Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι κανει για το BT (ισως οχι για το ΒΤ4) χωρις να ειναι οτι καλυτερο μια και δεν κανει για WPS

Oποτε ισως το σημα απο τα δυκτια που εχεις γυρο σου, να μην ειναι αρκετο ωστε να δει καποιο απο αυτα

Μηπως να δοκιμαζες την πιο προσφατη εκδοση του ΒΤ ΤΗΝ ΒΤ5r3

 

τι εννοεις δεν κανει για WPS?ενα WEP θελω να σπασω...Εχω παρα πολα δικτυα γυρω μου ειναι τουλαχιστον 7 με φουλ σημα...Θα δοκιμασω με το ΒΤ5 να δω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ερώτηση. Απ' ότι έχω καταλάβει (και από όσα λέγανε στο spasto.net πριν αυτό κλείσει) έχω την εντύπωση ότι έκανε δουλειά. Το θέμα είναι ότι πρέπει να κάτσεις να εγκαταστήσεις python κλπ. Δεν είναι φασαρία, λίγα λεπτά θέλει αλλά και πάλι... Αξίζει τον κόπο πάντως.

 

To bases.lst δεν περιλαμβανει ολα τα ranges των mac address. Εχει κανεις ενα πιο πληρες η τον τροπο να βρω τις εγγραφες που λειπουν? Συγκεκριμενα για το ευρος DC:0B:1A 23:00:00 23:FF:FF

 

Με μια προχειρη ματια, οι κωδικοι εχουν αρκετα κοινα στοιχεια ωστε και με brute force να μπορει αν βγει κατι σχετικα γρηγορα. Παλι ομως το handshake capture ειναι μπελας αμα ο αλλος δεν μπαινει ποτε η δεν εχεις αρκετα δυνατο σημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι κανει για το BT (ισως οχι για το ΒΤ4) χωρις να ειναι οτι καλυτερο μια και δεν κανει για WPS

Μηπως να δοκιμαζες την πιο προσφατη εκδοση του ΒΤ ΤΗΝ ΒΤ5r3

 

ουτε και με την τελευταια εκδοση δεν βρισκει διαθεσιμα δικτυα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ralink 2870...

http://www.backtrack-linux.org/

 

Tested and working cards

We were able to test the following cards. Note that "passed" means "passed an aireplay -9" injection test. We will be expanding on this list as more feedback domes form the community. From our testing we found that most major chipsets were supported, as well as the most common cards.

AWUS036H (rtl8187, r8187) - both mac80211 and IEEE drivers - passed

AWUS036NH (Ralink RT2870/3070) - using the mac80211 rt2x00usb drivers - passed

BCM4312 802.11b/g LP-PHY (rev 01) - using the mac80211 b43, works well - passed

Rockland N3 - (Ralink RT2870/3070) - using the mac80211 rt2x00usb drivers -passed

Edimax EW-7318USG USB - (Ralink RT2501/RT2573) - using the mac80211 rt2500usb/rt73usb drivers -passed

ASUSTek Computer, Inc. RT2573 - using the mac80211 rt2500usb/rt73usb drivers -passed

Linksys WUSB54GC ver 3 - using the mac80211 rt2800usb drivers -passed

Ubiquiti SRC - using the mac80211 ath9k drivers-passed

Internal Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG - using the mac80211 iwl3945 drivers-passed

Dlink WNA-2330 PCMCIA - using the mac80211 ath5k drivers-passed

Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01) - using the mac80211 ath9k drivers-passed

Netgear wg111v2 - using the mac80211 rtl8187 drivers-passed

ZyXEL AG-225H v2 - using the mac80211 zd1211 drivers - passed

Intel 4956/5xxx - using the iwlagn drivers - passed

 

AWUS051NH - fail

 

Κατηγορία:

Επιστήμη και τεχνολογία

Άδεια:

Τυπική άδεια YouTube


  •  
     
    370 επισημάνσεις "Μου αρέσει",

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ το είπες και εγώ τα κατέβασα (μάλιστα όχι μόνο τα 2 πρώτα αλλά και τα 3 βιβλία του Suarez). Αλλά μια έπιανα το ένα βιβλίο, μία το άλλο και δεν τα ξεκίνησα. Μόλις έκανα λοιπόν μια νοητική υπενθύμιση, η επόμενη επιλογή μου να είναι το Daemon :P Καιρό τώρα ψηνόμουν να ξαναδιαβάσω τα έργα του Gibson, αλλά καλύτερα κάτι πιο καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αν η κρυπτογράφηση του οτε η connx router ειναι wpa/wpa2 (και οχι wep το οποιο σπαει σε λιγα λεπτα με το Back track 5)

συχνα ο κωδικός ειναι η mac του router  με μικρα γράματα εαν τα τελευτεα εξι ψηφια απο την ssid τερίαζουν με τα τελεφταια 6 απο την mac. παράδειγμα :

essid: ote46b3c5

mac: 21:F6:C8:46:B3:C5

Το ιδιο ισχυει και για καποια cyta που έχουν 4 ψηφια στην ssid αντι για 6 τα οποια σπάνε με key generator.

Ελπιζω να βοηθησά για οποια απορια στηλτε μου μυνημα.



Για τα wind ακόμα ψαχνω οποιος χρήστης έχει WIND θα βοητουσε αν μας εγραφε τα στοιχεια του router του και τον κωδικό.!!!

:) thnx guys

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειχα προτεινει να διαβασεις τα 2 πρωτα του Suarez (daemon και freedom), εκει καποια ομοιοτητα θα βρεις ;)

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΔΙΚΤΥΑ ΤΟΥ ΟΤΕ.. ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΑ ΣΠΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕΣΑ... ΕΙΝΑΙ ΟΤΕ 27D5A3 ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΕ 1D62AC....ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΓΙΑ ΔΥΟ ΔΙΚΤΥΑ ΤΟΥ ΟΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΣΠΑΣΩ... ΟΤΕ 27D5A3 ΚΑΙ ΟΤΕ 1D62AC... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...