Προς το περιεχόμενο

Χρήσιμα προγράμματα στο Video και Audio


cybereddie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Μα φυσικά audacity, Έχει πλήρες online manual και tutorials και συγκεκριμένα για το audio editing εδώ.

Έχει και στο store των windows ή αλλιώς κάποιο από τα 10άδες online tools.

Το audocity το κατέβασα αλλά μου βγάζει οτι λείπει το lame.dll και δεν με αφήνει  τα κάνω εξαγωγή τα τραγούδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 727
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια, μηπως γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα του στυλ windows movie maker? Θελω να κανω crop καποια αρχεια βιντεο, μπορει να μου προτεινετε καποιο?? Ευχαριστω πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να κροπάρεις την εικόνα από κάποια μέρη ή θέλεις να κόψεις το βίντεο σε μικρότερα μέρη και να κρατήσεις μόνο αυτά που σε ενδιαφέρουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κοψω ουσιαστικα ενα κομματι απο ολοκληρο το βιντεο χωρις περεταιρω επεξεργασια. Εχω πχ ενα κομματι βιντεο 40 λεπτων και γω απλα να του δινω κρατα απο το 10:00 μεχρι το 30:00 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/2/2018 στις 12:08 ΠΜ, micos000 είπε

Το δοκίμασα και πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.

Βρήκα αυτή την σελίδα https://audiotrimmer.com/el/

την έχει δοκιμάσει κανένας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, pavloa είπε

Το δοκίμασα και πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.

Τι μήνυμα; Το πρόσθεσες το dll; Όταν κάνεις export σε mp3 δεν στο δέχεται ή δεν υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που χρειάζεται είναι να αντιγράψεις το lame_enc.dll στον φάκελο plugins του audacity (όχι σε υποφάκελο), τίποτε άλλο. Σου βάζω σε zip το αρχείο στα συνημμένα του μηνύματος.

fK3a7W.jpg

lame_enc.zip

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

 Καλησπέρα,

Έχουμε κάποιο πρόγραμμα δωρεάν και στα Ελληνικά να κάνει επεξεργασία βίντεο; Πχ όπως το movie maker που έχει καταργηθεί (γμτ). Έχουν τα Windows 10 τίποτε ενσωματωμένο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το windows essentials 2012 (από το δεξί μέρος επέλεξε το executable, είναι 131ΜΒ), τρέξτο, επέλεξε choose programs και τσεκάρισε μόνο το phot gallery and movie maker.

Εναλλακτικά δοκίμασε το shortcut.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 20/5/2018 στις 12:01 ΠΜ, micos000 είπε

Κατέβασε το windows essentials 2012 (από το δεξί μέρος επέλεξε το executable, είναι 131ΜΒ), τρέξτο, επέλεξε choose programs και τσεκάρισε μόνο το phot gallery and movie maker.

Εναλλακτικά δοκίμασε το shortcut.

Το πέτυχα. Δούλεψε το movie maker του Win essentials 2012. Απλά με ταλαιπώρησε λίγο να καταλάβω τι συμβαίνει, γιατί το έκανα εγκατάσταση 5 φορές και σταματούσε στο 33%. Στο τέλος μου πέταγε μήνυμα σφάλματος. Έπρεπε λοιπόν να κλείσω τη θύρα ethernet οπότε να μην είμαι συνδεμένος στο internet. Μάλλον το ''βλέπει'' η microsoft και επειδή το έχει καταργήσει.....κόβει την εγκατάσταση! Όλα ΟΚ φίλε μου, σ ευχαριστώ και πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...