Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα τα Windows 8 Consumer Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντωμεταξύ σε σύστημα με ssd πλέον ουσιαστικά δεν υφίσταται boot time μετά από μερικές μέρες.Εκτός αν θεωρούμε μερικά δευτερόλεπτα ως καθυστέρηση.

Απλά πατάς το on του laptop και μπαίνεις στα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

ρε παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορω να ρυθμισω τα windows να μπουταρουν στο desktop και οχι στο start screen;

Προς το παρον οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να κάνω ακόμα μια ερώτηση,μιας κ έβγαλαν Consumer Preview για να την κατεβάσει ο κόσμος για να δοκιμάσουν τι?Ότι κ να πας να κάνεις εγκατάσταση βγάζει πρόβλημα...Πέρα από το 7zip όλα τα άλλα που ήθελα να δοκιμάσω δεν τα εγκατέστησε!Θα κάνει κάτι για αυτό με κάποιο update η μπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

4-5 πραγματα που εκανα εγκατασταση,δεν εχουν βγαλει προβλημα.

Αλλα ακομα και αν οπως λες σου βγαζουν μονο προβληματα, αυτη ειναι και η λογικη της CP, να προσπαθησουν να μαθουν γιατι εχεις τοσα προβληματα (εσυ,εγω κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4-5 πραγματα που εκανα εγκατασταση,δεν εχουν βγαλει προβλημα.

Αλλα ακομα και αν οπως λες σου βγαζουν μονο προβληματα, αυτη ειναι και η λογικη της CP, να προσπαθησουν να μαθουν γιατι εχεις τοσα προβληματα (εσυ,εγω κλπ)

 

 

Μα ξέρεις τι μου κάνει περιέργεια στην developer έκδοση όλα αυτά που ήθελα να δοκιμάσω τα έκανε εγκατάσταση κανονικά Link σε αυτήν δεν περνά τίποτα!(steam,teamv,teamspeak,dr.ati,+,+,+)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μα ξέρεις τι μου κάνει περιέργεια στην developer έκδοση όλα αυτά που ήθελα να δοκιμάσω τα έκανε εγκατάσταση κανονικά Link σε αυτήν δεν περνά τίποτα!(steam,teamv,teamspeak,dr.ati,+,+,+)

Δυστυχως δεν μπορω να σου πω τι προβλημα υπαρχει. Απο περιεργεια παντως δοκιμασα το steam απο οσα ανεφερες

 

 

14lnfau.jpg

 

 

Το GTA 1 δεν παιζει (..αλλα και στα 7 μου βγαζει προβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν μπορω να σου πω τι προβλημα υπαρχει. Απο περιεργεια παντως δοκιμασα το steam απο οσα ανεφερες

 

 

14lnfau.jpg

 

 

Το GTA 1 δεν παιζει (..αλλα και στα 7 μου βγαζει προβλημα)

 

 

Κάτσε εσένα στο έκανε setup κανονικά το steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάτσε εσένα στο έκανε setup κανονικά το steam?

Γεπ, γι αυτο σου εβαλα και την εικονα. Και εκανε κανονικα και το install του GTA 1 (το πιο μικρο παιχνιδι που εχω στο library), το οποιο ξεκιναει κανονικα και καποια στιγμη πεταει error οταν παει να φορτωσει την 1η πιστα. Οπως ειπα ομως και στα 7 εχει προβλημα το συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεπ, γι αυτο σου εβαλα και την εικονα. Και εκανε κανονικα και το install του GTA 1 (το πιο μικρο παιχνιδι που εχω στο library), το οποιο ξεκιναει κανονικα και καποια στιγμη πεταει error οταν παει να φορτωσει την 1η πιστα. Οπως ειπα ομως και στα 7 εχει προβλημα το συγκεκριμενο.

 

LOL καλά πως γίνεται σε εσένα να έκανε setup k σε εμένα να έκανε πρόβλημα πολύ περίεργο...Έχεις καμία ιδέα?

 

Εν τω μεταξύ η ati έχει βγάλει drivers για 8 Link αλλά τίποτα δεν τους περνάει..(notebook->dadeon->s5xxx->8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

LOL καλά πως γίνεται σε εσένα να έκανε setup k σε εμένα να έκανε πρόβλημα πολύ περίεργο...Έχεις καμία ιδέα?

Σου εβγαλε καποιο error, καποιο μηνυμα? Κανε ενα κοπο εαν θελεις να το αναφερεις και σ αυτο το thread και να συνεχισουμε εκει, για να μην γεμισουμε το παρον με μεμονωμενα προβληματα.

Εν τω μεταξύ η ati έχει βγάλει drivers για 8 Link αλλά τίποτα δεν τους περνάει..

Εκ πρωτης οψεως, αρχιζω να πιστευω πως το προβλημα εγκειται στην δικια σου εγκατασταση και οχι σε γενικο προβλημα των 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rosmodelo,

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με εσένα, όταν πήγαινα να κάνω Install οτιδήποτε(σχεδόν) μου πέταγε NSIS Error.

Έκανα φορμάτ, τα ξαναπέρασα και όλα καλά..

Δεν έχω ιδέα τι προκαλούσε το NSIS Error, να τονίσω επίσης πως ούτε με το κόλπο από CMD( /NCRC) γινόταν κάτι..

 

Μήπως έχεις πειράξει κάτι στα Windows ;

Οτιδήποτε, είτε έχεις κλείσει το UAC κλπ, εάν ναι, να το αναφέρεις μπας και βρούμε τι φταίει γιατί εγώ όλο και κάτι είχα ''πειράξει''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rosmodelo,

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με εσένα, όταν πήγαινα να κάνω Install οτιδήποτε(σχεδόν) μου πέταγε NSIS Error.

Έκανα φορμάτ, τα ξαναπέρασα και όλα καλά..

Δεν έχω ιδέα τι προκαλούσε το NSIS Error, να τονίσω επίσης πως ούτε με το κόλπο από CMD( /NCRC) γινόταν κάτι..

 

Μήπως έχεις πειράξει κάτι στα Windows ;

Οτιδήποτε, είτε έχεις κλείσει το UAC κλπ, εάν ναι, να το αναφέρεις μπας και βρούμε τι φταίει γιατί εγώ όλο και κάτι είχα ''πειράξει''

 

 

Ακριβός αυτό NSIS Error σε όλα!!!Όχι δεν έχω πειράξει τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ακριβός αυτό NSIS Error σε όλα!!!Όχι δεν έχω πειράξει τίποτα...

Οπως υπεθεσα και στην αρχη, εχει προβλημα η εγκατασταση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...