Προς το περιεχόμενο

F.E.A.R


Fotografos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 273
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

to game einai super....exei omws ena elatwma...poli bari re paidia....gia na to trexeis sto full thes p4 3.0 1gb mnimi 256 karta grafikwn ktl.pantws dixnei na exei dinath atmosfera kai grafik-hxo sketh mageia....pantws xwris dinato pc den leeina to prospathiseis....Kali mas poroshhh...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti na po paides. To exo original (alla kai se torrent pou to eixa) pali xalia perfomance. To mixanima mou einai stin ypografi mou. Den xero to engine tou den prepei na einai kalo. Episis xoris katholou AA, ta juggies einai apla kyriolektika "prionia".... xali-black pissa.

Kai olo kai kathe toso kai ligaki mou kanei adikaiologita kollimata. Isos ftaine (ektos ton lighting kai shadows) kai ta physics. Exei treles apaitiseis.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nuxx η 9800ΧΤ κάνει τη ζημιά αλλά και το gig της μνήμης έχει - όχι μικρό - μερίδιο ευθύνης. Εγώ με 6800GT@Ultra και ρίχνω μια-δυο ρυθμίσεις στο medium για να διατηρηθεί κοντά στα 30fps. Aν είχα 2gig RAM θα ήταν αρκετά καλύτερα τα πράγματα και κυρίως θα μπορούσα να πάω σε high quality textures, ενώ τώρα αναγκαστικά medium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Entaxei sigoura i 9800xt exei arxisei na palionei, alla se kanena allo game den eixa tetoio tragiko problima. quake 4 (doom 3 mod diladi bleah :/), far cry, hl2 kai alla polla paizan poly kalytera...

Isos kai na einai nVidia optimized to game, ti na po. Pantos auto me ta lighs, shaders kai especially ta physics epireazoun poly to performance.

Gia xabale ta evala ola sto full, mexri kai ultra setting lol, kai apla ante na eixa 4 frames/second haha :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα πάει αρκετά καλά χωρίς να έχω τα πάντα στο maximum αλλά τα περισσότερα (πλην reflections και world detail.) Κάντε λίγο mix and match.

 

Επίσης, το "Nvidia, the way it's meant to be played" logo στην αρχή, πρέπει να σου έδειξε ότι είναι Optimised (όσο να'ναι...) για Nvidia. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H γνώμη μου για το FEAR.

 

Υπέρ:

-Γραφικά. Αρκετά καλύτερα από του Quake IV και οποιουδήποτε παιχνιδιού κυκλοφορεί αυτήν την στιγμή. Ρεαλιστικά περιβάλλοντα, σωστό shading στα αντικείμενα και μερικά τρομερά effects.

-Ήχος. Τρομερά αληθοφανής και με ποικιλία.

Αίμα και decals: Το παιχνίδι έχει άψογες πληγές και άφθονο αίμα. Ακόμα σε περιπτώσεις που τους εχθρούς τους πετύχει χειροβομβίδα τους διαμελίζει. Τώρα τα decals στους τοίχους χρησιμοποιούνε έναν shader ό οποίος ονομάζεται parallax mapping ή displacement mapping για να δίνει την αίσθηση του βάθους. Τέλειο!!

-Όπλα: Τα όπλα πέρα από το ότι είναι τέλεια σχεδιασμένα δουλεύουν και ρεαλιστικά. Κλοτσάνε και οι σφαίρες ανοίγουν.

 

Κατά:

-Τρόμος: Χωρίς να θέλω να το παίξω ατρόμητος και αν υπολογίσουμε ότι είμαι ακόμα στην αρχή δεν θεωρώ ότι το παιχνίδι είναι τρομαχτικό. Σε καμία περίπτωση. Το να εμφανίζεται το κοριτσάκι μπροστά σου δεν είναι λόγος για να τρομάξεις. Πραγματικά σε αυτόν τον τομέα απογοητεύτηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το τερμάτισες? Έχει κάποια κομάτια που σε τινάζουν κάμποσο. Και έχει φαση η ιστορία. (και ο τερματισμος ;) )

 

Αν θέλεις πολύ τρόμο παίξε τα Project Zero (ή Fatal Frame, μανία με τα παιχνίδια με 2 ονόματα). Και το Cradle στο Thief 3. :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισες? Έχει κάποια κομάτια που σε τινάζουν κάμποσο. Και έχει φαση η ιστορία. (και ο τερματισμος ;) )

 

Αν θέλεις πολύ τρόμο παίξε τα Project Zero (ή Fatal Frame' date=' μανία με τα παιχνίδια με 2 ονόματα). Και το Cradle στο Thief 3. :-P[/quote']

Είμαι στην αρχή ακόμα. Τo πρώτo για να μην τα ξέρω μάλλον δεν είναι πρώτου προσώπου. Τα thief το έχω παίξει όλα, τέλεια ατμόσφαιρα. Στο 3 το μόνο μέρος που με έκανε να φοβηθώ είναι το άσυλο.

 

 

godlike,an theleis tromo dokimase to kainourgio suffering:ties that bind .

Ok θα το δοκιμάσω (κάπου άκουσα ότι βγαίνει demo) αν είναι όμως σαν το παλιό μάλλον ατύχησα.

 

 

[spoilers]

Παίζοντας το έφτασα στην πίστα που σου επιτίθενται για πρώτη φορά οι στρατιώτες που γίνονται αόρατοι. Όταν είδα τον πρώτο στον τοίχο μου χίμηξε με την μια, σκέφτομαι “πφφ θα είναι κάνα από τα φαντασματάκια που και καλά σου επιτίθενται και μετά εξαφανίζονται”. Όταν άρχισε να με βαράει όμως ξαφνιάστηκα και πετάχτηκα :P

[/spoilers]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι sorry. Project Zero (Fatal Frame) είναι 1) για κονσόλα (PS2) και είναι τρίτου, αλλά σου την πέφτουν φαντάσματα και πρέπει να τα φωτογραφίζεις από πρώτου (!). Το είχα δει σε έναν φίλο. Πλάκα είχε.

 

Ε, το άσυλο του 3 είναι το Cradle. ;)

 

 

[spoilers (περίπου)]

 

Οι Assassins έχουν φάση. Τον πρώτο τον άκουσα από τον στατικό ηλεκτρισμό που βγάζουν όταν είναι ακίνητοι. Είχα δει και έναν σε φωτογραφία οπότε περίμενα ότι θα ήταν ένας από αυτούς. Και όπως πλησίασα να πυροβολήσω έφαγα μερικές...οι τύποι θέλουν slowmo. :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File godlike kapou edo ekanes ena lathos...to game den tromaktiko apo oti katalaves alla anhotiko...sigoura tin samara tin exoume faei stin mapa sta kaka ring movies opote den leei k polla alla min mou peis oti otan sou sveivei o fakos den anhonese ligo k genikotera....tora ean to pezeis xoris ixo alli fasi!Kai oso gia ta graphics to mono pou thelei xamiloma einai ta light apla valte ta medium...

P.S.Anybody katalave telika ti pextike so game?Pios itan o tupas to koritsaki kai o scout?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...