Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για ebay...


vlachaquito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kι εγω ετσι νομιζω.Ωστοσο εχω διαβασει ατομα που γραφουν οτι αν δεν εισαι πωλητης το ποσοστο δεν εχει και μεγαλη σημασια.

Αν έχεις Feedback 2 και η μία είναι αρνητική με σχόλιο Non Paying Bidder, τότε πίστεψέ με θα έχεις προβλήματα :roll:

 

παιδια μια βοηθεια γραφτηκα ως πωλητης στο ebay και εκανα listing ενα item αλλα εχει περασει 1 μερα και δεν μπορω να δω το item που εβαλα ουτε απο το myebay ομως απο την χρεωστικη μου εχει γινει κρατηση 1? που ηταν το κοστος για το listing του αντικειμενου

 

ξερει κανεις ποτε θα μπει?ειχε κανεις το ιδιο προβλημα?:confused: :confused:

Κανονικά όταν ανεβάζεις ένα listing εμφανίζεται κατευθείαν με το πάτημα του τελευταίου κουμπιού εκτός αν έχεις θέση διαφορετική ώρα εκκίνησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

 

Κανονικά όταν ανεβάζεις ένα listing εμφανίζεται κατευθείαν με το πάτημα του τελευταίου κουμπιού εκτός αν έχεις θέση διαφορετική ώρα εκκίνησης.

 

δεν νομιζω να εβαλα κατι τετοιο αλλα αμα ηταν ετσι κανονικα δεν θα επρεπε να μου εδειχνε το αντικειμενο στο all selling ?

 

αμα ξανακανω listing το item και μετα εμφανιστουν και τα 2?? γινεται να το ακυρσω το πρωτο?

 

 

OK OK ΤΟ βρηκα το προβλημα και ειναι ok

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τπτ μωρε απλα ηταν η πρωτη μου πωληση και ηθελε να γραφτω ως πωλητης και αυτο εγινε οταν πατησα να κανω list το ανικμενο και μετα με πηγε στο my listing και δεν ηταν εκει και λεω δεν παω να το ξαναβαλω τι εχω να χασω ε και με το που παταω sell item πανω απο τον τιτλο που δηλωνεις ειχε το αντικειμενο και μολις το κλικαρω μου βγαζει επιβεβεωση για να ολοκληρσω το listing και εγω ειχα διαβασει οτι θελει 24 ωρες και που να φανταστω !!! οποτε ειχε γινει ....ΧΧ..

καταλαβατε!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακρίβυναν τα μεταφορικά από Αμερική!!!!! Τώρα είναι στις ίδιες τιμές με Καναδά! Τώρα πια μόνο με το πλοίο... Καλά ήταν μέχρι τώρα.... Ρε τι πάθαμε... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε το παρακάτω εμαιλ... τι κάνουμε τώρα? Πως γίνετε ο εκτελωνισμός? Πόσο της % επι την αξία του αντικειμένου πληρώνουμε? Και τι παίζει με την DHL? Πληρώνω και φύλαξη ανα μέρα? Μου το έστειλε στις 10 του μήνα και ακόμα δεν έκανα τίποτα :| :|

 

Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας για μια εισαγωγή σας με αριθμό φορτωτικής ------------ η οποία έχει κρατηθεί τελωνείο και θέλει εκτελωνισμό.

 

Θ.Δρακάκη – Τμήμα Εισαγωγών DHL

 

Τηλ: 2103543390

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε kikis2002 σταματάς να κάνεις σαν αγχωμένο κοτόπουλο, παίρνεις τηλέφωνο στο νούμερο που σου δώσανε και σου λύνουν όλες τις απορίες.

 

Αν κάτι νιώθεις ότι δεν πάει καλά με τα νούμερα που θα ακούσεις, μας ρωτάς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καλά... τι πράγματα είναι αυτά!!! :| :| :|

90$ αξίζει... 145 μαζί με τα μεταφορικά...!!!

 

Ζητάνε 95ευρω μόνο για την πάρτυ τους + τα τελωνιακά έξοδα!

Αν πάω από εκεί θέλουνε 48ευρω για την πάρτυ τους + τα τελωνιακά!

 

Και έχω περιθώριο σήμερα και αύριο να αποφασίσω τι θα κάνω γιατί αρχίζουν και τα φύλακτρα που είναι 7ευρω την μέρα!

Με λίγα λόγια θα πληρώσω πάνω από την αξία του δέματος στάνταρ!!

ΤΙ ΚΑΝΩ????

Μιλάμε οι άνθρωποι είναι ΛΙΣΤΕΣ!!!

 

Και εγώ είμαι Λαμία κιόλας... και δεν μπορώ να φύγω..! Καλά μιλάμε για μεγάλη κοροιδία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτα να ξανακοιτάξουν το ποσό "γιατί υπολόγιζες να πληρώσεις λιγότερα" και ζήτα να σου αναλύσουν το ποσό! Παράλληλα μίλα με τον πωλητή για την περίπτωση που ακόμα δεν σε συμφέρει να πληρώσεις τα τελωνειακά κερατιάτικα για το αν δέχεται να το στείλεις πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν οτι τα 95 ευρω είναι πάγεια για να πάνε να κάνουν αυτήν την διαδικασία... + ότι προκύψει στο τελωνίο... λέει υπολογίζω εμπειρικά 30-40ευρω!

Μιλάμε για εξωφρενικά ποσά σε σχέση με το πόσο έχει το πράγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

?98 πάγια? Να μη χέσω.. Μίλα με τον πωλητή φίλε για να το στείλεις από εκεί που ήρθε.. Έχε υπόψιν σου ότι τα έξοδα αποστολής δεν θα τα πάρεις πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με μια αγορά και θα ήθελα συμβουλές.

 

Παρήγγειλα στις 16 Απριλίου ένα παιχνίδι από UK. Ο τύπος (με feedback 34496 και 99,8% positive) μου είπε ότι το έστειλε στις 17 Απριλίου, και μου έδωσε και αριθμό δέματος. Δυστυχώς, ακόμα δεν το έχω παραλάβει, και όποτε πήρα στην γραμμή των ΕΛΤΑ για εντοπισμό με τον αριθμό που μου έδωσε, μου είπαν ότι δεν υπάρχει καμία καταχώρηση, σαν μην έφτασε ακόμα (=ποτέ) στην Ελλάδα. Του έστειλα πριν λίγες μέρες και του είπα πως έχει το πρόβλημα, και να μου στείλει σκαναρισμένη απόδειξη της αποστολής, αλλιώς θα πράξω τα δέοντα. Μου απάντησε:

"I can 100% guarantee you that we did send your item by International Signed For on 17.4.07 and the reference number on the sticker on our book is RIxxxxxxxGB. Please check with your local post office to see if they are holding any undelivered mail for you and if you have no joy please let me know."

 

Φυσικά, ακόμα περιμένω, και θέλω να κινήσω διαδικασίες. Τι πρέπει να κάνω; Η πληρωμή έγινε μέσω PayPal. Γίνεται να πάρω τα χρήματα πίσω; Να κάνω report στο eBay;

 

Για πείτε όσοι έχετε εμπειρία. Σκέφτομαι για αρχή να του στείλω e-mail ότι δεν έλαβα το αντικείμενο και ότι ο κωδικός που μου έδωσε δεν εμφανίζεται πουθενά. Να του ζητήσω πάλι σκαναρισμένη απόδειξη αποστολής, και να του πω ότι θ' αρχίσω διαδικασίες αναφοράς σε eBay και PayPal για να πάρω πίσω τα χρήματά μου, αν αυτός δεν έχει κάποια καλύτερη ιδέα. Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα είπαμε, επανειλημμένως μάλιστα, δεν έχουν τίποτα και δεν βλέπουν καθόλου τον κωδικό που μου έδωσε. Αυτός ακόμα δεν μου έχει στείλει απόδειξη. Μέχρι να δω απόδειξη, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να πιστεύω ότι έχει στείλει το αντικείμενο. Του έστειλα e-mail και περιμένω.

 

ΥΓ: Αν μου στείλει σκαναρισμένη απόδειξη αποστολής, γίνεται τίποτα μέσω PayPal ή είναι καλυμμένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...