Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λάθος.

 

1. Γιατί δηλαδή τα αρχεία .m2ts δεν είναι άθικτη(Αν μπορείς να πεις συμπιεσμένα τα mkv αρχεία) η βασική ταινία των bluray.

 

Οπότε πάλι μπορεί να βλέπει τέλεια ποιότητα ταινιών χωρίς να δώσει 300 ευρώ για να παιζει μόνο δισκάκια bluray και τίποτα άλλο.

 

Και κάτι άλλο που πρέπει να λάβει υπόψιν του είναι σε τι τηλεόραση θα βλέπει αυτά τα βίντεο γιατί αν τα βλέπει σε τηλεόραση μικρότερη των 42 ιντσών τότε είναι δώρον άδωρον και άθικτα bluray discs να βλέπει γιατί δεν πρόκειται να καταλάβει τι διαφορά είτε bluray disc να βάλει, είτε mkv αρχείο.

 

2. Το ps3 είναι ένα τίποτα και αυτό γιατί αν δεν είχε καμιά δεκαριά καλά exlusives παιχνίδια στα 3 χρόνια ζωής του δεν θα άξιζε να το αγοράσεις ούτε σαν media player ούτε βέβαια σαν παιχνιδομηχανή - κονσόλα και αυτό γιατί σχεδόν όλα μα όλα τα παιχνίδια που βγαίνουν και στις δυο κονσόλες (ps3 & xbox360) είναι καλύτερα στο 360(Γιατί άραγε συμβαίνει αυτό με τον παντοδύναμο επεξεργαστή του ps3 που μετά από 2μιση χρόνια δεν τον έχουν ακόμα τιθασεύσει) περισσότερα σχετικά με τις δυο κονσόλες πήγαινε εδώ για να καταλάβεις τι ακριβώς εννοώ με το παραπάνω σχόλιο μου περί του ps3.

 

Το τόπικ ps3vsxbox360 είναι κάπου παραπάνω...

 

φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι ίσως έχει ξαναειπωθεί στο παρόν θέμα αλλά ποιός έχει το κουράγιο να διαβάσει 147 σελίδες?? :D

 

1) το WESTERN DIGITAL WDBABG0000NBK TV HD MEDIA PLAYER λέει ότι παίζει wmv9 αλλά μερικά wmv δεν τα παίζει....τι μπορώ να κάνω?

 

2) από ότι είδα στις ρυθμίσεις του μπορεί να δείξει μέχρι 12bit χρώμα και δεν λέω οκ βλέπεις μια full hd ταινία ωραία αλλά όταν σύνδεσα το pc με την τηλεόραση και έβαλα την αντίστοιχη ταινία να παίξει....καμία σχέση...ακόμα ποιο καθαρή και ωραία εικόνα. Σε αυτό φταίει το καλώδιο μήπως που είναι hdmi 1.3? Μήπως σε άλλο player θα είχα καλύτερη ποιότητα ή να στήσω καλύτερα μηχάνημα media center?

 

Eυχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πρόβλημα. Εχω πάρει το wd tv live και πρόσφατα και μια TV 100hz . Όταν παιζω 1080p h tv τρεμοπαίζει σε κάποια σημεία που η ταινία εχει πολύ κίνηση. Έχω βάλει πολλες ταινίες. Μέσα στις επιλογές είδα πως το player πάιζει με 1080 αλλα με 60hz. Δεν έχει επιλογή όμως για 100hz. Αν μπορέσω να το αλλάξω δεν θα έχω καλύτερη εικόνα ? Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει να μου πεί πως τθα το βάλω στα 100hz και αν κάνω κάτι λάθος. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι παιδια με μια ερωτηση μιας κ δεν εχω ξανασχοληθει

Εχω μια ταινια σε 7 mkv.Πως μπορω να την ενωσω σε ενα??

Κατα την διαδικασια ενοποιησης(αμα υπαρχει) υπαρχει κινδυνος να χασω σε ποιοτητα (αυτα τα κοψε ραψε..... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από 2-3 μέρες πήρα κι εγώ το wd tv.

 

Χθες το συνδέω για να δω κάτι σε 1080p (mkv) αλλά είχα το εξής πρόβλημα. Ενώ ξεκίνησε καλά σε λίγο άρχισε να κολλάει. Μετά ξεκόλαγε λίγο και μετά κόλλημα και ξανά ξανά μέχρι που κόλλαγε όλο και πιο πολύ. Σκέφτηκα μήπως φταίει το αρχείο αλλά στο pc μου παίζει άψογα. Σύνδεσα τον εξωτερικό στο λάπτοπ (που έχει δουλέψει πολλές φορές σε 1080p) με το ίδιο καλώδιο hdmi του wd tv και η εικόνα ήταν συνέχεια με artifacts σαν ψηφιδωτό που διαλύεται.

 

Με δεδομένο ότι το αρχείο και ο σκληρός δουλεύουν μια χαρά στο pc και ότι το λάπτοπ και wd tv έχουν και τα 2 πρόβλημα στην εικόνα το μυαλό πάει πρώτα στο καλώδιο hdmi που ήταν η πρώτη φορά που σύνδεσα καθότι καινούριο.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι τέτοιο; Μπορεί το καλώδιο να δημιουργεί πρόβλημα ή φταίει το hd tv;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από 2-3 μέρες πήρα κι εγώ το wd tv.

 

Χθες το συνδέω για να δω κάτι σε 1080p (mkv) αλλά είχα το εξής πρόβλημα. Ενώ ξεκίνησε καλά σε λίγο άρχισε να κολλάει. Μετά ξεκόλαγε λίγο και μετά κόλλημα και ξανά ξανά μέχρι που κόλλαγε όλο και πιο πολύ. Σκέφτηκα μήπως φταίει το αρχείο αλλά στο pc μου παίζει άψογα. Σύνδεσα τον εξωτερικό στο λάπτοπ (που έχει δουλέψει πολλές φορές σε 1080p) με το ίδιο καλώδιο hdmi του wd tv και η εικόνα ήταν συνέχεια με artifacts σαν ψηφιδωτό που διαλύεται.

 

Με δεδομένο ότι το αρχείο και ο σκληρός δουλεύουν μια χαρά στο pc και ότι το λάπτοπ και wd tv έχουν και τα 2 πρόβλημα στην εικόνα το μυαλό πάει πρώτα στο καλώδιο hdmi που ήταν η πρώτη φορά που σύνδεσα καθότι καινούριο.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι τέτοιο; Μπορεί το καλώδιο να δημιουργεί πρόβλημα ή φταίει το hd tv;

 

Να σου πώ την αλήθεια κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα όταν το πήρα και δεν ξέρω αν σε βοηθήσω αλλά παρατήρησα κάτι. Όταν βγάζεις τον σκληρό που έχεις συνδεμένο στο wd και μετά το συνδέσεις την πρώτη φορά που θα πας να παίξεις μια ταινία mkv θα σου κολλάει αλλά αν σταματήσεις την ταινία και μετά ξαναπροσπαθήσεις χωρίς να κλήσεις το μηχάνημα σε 10 λεπτάκια δεν κολάει πουθενά και σε καμία ταινία. Αυτό ισχύει όσο θα είναι συνδεμένος ο σκληρός πάνω στο wd αν τον βγάλεiw θα πρέπει να κάνεις την ίδια διαδικασία ξανά.

 

Δεν ξέρω αν βοηθάω αλλά σε μένα έτσι δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Qman όχι αυτό που λες δεν ισχυει.

Σε εμένα και με το ανεπίσημο b-rad 0.3.4.1 που εχω βάλει αλλά και με το επίσημο που είχα παλιοτερα 1.01.11 με το που σύνδεα ένα δίσκο έβαζα ένα οποιοδηποτε βίντεο και το έπαιζε μια χαρά.

Μια πληροφορία είναι αν θελεις έναν δίσκο που είδη έχεις συνδέσει στο μηχάνημα να φαίνεται να σαν να είναι η πρώτη φορά που τον συνδέεις όταν τον ξανασυνδέσεις δεν έχεις παρά να σβήσεις το φάκελο wdtv κάτι που δημιουργείτε σε κάθε δίσκο ή φλασακι που συνδέεις στο wd tv live.

 

Μήπως έχεις κάνει κάτι λάθος ή δεν έχεις περάσει το τελευταίο firmware που είναι στην έκδοση 1.01.17.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια βοήθεια ποιον προτείνεται να αγοράσω το western digital tv Η το western digital live ; βασικά με ενδιαφέρει για τους υπότιτλους να είναι ok.ευχάριστο πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα από τα δυο δεν έχει πρόβλημα με τους ελληνικούς υπότιτλους αν διαλεξεις Greek(windows-1253) οπότε το θέμα είναι αν θες και υποστήριξη δικτύου ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Qman όχι αυτό που λες δεν ισχυει.

Σε εμένα και με το ανεπίσημο b-rad 0.3.4.1 που εχω βάλει αλλά και με το επίσημο που είχα παλιοτερα 1.01.11 με το που σύνδεα ένα δίσκο έβαζα ένα οποιοδηποτε βίντεο και το έπαιζε μια χαρά.

Μια πληροφορία είναι αν θελεις έναν δίσκο που είδη έχεις συνδέσει στο μηχάνημα να φαίνεται να σαν να είναι η πρώτη φορά που τον συνδέεις όταν τον ξανασυνδέσεις δεν έχεις παρά να σβήσεις το φάκελο wdtv κάτι που δημιουργείτε σε κάθε δίσκο ή φλασακι που συνδέεις στο wd tv live.

 

Μήπως έχεις κάνει κάτι λάθος ή δεν έχεις περάσει το τελευταίο firmware που είναι στην έκδοση 1.01.17.

 

Εμένα και που πέρασα το 1.01.17 μου κάνει το ίδιο πράγμα αλλά λέω απλά πως λειτουργεί το δικό μου μηχάνημα και τον τρόπο που βρήκα για μένα να αντιμετωπίζω το πρόβλημα δεν λέω ότι είναι ο κανόνας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...