Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναγκάστικα να μείνω εκτός για 2 μήνες, πρέπει να πώ πώς η επανένταξη ήταν πάρα πολύ δύσκολη (είχα 10 μήνες συνεχόμενους) Πλέον εδω και μερικές εβδομάδες έφτασα ξανά στα κιλά που σήκωνα, ξεκίνησα 15 ιουλίου.Βέβαια τροποποίησα το πρόγραμμα μου και εδώ και 2 εβδομάδες κάνω 4 φορές την εβδομάδα πόδια και 1 χέρια(ΔΕΥΤ.-ΤΡΙΤΗ-ΠΕΜΠΤ-ΠΑΡΑΣΚ- : ΠΟΔΙΑ  ΤΕΤΑΡΤΗ : ΧΕΡΙΑ) μπορεί να είανι λίγο υπερβολικό αλλά μέχρι αρχές σεπτέβρη θέλω να βελτιώσω πολύ τα πόδια μου, ήδη τα αποτελέσματα μέσα σε 2 εβδομάδες είναι πολύ ενθαρυντικά.και σκουώτ έφτασα τα  100+ κιλά ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Στις μερες που παιζονται τα τρικεφαλα ειναι προτιμοτερο να εχεις ενα γενικο προγραμμα που εστιαζει και στις τρεις κεφαλες, η προπαθεις να απομονωσεις και την μια βδομαδα θα κανεις short head, μετα long μετα medial πχ?

 

Επισης τις μερες που παιζω χερια (δικεφ-τρικεφ) στο 70% της προπονοσης μου, αρχιζουν να κουραζονται οι πηχεις (καρποι) μου. Μηπως εχω κανα carpel tunnel, ή χρειαζεται να τους δυναμωσω καπως? Σε σημειο που να εχω να δωσω επαναληψεις στα δικεφαλα, στις καμψεις αλτηρων, αλλα να νιωθω πως δεν εχω αλλο σφυγμο να κρατησω τον αλτηρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με εχεις φαει.

χαχααχαχαχα  :-)

μετα απο 20 χρονια ενασχολησης  ομολογω οτι πρωτη φορα ειδα προγραμμα με 4 φορες την βδομαδα ποδια και 1 χερια !

χλαπατσας ωραιος ρε παιχτη !

ροκα φυσιολογικο εινι να κουραζονται οι πηχεις ! τους γυμναζεις καθολου ? βαλε κανα δυο σετακια στο προγραμμα να δυναμωσουν και αυτοι λιγο ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα γενικοτερο πλανο για τις κεφαλες. Επισης νιωθω οτι η πισω (long head) δεν πολυ ποιανει με τις ασκησεις που κανω. Συνηθως νιωθω μονο την εσωτερικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχααχαχαχα  :-)

μετα απο 20 χρονια ενασχολησης  ομολογω οτι πρωτη φορα ειδα προγραμμα με 4 φορες την βδομαδα ποδια και 1 χερια !

χλαπατσας ωραιος ρε παιχτη !

ροκα φυσιολογικο εινι να κουραζονται οι πηχεις ! τους γυμναζεις καθολου ? βαλε κανα δυο σετακια στο προγραμμα να δυναμωσουν και αυτοι λιγο ..

Oντως και εγω δεν το εχω ξανακουσει και νομιζα πως τιποτα δεν μπορει να με εκπληξει ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

για τους φειςμπουκακιδες φωτο εδω

https://www.facebook.com/stefanos.pappas.13/media_set?set=a.10203683508941811.1073741833.1039918684&type=3

 

νταξει με το φαγητο εχει γαμηθει η φαση!! εδω τρωνε μονο τηγανιτα κρεατα,ψαρια και γλυκα!!! και να θες να φας υγιεινα δεν μπορεις!!

μολις εγκατασταθω εχει να πεσει τρεξιμο!!! εγινα και παλι μπουλης!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους φειςμπουκακιδες φωτο εδω

https://www.facebook.com/stefanos.pappas.13/media_set?set=a.10203683508941811.1073741833.1039918684&type=3

 

νταξει με το φαγητο εχει γαμηθει η φαση!! εδω τρωνε μονο τηγανιτα κρεατα,ψαρια και γλυκα!!! και να θες να φας υγιεινα δεν μπορεις!!

μολις εγκατασταθω εχει να πεσει τρεξιμο!!! εγινα και παλι μπουλης!!

τρέφεσαι δλδ ξανά με κρέας; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες λιγο το προγραμμα σου να δουν τα παιδια πως το χεις.

 

Πχ δευτερα κολυμβιτηριο τριτη ποδια καπως ετσι...

 

To προγραμμα μου ειναι αρκετα απλο.

 

Δευτερα - Στηθος, Πλατη, Δικεφαλα

Τριτη - Κολυμβηση

Τεταρτη - Off

Πεμπτη - Ποδια, ωμους, τρικεφαλα

Παρασκευη - Οff

Σαββατο - Κολυμβηση

Κυριακη - Τεννις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To προγραμμα μου ειναι αρκετα απλο.

 

Δευτερα - Στηθος, Πλατη, Δικεφαλα

Τριτη - Κολυμβηση

Τεταρτη - Off

Πεμπτη - Ποδια, ωμους, τρικεφαλα

Παρασκευη - Οff

Σαββατο - Κολυμβηση

Κυριακη - Τεννις

Αφού καταφέρνεις και έχεις τα πόδια με δύο ακόμα μυικές ομάδες προσκυνώ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού καταφέρνεις και έχεις τα πόδια με δύο ακόμα μυικές ομάδες προσκυνώ ...

 

Καλα, μην νομιζεις οτι δινω και ιδιαιτερο πονο ποδια. Βασικα οπου πηγαινω, χρησιμοποιω ποδηλατο οποτε γυμναζονται αρκετα + οτι και στην κολυμβηση δουλευω αρκετα τα ποδια μου οποτε δεν εχω λογο να πιεσω φουλ στο γυμναστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 1 σχεδον μηνα γυμναστηριο και -6 πρωτα κιλα .
ερωτηση -  

κανω κυκλικη 7-8 ασκησεων χωρις διαλλειματα με την 13 να μην βγαινει και οι σφιγμοι στα υψη σχεδον σε ολη την διαρκεια....
και μετα αεροβια οσο αντεξω . 
Τι γνωμη εχετε για αυτου του ειδους ασκηση για αδυνατισμα? υπαρχει κατι καλυτερο ?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα προπονηση ειναι !

εχεις τσεκαρει την υγεια σου μην παθεις τιποτα ?  ποσο χρ εισαι >?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...