Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κόλπο για παράκαμψη Paypal Capital Control ΝΟΜΙΜΑ!

 

Για να βοηθήσω όσους θέλουν να κάνουν συναλλαγές με το σύστημα paypal, έστειλα αυτό το βίντεο.

 

Δείτε το και αν έχετε απορίες, εδώ είμαστε.

http://www.vthis.gr/kolpo-gia-parakampsi-paypal-capital-control-nomima/

Τουλάχιστον σε μένα δούλεψε και δουλεύει ακόμη (ελπίζω για πολύ ακόμη) γι' αυτό και το έβαλα δημόσια. Αν ξέρει όμως κανείς από θέματα SEO ας απαντήσει και σε μένα στο ποστ αυτό

 

http://www.insomnia.gr/topic/587265-seo-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%8C-site-%CE%AE-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-site-%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B9%CE%BF-%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B1/?view=findpost&p=54378800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδιά επειδή έχω πολύ καιρό να κάνω μεταφορά σε paypal (από πριν  τα cc)

 

όταν κάνεις μεταφορά από ΕΤΕ (στο αιτιολογία έβαλα GOODS) δεν σου στελνει κάποιο μαιλ???

 

πόσες μέρες κάνει να γίνει η μεταφορά; 2εργάσιμες;

 

 

φιλε μου μιας και το ανεφερες, πες μας λιγο πως γινεται μεταφορα (εμβασμα) απο τραπεζα στο paypal γιατι ενδιαφερομαι αμεσα για να κανω αγορες απο ebay. τα χρηματα φορτωνονται στο p.p. balance? και αν απαιτειται καποιος χρονος για να φανει το ποσο οτι ειναι διαθεσιμο?

Υποψιν οτι δεν εχω ebanking αρα το εμβασμα προς paypal θα γινει απο τραπεζα πειραιως οπου κ εχω λογαριασμο εκει.

 

 

Απο ετε με GOODS και μεταφορα, δηλαδη τι ακριβως εκανες?

 

Με εθνική (ΕΤΕ) έστειλα χρήματα στο Paypal, top up

 

επειδή το έχουμε μπλεξει το θεμα με το top up/ μεταφορά/ έμβασμα κλπ προς paypal

 

στις παρακάτω εικόνες εχω αναλυτικά πως γίνεται σε e-banking ETE

 

1-μπαινω στο ebanking και αλλαζω σε αγγλικα

post-49799-0-43985200-1445881118_thumb.jpg

 

2- παω στον λογαριασμό που θα χρησιμοποιήσω στο transfer

post-49799-0-02659600-1445881190_thumb.jpg

 

3-παλι transfer

post-49799-0-52062700-1445881192_thumb.jpg

 

4-log in στο paypal και κλικ στο top up (οχι στην drop down list)

post-49799-0-37103300-1445881195_thumb.jpg

 

5-βλεπω τα στοιχεια του λογαριασμου μου και αντιγραφή στο ΙΒΑΝ

post-49799-0-94005900-1445881197_thumb.jpg

 

6-πισω στο ebanking της ΕΤΕ,

post-49799-0-74660300-1445881199_thumb.jpg

 

7-επικοληση το ΙΒΑΝ αυτοματη ενημέρωση της τραπεζας, γραφω τον beneficiary

post-49799-0-25377700-1445881201_thumb.jpg

 

8-εγω στο REASON εβαλα GOODS,

post-49799-0-83404500-1445882096_thumb.jpg

 

αν το GOODS  είναι λάθος δεν ξέρω

 

παλιοτερα, προ CC, είχε το paypal ενα συγκεκριμενο νουμερο που γραφόταν εκει και χρησίμευε ως TRANSACTION ID

 

την μεταφορά την έκανα την παρασκευή

 

σχεδόν πάντα έκανε 2-3 ίσως και 4 εργάσιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8-εγω στο REASON εβαλα GOODS,

 

αν το GOODS  είναι λάθος δεν ξέρω

 

παλιοτερα, προ CC, είχε το paypal ενα συγκεκριμενο νουμερο που γραφόταν εκει και χρησίμευε ως TRANSACTION ID

 

την μεταφορά την έκανα την παρασκευή

 

σχεδόν πάντα έκανε 2-3 ίσως και 4 εργάσιμες

Ειπα και εγω μεταφορά και GOODS πως γίνεται :-D

Έστειλα μήνυμα στην paypal οτι θέλω να κάνω link IBAN και οτι μου βγάζει το μήνυμα you can't add an iban at this time και μου απάντησαν στο mail με αυτοματοποιημένο μήνυμα 

 

Thanks for your email. To help you as quickly as possible, here is some information we feel will suit your needs. 

 

A. Why was my payment refused? 

B. How can I withdraw money? 

C. What if a payment I received went to the wrong email address? (for eBay Sellers) 

D. Who can I send money to with PayPal? 

E. Where is my refund? 

F. How do I change my payment receiving preferences? 

G. How do I add funds?

 

Να τους ξαναστείλω?

Θα γραψεις το ιδιο μήνυμα και θα το στειλεις μεσω εμαιλ απαντώντας στο αυτοματοποιημένο

Αν αυτο βρε παιδια (http://www.vthis.gr/kolpo-gia-parakampsi-paypal-capital-control-nomima/) πιανει σε ολους και δεν υπαρχει προβλημα, τοτε γιατι να μπουμε σε διαδικασια να ανοιγουμε λογαριασμους σε revolut? ποσο μαλιστα που η συγγεκριμενη υπηρεσια ειναι σχετικα καινουρια και δεν ξερουμε το κατα ποσο αξιοπιστη ειναι?

Γιατι δεν δεχονται ολοι ππ, καποιοι θελουν υποχρεωτικά κάρτες, πχ αμαζον κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την παρασκευη καταφερα εκανα αγορα απ το ebay με paypal ενα μικροποσο 0.86 ευρω κατι που ηθελα !! μετα δεν ξαναμπορεσα να αγορασω δεν μου δεχεται την καρτα..... το  προιον σημερ αμ ηρθε μειλ για dispatched ... υποθετω οτι απλα σταθηκα τυχερη ε;;; δεν ειχα λεφτα μεσα στο πειπαλ απλα μου τραβηξε απ τηνκαρτα .... επισης απο sports direct καταφερε καποιος να κανει αγορα τωρα τελευταια χωρις πρόβλημα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος που έχει κανει verify στο revolut απλα με ταυτότητα υπάρχει;

 

Γιατι δεν έχω ουτε καινούριο δίπλωμα ούτε διαβατήριο.

 

Σε επαφες μαζί τους μπα και γίνει τίποτα με την ταυτότητα μου δυστυχώς η απάντηση ήταν αρνητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα εγω με διπλωμα αλλα εγω εχω αλλο θεμα...δεν ξερω πως γινεται να βαλω χρηματα στη Revolut μιας καιμεσω τραπεζας δεν γινεται ρωτησα σημερα.Και το top up της εφαρμογης μου βγαζει σφαλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος που έχει κανει verify στο revolut απλα με ταυτότητα υπάρχει;

 

Γιατι δεν έχω ουτε καινούριο δίπλωμα ούτε διαβατήριο.

 

Σε επαφες μαζί τους μπα και γίνει τίποτα με την ταυτότητα μου δυστυχώς η απάντηση ήταν αρνητική.

 

πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε verify ; 

 

Εκανα εγω με διπλωμα αλλα εγω εχω αλλο θεμα...δεν ξερω πως γινεται να βαλω χρηματα στη Revolut μιας καιμεσω τραπεζας δεν γινεται ρωτησα σημερα.Και το top up της εφαρμογης μου βγαζει σφαλμα.

 

έχεις e-banking ; αν ναι ε θα μπορέσεις , εσύ πήγες στην τράπεζα και σου είπαν το αντίθετο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το νεο οχι το παλιο το χαρτινο.Οσο για το εμβασμα σημερα που πηγα Εθνικη μου λενε πως γινεται μονο σε λογαριασμο εξωτερικου και οχι σε καρτα.Πως ακριβως το εκανες εσυ αφου δεν υπαρχει Iban παρα μονο η καρτα Revolut

Ναι εχω I-bank Εθνικης.Πως γινεται καταθεση σε καρτα αφου σου ζηταει Iban

Εχω i-bank εθνικης αλλα προσπαθω να κανω καταθεση στην καρτα Revolut αλλα μου ζηταει Iban

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το νεο οχι το παλιο το χαρτινο.Οσο για το εμβασμα σημερα που πηγα Εθνικη μου λενε πως γινεται μονο σε λογαριασμο εξωτερικου και οχι σε καρτα.Πως ακριβως το εκανες εσυ αφου δεν υπαρχει Iban παρα μονο η καρτα Revolut

Ναι εχω I-bank Εθνικης.Πως γινεται καταθεση σε καρτα αφου σου ζηταει Iban

Εχω i-bank εθνικης αλλα προσπαθω να κανω καταθεση στην καρτα Revolut αλλα μου ζηταει Iban

 

μα σε λογαριασμό το κάνεις , πας στο app αν πατήσεις top up και πατήσεις πάνω που λέει Top up by Card και επιλέξεις Top up via transfer σου δίνει τα στοιχεία του λογαριασμού (iban , swift , reference number Κλπ) 

 

πήγαινε 2-3 σελίδες πιο πίσω και θα δεις που έχουν βάλει και εικόνες με οδηγίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να μην εχεις το φράγμα των 1500 ευρω το χρόνο πρέπει να κανεις οπωσδήποτε verify.

 

Μπαίνεις εφαρμογή πας top up και πάνω πάνω στην οθόνη αλλαζεις την επιλογή απο top up via card ΣΕ top up via transfer.

 

Έχεις οτι πληροφορία θέλεις για να κάνεις το έμβασμα.

 

Πόσο κάνει ρε παιδια η ανανέωση του παλιού διπλώματος σε νέο;Ή να ανανεώσω το διαβατήριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβατηριο 78 περιπου το παραβολο και βαλε και φωτογραφιες ολα μαζι περιπου 87.Το διπλωμα δεν γνωριζω.

Το διαβατηριο δεν γινεται ανανεωση απλα βγαζεις καινουργιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να μην εχεις το φράγμα των 1500 ευρω το χρόνο πρέπει να κανεις οπωσδήποτε verify.

 

Μπαίνεις εφαρμογή πας top up και πάνω πάνω στην οθόνη αλλαζεις την επιλογή απο top up via card ΣΕ top up via transfer.

 

Έχεις οτι πληροφορία θέλεις για να κάνεις το έμβασμα.

 

Πόσο κάνει ρε παιδια η ανανέωση του παλιού διπλώματος σε νέο;Ή να ανανεώσω το διαβατήριο

 

30 νομίζω (και καινούρια φώτο φυσικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, μια ερωτηση σχετικα με revolut.

 

Το reference που μας δινει οταν παμε να κανουμε top up με εμβασμα σε ποιο πεδιο το βαζουμε?Εκει που λεει πληροφοριες για το δικαιουχο ή σε αλλο πεδιο?

 

Η συναλλαγη θα γινει μεσω winbank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, μια ερωτηση σχετικα με revolut.

 

Το reference που μας δινει οταν παμε να κανουμε top up με εμβασμα σε ποιο πεδιο το βαζουμε?Εκει που λεει πληροφοριες για το δικαιουχο ή σε αλλο πεδιο?

 

Η συναλλαγη θα γινει μεσω winbank

 

εγώ το έβαλα και στα 2 να σου πω 

(το 2ο ένα κάτω που λέει για Sepa)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...