποινή είναι πολύ πιο επιεικής. Τρου στόρι. 

Αυτά έχεις όταν ζεις στη χώρα της βιτρίνας και του δήθεν.

Επεξ/σία από BLiTzER
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, pontez2 είπε

Oι άνθρωποι πηγαν το ζωο στον κτηνίατρο παρά το προβληματα υγείας τους και ο γιατρός έκρινε τι δε χρειάζεται κάτι παραπάνω.

Επειδή αναφέρθηκε και από άλλους, που ξέρουμε ότι όντως ο κτηνίατρος είπε ότι όντως ΔΕΝ χρειάζεται κάποια ακτινογραφία ή εγχείρηση το σκυλάκι; Μπορεί να το είπε και απλώς η οικογένεια που το κατέχει να αποφάσισε να το "αγνοήσει" λόγω των άλλων προβλημάτων που έχουν. Δεν έχω ακούσει ποτέ γιατρό (είναι γιατρό ανθρώπων είτε κτηνίατρο) να λέει άστο και θα γιάνει.

Επεξ/σία από gokuthelegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...