Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Antwnare για σένα ρε. http://www.skroutz.gr/s/5577976/Nike-Zoom-Vomero-9-LT-642195-007.html  Πολύ άνετο παπουτσάκι. Και από άποψη στεγανότητας καλό. Αν πέσεις σε καμία λακουβίτσα, δε θα βλαστημήσεις την ώρα και τη στιγμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σχετικά με το αν βλάπτει η πρωτεϊνη κτλ, βρήκα το παρακάτω άρθρο-συνέντευξη με έναν από τους καλύτερους ερευνητές πάνω στο θέμα της πρωτεϊνης, Dr. Lemon, αρκετά ενδιαφέρον.

 

http://www.bodybuilders.gr/bodybuilding.asp?dtype=4&catid=13&recid=304

 

http://www.bodybuilders.gr/bodybuilding.asp?dtype=4&catid=13&recid=306

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά έβερ χθες πήγα στο group για το πρόγραμμα με TRX

 

Απο την μέση των ασκήσεων άρχισα να θολώνω και να μην μπορώ να κάνω τις ασκήσεις .

Γύρισα σπίτι ξερος , μετα βίας ανέβηκα την σκάλα και αφου έκανα μπάνιο ξεράθηκα .

 

Γαμάτο μου φάνηκε

Μόδα ξεμόδα δεν ξέρω , πέραν του οτι απογοητεύτηκα γιατί δεν μου έβγαιναν λόγω δυνάμεων οι ασκήσεις , στεναχωρέθηκα και συνάμα πείσμωσα για να τα καταφέρω στην μεθεπόμενη φορά . Μέχρι τότε , πρέπει να ξεσκίσω το πρόγραμμα προσαρμογής στο γυμναστήριο και να φτιαξω κάπως την διατροφή μου (είναι στα σκαριά το τελευταίο)

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trx κανω απο την αρχη σχεδον. Το καλο του ειναι οτι προσαρμοζεις μονος σου τη δυσκολια της ασκησης απλα και μονο με το βαρος του σωματος σου!

Πχ σε ορθια κωπηλατικη οσο πιο μεσα πατησεις τοσο πιο δυσκολη ειναι.

 

Το ηξερες αυτο; Δοκιμασε την επομενη φορα να τις κανεις σε πιο ευκολο λεβελ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή ήταν η 1η φορά έβερ που κάνω , δεν πολυασχολήθηκα για να είμαι ειλικρινής με το πώς να "ρυθμίζω" την δυσκολία κλπ .

Όπως επίσης δεν κατάλαβα πώς να στήνω σωστά το σώμα μου και την ισορροπία . Ήταν πχ μια άσκηση που επρεπε να ήμουν τόσο σε ευθεία όσο και σε ισορροπία . 

Ε , εγω φοβόμουν οτι θα πέσω και ήμουν σε γωνία και έπεφτα προς τα δεξιά .

 

Εντάξει , θελει καθοδήγηση και πιστεύω είναι ζήτημα 2-3-4 φορών ακόμα για να το κουμαντάρω .

 

Απο άποψη "απόδοσης" σαν γυμναστική πώς σου φάνηκε πάντως ; Είσαι ικανοποιημένη ;

χθες περισσότερο έχυσα άπειρο ιδρώτα παρά ένοιωσα πως έκανα κάτι με τους μύες .

Βέβαια ήταν και η πρώτη φορά ε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Antwnare για σένα ρε. http://www.skroutz.gr/s/5577976/Nike-Zoom-Vomero-9-LT-642195-007.html  Πολύ άνετο παπουτσάκι. Και από άποψη στεγανότητας καλό. Αν πέσεις σε καμία λακουβίτσα, δε θα βλαστημήσεις την ώρα και τη στιγμή..

 

μμμμμμ :P

Αυτό το χρώμα.

Τα άλλα που είδα φαίνονται πιο ωραία.

 

Αλλά είναι ακριβό :P

Με κάνεις να θέλω να ανεβάσω το budget ρε μλκ και δεν έχω λεφτά χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο λιπαρά πως ειναι η διατροφή σου Γιάννη?

 

Υπάρχουν σε αφθονία. Δεν μετράω ακριβώς αλλά πρέπει να είναι κάπου στο 20-40%, ανάλογα την μέρα. Θα μπορούσα να το αυξήσω αλλά δε νομίζω να χτίσω μυς έτσι, δε θέλω να βάλω άχρηστα κιλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάνεις να θέλω να ανεβάσω το budget ρε μλκ και δεν έχω λεφτά χαχα

 

Εμ.. αφού δε μ' ακούς... ;)   Δεν είπες ότι το μπάτζετ είναι 100?  Ε δεν ανέβηκα πολύ. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή ήταν η 1η φορά έβερ που κάνω , δεν πολυασχολήθηκα για να είμαι ειλικρινής με το πώς να "ρυθμίζω" την δυσκολία κλπ .

Όπως επίσης δεν κατάλαβα πώς να στήνω σωστά το σώμα μου και την ισορροπία . Ήταν πχ μια άσκηση που επρεπε να ήμουν τόσο σε ευθεία όσο και σε ισορροπία . 

Ε , εγω φοβόμουν οτι θα πέσω και ήμουν σε γωνία και έπεφτα προς τα δεξιά .

 

Εντάξει , θελει καθοδήγηση και πιστεύω είναι ζήτημα 2-3-4 φορών ακόμα για να το κουμαντάρω .

 

Απο άποψη "απόδοσης" σαν γυμναστική πώς σου φάνηκε πάντως ; Είσαι ικανοποιημένη ;

χθες περισσότερο έχυσα άπειρο ιδρώτα παρά ένοιωσα πως έκανα κάτι με τους μύες .

Βέβαια ήταν και η πρώτη φορά ε :P

Ναι μωρε πρωτη φορα εκανες μην αγχωνεσαι. Αν γινεται, την επομενη πηγαινε λιγο νωριτερα να ρωτησεις 1-2 πραγματα τον γυμναστη και να σαι σχετικα μπροστα , αν ειστε πολλοι, ωστε να χεις καλυτερη οπτικη.

 

Μαλλον ιδρωκοπησες προσπαθωντας να βρεις τη σωστη θεση χαχα! Ναι κανει δουλεια, κι εχω νιωσει τρελλα καψιματα στους μυς. Εμενα ειναι αγαπημενο μεσο ασκησης και κανω καθε βδομαδα.

 

Πω ρε παιδες την Τριτη θα κλεισω 15 μερες εκτος..δε παλευεται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονόζυγο ενδεικνύεται για ανθρώπους με αυχενικό σύνδρομο;Με έχει ανακουφίσει το κολυμβητήριο αλλά ο φυσικοθεραπευτής μου προτείνει και μονόζυγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

τι κακο ακριβως μπορει να σου κανει ενα μονοζυγο?

 

επισης απο τη στιγμη που στο ειπε φυσικοθεραπευτης γιατι να δωσεις περισσοτερη σημασια στο τι θα σου πουνε σε ενα φορουμ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά έβερ χθες πήγα στο group για το πρόγραμμα με TRX

 

Απο την μέση των ασκήσεων άρχισα να θολώνω και να μην μπορώ να κάνω τις ασκήσεις .

Γύρισα σπίτι ξερος , μετα βίας ανέβηκα την σκάλα και αφου έκανα μπάνιο ξεράθηκα .

 

Γαμάτο μου φάνηκε

Μόδα ξεμόδα δεν ξέρω , πέραν του οτι απογοητεύτηκα γιατί δεν μου έβγαιναν λόγω δυνάμεων οι ασκήσεις , στεναχωρέθηκα και συνάμα πείσμωσα για να τα καταφέρω στην μεθεπόμενη φορά . Μέχρι τότε , πρέπει να ξεσκίσω το πρόγραμμα προσαρμογής στο γυμναστήριο και να φτιαξω κάπως την διατροφή μου (είναι στα σκαριά το τελευταίο)

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος ;

 

Έχω περίπου 2 χρόνια και τώρα βρίσκομαι στο "advanced" επίπεδο.

Μου αρέσει αρκετά, αλλά θέλει προσοχή, όπως όλα. Επίσης, κάποια στιγμή που έκανα 2-3 φορές τη βδομάδα, ήταν overload. Βέβαια μπορείς να το κάνεις όσο δύσκολο θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τετάρτη μετά το 5ο χλμ τρεξιματος με επιασε οξυ πονος στη γαμπα και σταματησα, με ενοχλει ακομα οταν το παταω αφου σηκώσω το πόδι και μείνει μονο η μύτη στο έδαφος και στις διατάσεις, όχι ομως αν στεκομαι όρθιος ή όταν το πόδι βρίσκεται σε κανονικη θέση. ΕΠίσης σημερα δοκιμασα ξανα τρεξιμο αλλα καπου στο 3ο χλμ δεν αντεξα παραπανω και σταματησα. Λογικά ειναι είτε απο κόπωση ή καποιο τραβηγματάκι. Τι κανω; Counterpain? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κακο ακριβως μπορει να σου κανει ενα μονοζυγο?

 

επισης απο τη στιγμη που στο ειπε φυσικοθεραπευτης γιατι να δωσεις περισσοτερη σημασια στο τι θα σου πουνε σε ενα φορουμ?

Δεν ξέρω για αυτό ρωτάω :)

Άλλωστε δεν νομίζω να γνωριζει ο οποιοσδήποτε περισσότερα από τα παιδιά στο φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...