Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε τότε δεν το έχεις ψάξει αρκετά.

 

Άλλο firmware έχει το generation1 άλλο το generation2 και άλλο το wd tv live που αυτό σημαίνει ότι είναι 3 διαφορετικά μηχανήματα και αν βάλουμε και το wd tv mini τότε 4.

 

Στο είπα και στο ξαναλέω στην ουσία το generation2 είναι όπως είναι το πρωτο wd hd tv(Εξωτερικά τουλάχιστον) μόνο που εσωτερικά έχει το τσίπακι που έχει το wd tv live.

 

Τώρα αν δεν το καταλαβαίνεις δεν φταίω εγώ γι' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτο που λες εγω δεν το βρίσκω ουτε στο επισημο site της western digital

http://www.wdc.com/en/products/index.asp?cat=30

Εχω την εντυπωση πως το live ειναι το generation 2 και θα το βρεις εδώ

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303577

 

Yπαρχει ρε φίλε generation 2 και καμία σχεση με το WD TV live

 

http://www.wdc.com/wdproducts/updates/?family=wdfwdtv_hd

 

This update is for the newest generation of the WD TV HD Media Player (model:WDBABF0000NBK).

 

Click here to go to the WD TV HD Media Player (Generation 1, model:WDAVN00) update page.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2ης γενιάς ξεχωρίζει γιατί στο κουτί του γράφει περισσότερα πράγματα, και στις εικόνες δείχνει ότι κάνει πριβιου στις ταινίες. Το έχει βρει κανείς κάπου και πόσο? Ξεχωρίζει επίσης από τον Κωδικό που από WDA ... γίνεται WDB .... ψιλά γράμματα δηλαδή. Πάντως τα μαγαζιά προωθούν στο ράφι ότι στοκ έχουν. Δύσκολα δεν θα την πατήσει κάποιος, γιατί εμφανισιακά ως μηχανάκια , τα της δεύτερης γενιάς με την πρώτη γενιά είναι δίδυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2ης γενιάς ξεχωρίζει γιατί στο κουτί του γράφει περισσότερα πράγματα, και στις εικόνες δείχνει ότι κάνει πριβιου στις ταινίες. Το έχει βρει κανείς κάπου και πόσο? Ξεχωρίζει επίσης από τον Κωδικό που από WDA ... γίνεται WDB .... ψιλά γράμματα δηλαδή. Πάντως τα μαγαζιά προωθούν στο ράφι ότι στοκ έχουν. Δύσκολα δεν θα την πατήσει κάποιος, γιατί εμφανισιακά ως μηχανάκια , τα της δεύτερης γενιάς με την πρώτη γενιά είναι δίδυμα.

 

http://www.shop13.gr/western-digital-media-player-wd-tv-hdmi-wdbabg0000nbk-p-87504.html

πολύ αξιόπιστο μαγαζί, είναι στη Σάμο και στέλνει με κούριερ. 103 ευρώ με τα μεταφορικά και το κόστος αντικαταβολής μέσα (94+6+3).

Έχω πάρει και LCD τηλεόραση Samsung 22'' true HD απο εκεί.

Απόλυτα ευχαριστημένος και αποστολή σφαίρα. Σε ενημερώνουν με SMS για την αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα !!

Έχω το εξής πρόβλημα με το WD TV HD Media player.

Όταν παίζει ταινίες μετά από καμιά ώρα περίπου αρχίζει και αναβοσβήνει η εικόνα στην τηλεόραση ενώ συνεχίζεται η αναπαραγωγή.

Δεν είναι πρόβλημα της τηλεόρασης γιατί όταν γυρίζω σε άλλη πηγή εικόνας (π.χ Τηλεόραση) δεν υπάρχει το πρόβλημα, ενώ όταν το γυρίζω στο WD TV συνεχίζει να αναβοσβήνει.

Τις ταινίες τις έχω σε WD Passport 250 GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το κάνει σε mkv ή γενικά ακόμα και σε divx;.Πολυ πιθανό να αναπαραγεις απαιτητικά Mkv και να υπερθερμαίνεται.Δοκίμασες με διαφορετικό καλώδιο hdmi,έβαλες manual την ανάλυση του μηχανήματος ή το έχεις στο auto,άλλαξες θυρα hdmi στην tv;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για το που και πόσο.

Το πρόβλημα με την χαμένη εικόνα το έχω και εγώ και έχει να κάνει με κακή επαφή του καλωδίου HDMI στο μηχανάκι.Δεν δοκίμασα άλλο για να σου προτέίνω κάτι, αλλά μέσα στο φορουμ σ΄ αυτή την ενότητα υπάρχουν προτάσεις για καλώδια. Καλή τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα προβληματάκι με τα hd-mkv μου. δεν μου τα ανοίγει καν. μου πετάει σφάλμα αναπαραγωγής και να ελέγξω τον οδηγό για το πως θα λύσω το πρόβλημα.καμιά ιδέα κανείς?υπ όψιν το vlc το ανοίγει κανονικά το αρχείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το 1st gen και αρκετες φορές μου πρασινιζει η εικόνα η παίζει με σπασιματα ακόμα και τα 720p.

Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η κατάσταση;

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπέρα !!

Έχω το εξής πρόβλημα με το WD TV HD Media player.

Όταν παίζει ταινίες μετά από καμιά ώρα περίπου αρχίζει και αναβοσβήνει η εικόνα στην τηλεόραση ενώ συνεχίζεται η αναπαραγωγή.

Δεν είναι πρόβλημα της τηλεόρασης γιατί όταν γυρίζω σε άλλη πηγή εικόνας (π.χ Τηλεόραση) δεν υπάρχει το πρόβλημα, ενώ όταν το γυρίζω στο WD TV συνεχίζει να αναβοσβήνει.

Τις ταινίες τις έχω σε WD Passport 250 GB

 

Αν έχεις το Generation2 άλλαξε το HDMI color depth στα settings απο 12bit στα 8bit. Μπορεί να είναι αυτό. Αλλιώς πιθανότατα είναι το καλώδιο το πρόβλημα.

Επεξ/σία από gtsamour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση : για να εχω ηχο σε ακουστικα πρεπει να συνδεσω τα ακουστικα στην τηλεόραση ή στο media player?

Η συνδεση μεταξυ media player και τηλεόρασης γινεται με hdmi καλώδιο.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...