Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τον rogero πεταμε τα games στον hdd0/GAMES!!

Με τον Multiman οπου και να τα βαλεις τα βρισκει...ειτε στον GAMEZ ειτε στον GAMES ειτε μεσα στον manager αν φτιαξεις φακελο GAMEZ.

 

Με τους αλλους manager μην ασχολειστε....καλο ειναι να εχετε και τους 2 γιατι μια ειναι μπροστα στην κουρσα των εξελιξεων ο Multi και την αλλη ο rogero γιαυτο πεταξα τα games στον hdd0/GAMES και καθαρισα.

 

Επιπλεον ο rogero εχει επιλογη με SELECT να ορισεις εσυ το path που θα σκαναρει.

 

Βγηκε στα γνωστα μερη εκδοση multiman v1.13.03

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το gran turismo 5 δεν δουλεύει βγάζει μαύρη οθόνη. Έβαλα το original eboot.bin γιατί το είχα αλλάξει όταν ήμουν στην 3.41. Ξέρετε αν έχουν αλλαχτεί και άλλα αρχεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα και το μπαζ απο εξωτερικο δισκο και ολα μια χαρα. εχω μια απορια. αν κανω ριμπουτ κανονικα, χωρις να τρεξω καποιον μανατζερ μπορω να μπω στο psn για να παιξω online. Σωστα?? δεν εννοω να παιξω παιχνιδι που εχω κάνει μπακ απ, αλλα κανονικα απο το δισκακι του.

 

εβαλα και τον gaia και τον rogero αλλα νομιζω προτιμω τον gaia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάλι με βόλεψε καλύτερα ο multiman

γιατί στο mega pack έχει και e.boot fix

για cfw 3.55 σε περίπτωση που μυστηριωδώς

δεν τρέχει το game που μας έφερε ο θείος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετοιμο το πρωτο εργαλειο που καθαριζει το ιστορικο για ασφαλες PlayStationStore χωρις μπανακια http://www.multiupload.com/ZKKBP904V0

 

τι κανει αυτο ακριβως?? σβηνει παιχνιδια?? σβηνει τους μαναγκερς??τα επαναφερει ολα στα εργοστασιακα?? η κανει κανα τυπου στελθ??

 

εγω παντος τωρα επαιξα κανα 2 ωρο με οριτζιναλ παιχνιδι δεν εγινε κατι μπορει απλα να ημουν τυχερος, μπορει να ειναι κυριακη και αυριο να γινει μπαν... ειδωμεν. ευχαριστω για το λινκ το κατεβασα θα το ψαξω κι αυτο...

 

εμένα πάλι με βόλεψε καλύτερα ο multiman

γιατί στο mega pack έχει και e.boot fix

για cfw 3.55 σε περίπτωση που μυστηριωδώς

δεν τρέχει το game που μας έφερε ο θείος

 

 

το δοκιμαζω και το μουλτιμαν τωρα καλο φαινεται και με ωραια μουσικουλα. :-D το e.boot τι κανει?/ για να μπουταρει το παιχνιδι χωρις cd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gran turismo 5 δεν δουλεύει βγάζει μαύρη οθόνη. Έβαλα το original eboot.bin γιατί το είχα αλλάξει όταν ήμουν στην 3.41. Ξέρετε αν έχουν αλλαχτεί και άλλα αρχεία?

 

καταφερα να τρεξω το gt5 εκδοση BCUS98114 στο kmeaw's 3.55fw ως εξης:

 

a) σβησιμο game data που αφορουν το gt5.

B ) εγκατασταση patch lv2-v2.pkg απο στικακι

c) εγκατασταση gaia manager 2.0.4 απο στικακι

d) Κατεβασα το update 1.0.5 για το GT5 που αντιστοιχει στην εκδοση μου.

e) εγκατασταση του update απο στικακι (αν εχετε πειραγμενο eboot.bin καντε το backup γιατι το update to αντικαθιστα)

f) reboot το ps3

g) "ετρεξα το lv2 patch" απο xmb

h) "ετρεξα τον gaia manager"

i) επιλογη του GT5 μεσα απο το gaia χωρις patch.

j) επιλογη στο δισκακι με ενα αυθεντικο παιχνιδι μεσα.

 

 

Με τον παραπανω τροπο παιζουν κανονικα τα LBP2 & Dead Space 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Να ρωτήσω.Παίζει να μπορούμε να τρέξουμε games από έναν εξωτερικό σκληρό χωρίς να χρειαστεί να τα περάσουμε στο ps3 me ftp manager?Αν όχι τότε γίνεται να περάσω τα games στο ps3 χωρίς να χρειαστεί να το συνδέσω σε router(συνδέοντάς το με το pc μέσω lan για παράδειγμα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Να ρωτήσω.Παίζει να μπορούμε να τρέξουμε games από έναν εξωτερικό σκληρό χωρίς να χρειαστεί να τα περάσουμε στο ps3 me ftp manager?Αν όχι τότε γίνεται να περάσω τα games στο ps3 χωρίς να χρειαστεί να το συνδέσω σε router(συνδέοντάς το με το pc μέσω lan για παράδειγμα)?

μπωρεις με τον εξωτερικο δισκο να τα περασεις στον εσωτερικο χρεισημοποιοντας το ps3 splitter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK.Ευχαριστώ.Θα το τσεκάρω.Αλλά για να καταλάβω,θα κάνω το αρχείο split για να χωρέσει σε fat32 και μετά θα το περάσω στο σκληρό του ps3 με τον backup manager?Sorry για τις σπαστικές ερωτήσεις αλλά είμαι λίγο άσχετος με τις χακιές!! του ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξερει καποιος πως μπορω στον gaia manager να του αλλαξω την διαδρομη απο τους φακελους στο δισκο που διαβαζει τα games?

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK.Ευχαριστώ.Θα το τσεκάρω.Αλλά για να καταλάβω,θα κάνω το αρχείο split για να χωρέσει σε fat32 και μετά θα το περάσω στο σκληρό του ps3 με τον backup manager?Sorry για τις σπαστικές ερωτήσεις αλλά είμαι λίγο άσχετος με τις χακιές!! του ps3.

Οταν εχεις μεγαλυτερο αρχειο απο 4Gb ,χρησιμοποειεις spliter, σου σπαει σε μικροτερα αρχεια το μεγαλο, σβηνεις το παλιο αρχειο το μεγαλο απο το φακελο (καλυτερα κρατα το backup καπου αλλου)και μετα απο τον manager του ps3 κανεις κανονικα install.Ο manager εχει μηχανισμο που καταλαβαινει τα splitted αρχεια και κανει install κανονικα.Δεν χρειαζεται να κανεις κατι μετα. Μπορεις επισης με προγραμμα ftp να περασεις κατευθειαν απο το pc σου στον καταλληλο φακελο του ps3 το game και να αποφυγεις την διαδικασια του split. διαλεγεις και περνεις ,αν δεν εισαι πολυ εξικιωμενος με ftp κανε το πρωτο και θα εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταφερα να τρεξω το gt5 εκδοση BCUS98114 στο kmeaw's 3.55fw ως εξης:

 

a) σβησιμο game data που αφορουν το gt5.

B ) εγκατασταση patch lv2-v2.pkg απο στικακι

c) εγκατασταση gaia manager 2.0.4 απο στικακι

d) Κατεβασα το update 1.0.5 για το GT5 που αντιστοιχει στην εκδοση μου.

e) εγκατασταση του update απο στικακι (αν εχετε πειραγμενο eboot.bin καντε το backup γιατι το update to αντικαθιστα)

f) reboot το ps3

g) "ετρεξα το lv2 patch" απο xmb

h) "ετρεξα τον gaia manager"

i) επιλογη του GT5 μεσα απο το gaia χωρις patch.

j) επιλογη στο δισκακι με ενα αυθεντικο παιχνιδι μεσα.

 

 

Με τον παραπανω τροπο παιζουν κανονικα τα LBP2 & Dead Space 2.

εμενα παλι το gt5 BCES00569 δουλεψε ως εξης.

το εβαλα στον σκληρο με ftp και με το δικο του eboot και οχι της 3.41..

open manager και mutliman δεν μου το πεζανε..

μονο ο rogero το παιζει απλα την πρωτη φορα mου ζητησε να κανει fix permission στο eboot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...