Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

προφανώς αν θες να βάλεις κιλά και δεν μπαίνουν, μην μπλέκεσαι αυτό που ανέφερες. Αυτό είναι για να γίνεται όσο δυνατόν πιο καθαρό το bulking, όχι για να μην μπαίνουν κιλά καθόλου.

 

Αν δεν μπαίνουν απλά φάε. 

 

Άμα απλά φάω, θα κάνω μια ωραιότατη κοιλίτσα. Το θέμα είναι να βάλω ει δυνατόν μυικά κιλά, όχι απλώς κιλά. Το να βάλω νέτα-σκέτα κιλά, είναι παιχνιδάκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα απλά φάω, θα κάνω μια ωραιότατη κοιλίτσα. Το θέμα είναι να βάλω ει δυνατόν μυικά κιλά, όχι απλώς κιλά. Το να βάλω νέτα-σκέτα κιλά, είναι παιχνιδάκι. 

yannis27gr, on 03 Nov 2014 - 12:58 PM, said:

Απλά φάε όσο σε παίρνει για την κοιλιά. Δεν παίζει να βάλεις κιλά και να μην βάλεις λίπος. Προφανώς και θέλουμε όλοι να ελαχιστοποιήσουμε το λίπος, αλλά αυτό μόνο εύκολο δεν είναι, δλδ να μένεις στα κιλά σου και να βάζεις και μυς. Κάνε τώρα όγκο κανονικά και αν έχεις πάρει λίπος αρκετό κάνε γράμμωση πιο μετά, αν και πόσα κιλά να βάλεις σε ένα χρόνο...

 

Και όσο για την πρησμένη κοιλιά δε λέει απαραίτητα κάτι, απλά πρήζεται λόγω ποσότητας φαγητού και υγρών, ίσως και ευαισθησίας σε κάποια τροφή.   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρώγοντας όλες τις μέρες υπερθερμιδικά, έμπαινε εύκολα λίπος. Ακολουθώντας την λογική του τρώω υπέρ τις μέρες προπόνησης και υπό τις άλλες, σαφώς δεν μπαίνουν τόσο εύκολα κιλά αλλά τουλάχιστον είναι επί το πλείστον μυικά. Εξ ου και θα μείνω σ' αυτή τη λογική και θα αυξήσω τη συχνότητα προπονήσεων.

 

Το ζήτημα είναι ότι πιέζομαι να φάω, δεν είναι στο στυλ μου να τρώω τόσο πολύ, ούτε το ζητάει ο οργανισμός μου. Μου φαίνεται ότι τα 75-76 κιλά με 10% λίπος ειναι το ταβάνι μου, λόγω διατροφικής ιδιοσυγκρασίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται να το κολησω και εγω αυτο το προβλημα να τρωω οσο θελω και να μην παιρνω?

 

ΑΧΑΧΑ εγώ να δεις, εδώ κάνουμε intermittent fasting μπας και καταφέρουμε να μείνουμε στα κιλά μας. 

 

Αν έτρωγα πρωινό σαν εσάς οχι 90... 100 θα ήμουν

Τρώγοντας όλες τις μέρες υπερθερμιδικά, έμπαινε εύκολα λίπος. Ακολουθώντας την λογική του τρώω υπέρ τις μέρες προπόνησης και υπό τις άλλες, σαφώς δεν μπαίνουν τόσο εύκολα κιλά αλλά τουλάχιστον είναι επί το πλείστον μυικά. Εξ ου και θα μείνω σ' αυτή τη λογική και θα αυξήσω τη συχνότητα προπονήσεων.

 

Το ζήτημα είναι ότι πιέζομαι να φάω, δεν είναι στο στυλ μου να τρώω τόσο πολύ, ούτε το ζητάει ο οργανισμός μου. Μου φαίνεται ότι τα 75-76 κιλά με 10% λίπος ειναι το ταβάνι μου, λόγω διατροφικής ιδιοσυγκρασίας.

 

Τρελα πράματα! Θυμαμαι όταν ήμουν μικρός μου την είχε βαρέσει να χάσω όσο λίπος μπορώ ... Κάτω από τα 78 κιλά δεν έτρωγα Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α , μιλάμε για μια σαλάτα και ένα κομμάτι κρέας την ημέρα για μήνες. Όταν έφτασα στα 75 κιλά σταμάτησαν τελείως να πέφτουν. Δεν έχανα ούτε γραμμάριο παρόλο που δεν έτρωγα τίποτα.. παρακάτω ήταν ο θάνατος χαχα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Τρώγοντας όλες τις μέρες υπερθερμιδικά, έμπαινε εύκολα λίπος. Ακολουθώντας την λογική του τρώω υπέρ τις μέρες προπόνησης και υπό τις άλλες, σαφώς δεν μπαίνουν τόσο εύκολα κιλά αλλά τουλάχιστον είναι επί το πλείστον μυικά. Εξ ου και θα μείνω σ' αυτή τη λογική και θα αυξήσω τη συχνότητα προπονήσεων.</p> <p> </p> <p>Το ζήτημα είναι ότι πιέζομαι να φάω, δεν είναι στο στυλ μου να τρώω τόσο πολύ, ούτε το ζητάει ο οργανισμός μου. Μου φαίνεται ότι τα 75-76 κιλά με 10% λίπος ειναι το ταβάνι μου, λόγω διατροφικής ιδιοσυγκρασίας.</p>

εισαι το προτυπο μου ! Τυχερεεεεεεεεεε

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε εχω κανει μελανιες στο κωλο μαμω τους γλουτιαιους μου! :P

 

Θα παω και αυριο και μου ειπε οτι μαλλον μετα θα μπορω να τρεξω. Για να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη δεν γινεται να τα χουμε ολα δικα μας... καποιους συμβιβασμους πρεπει να τους κανεις...

 

Τό υπο,υπερ μαλλον το εξισορροπεις.. αν τα βαλεις κατω ερχεσαι σε ισοθερμιδικη...

 

Δηλαδη δεν μπορει να τρως 3000 θερμιδες οταν γυμναζεσαι για υπερ και 2300/2500 για υπο... στο μεσο ορο περιπου θα εισαο σε ισοθερμιδικη.. πρεπει πχ να σαι υπερ καποιυς μηνες, να.δεις πως παει μετα να κανεις γραμμωση αλλα με κακαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι Λίβε, οι θερμιδες που κατανάλωνα με έφεραν από τα 68,5 κιλά στα 74,5. Τώρα που πρέπει να τις αυξήσω νιώθω ότι έχω σκάσει... Θα προσπαθήσω αυτό το μήνα να τις αυξήσω λίγο ακόμα + μια επιπλέον μέρα προπόνησης, να δούμε που θα πάμε.

 

-----------------------------------

 

Έδωσα στον σιδερά σχέδια και μου έφτιαξε για τον πάγκο το εξάρτημα για να κάνω leg curl. Ανυπομονώ αύριο που έχω πόδια να το δοκιμάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρώγοντας όλες τις μέρες υπερθερμιδικά, έμπαινε εύκολα λίπος. Ακολουθώντας την λογική του τρώω υπέρ τις μέρες προπόνησης και υπό τις άλλες, σαφώς δεν μπαίνουν τόσο εύκολα κιλά αλλά τουλάχιστον είναι επί το πλείστον μυικά. Εξ ου και θα μείνω σ' αυτή τη λογική και θα αυξήσω τη συχνότητα προπονήσεων.

 

Το ζήτημα είναι ότι πιέζομαι να φάω, δεν είναι στο στυλ μου να τρώω τόσο πολύ, ούτε το ζητάει ο οργανισμός μου. Μου φαίνεται ότι τα 75-76 κιλά με 10% λίπος ειναι το ταβάνι μου, λόγω διατροφικής ιδιοσυγκρασίας.

 

Μα αυτη η λογικη ειναι σωστη.Μερες προπονησης ο οργανισμος χρειαζετε υδατανθρακα και λιπη και πρωτεινες.Μερες που δεν κανεις προπονα,ριχνεις υδαναθρακα.

 Αυτο το πλανο το χρησιμοποιω και εγω,κανω 5-6 γευματα την ημερα ,και ανεβαζω πολυ αργα αλλα σταθερα κιλα.Τωρα βεβαια δεν μετραω θερμιδες,αν δω οτι εχω θολωσει στην κοιλια απλα ριχνω υδατανθρακα ,κανω προπονηση με μεγαλυτερη ενταση κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα σήμερα την προετοιμασία για την διαδρομή των 140χλμ την Κυριακή, 09/11. Για να δούμε τι θα δούμε... Είμαι αισιόδοξος πάντως!

 

@alex_000: Υπολογίζω ότι την Κυριακή, μαζί με τις στάσεις κτλ, θα τελειώσουμε γύρω στις 14:30 - 15:00 στον Εναέριο. Ψήνεσαι να βρεθούμε για καφέ; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...