Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για ebay...


vlachaquito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον στις 19 του μηνα παρηγγειλα απο το ebay διαφορα πραγματακια.

παρηγγειλα απο 4 πωλητες κατι @αλακιουλες για το κινητο μου απο hong kong

και απο εναν πωλητη 2 μνημες ram απο usa για το λαπτοπ μου.

σημερα λοιπον μου ηρθαν ολα τα πακετα μαζι απο το hongkong αλλα οχι το βασικο (ραμ) απο usa .

θα περιμενω λιγο ακομα αλλα την ψιλιαζομαι τελωνειο τη δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παίδες είμαι λίγο μπερδεμένος και θα ήθελα την βοήθεια σας...

 

Θέλω να αγοράσω 2 τέτοια

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330115041245

(Στο οποίο λέει wordwide shipping άλλα στο calculator δεν έχει την Ελλάδα.)

 

Έστειλα e-mail στον πωλητή πως θέλω δύο και τον ρώτησα πόσο κοστίζει το shipping και μου είπε 24,95$. Το θέμα είναι πως όταν πάω να το αγοράσω δεν μπορώ να βάλω ποσότητα παρόλο αυτά βλέπω πως πουλάει και ένα άλλο προιόν σε άλλο listing(http://cgi.ebay.com/Jumbo-Printer-Refill-Kit-Color-Black-20-oz_W0QQitemZ330115041080QQihZ014QQcategoryZ16201QQrdZ1QQcmdZViewItem)

(Εδώ έχει shipping calculator και λέει πόσο κοστίζει για Ελλάδα.)

Τι κάνω λοιπόν?? :-S Έχω μπερδευτεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες είμαι λίγο μπερδεμένος και θα ήθελα την βοήθεια σας...

 

Θέλω να αγοράσω 2 τέτοια

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330115041245

(Στο οποίο λέει wordwide shipping άλλα στο calculator δεν έχει την Ελλάδα.)

 

Έστειλα e-mail στον πωλητή πως θέλω δύο και τον ρώτησα πόσο κοστίζει το shipping και μου είπε 24,95$. Το θέμα είναι πως όταν πάω να το αγοράσω δεν μπορώ να βάλω ποσότητα παρόλο αυτά βλέπω πως πουλάει και ένα άλλο προιόν σε άλλο listing(http://cgi.ebay.com/Jumbo-Printer-Refill-Kit-Color-Black-20-oz_W0QQitemZ330115041080QQihZ014QQcategoryZ16201QQrdZ1QQcmdZViewItem)

(Εδώ έχει shipping calculator και λέει πόσο κοστίζει για Ελλάδα.)

Τι κάνω λοιπόν?? :-S Έχω μπερδευτεί...

 

Απλα στο συγκεκριμενο listing πουλαει μονο 1, οποτε βρες ενα ιδιο δικο του listing και χτυπα και εκει αλλο ενα. Μετα θα πληρωσεις και τα δυο μαζι και θα προσθεσεις τα $24.95 για shipping :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άλλα όταν θα πάω να πληρώσω το ένα δεν θα μου ζητήσει και το shipping του? Ή να τα αγοράσω και τα δύο και θα βάλω στο ένα τα 24,95$ και στο άλλο τίποτα?

 

EDIT: Ok έβγαλα άκρη! :D Αμα δεν δοκιμάσεις δεν μαθαίνεις τίποτα τελικά!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άλλα όταν θα πάω να πληρώσω το ένα δεν θα μου ζητήσει και το shipping του? Ή να τα αγοράσω και τα δύο και θα βάλω στο ένα τα 24,95$ και στο άλλο τίποτα?

 

EDIT: Ok έβγαλα άκρη! :D Αμα δεν δοκιμάσεις δεν μαθαίνεις τίποτα τελικά!:P

 

Για να φυγει η απορια σε καποιον αλλον, οταν πας να τα πληρωσεις σου βαζει πχ το shipping της Αμερικης και για τα δυο μαζι και εσυ αντιστοιχα προσθετεις/αφαιρεις καποια χρηματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερώτηση.Μολις παραγγειλα ενα videogame από αμερική μεσω της FEDEX.Το game κοστίζει $19.74 σύν 24 ευρω περίπου για τα εξοδα της εταιρίας κούριερ.Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα στο τελωνειο;καμμία extra χρέωση;Περιμένω να με διαφωτήσετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερώτηση.Μολις παραγγειλα ενα videogame από αμερική μεσω της FEDEX.Το game κοστίζει $19.74 σύν 24 ευρω περίπου για τα εξοδα της εταιρίας κούριερ.Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα στο τελωνειο;καμμία extra χρέωση;Περιμένω να με διαφωτήσετε!

 

Το ποσό είναι πολύ μικρό για να περάσει απο τελωνείο. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Εμένα με μεγαλύτερο ποσό($45) ήρθε κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον στις 19 του μηνα παρηγγειλα απο το ebay διαφορα πραγματακια.

παρηγγειλα απο 4 πωλητες κατι @αλακιουλες για το κινητο μου απο hong kong

και απο εναν πωλητη 2 μνημες ram απο usa για το λαπτοπ μου.

σημερα λοιπον μου ηρθαν ολα τα πακετα μαζι απο το hongkong αλλα οχι το βασικο (ραμ) απο usa .

θα περιμενω λιγο ακομα αλλα την ψιλιαζομαι τελωνειο τη δουλεια

κατεφτασε και το σετακι 2Χ1 gb ram απο αμερικα χωρις προβλημα τελωνειου:lol: :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia sas, mia voithia:

 

thelw na agorasw ena mobo, entaksi katalava afta me ta feedback ktl, alla to thema pliromis kai apostolis me apasxoli:

 

1)Den exw pistotiki, iparxi periptosi na anikso paypal kai na tous dinw money apo trapeza, an nai pia trapeza? ellados? kai ti tha pw stin trapeza?

 

2)Rwtao an borei to dema na stali se ena kontino mou courier (px. ACS) kai na pliroso to dema ekei?

 

3)Epidi ime apomakrismenos apo poli pos tha mou rthi to dema spiti?

 

dwste mou ta fwta sas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1)Den exw pistotiki,

 

 

Εχεις σκεφτει να βγαλεις καμια χρεωστικη καρτα? Εγω εβγαλα χθες, πηγα στην τραπεζα και σε 15' την ειχα στα χερια μου. Μαλιστα πηγα σπιτι και την ειχαν συνδεδεμενη και στο e-banking (αυτό υπήρχε ήδη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
@fragment_ Με μία χρεωστική μπορείς άνετα να κάνεις την δουλειά σου φίλε και οι διαδικασίες είναι όλες γραμμένες εδώ μέσα.

 

η χρεωστικη καρτα ειναι πλεων η ποιο ασφαλεις και δεν υπαρχει προβλημα με υπερχρεωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η χρεωστικη καρτα ειναι πλεων η ποιο ασφαλεις και δεν υπαρχει προβλημα με υπερχρεωσεις

 

Φυσικά αυτό που λες γίνεται μόνο αν διατηρείς άδειο τον λογαριασμό που είναι συνδεδεμένος με την χρεωστική. Για να κάνεις τις αγορές σου πρέπει να έχεις παράλληλα ακόμα ένα λογαριασμό στην ίδια τράπεζα και μέσω του online web banking να κάνεις μεταφορά το ακριβές ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...