Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια χαρα στην παρεα.παιδια θελω ενα προγραμμα να μπορει να βρει 2πλες και 3πλες φωτογραφιες για αμεση διαγραφη.μονο για φωτο ψαχνομαι..εχω εναν σκληρο δισκο απο μπακαπ χρονων και εχει πλεον τιγκαρει 250gb και θελω να τον κανω ενα καθαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, ktikti είπε

γεια χαρα στην παρεα.παιδια θελω ενα προγραμμα να μπορει να βρει 2πλες και 3πλες φωτογραφιες για αμεση διαγραφη.μονο για φωτο ψαχνομαι..εχω εναν σκληρο δισκο απο μπακαπ χρονων και εχει πλεον τιγκαρει 250gb και θελω να τον κανω ενα καθαρισμα.

υπαρχουν πολλα...με μια αναζητηση στο γοογλε θα βρεις οτι θες

https://wethegeek.com/5-duplicate-photo-finder-tools-to-delete-duplicate-photos/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ktikti είπε

γεια χαρα στην παρεα.παιδια θελω ενα προγραμμα να μπορει να βρει 2πλες και 3πλες φωτογραφιες για αμεση διαγραφη.μονο για φωτο ψαχνομαι..εχω εναν σκληρο δισκο απο μπακαπ χρονων και εχει πλεον τιγκαρει 250gb και θελω να τον κανω ενα καθαρισμα.

Γιατί δεν παίρνεις έναν μεγαλύτερο δίσκο να τελειώνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, micos000 είπε

Γιατί δεν παίρνεις έναν μεγαλύτερο δίσκο να τελειώνεις;

δεν ειναι φιλε θεμα δισκου! εχω και αλλους δισκους,απλα θελω να γινει η κατασταση καλυτερη.να βρισκω αμεσα αυτο που θελω και οχι ετσι οπως ειναι τωρα..

29 λεπτά πριν, KaRLoSSaLoNiKa είπε

υπαρχουν πολλα...με μια αναζητηση στο γοογλε θα βρεις οτι θες

https://wethegeek.com/5-duplicate-photo-finder-tools-to-delete-duplicate-photos/

εχω κανει αναζητηση και εχω βρει αρκετα.ηθελα κατι πιο στοχευμενο και δοκιμασμενο απο καποιον χρηστη εδω μεσα.αλλα κι αυτο που μου εστειλες βοηθησε και θα δοκιμασω ενα απο αυτα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κάποιο δωρεάν πρόγραμμα για επεξεργασία βίντεο

Εκτός το davinci απλή χρήση λειτουργικό windows 10

Θέλει να επεξεργαστή ο γιος βίντεο από την " τύπου go pro"

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, lambros είπε

Κάποιο δωρεάν πρόγραμμα για επεξεργασία βίντεο

Εκτός το davinci απλή χρήση λειτουργικό windows 10

Θέλει να επεξεργαστή ο γιος βίντεο από την " τύπου go pro"

Τι υπολογιστή έχει ο γιός και τι χαρακτηριστικά έχουν τα αρχεία που θέλει να επεξεργαστεί; Με το media info βλέπεις εύκολα τα στοιχεία. Θέλουμε ανάλυση, codec, bitrate για αρχή.

Για εντελώς βασική επεξεργασία μπορείς να δεις το κλασσικό windows movie maker. Στα 10άρια δεν υπάρχει αλλά μπορείς να το εγκαταστήσεις. Περιλαμβάνεται στο πακέτο windows live και αν το θέλεις έχω την Ελληνική έκδοση ανεβασμένη στο cloud γιατί δεν το βρίσκεις εύκολα στα Ελληνικά.

https://mega.nz/file/21R0VbYS#pg-P7tKV26ixFwUEndKqH5qnpD3e4Ot82LEeaZ0TnBY

Στην εγκατάσταση ξετσεκάρισε τα πάντα εκτός από το movie maker.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Νομίζω είχε ερωτηθεί και παλαιότερα, αλλά δεν το βρίσκω. Κάποιο καλό δωρεάν πρόγραμμα γαι μετατροπή βίντεο υπάρχει; Είχα το freemake video converter, αλλά με κάθε αναβάθμιση, η δωρεάν έκδοση είναι όλο και πιο περιορισμένη. Πλέον δεν μπορώ ούτε mp3 να εξαγάγω από mp4 αρχείο. Υπάρχει κάτι αξιόλογο από δωρεάν ή δωρεάν εκδόσεις προγράμματος επί πληρωμή;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Mivas (myphone) είπε

Καλησπέρα σε όλους. Νομίζω είχε ερωτηθεί και παλαιότερα, αλλά δεν το βρίσκω. Κάποιο καλό δωρεάν πρόγραμμα γαι μετατροπή βίντεο υπάρχει; Είχα το freemake video converter, αλλά με κάθε αναβάθμιση, η δωρεάν έκδοση είναι όλο και πιο περιορισμένη. Πλέον δεν μπορώ ούτε mp3 να εξαγάγω από mp4 αρχείο. Υπάρχει κάτι αξιόλογο από δωρεάν ή δωρεάν εκδόσεις προγράμματος επί πληρωμή;

 

format factory my friend!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Mivas (myphone) είπε

Καλησπέρα σε όλους. Νομίζω είχε ερωτηθεί και παλαιότερα, αλλά δεν το βρίσκω. Κάποιο καλό δωρεάν πρόγραμμα γαι μετατροπή βίντεο υπάρχει; Είχα το freemake video converter, αλλά με κάθε αναβάθμιση, η δωρεάν έκδοση είναι όλο και πιο περιορισμένη. Πλέον δεν μπορώ ούτε mp3 να εξαγάγω από mp4 αρχείο. Υπάρχει κάτι αξιόλογο από δωρεάν ή δωρεάν εκδόσεις προγράμματος επί πληρωμή;

 

https://handbrake.fr/

Πολύ καλό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις προτάσεις! Καλά φαίνονται και τα δύο converters

 

13 ώρες πριν, KaRLoSSaLoNiKa είπε

format factory my friend!

χμμ, με το που πάω για εγκατάσταση κρασάρει... Εϊμαι με win7 64bit. Θα δοκιμάσω την παλιά 32άρα έκδοση που έχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2021 στις 3:09 ΜΜ, Mivas (myphone) είπε

Υπάρχει κάτι αξιόλογο από δωρεάν ή δωρεάν εκδόσεις προγράμματος επί πληρωμή;

Χρησιμοποιούσα αυτό πιο παλιά https://www.flv.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Nabuko είπε

Χρησιμοποιούσα αυτό πιο παλιά https://www.flv.com/

νομίζω είχα κι εγώ κάποιο μετατροπέα σχετικό με flv, αν και τώρα δεν είναι τόσο δημοφιλή νομίζω αυτά τα αρχεία. Αν έχει πάντως δυνατότητες για άλλα format, αλλά και εξαγωγή μουσικής από βίντεο που δεν βρήκα στα άλλα δύο, τότε είναι εντάξει

22 ώρες πριν, Nabuko είπε

Χρησιμοποιούσα αυτό πιο παλιά https://www.flv.com/

το εγκατέστησα και όχι μόνο δεν ανοίγει αλλά μου κάνει κάτι τρελά, πάω για απεγκατάσταση και λέει δεν έχω δικαιώματα απεγκατάστασης! Μήπως έχει τίποτα ιούς μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Mivas (myphone) είπε

το εγκατέστησα και όχι μόνο δεν ανοίγει αλλά μου κάνει κάτι τρελά, πάω για απεγκατάσταση και λέει δεν έχω δικαιώματα απεγκατάστασης! Μήπως έχει τίποτα ιούς μέσα;

Το εγκατέστησα και το roguekiller μου έδειξε malicious item και το απεγκατέστησα με το iobit uninstaller. Δεν έχεις κάτι να ελέγχει τα προγράμματα? 

Tο ξαναεγκατέστησα αγνοώντας το antimalware και δούλεψε κανονικά, αλλά το απεγκατέστησα γιατί δε μου χρειάζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2021 στις 9:57 ΜΜ, Nabuko είπε

Το εγκατέστησα και το roguekiller μου έδειξε malicious item και το απεγκατέστησα με το iobit uninstaller. Δεν έχεις κάτι να ελέγχει τα προγράμματα? 

Tο ξαναεγκατέστησα αγνοώντας το antimalware και δούλεψε κανονικά, αλλά το απεγκατέστησα γιατί δε μου χρειάζεται

Κατάλαβα, δηλαδή εμφανίζεται ψευδώς θετικό στα προγράμματα προστασίας και μπαίνει απευθείας καραντίνα. Έχω το ESET Security που μόλις το απενεργοποίησα μπόρεσα και έκανα απεγκατάσταση τον μετατροπέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...